Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Reposting :

 

πληροφοριακα να αναφερω ΚΑΙ παλι πως το ρουτ66 που ειχε μεσα προεγκατεστημενο το 6110 ειναι το καλυτερο για θεσσαλονικη. 2η φορα αποτυγχανουν να βρουν οδο τα garmin k sygic. Συγκεκριμενα εψαχνα ξημερωματα τη "καππαδοκιας" περιοχη βοτση και τα αλλα 2 ειχαν μονο μια τετοια οδο κοντα στη παπαφη. Μακαρι να ειχε πανελλαδικη καλυψη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει δοκιμάσει κανείς το νεο λογισμικό v1.4.23gr;

Ωστε βγηκε νεα εκδοση? Ξερουμε τι διαφορες εχει?

Που το ειδες? Στο site της NOKIA δεν βρηκα κατι...

Αν μπορεις δωσε καποιο λινκ να διαβασουμε περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω, ξέρει κανείς πως εξαφανίζονται τα εικονίδια του μενού που είναι κάτω απ' τη μπάρα με την ώρα;

 

Καλορίζικο το κινητάκι σου. :)

 

Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Προσ. Ρυθμισ. -> Κατάσταση Αναμονής -> Ενεργή Αναμονή -> Όχι

Link to comment
Share on other sites

Ωστε βγηκε νεα εκδοση? Ξερουμε τι διαφορες εχει?

Που το ειδες? Στο site της NOKIA δεν βρηκα κατι...

Αν μπορεις δωσε καποιο λινκ να διαβασουμε περισσοτερα

λάθος

το software updater αφορούσε η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι σου. :)

 

Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Προσ. Ρυθμισ. -> Κατάσταση Αναμονής -> Ενεργή Αναμονή -> Όχι

 

Eυχαριστώ πολύ. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους παιδια

λοιπον επιδη δεν εχω τους χαρτες στο κινητο πηρα την αλφα κοπι για να μου τους βαλει και μου ειπαν να το αφησω για να μου τους βαλουν να το κανω;

ή υπαρχει και αλλος τροπος να το κανω μονος μου;

επισης ποσο κανουν τα καπακια για να παρω απο κει

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους παιδια

λοιπον επιδη δεν εχω τους χαρτες στο κινητο πηρα την αλφα κοπι για να μου τους βαλει και μου ειπαν να το αφησω για να μου τους βαλουν να το κανω;

ή υπαρχει και αλλος τροπος να το κανω μονος μου;

 

Δεν θα μπορέσεις να το κάνεις μόνος σου. Οι χάρτες έχουν μέσα "κλειδιά" και όταν σου κάνουν επέμβαση στο Route66, φυσικά και επεμβαίνουν σε αυτά τα κλειδιά.

Είμαι παθών και στο λέω με σιγουριά.

Η επέμβαση διαρκεί 2-3 ώρες. Θα πας σε ένα υπερ-χλιδάτο κτίριο στη Βουλιαγμένης και θα περιμένεις.

'Ενα σου λέω: Θα βαρεθείς να βλέπεις κινητά "πολυτελείας".

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορέσεις να το κάνεις μόνος σου. Οι χάρτες έχουν μέσα "κλειδιά" και όταν σου κάνουν επέμβαση στο Route66, φυσικά και επεμβαίνουν σε αυτά τα κλειδιά.

Είμαι παθών και στο λέω με σιγουριά.

Η επέμβαση διαρκεί 2-3 ώρες. Θα πας σε ένα υπερ-χλιδάτο κτίριο στη Βουλιαγμένης και θα περιμένεις.

'Ενα σου λέω: Θα βαρεθείς να βλέπεις κινητά "πολυτελείας".

 

τι ενοεις εισαι παθων;

επισης τι ενοεις κινητα πολυτελειας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις εισαι παθων;

επισης τι ενοεις κινητα πολυτελειας

Εννοώ πως, στα καλά καθούμενα, το κινητό μου.... όταν έκανα αναζήτηση μιας οδού... και πάταγα "εμφάνιση στο χάρτη ή πλοήγηση" έσβηνε τελείως η εφαρμογή.

Το πήγα σε 2 ΝOKIA clubs αλλά δεν έκαναν τίποτα παραπάνω από αυτό που έκανα κι εγώ (αναβάθμιση). 'Εριχνα δηλαδή την τελευταία αναβάθμιση (χωρίς να χάσω τίποτα).

 

Στην route 66 που έστειλα e-mail... ακόμα ψάχνουν τι έφταιξε.

 

Τελικά πήγα στην ΝΟΚΙΑ και μου κάναν format (φυσικά έχασα τα πάντα από μέσα).

Καλά που είχα κρατήσει backup ασφαλείας και έτσι δεν έχασα τίποτα.

 

Στο δεύτερο ερώτημα με τα "κινητά πολυτελείας".... εννοώ πως...

Εκεί στη Βουλιαγμένης είδα πολλά ΝΟΚΙΑ που μου θύμισαν Star-Trek (κύριε Σούλου διακτίνισέ μας) που πιθανόν να μην έρθουν ποτέ στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

πηγα εχθες στην βουλιαγμενη στην γλυφαδα στην αλφα κοπι και μου εβαλαν τους χαρτες μου ειπε μια κοπελα οτι για καποιο λογο τους εβγαλε αυτος που το ειχε πριν το κινητο γιατι εκανε φορματ και μου τους βαλανε δωρεαν και το εβαλα και λειτουργει μια χαρα.

επισης ρωτηση να αλλαξω και την προσοψη και εχει καλες τιμες θα το αλλαξω μπρος πισω πληκτρολογιο.τι αλλο μπορω να αλλαξω;κα θα παρω και ακουστικα σε καλη τιμη ολα και λεω να αλλαξω και μπαταρια.θα μου το κρατησουν 3-4 μερες και θα το παω την δευτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο royte66 που βρίσκεται στο 6110, οι χάρτες χωρίζονται σε κομμάτια. Παίρνεις το κομμάτι της περιοχής που σε ενδιαφέρει, το πληρώνεις και απο κει και πέρα έχει δωρεάν πλοήγηση. Όταν αγοράζεις Ελληνικό 6110, υπάρχου αρκετά κομμάτια περασμένα και δεν θα χρειαστεί να πληρώσεις. Μόνο αν κατεβάσεις και περάσεις και άλλα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο.

ερωτηση, υποστηριζει wap?

 

γιατι ειδα εδω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=971537

οτι δεν εχει wap.

το θελω για τη χρηση του wind plus non-stop.

δουλευει η opera και τα σχετικα προγραμματα οπως migg33?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω αυτο το κινητο.

ερωτηση, υποστηριζει wap?

 

γιατι ειδα εδω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=971537

οτι δεν εχει wap.

το θελω για τη χρηση του wind plus non-stop.

δουλευει η opera και τα σχετικα προγραμματα οπως migg33?

Και φυσικά υποστηρίζει WAP.:cool:

Μπορείς να βάλεις και Opera και migg33 και ό,τι άλλο επιθυμείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που άλλαξε καπάκι και πρόσοψη :

α)Πόσο πάει?

β)Μπορείς να βάλεις και την άσπρη πρόσοψη ή πρέπει να αλλάξει και το πληκτρολόγιο?

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το wind plus non-stop πιανει ταχυτητες 3g?

 

και κατι αλλο, εγω εχω wind f2g, δουλευει κανονικα με τη καρτα sim που εχω ε?

Ναι, με wind plus non-stop πιανει ταχυτητες 3G και ακομα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που άλλαξε καπάκι και πρόσοψη :

α)Πόσο πάει?

β)Μπορείς να βάλεις και την άσπρη πρόσοψη ή πρέπει να αλλάξει και το πληκτρολόγιο?

 

καλημερα αν λες εμενα θα τα αλλαξω την δευτερα δεν τα εχω αλλαξει ακομα παντως απο τι θυμαμαι το πισω μερος κανει 7 ευρο το μπροστα στην οθονη και γυρω ενοοω κανει 4 πληκτρολογιο 6 ευρο δεν ξερω αν εχει και την ασπρη παντως ειναι καλες τιμες και θα παρω κατι ακουστικα διπλα καπου στα 25

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω wind f2g, δουλευει κανονικα με τη καρτα sim που εχω ε?

Λογικά ναι, θα πιάνεις σήμα 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αν λες εμενα θα τα αλλαξω την δευτερα δεν τα εχω αλλαξει ακομα παντως απο τι θυμαμαι το πισω μερος κανει 7 ευρο το μπροστα στην οθονη και γυρω ενοοω κανει 4 πληκτρολογιο 6 ευρο δεν ξερω αν εχει και την ασπρη παντως ειναι καλες τιμες και θα παρω κατι ακουστικα διπλα καπου στα 25

 

Ευχαριστώ φίλε. Πολύ καλές τιμές όντως. Ισως αλλάξω κι εγώ πρόσοψη να πάρω την άσπρη.;)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Πολύ καλές τιμές όντως. Ισως αλλάξω κι εγώ πρόσοψη να πάρω την άσπρη.;)

 

το μειονεκτημα ειναι οτι θα σου το κρατησουν 4 εργασιμες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μειονεκτημα ειναι οτι θα σου το κρατησουν 4 εργασιμες...

Για μια αλλαγή καλυμάτων θέλουν να το κρατήσουν 4 εργάσιμες; :blink: :X

Link to comment
Share on other sites

Στο royte66 που βρίσκεται στο 6110, οι χάρτες χωρίζονται σε κομμάτια. Παίρνεις το κομμάτι της περιοχής που σε ενδιαφέρει, το πληρώνεις και απο κει και πέρα έχει δωρεάν πλοήγηση. Όταν αγοράζεις Ελληνικό 6110, υπάρχου αρκετά κομμάτια περασμένα και δεν θα χρειαστεί να πληρώσεις. Μόνο αν κατεβάσεις και περάσεις και άλλα.
Η φωνητικη πλοηγηση ειναι δωρεαν; Πως παιρνω το κομματι της περιοχης που με ενδιαφερει; Στο κινητο υπαρχουν 4 χαρτες και στον ενα εχει ενα κλειδι. Μηπως θελει να εγκαταστησω τιποτα απο το cd;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...