Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω δεν έχει γράψει κάνεις ότι το 6110 παίζει Ngage!!

Και πολύ καλά μάλιστα!!!!

Το δοκίμασα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και επισης οτι δουλευει αψογα με 8GB μνημη!:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδες. Να ρωτησω λιγο κατι , δουλευει κανεις σας το handsfree που ειχε μεσα η συσκευασια του κινητου? Το προβλημα ειναι οτι 8 στις 10 φορες πρεπει να το βγαλω και να το βαλω ξανα γριγορα για να με ακουσουν.. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα η ειναι για πέταμα το handsfree μου?
Link to comment
Share on other sites

Και γω που τα δοκιμασα λιγο χθες για να δω(επειδη εχω παρει music edition ακουστικα κ δεν χρησιμοποιω αυτα που ειχε μαζι) δουλευουν μια χαρα,μαλλον ζορισες καπου το καλωδιο και δεν κανει καλη επαφη
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα ακουστικα που ειχε μεσα νομιζω βγαζουν το καλυτερο δυνατο ηχο. Η ποιοτητα ξεπερναει κ τα μπ3 πλέιερς της σειρας. Μουσικη ακουω μια χαρα. Στις κλησεις γινετε αυτο παντα. κατι θα παιζει με το μικροφωνο μαλλον. ΝΙΚ_ΤΑΧ βαλε τα σφουγγαρακια που ειχε μαζι μηπως κ σε βολεψει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

A2DP έχουμε στο navigator;

μπορούμε να πάρουμε bluetooth stereo handsfree?

έχει κανείς να προτείνει κάποιο μοντέλο εάν παίζει?

 

άσχετο.

έβαλα garmin και βρήκα την υγειά μου.

θεσσαλονίκη που το δοκιμάζω παίζει πολύ καλά.

 

θενξ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε ενδεχομενη αναβαθμιση λογισμικου τα δεδομενα και τα προγραμματα θα χαθουν...? Εχω διαβαση για την ενδεχομενη διαγραφη που αναφερει το site της Νοκια αλλα ηθελα να ρωτησω τι γινεται και στην πραξη...

 

Τρελαθηκα μεχρι να εγκαταστησω μερικα προγραμματα και δεν εχω διαθεση να τα ξαναπερασω, για αυτο ρωραω!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε ενδεχομενη αναβαθμιση λογισμικου τα δεδομενα και τα προγραμματα θα χαθουν...? Εχω διαβαση για την ενδεχομενη διαγραφη που αναφερει το site της Νοκια αλλα ηθελα να ρωτησω τι γινεται και στην πραξη...

 

Τρελαθηκα μεχρι να εγκαταστησω μερικα προγραμματα και δεν εχω διαθεση να τα ξαναπερασω, για αυτο ρωραω!!

 

Εγώ όταν έκανα αναβάθμιση, οτι είχα στην μνήμη του τηλεφώνου (εφαρμογές & αρχεία) δεν πειράχτηκε, είχα κάνει και backup στην κάρτα μνήμης.

Τις εφαρμογές στην κάρτα δεν μου τις κρατησε ολες, μονο ενα 20% θα ελεγα.

Προσπαθούσε συνεχώς να τις εγκαταστήσει αλλά μάταια..

Έτσι έκανα φορματ και πάλι απο την αρχή εγκατάσταση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erwtisi na kanw!diavasa pws otan perneis to kin exei mesa xartes mono apo patra a8ina k 8esaloniki einai swsto auto? einai megali manoura na valw to garmin egw eimai apo kavala 8a exw sima????diavasa sto forum tou garmin merika pragmata k m fanikan ligo duskola gt exoun svistei k ta link k m fenaite ligo mperdema h douleia me ta xekleidwmata apo tous xartes k ola ta alla......edwsa ena qtek 9000 gia na parw to 6110 den nomizw na exw provlimata alloste ta nokia einai poli pio apla apo ta ppc????to 9000 ta ekana aneta koumanto opws k ena p990 pou eixa e den nomizw na tin patisw apo ti nokia???

 

 

tespa paidia perimenw apantisi tnx prokatavolika!!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erwtisi na kanw!diavasa pws otan perneis to kin exei mesa xartes mono apo patra a8ina k 8esaloniki einai swsto auto? einai megali manoura na valw to garmin egw eimai apo kavala 8a exw sima????

Το Route66 δεν φημίζεται για την κάλυψή του στην επαρχία.

Αν θέλεις κάτι "σοβαρό" σε θέμα πλοήγησης θα πρέπει να κοιτάξεις το Garmin ή το Sygic.

 

Γιατί να μην έχεις σήμα...; Τι σχέση έχει το σήμα με την κάλυψη των χαρτών!

 

diavasa sto forum tou garmin merika pragmata k m fanikan ligo duskola gt exoun svistei k ta link k m fenaite ligo mperdema h douleia me ta xekleidwmata apo tous xartes k ola ta alla......edwsa ena qtek 9000 gia na parw to 6110 den nomizw na exw provlimata alloste ta nokia einai poli pio apla apo ta ppc????to 9000 ta ekana aneta koumanto opws k ena p990 pou eixa e den nomizw na tin patisw apo ti nokia???

 

tespa paidia perimenw apantisi tnx prokatavolika!!!!

Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες, αναφέρουν τα πάντα!

Τα link τα βρίσκεις στα "γνωστά μαγαζάκια".

Διάβασε το S60 Platform FAQ για να μάθεις τα "γνωστά μαγαζάκια".

 

 

:!::!:

Επίσης θα σε παρακαλούσα να μη χρησιμοποιείς Greeklish αν δεν υπάρχει κάποιος ειδικό λόγος που δεν σου επιτρέπει την χρήση Ελληνικών.

Και αυτό διότι το κείμενο γίνεται δυσανάγνωστο, κουραστικό και τέλος καθίσταται η αναζήτηση άχρηστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

re paidia mia erwtisi na kanw!diavasa pws otan perneis to kin exei mesa xartes mono apo patra a8ina k 8esaloniki einai swsto auto? einai megali manoura na valw to garmin egw eimai apo kavala 8a exw sima????diavasa sto forum tou garmin merika pragmata k m fanikan ligo duskola gt exoun svistei k ta link k m fenaite ligo mperdema h douleia me ta xekleidwmata apo tous xartes k ola ta alla......edwsa ena qtek 9000 gia na parw to 6110 den nomizw na exw provlimata alloste ta nokia einai poli pio apla apo ta ppc????to 9000 ta ekana aneta koumanto opws k ena p990 pou eixa e den nomizw na tin patisw apo ti nokia???

 

 

tespa paidia perimenw apantisi tnx prokatavolika!!!!

 

βαλε garmin φιλε καβαλιώτη και μην το σκέφτεσαι καθόλου.

ξέχνα τους αστείους χάρτες που είχε το νόκια και μην φοβάσαι τπτ.

και εύκολο στην εγκατάσταση είναι και εύκολο στη χρήση.

εγώ το βρήκα από ένα τόρρεντ (μαζί με τις οδηγίες) και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

βαλε garmin φιλε καβαλιώτη και μην το σκέφτεσαι καθόλου.

ξέχνα τους αστείους χάρτες που είχε το νόκια και μην φοβάσαι τπτ.

και εύκολο στην εγκατάσταση είναι και εύκολο στη χρήση.

εγώ το βρήκα από ένα τόρρεντ (μαζί με τις οδηγίες) και ησύχασα.

 

μπορεισ να δωσεις link φιλε για να το δοκιμασω και εγω?:rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να δωσεις link φιλε για να το δοκιμασω και εγω?:rolleyes:

Τα link ως γνωστόν απαγορεύονται!:!:

Για οδηγίες δες στο θέμα του garmin, δηλαδή εδώ.

Τα link θα τα βρεις στα "γνωστά μαγαζάκια".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ

ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ

ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ SONY UIQ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

έχω να κάνω 2 ερωτήσεις:

 

1) Όταν συνδέουμε το τηλέφωνο με το usb και θέλουμε μετά να το σταματήσουμε (π.χ. να αλλάξουμε mode λειτουργίας), υπάρχει κάποια διαδικασία ή βγάζουμε έτσι το καλώδιο στην ψύχρα ( προσπάθησα να κάνω ασφαλή κατάργηση αλλά μου λεει ότι χρησιμοποιείται από αλλο πρόγραμμα).

 

2) όταν θέλουμε να αλλάξουμε την κάρτα μνήμης με μια άλλη απλά αντιγράφουμε ό,τι δεδομένα είναι από την παλιά στην καινούργια ή χρειάζεται να κάνουμε τίποτα παραπάνω? Θα παίξει κανονικά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  1. Όταν το συνδέεις σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων, θα πρέπει να κάνεις ασφαλή κατάργηση.
    Όταν το συνδέεις σε κατάσταση PCSuite, απλά τραβάς το καλώδιο, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.
  2. Ναι, κάνεις αντιγραφή - επικόλληση αλλά βεβαιώνεσαι πρώτα πως έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων ώστε να αντιγραφούν στη νέα κάρτα και οι φάκελοι συστήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  1. Όταν το συνδέεις σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων, θα πρέπει να κάνεις ασφαλή κατάργηση.
    Όταν το συνδέεις σε κατάσταση PCSuite, απλά τραβάς το καλώδιο, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.
  2. Ναι, κάνεις αντιγραφή - επικόλληση αλλά βεβαιώνεσαι πρώτα πως έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων ώστε να αντιγραφούν στη νέα κάρτα και οι φάκελοι συστήματος.

 

Ευχαριστώ Itchrist86 για την γρήγορη απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια γα την προσπάθεια που κάνεται. Μπήκε τυχαία και είπα να αφήσω κι εγώ την καταγγελία μου.

Τι να προσέξετε λοιπόν!

Πήρα ενα κινητό με navigator το 6110 το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να κανεις updates free από route66.(μια εταιρεία). Kάνοντας update, που τελικά βρήκε μόνο κάτι φωνές για update, μου έχασε τον χάρτη της Ελλάδας.

Πήρα λοιπόν τηλεφωνο στο NokiaClub, εξήγησα τι έπαθα και ασφαλώς πήγαν να με ξεφορτωθούν λέγοντας μου ότι τώρα θα πρέπει να αγοράσω τον χάρτη αφού χάθηκε.

Εννοείτε πως δεν ψάρωσα και αντέδρασα, και εννοειτε πως μετά μου είπαν οτι δωρεάν θα το ξαναβάλουν στα κενρικά στη Γλυφάδα.

Θα πρέπει να μην ψαρώνουμε με τις μεγάλες εταιρείες και τις γρήγορες λύσεις τους. Αυτά.. Ελπίζω να μην ήταν χαζή η καταγγελία μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ κάτοχος του 6110 απο την αρχή σχεδόν που βγήκε το κινητό.΄Μέχρι πρίν 1 μήνα ήμουν ευχαριστημένος και με το παραπάνω απο το κινητό αλλά ακούστε τι έπαθα.. Εκεί που μιλάω ξαφνικά κάνει κάτι παράσιτα και ο συνομιλητής μου δέν με ακούει...Το πήγα λοιπόν στα κεντρικά της ΝΟΚΙΑ στην γλυφάδα και το κράτησαν μια εβδομάδα το παρέλαβα και μου είπαν οτι άλλαξαν την κεραία του GPS και οτι όλα θα είναι κάλα...:) Δυστηχώς όμως μετά απο 3 μέρες μου ξανακάνει το ίδιο...έχω απελπιστεί...μήπως γνωρίζεται κάτι εσείς?? ευχαριστώ πολύ!!:(
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως γίνεται σε φάσεις που δεν έχει καλό σήμα 3G και προσπαθεί να μεταβεί σε GSM.

Σου προτείνω να γυρίσεις για λίγο καιρό σε λειτουργία GSM μόνο ώστε να διαπιστώσεις αν οφείλεται σε αυτό.

 

Αυτό το κάνεις από τις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Λειτουργία δικτύου (GSM).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει σωστη εκφωνηση του καλουντος ονοματος εχω κοιταξει να δω αν τα γραμματα ειναι ολα ελληνικα αλλα και παλι τιποτα δηλαδη αλλα γραμματα τα λειει κανονικα και αλλα αγγλικα τι γινεται ???? επισης μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση του λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κανει σωστη εκφωνηση του καλουντος ονοματος εχω κοιταξει να δω αν τα γραμματα ειναι ολα ελληνικα αλλα και παλι τιποτα δηλαδη αλλα γραμματα τα λειει κανονικα και αλλα αγγλικα τι γινεται ???? επισης μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση του λογισμικου?

Κάνε κλικ εδώ, βάλε το product code του κινητού σου και θα σου βγάλει ποιά είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ εδώ, βάλε το product code του κινητού σου και θα σου βγάλει ποιά είναι η τελευταία έκδοση του λογισμικού.

 

ok αλλα γιατι δεν κανει σωστη εκφωνηση του καλουντος ονοματος???

Link to comment
Share on other sites

ok αλλα γιατι δεν κανει σωστη εκφωνηση του καλουντος ονοματος???

Στο Ν95 που έχω εγώ τα λέει κανονικά είτε είναι όλα μεκαφαλαία, είτε μικρά, είτε έχουν τόνο είτε όχι. Και τα Ελληνικά τα λέει σωστά και τα Αγγλικά. Εσυ τα δοκίμασες αυτά? Δεν ξέρω αν παίζει κάτι άλλο ρόλο, γιατί δεν έχω κοιτάξει καθόλου αυτή την επιλογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...