Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μετα την αναβαθμηση απο 11 σε 12 μου κανει max 30'' και στα δυπ προγραμματα!!!

Ειναι πολυ καλη!!!

 

ρε παιδια εγω με την 12 εκδοση μεσα στην ομονια 3 λεπτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Exw to n95 kai exw katevasei ton xarti tis ellados mesw tou map loader alla den einai pliris. Yparxei telika kapoios tropos na perastei sto kinito pliris xartis xwris na exoume kapoia xrewsi ?
Link to comment
Share on other sites

Exw to n95 kai exw katevasei ton xarti tis ellados mesw tou map loader alla den einai pliris. Yparxei telika kapoios tropos na perastei sto kinito pliris xartis xwris na exoume kapoia xrewsi ?

 

Ο χαρτης ειναι πληρης αν τον κατεβασεις μεσω maploader.

To οτι δεν εχει πληρη καλυψη,αυτο ειναι αλλο θεμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης ειναι πληρης αν τον κατεβασεις μεσω maploader.

To οτι δεν εχει πληρη καλυψη,αυτο ειναι αλλο θεμα..

 

Όταν λες ότι ο χάρτης είναι πλήρης τι εννοείς?Που έχει μερικές βασικές πόλεις μέσα?Γιατί και αυτό θέμα πλήρης κάλυψης είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν80 και θελω να εγκαταστησω καπιοο προγραμμα Navigation. Ποιο προτεινετε μεταξυ των Route66, TomTom και smart2go?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αλλα προγραμματα navigation που να χρησιμοποιουν και αυτα τους navtec χαρτες που χρησιμοποιει το smart2go?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι ο χάρτης είναι πλήρης τι εννοείς?Που έχει μερικές βασικές πόλεις μέσα?Γιατί και αυτό θέμα πλήρης κάλυψης είναι.

 

Εννοω οτι μεσω του map loader κατεβαζεις ολοκληρο

τον χαρτη της Ελλαδας. Το οτι δυστυχως δεν υπαρχει καλυψη σε

αρκετα σημεια ,αυτο ειναι αλλο ...:(

 

Υπαρχει βεβαια η δυνατοτητα να κατεβασεις τον χαρτη κομματι-κομματι

αναλογα με το σημειο που βρισκεσαι ,μεσω gprs ,αλλα αυτο χρεωνεται :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν80 και θελω να εγκαταστησω καπιοο προγραμμα Navigation. Ποιο προτεινετε μεταξυ των Route66, TomTom και smart2go?

Ευχαριστω

 

Νομίζω πως το smart2go παρέχει σαφώς επαρκέστερη κάλυψη της Ελλάδας σε σύγκριση με τα άλλα δύο προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την κάρτα μνήμης, πρίν κάνω απεγκατάσαση το πρόγραμμα (το maps ήταν περασμένο στην κάρτα μνήμης). Τώρα όταν πάω να το εγκαταστήσω ξανά μου βγάζει update error! Προφανώς κάποια αρχεια περνιούνται και στην μνήμη του τηλεφώνου και τώρα το πρόγραμμα φαίνεται εγκατεστημένο οπότε το installation δεν προχωράει. Ξέρει κανείς τι πρέπει να σβήσω χειρονακτικά ώστε να μπορέσει να ξαναγίνει εγκατάσταση; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6110...το route66 δεν εχει πληρη χαρτοχραφηση της Θεσσαλονικης...ποιο προγραμμα εχει τη Θεσσαλονικη με λεπτομερειες και αν τρεχει βεβαια στο 6110
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 6110...το route66 δεν εχει πληρη χαρτοχραφηση της Θεσσαλονικης...ποιο προγραμμα εχει τη Θεσσαλονικη με λεπτομερειες και αν τρεχει βεβαια στο 6110

 

Το smart2go έχει αρκετά καλή χαρτογράφηση της Θεσσαλονίκης. Δε γνωρίζω όμως αν είναι συμβατό με το 6110.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το smart2go παρέχει σαφώς επαρκέστερη κάλυψη της Ελλάδας σε σύγκριση με τα άλλα δύο προγράμματα.

 

Ναί πράγματι είναι πολύ καλό...αρκεί να μην το θές για Navigation:lol::lol::lol: εκτός αν θές να το πληρώνεις χρυσό στη μαμά Nokia.:X

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω δυο προγραμματα πλοηγησης(route66+smart2go) χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα?

Μπορεις κανονικα φιλε μου χωρις προβλημα. Το εχω κανει εγω στο Ν80. Εχω μια απορια. Εγω εγκατεστησα χτες κανονικα το Νοκια Maps ή Smart2go και περασα και τον χαρτη κανονικα της Ελλαδας χωρις κανενα προβλημα. Ολα οκ μεχρι εδω. Βλεπω τους χαρτες κανονικα. Οταν ομως παω να κανω αναζητηση διευθυνσης δεν βρισκει ποτε τιποτα. Την οδο την γραφω με Greeklish και χωρα επιλεγω Ελλαδα.

Κανω κατι λαθος εγω ή χρειαζεται υποχρεωτικα DATA συνδεση ωστε να κατεβαζει επιτοπου τα δεδομενα που χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κανονικα φιλε μου χωρις προβλημα. Το εχω κανει εγω στο Ν80. Εχω μια απορια. Εγω εγκατεστησα χτες κανονικα το Νοκια Maps ή Smart2go και περασα και τον χαρτη κανονικα της Ελλαδας χωρις κανενα προβλημα. Ολα οκ μεχρι εδω. Βλεπω τους χαρτες κανονικα. Οταν ομως παω να κανω αναζητηση διευθυνσης δεν βρισκει ποτε τιποτα. Την οδο την γραφω με Greeklish και χωρα επιλεγω Ελλαδα.

Κανω κατι λαθος εγω ή χρειαζεται υποχρεωτικα DATA συνδεση ωστε να κατεβαζει επιτοπου τα δεδομενα που χρειαζεται?

 

Εμένα στο Ν95 κάνει αναζήτηση χωρίς σύνδεση κάπου.

Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει γενικά αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναί πράγματι είναι πολύ καλό...αρκεί να μην το θές για Navigation:lol::lol::lol: εκτός αν θές να το πληρώνεις χρυσό στη μαμά Nokia.:X

 

Στο Ν95 η πλοήγηση στους χάρτες είναι εντελώς δωρεάν. Την έχω μάλιστα χρησιμοποιήσει,οδηγούμενος χωρίς απρόοπτα στον προορισμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο Ν95 η πλοήγηση στους χάρτες είναι εντελώς δωρεάν. Την έχω μάλιστα χρησιμοποιήσει,οδηγούμενος χωρίς απρόοπτα στον προορισμό μου.

 

Δηλαδή έχει φωνητικές οδηγίες για να μπορείς να το χρησιμοποιείς οδηγόντας;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να εχω δυο προγραμματα πλοηγησης(route66+smart2go) χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα?

 

Φυσικά και μπορείς. Χρησιμοποιώ και τα 2 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κανονικα φιλε μου χωρις προβλημα. Το εχω κανει εγω στο Ν80. Εχω μια απορια. Εγω εγκατεστησα χτες κανονικα το Νοκια Maps ή Smart2go και περασα και τον χαρτη κανονικα της Ελλαδας χωρις κανενα προβλημα. Ολα οκ μεχρι εδω. Βλεπω τους χαρτες κανονικα. Οταν ομως παω να κανω αναζητηση διευθυνσης δεν βρισκει ποτε τιποτα. Την οδο την γραφω με Greeklish και χωρα επιλεγω Ελλαδα.

Κανω κατι λαθος εγω ή χρειαζεται υποχρεωτικα DATA συνδεση ωστε να κατεβαζει επιτοπου τα δεδομενα που χρειαζεται?

 

 

θέλει σύνδεση και μάλιστα με κάποιο προφίλ wap

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν γινεται να εχω virtual υπολογισμο διαδρομης ή εστω να βρισκω καπιοα οδο χωρις ομως να απαιτειται συνδεσυ στο διαδικτυο? Ειχα διαβασει σε καποια σελιδα του θεματος οτι γινεται....Ισχυει τελικα και πως?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν γινεται να εχω virtual υπολογισμο διαδρομης ή εστω να βρισκω καπιοα οδο χωρις ομως να απαιτειται συνδεσυ στο διαδικτυο? Ειχα διαβασει σε καποια σελιδα του θεματος οτι γινεται....Ισχυει τελικα και πως?

 

Σ'εμένα υπολογίζει ομαλά και δωρέαν τις διαδρομές,ενώ ούτε η αναζήτηση χρεώνεται. Δεν απαιτείται δηλαδή σύνδεση στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ξαναειπωθεί αυτό σχετικά με την αναζήτηση.

Σε κάποιες εκδόσεις του smart2go δε χρειάζεται καμιά απολύτως σύνδεση για να κάνεις αναζήτηση, ενώ σε κάποιες άλλες χρειάζεται.

-Πάντως για τον υπολογισμό διαδρομής (εξομείωση) στάνταρ μπορεί να γίνει χωρίς σύνδεση.

-Η πλόηγηση χρεώνεται μόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Prospatho na egatastiso to me to map loader ton xarti tis elladas sto 6110 navigator me sindesi data transfer kanei (verifieing storage medium) ton katevezei ke otan paei na ton egatastisi mou vgazei minima(connection to the storage medium has been iterupted.Attach your storage medium and retry) Kserei kaneis na voitisi? Exo prospatisi pano apo 30 fores.
Link to comment
Share on other sites

χμμ φίλε μου δοκίμασει να έχεις απενεργοποιημένο το antivirus σου και γενικά ότι app χρησιμοποιεί τη κάρτα σου εκείνη τη στιγμή!!!

<a href="http://www.freesms4all.tk">http://www.freesms4all.tk</a>

Δωρεάν SmS σε ολα τα δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...