Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που μπορω να καταλαβω αν εχω κετεβασει τους χαρτες?παιδια συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις μου.

 

παιδια ξαναδοκιμασα εκανα οτι μου ειπατε δηλαδη στο maploader αντι στην αρχη να πατησω download πατησα διαγραφη χαρτων,οταν μετα απο πολυ ωρα μου εβγαλε μηνυμα ο υπολογιστης οτι οι χαρτες διαγραφτηκαν διαλεγω νεο χαρτη (κυπρος για παραδειγμα ) και παταω download,το κατεβαζει κανονικα και οταν μου γραφει οτι οι χαρτες κατεβηκαν και αποθηκευτηκαν παταω οκ,μετα βγαζω το usb καλωδιο με το που το βγαζω μου γραφει στην οθονη του κινητου μου οτι η ενεργεια διακοπηκε.Μετα παω στους χαρτες και πηγαινω πανω στην κυπρο (εχω το πληκτρολογιο ανοιχτο και ειμαι στον δρομο)αλλα και παλι δεν κανει τιποτα,ποση ωρα κανει για να ενεργοποιηθει το gps?Εγω περιμενω αρκετη ωρα παντως,αφου δεν γινεται τιποτα παταω στις επιλογες κατι που λεει σημεια ξηρας και μου γραφει οτι οι χαρτες δεν ειναι διαθεσιμοι,απο οτι μου φαινεται θα αυτοκτονησω.

 

 

Καλά χαλάρωσε λίγο.

Σιγά μην πηδήξεις από κανένα μπαλκόνι επειδή ψάχνεις πώς δουλεύει 1 εφαρμογή.

Κάτσε να μάθεις πώς το ρυθμίζεις και μετά θα είσαι οκ.

 

Καταρχήν μην μπερδεύεσαι.

Άλλο αν έχεις τους χάρτες και άλλο αν δουλεύει το gps.

1.Για να δεις αν δουλεύει το gps, κάνε το εξής απλό.Άνοιξε την εφαρμογή και το κάτω πληκτρολόγιο και άσε το κινητό ανοιγμένο στο μπαλκόνι αλλά να κοιτάει προς ουρανό.ΆΣτο κανένα 10λεπτο εκεί χωρίς να το πειράζεις.γύρνα μετά και δες αν έφυγε το κόκκινο Χ κάτω δεξιά.Αν έχει φύγει το Χ,θα πει ότι έχεις συνδεθεί και αν έχεις την παλιά έκδοση του προγράμματος, επιλέγεις το "Θέση GPS" και θα σε πάει στη θέση που βρίσκεσαι.

2.Για να δεις αν έχει μπει ο χάρτης δε χρειάζεται να κάνεις όλη τη διαδικασία του 1.Ανοίγεις το smart2go και εκεί που δείχνει την υδρόγειο, πας στη χώρα της οποίας έχεις κατεβάσει το χάρτη, και ζοομάρεις όσο πάει σε 1 κεντρική πόλη.Αν αρχίσει να δείχνει δρόμους με ονόματα κλπ είναι οκ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά χαλάρωσε λίγο.

Σιγά μην πηδήξεις από κανένα μπαλκόνι επειδή ψάχνεις πώς δουλεύει 1 εφαρμογή.

Κάτσε να μάθεις πώς το ρυθμίζεις και μετά θα είσαι οκ.

 

Καταρχήν μην μπερδεύεσαι.

Άλλο αν έχεις τους χάρτες και άλλο αν δουλεύει το gps.

1.Για να δεις αν δουλεύει το gps, κάνε το εξής απλό.Άνοιξε την εφαρμογή και το κάτω πληκτρολόγιο και άσε το κινητό ανοιγμένο στο μπαλκόνι αλλά να κοιτάει προς ουρανό.ΆΣτο κανένα 10λεπτο εκεί χωρίς να το πειράζεις.γύρνα μετά και δες αν έφυγε το κόκκινο Χ κάτω δεξιά.Αν έχει φύγει το Χ,θα πει ότι έχεις συνδεθεί και αν έχεις την παλιά έκδοση του προγράμματος, επιλέγεις το "Θέση GPS" και θα σε πάει στη θέση που βρίσκεσαι.

2.Για να δεις αν έχει μπει ο χάρτης δε χρειάζεται να κάνεις όλη τη διαδικασία του 1.Ανοίγεις το smart2go και εκεί που δείχνει την υδρόγειο, πας στη χώρα της οποίας έχεις κατεβάσει το χάρτη, και ζοομάρεις όσο πάει σε 1 κεντρική πόλη.Αν αρχίσει να δείχνει δρόμους με ονόματα κλπ είναι οκ.

 

αυτο που λες μου το κανει και πριν κατεβασω τους χαρτες,πχ αν τωρα παω στο λονδινο μου βγαζει τα παντα και δρομους δειχνει αλλα και ονοματα των δρομων εχει,που ουτε κατα διανοια δεν εχω δοκιμασει να κατεβασω την αγγλια.Πως μπορω να χρισημοποιησω τα voices?

 

αυτο που λες μου το κανει και πριν κατεβασω τους χαρτες,πχ αν τωρα παω στο λονδινο μου βγαζει τα παντα και δρομους δειχνει αλλα και ονοματα των δρομων εχει,που ουτε κατα διανοια δεν εχω δοκιμασει να κατεβασω την αγγλια.Πως μπορω να χρισημοποιησω τα voices?

 

παιδια ειχατε απολυτο δικιο επρεπε πρωτα να περιμενω να ερθει σημα,χιλια ευχαριστω σε ολους (και λιγα ειναι εδω που τα λεμε)η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει οτι αφου πριν κατεβασω τους χαρτες εμενα μου τα εδειχνε ολα.Επισης πειτε τι πρεπει να κανω για το voices?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Επισης πειτε τι πρεπει να κανω για το voices?

 

Τι εννοεις ?

Μεσω map loader απο το αντιστοιχο tab ,θα κατεβασεις τις φωνες ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ?

Μεσω map loader απο το αντιστοιχο tab ,θα κατεβασεις τις φωνες ..

 

νομιζω πως το εχω κατεβασει,μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμηση στο κινητο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το εχω κατεβασει,μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμηση στο κινητο?

 

Νομιζεις ?

Μονο αν εχεις κατεβασει παραπανω απο μια γλωσσα (πχ ελληνικα & Αγγλικα),

μπορεις να επιλεξεις μεσα απο τις ρυθμισεις πια γλώσσα θα χρησιμοποιησεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις ?

Μονο αν εχεις κατεβασει παραπανω απο μια γλωσσα (πχ ελληνικα & Αγγλικα),

μπορεις να επιλεξεις μεσα απο τις ρυθμισεις πια γλώσσα θα χρησιμοποιησεις .

 

οταν πατω για να κατεβασω χωρα και voices μου κατεβαινουν κανονικα οταν μου γραφει ο υπολογιστης κατεβηκαν και αποθηκευτηκαν εγω παταω οκ.Οταν ομως βγαζω το καλωδιο απο το κινητο μου γραφει στο κινητο οτι πιθανον δεδομενα χαθηκαν,γιατι μου το γραφει αυτο?Γιαυτο λεω νομιζω οτι το εχω κατεβασει.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποσυνδέσεις το κινητό απο τον υπολογιστή σου, να κάνεις πρώτα ασφαλής κατάργηση συσκευών. Λογικά, θα πρέπει να σου εμφανίζεται το εικονίδιο της ασφαλής κατάργησης κάτω δεξιά στην μπάρα εργαλείων του υπολογιστή σου.

 

Ακόμα όμως και αν στο λέει αυτό, δε σημαίνει οτι έχουν χαθεί δεδομένα ή δεν έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά των ηχογραφημένων εντολών.

Link to comment
Share on other sites

οταν πατω για να κατεβασω χωρα και voices μου κατεβαινουν κανονικα οταν μου γραφει ο υπολογιστης κατεβηκαν και αποθηκευτηκαν εγω παταω οκ.Οταν ομως βγαζω το καλωδιο απο το κινητο μου γραφει στο κινητο οτι πιθανον δεδομενα χαθηκαν,γιατι μου το γραφει αυτο?Γιαυτο λεω νομιζω οτι το εχω κατεβασει.

 

μήπως πρέπει να ανεβάσεις την ένταση όταν είσαι μέσα στο smart2go? το έχεις κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

gia sas filoi moy.exo mia aporia.an xreiastei na xanaperasoyme tin anbathmisi tin 12 prepei xana na kano kai anabathmisi toy smart2go se 1.1?diladi se mia eperxomeni anabathmisi tha prpepei apo tin arxi na kanoume kai anabathmisi toy smart?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει κατω δεξια θεση με το χ.Αυτο σημαινει οτι εχω παλια εκδοση?Πηγα να βαλω την 1.1 αλλα μου ελεγε αποτυχια.Εχω το 12 λογισμικο στο κινητο.Για σημερα δεν εχω gprs αρα ουτε καν θεση δεν θα μπορει να βρει ετσι δεν ειναι?Το αφηνα λιγο εξω στο μπαλκονι και το εβρισκα κολλημενο βασικα...

 

ΥΓ. Αλλη μια ερωτηση:Πρεπει μου ειπαν για να ενεργοποιησω το gps να μπω στο ιντερνετ.Αυτο γινεται ΜΟΝΟ απο gprs η και απο wlan?Οχι τιποτα αλλο γιατι λεει πρεπει να πληρωνω παγειο +5 ευρω για το gprs!Ειχα διαβασει παραπανω οτι ΜΟΝΟ την πρωτη φορα θα χρειαστει αυτο?Η κανω λαθος?Παρακαλω αν μπορειτε να μου απαντησετε για να ξερω τι κανω :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να μαθω αν γινονται αναβαθμησεις και στους χαρτες,π.χ την Κυπρο που εχω τωρα δεν την δειχνει καθολου καλα για παραδειγμα δειχνει το σπιτι μου οτι ειναι πανω στο κενο εννοω οτι δεν ειναι πανω στο δρομο που βασικα ετσι επρεπε να εδειχνε,και μερικες φορες ενω ειμαι πανω σε δρομο (με το αυτοκινητο) μου δειχνει οτι ειμαι παλι σε κενο.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να μαθω αν γινονται αναβαθμησεις και στους χαρτες,π.χ την Κυπρο που εχω τωρα δεν την δειχνει καθολου καλα για παραδειγμα δειχνει το σπιτι μου οτι ειναι πανω στο κενο εννοω οτι δεν ειναι πανω στο δρομο που βασικα ετσι επρεπε να εδειχνε,και μερικες φορες ενω ειμαι πανω σε δρομο (με το αυτοκινητο) μου δειχνει οτι ειμαι παλι σε κενο.

 

μηπως οντως εισαι στο κενο,και δεν το εχεις παρει χαμπαρι??:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μηπως οντως εισαι στο κενο,και δεν το εχεις παρει χαμπαρι??:lol: :lol:

 

μπορει να φταιει και αυτο.:lol: :lol:

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε τα προβηματα που εχω αντιμετωπισει μεχρι τωρα και τα προσθετω στις προηγουμενες ερωτησεις μερικα ποστς πριν.Εφοσον δεν ξερω τι γινεται με το gprs που μαλλον τελικα ειναι η μονη λυση για να παρω θεση ειπα να κανω αυτο που λετε σε ολους βγαλτο δηλαδη στο μπαλκονι και αστο εκει ανοιγωντας απλα το χαρτη.Το αφησα ενα μισαωρο τουλαχιστον και οταν βγηκα ηταν στην πρωτη οθονη γυρισμενο με κατω απο το 3g σημα κατι βελακια αλλα το κινητο ηταν κολλημενο.Κουναγες μεν τα εικονιδια δεξια αριστερα αλλα οτι και να παταγες δεν το επαιρνε οπως και δεν εκλεινε.Εβγαλα λοιπον την μπαταρια.

 

Εχω την 12 εκδοση λογισμικου και τα εξης:Περασα με το maploader 1.1 που εγκατεστησα στον υπολογιστη σβηνοντας πρωτα τους αλλους χαρτες μονο την ελλαδα.Ειχα δοκιμασει να κανω εγκατασταση εφαρμογης ενα προγραμμα που ειχα κατεβασει απο το site της νοκια το nokia maps αλλα λεει εκδοση 1.01 και δεν εγκαθισταται.Λεει οτι απετυχε η αναβαθμιση.Αυτα τα ολιγα.Οποιος βγαλει ακρη ας μου πει.Ελπιζω να ειναι κατι απλο οπως δηλαδη το οτι δεν εχω gprs ενεργοποιημενο...Μονο mms εχω προς το παρον.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχετε τον χάρτη στα ελληνικά? γιατι εγω τον έχω με λατινικούς χαρακτήρες.Ανανέωση του χαρτη πότε προβλέπεται?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

vgike to version 1.1 to perase kaneis?

 

Απο οτι λεει ,δεν ειναι κατι καινουργιο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

 

Πηγα να περασω τη νεα εκδοση (1.1) του smart2go και κατα λαθος την εκανα εγκατασταση στην μνημη της καρτα ΑΝΤΙ στη μνημη του τηλεφωνου οπως θα επρεπε με αποτελεσμα να μη γινει η εγκατασταση.

Απο κει και περα προσπαθω να την περασω εκ νεου στη μνημη του τηλ ΑΛΛΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ?

 

( Εδω θελω να ευχαρηστισω τον nervous για τη βοηθεια του αλλα δυστυχως παρ` ολα αυτα δεν εχοθυμε καταφερει κατι)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

paidia pou to vrikate tin nea ekdosh 1.1 egw katevasa to file apo to sigekrimeno forum alla otan piga na to egatastisw mou grafei " sfalma enoimerwshs".

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

 

Πηγα να περασω τη νεα εκδοση (1.1) του smart2go και κατα λαθος την εκανα εγκατασταση στην μνημη της καρτα ΑΝΤΙ στη μνημη του τηλεφωνου οπως θα επρεπε με αποτελεσμα να μη γινει η εγκατασταση.

Απο κει και περα προσπαθω να την περασω εκ νεου στη μνημη του τηλ ΑΛΛΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ?

 

( Εδω θελω να ευχαρηστισω τον nervous για τη βοηθεια του αλλα δυστυχως παρ` ολα αυτα δεν εχοθυμε καταφερει κατι)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Τωρα μίλησα με την Alpha Copy στο τηλέφωνο 2108918700 για το smart2go

και ου ειπαν οτι η εφαρμογή πρέπει να εγκατασταθει στην κάρτα μνήμης (τουλάχιστον για το 6110 Navigator που εχω εγώ)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

 

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!

 

Πηγα να περασω τη νεα εκδοση (1.1) του smart2go και κατα λαθος την εκανα εγκατασταση στην μνημη της καρτα ΑΝΤΙ στη μνημη του τηλεφωνου οπως θα επρεπε με αποτελεσμα να μη γινει η εγκατασταση.

Απο κει και περα προσπαθω να την περασω εκ νεου στη μνημη του τηλ ΑΛΛΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ?

 

( Εδω θελω να ευχαρηστισω τον nervous για τη βοηθεια του αλλα δυστυχως παρ` ολα αυτα δεν εχοθυμε καταφερει κατι)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

παιδια τελικα στο Ν95 τους χαρτες στην μνημη του τηλ. πρεπει να το βαλουμε η στην καρτα μνημης.?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...