Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο τηλ εχει εγκατεστημενο το route66 αν βαλω το garmin(τωρα πως ο θεος βοηθος) οταν θα παταω το κουμπι για gps πιο προγραμα θα βγαινει?θα διαλεγω καποιο?τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο τηλ εχει εγκατεστημενο το route66 αν βαλω το garmin(τωρα πως ο θεος βοηθος) οταν θα παταω το κουμπι για gps πιο προγραμα θα βγαινει?θα διαλεγω καποιο?τι γινετε?

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που ρωτάς έχει αναφερθεί εδώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό που ρωτάς έχει αναφερθεί εδώ. :)
μπραβο σωστος,εχει αναφερθη καπου βημα βημα η εγκατασταση του garmin?φοβαμαι μην κανω καμια λαλακια
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σωστος,εχει αναφερθη καπου βημα βημα η εγκατασταση του garmin?φοβαμαι μην κανω καμια λαλακια

 

Στο αναλογο θεμα του garmin ,υπαρχει οδηγος.. 1η σελιδα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη βδομαδα σε ολους.

 

Στην απαντηση που σου εδωσα πιο πανω μπορεις να κανεις κλικ τις λεξεις "ΕΔΩ". Δεν ξεχωριζουν τυχαια ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου ποσταρεις που ειναι ο οδηγος του garmin?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

Φυσικά δεν υπάρχουν links…

Για να το κατεβάσεις το πρόγραμμα δες μέσα στο θέμα του Garmin και θα καταλάβεις πως θα το κατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εκανα format στην καρτα καταλαθος κι εχασα τους προεγκατεστημενους χαρτες του Nokia navigator... πως μπορω α κανω ανακτηση?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα format στην καρτα καταλαθος κι εχασα τους προεγκατεστημενους χαρτες... πως μπορω α κανω ανακτηση?:wacko:

 

Τους χαρτες μπορεις να τους βρεις ευκολα ανεβαζοντας τους

με το Nokia Map Manager

http://europe.nokia.com/A4403412

Με την ενεργοποιηση των χαρτων ειναι το θεμα ,εκτος

και οι κωδικοι κλπ ,ειναι στην συσκευη.

Δυστυχως δεν το θυμαμαι ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ..

 

Την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισα μετά απο 6-7 μήνες που έχω το κινητό να αλλάξω την κάρτα μνήμης που έχει μέσα το κινητό με μία 1gb που αγόρασα, αφου έκανα αντιγραφή την 512 στην 1 γιγα και μετα είπα να εγκαταστήσω και το garmin ολα καλα και με αυτό μετά μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στα μηνύματα όταν γράφω ένα νέο μήνυμα και θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο σύμβολο πατώντας τον * αντί να μου εμφανίζει τα σύμβολα γίνεται σαν να πατασ το πλήκτρο με τη # δηλαδή τη δουλειά που κάνει το μολυβάκι σε άλλα κινητα η μου εξαφανίζει το μενου απο κάτω (Επιλογές -Κλεισιμο) και δεν με αφήνει να πατήσω 2η φορά το κεντρικό κουμπί για την απστολή όποτε πατάω μια φορά το κεντρικό και μία φορά το αριστερό κουμπί. Το προηγούμενο Σαββατο το πήγα για αναβάθμιση σε Νοκια Shop και μου πέρασαν την V04.22 05-11-07 αλλά και πάλι τα ίδια, λέτε να φταιει η εγκάτασταση του Garmin?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ..

 

Τ λέτε να φταιει η εγκάτασταση του Garmin?

 

Καλησπερα

Γνωστο προβλημα του GarminMobileXT_4.10.60.

Εγκατεστησε το GarminMobileXT_4.10.80

.Περισσσοτερα στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2319041#post2319041

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Γνωστο προβλημα του GarminMobileXT_4.10.60.

Εγκατεστησε το GarminMobileXT_4.10.80

.Περισσσοτερα στο αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2319041#post2319041

 

Καλησπέρα & ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..

 

Θα ήταν γαιδουριά :O να ζήταγα το Link με τη συγκεκριμένη έκδοση του Garmin που μου αναφέρεις ? Έκανα ένα search γράφοντας Garmin 4.10.80 αλλά μου έβγαλε ένα κάρο σελίδες.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω θέμα, ίσως να πιστεύετε πως πρέπει να μπει στο ROUTE 66 αλλά όμως... εκτιμώ πως αφορά τη συγκεκριμένη βερσιόν που είναι προεγκατεστημένη στο 6110... καλό είναι να το αφήσετε εδώ που είναι!

 

Ανοίγοντας λοιπόν το πρόγραμμα του Navigator και έχοντας την εντελώς τελευταία αναβάθμιση... πηγαίνω στο σημείο

"Επιλογές=> Ρυθμίσεις => Γενικά και εκεί πηγαίνω στο σημείο "Γλώσσα χάρτη".

Στο σημείο αυτό μου δίνει πολλές επιλογές, μεταξύ των οποίων... Αυτόματα - Ονομασίες στην τοποθεσία - Greek Transcribed - Greek Translit - (μια κενή θέση) και ακριβώς από κάτω την επιλογή "Ελληνικά".

 

'Οτι και αν έχω επιλέξει... οι οδοί του στυλ "Σωκράτους" εμφανίζονται σαν "Σωκράτουσ".

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω θέμα, ίσως να πιστεύετε πως πρέπει να μπει στο ROUTE 66 αλλά όμως... εκτιμώ πως αφορά τη συγκεκριμένη βερσιόν που είναι προεγκατεστημένη στο 6110... καλό είναι να το αφήσετε εδώ που είναι!

 

Ανοίγοντας λοιπόν το πρόγραμμα του Navigator και έχοντας την εντελώς τελευταία αναβάθμιση... πηγαίνω στο σημείο

"Επιλογές=> Ρυθμίσεις => Γενικά και εκεί πηγαίνω στο σημείο "Γλώσσα χάρτη".

Στο σημείο αυτό μου δίνει πολλές επιλογές, μεταξύ των οποίων... Αυτόματα - Ονομασίες στην τοποθεσία - Greek Transcribed - Greek Translit - (μια κενή θέση) και ακριβώς από κάτω την επιλογή "Ελληνικά".

 

'Οτι και αν έχω επιλέξει... οι οδοί του στυλ "Σωκράτους" εμφανίζονται σαν "Σωκράτουσ".

 

Είναι γενικό πρόβλημα στους συγκεκριμένους χάρτες θα πρέπει όλες τις οδούς που γράφεις και τελειώνουν σε ς εσύ να τις βάζεις με σ. ή και με ς να τις γράψεις εσύ αυτή που θα σου βρεί θα δεις ότι τελειώνει με σ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις τεράστιο λάθος φίλε μου.

Τον περασμένο Αύγουστο που αγόρασα το κινητό, τα έδειχνε όλα τέλεια (τα τελικά "ς").

Με την πρώτη αναβάθμιση χαρτών (όπου το "," κόμμα μου το έδειχνε σαν τετραγωνάκι) έπαιζε κανονικά.

Με την τελευταία αναβάθμιση που διόρθωσε το πρόβλημα με το τετραγωνάκι, ΤΟΤΕ δημιουργήθηκε το πρόβλημα (με το "σ") και βεβαίως το γνωρίζουν πως έχουν κάνει μα****ία σε αυτή την έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σε όλους,

βασικα εγω δεν μπορω να συνδεσω το νοκια 6110 navigator με το νοκια suite τα windows που εχω ειναι win xp proffesional με SP2

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα:)

Αν έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση στον υπολογιστή σου του PC Suite... το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως δεν επιλέγεις τη σωστή κατάσταση σύνδεσης.

 

Αν έχεις παρατηρήσει όταν συνδέεις το κινητό με το καλώδιο, στο κινητό εμφανίζεται ένα μενού με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης. Σε αυτή τη λίστα θα βρεις και την επιλογή PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εφαρμογή δεν γίνεται.

Αν είναι κάποιο άλλο αρχείο ναι γίνεται.

Μέσω της "Διαχείρισης Αρχείων" βρίσκεις τα πάντα και τα διαγράφεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο χώρο και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις, αν ξέρεις, αν μπορώ να περάσω το Destinator 7 σε Nokia 6110 Navigator;Η αν γνωρίζεις κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης για το συγκεκριμένο τηλέφωνο που να περιλαμβάνει όλους τους χάρτες της Ελλάδας; Το δικό μου έχει ήδη το Navigator αλλά περιλαμβάνει μόνο το χάρτη της Αθήνας. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο χώρο και χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις, αν ξέρεις, αν μπορώ να περάσω το Destinator 7 σε Nokia 6110 Navigator;Η αν γνωρίζεις κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης για το συγκεκριμένο τηλέφωνο που να περιλαμβάνει όλους τους χάρτες της Ελλάδας; Το δικό μου έχει ήδη το Destinator αλλά περιλαμβάνει μόνο το χάρτη της Αθήνας. Σε ευχαριστώ

 

Καταρχην καλως ηρθες ! :)

Εισαι σιγουρη οτι εχει το destinator ? :worry:

Το πακετο του 6110Ν περιλαμβανει ειδικη εκδοση του Route66 με NAVTEQ Maps.

Δυστυχως η καλυψη του χαρτη δεν ειναι επαρκης για ολη την Ελλαδα.

Σχετικο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175617

 

2ον ,Δεν εχει κυκλοφορησει destinator για series60

 

3ον ,Για αλλες εφαρμογες ,τσεκαρε τα σχετικα θεματα για

Garmin

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

και Sygic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193920

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούω ράδιο με bluetooth ακουστικά? ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούω ράδιο με bluetooth ακουστικά? ευχαριστώ πολυ.

 

Απ' ό,τι ξέρω δε γίνεται να ακούσεις το ράδιο του κινητού σου μέσω Bluetooth.

Η μόνη λύση είναι να αγοράσεις stereo Bluetooth ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι ξέρω δε γίνεται να ακούσεις το ράδιο του κινητού σου μέσω Bluetooth.

Η μόνη λύση είναι να αγοράσεις stereo Bluetooth ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο. ;)

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...