Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω μεσα στο σπιτι μου εχω 3 γραμμες σημα σε 2g και 5 γραμμες φουλ δηλαδη σε 3g. με 3g ακομα και μεσα στο μπανιο κλεισμενος εχω φουλ σημα ενω 2g δεν εχω καθολου σημα.

Κι εμείς στο Επταπύργιο παρακαλάμε τη Wind να μας δώσει όχι απλά 3g αλλά και gsm......... :mad: Ξυπνάτε κοιμισμένοιοιοι!!!!(στη Wind απευθύνομαι...)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα εδώ μέσα(δε θυμάμαι που)η Wind έχει εξασφαλίσει κάποιες άδειες για τοποθέτηση κεραιών στον Βόλο εντός 2008!Αληθεύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά φήμη;Διότι επειδή ο προηγούμενος δήμαρχος ήταν διανοητικά καθυστερημένος και κουτοπόνηρος(ο χειρότερος συνδυασμός για τις εταιρίες κινητής)κατάφερε και ξηλωσε όλες τις κεραίες!Το σήμα κάνει τρομερα σκαμπανεβάσματα(λογικό!Μια πόλη πυκνοκατοικημένη δεν είναι δυνατόν να καλύπτεται περιμετρικά!!)Πραγματικά,οι δείκτες σηματος του κινητού κάνουν τρομερα γκελ!!Απ'τις 5 στις 2-3 ή ακόμη και 0-1 γραμμή!Εναλλαγή από 2η σε 3η γενιά σε χρόνο express(αυτό είναι καλό,μιας και νομίζω είναι παράγων καλής ποιότητας δικτύου όταν γίνεται χωρίς προβλήματα)αλλά από την άλλη αποδεικνύει και την αδυναμία σηματος 3ης γενιάς!Ελπίζω το αργότερο μέχρι το καλοκαίρι 2008 η εταιρία να κάνει κάτι,γιατί τα πράγματα είναι τραγικά!!Επίσης,να βελτιώσει και την κάλυψη 3ης γενιάς,που είναι ανύπαρκτη από πολλά κεντρικα σημεία...(Ένας απ'τους λόγους είναι και το ξήλωμα...)
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα εδώ μέσα(δε θυμάμαι που)

:lol::lol: Κακομοιρη μου, κοιτα να θυμηθεις μην σε περιλαβει ο mixtri, γιατι πιθανοτατα να σε χτυπαει μεχρι να θυμηθεις να παει να διαβασει κι αυτος το αρθρο!! :p:p:p

Εκτος κι εαν το ειπε ο ιδιος ο mixtri, lol

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα εδώ μέσα(δε θυμάμαι που)η Wind έχει εξασφαλίσει κάποιες άδειες για τοποθέτηση κεραιών στον Βόλο εντός 2008!Αληθεύει κάτι τέτοιο ή είναι απλά φήμη;Διότι επειδή ο προηγούμενος δήμαρχος ήταν διανοητικά καθυστερημένος και κουτοπόνηρος(ο χειρότερος συνδυασμός για τις εταιρίες κινητής)κατάφερε και ξηλωσε όλες τις κεραίες!Το σήμα κάνει τρομερα σκαμπανεβάσματα(λογικό!Μια πόλη πυκνοκατοικημένη δεν είναι δυνατόν να καλύπτεται περιμετρικά!!)Πραγματικά,οι δείκτες σηματος του κινητού κάνουν τρομερα γκελ!!Απ'τις 5 στις 2-3 ή ακόμη και 0-1 γραμμή!Εναλλαγή από 2η σε 3η γενιά σε χρόνο express(αυτό είναι καλό,μιας και νομίζω είναι παράγων καλής ποιότητας δικτύου όταν γίνεται χωρίς προβλήματα)αλλά από την άλλη αποδεικνύει και την αδυναμία σηματος 3ης γενιάς!Ελπίζω το αργότερο μέχρι το καλοκαίρι 2008 η εταιρία να κάνει κάτι,γιατί τα πράγματα είναι τραγικά!!Επίσης,να βελτιώσει και την κάλυψη 3ης γενιάς,που είναι ανύπαρκτη από πολλά κεντρικα σημεία...(Ένας απ'τους λόγους είναι και το ξήλωμα...)

 

Έχει εξασφαλίσει άδειες αλλά δεν υπάρχουν μέρη για τοποθέτηση αυτή τη στιγμή:X Αμάν πια...δε το έχει η μοίρα της WIND για άψογο δίκτυο στο Βόλο...

Αυτό που λες για τη μετάβαση από 2η σε 3η γενιά είναι αλήθεια,γίνεται αρκετά συχνά,αλλά γίνεται χωρίς πρόβλημα και διακοπή στον ήχο(όπως της Cosmote) Επιπλέον τον τελευταίο καιρό στο Βόλο και οι 3 έχουν γονατίσει...η Vodafone εντελώς χάλια,η Cosmote ακόμα χειρότερα και η WIND μοιάζει σαν ένα πυκνό δίκτυο μπροστά στις άλλες δύο:wacko:

Στην 3η γενιά πράγματι χρειάζεται βελτίωση σε εσωτερικούς χώρους(πχ Άγιο Νικόλαο σε εσωτερικούς χώρους ούτε με προσευχή δε πιάνεις 3g,εξωτερικούς είναι σχεδόν full το 3g) Εκεί με 2η γενιά κάνεις τη δουλειά σου αρκετά προβληματικά όμως.Έχουν μπει κάποια micro cell στην περιοχή τα οποία βελτίωσαν αισθητά την κατάσταση(για παράδειγμα στα εργαστήρια της σχολής μου που δεν είχα καθόλου 2η γενιά τα προηγούμενα χρόνια σε κάποιες αίθουσας τώρα το σήμα κυμαίνεται από -53dBm μέχρι -89dBm,δε χάνεται καθόλου δηλαδή) Αλλά μέσα στις καφετέριες και στα μαγαζιά της Ερμού δεν υπάρχει πολλές φορές ούτε 2η γενιά...

Τώρα φαντάσου ότι το δίκτυο είναι σε καλή κατάσταση σε σχέση με το παρελθόν: όλο το λιμάνι εξυπηρετείται 100% από 3η γενιά όπως και ολόκληρες περιοχές με ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ κίνηση(Ιάσονος,Δημητριάδος,Ερμού,Βενιζέλου κτλ...) Επιπλέον σε εξωτερικούς χώρους αν έχεις κινητό 3ης γενιάς τότες ΚΑΡΦΩΝΕΣΑΙ σε UMTS και έχεις άψογη ποιότητα. Κάπως έτσι αυξήθηκε και η χωρητικότητα δικτύου 2ης γενιάς(μπήκαν οι "κόκκινες" περιοχές σε 3η γενιά και "κιτρίνισαν" απλά...) Πάντως ότι έχω AMR Full Rate σε 2η γενιά στο λιμάνι ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω(φαντάσου πόσοι έχουν πλέον κινητά 3ης γενιάς!)

Κεραίες χρειάζονται στις περιοχές : Άγιος Κωσταντίνος(πάνω από 28ης Οκτωβρίου το κινητό σε εσωτερικούς χώρους είναι απλά εκτός δικτύου),Άγιο Νικόλαο(παρακαλώ με 6cell και 3g μπας και στρώσει το Ch36 που εξυπηρετεί όλο το Βόλο σχεδόν :p) αλλά και Μεταμόρφωση(το ch 36 είναι μπουκωμένο συνέχεια,και επιπλέον δίνει και χαμηλή στάθμη) Τρεις κεραίες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ dual band/dual mode αν θέλει να είναι καλό το δίκτυο...:)

Αυτή η διακύμανση που λες στο σήμα 2ης γενιάς γίνεται γιατί συνδέεσαι στο 634/36 (στάνταρ) τα οποία έχουν πληρότητα 100% από τις 8 το πρωϊ μέχρι τις 10:00 το βράδυ με αποτέλεσμα να σε πετάνε σαν μπαλάκι του ping-pong από cell σε cell...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όντως,σε εξωτερικούς χώρους στο κέντρο το σήμα 3ης γενιάς είναι πολύ καλό!Και το κυριότερο:ακόμη και όταν μιλάς με χαμηλή στάθμη δε σε γυρνάει εύκολα σε 2η γενιά,αλλά προσπαθεί να κρατηθεί στην 3η γενιά!Τουλάχιστον με τη συσκευή μου!Αλλά λογικα αυτό έχει να κάνει κυρίως με το δίκτυο!Το κέντρο του Βόλου το εξυπηρετεί κεραία από Σωρό;Άν ναι,σε ποια συχνότητα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι με λέτε εσείς, αλλά η Wind στο Βόλο πετάει!!!Πάνε οι καλές εκείνες εποχές που μιλούσα εκεί που οι άλλοι σταματούσαν!

Αυτή τη στιγμή η Wind πιάνει και στο υπόγειο της πολυκατοικίας μου ενώ η Κοσμοτέ πιάνει από 2ο όροφο και πάνω!!!

Επίσης πανε οι εποχές που μιλούσα με ΠΟΙΟΤΗΤΑ.Τώρα ακούω χράτσα χρούτσα!!!

Χθες μάλιστα με Κοσμοτέ εκεί που καλούσα, ξαφνικά πετάχτηκε κάποια άλλη άσχετη γραμμή να λέει "Αντώνη"(2" τους "κρυφάκουσα" και έφυγαν)!!!:lol:

Άσε που για να βγάλω γραμμή πρέπει να κάνω τάμα!!!

"Δίκτυο απασχολημένο"!!!

 

Κάντε κάτι θέλω να φύγω από την Κοσμοτέ για της οποίας τη γούνα έχω πολλά ράμματα, αλλά δεν με αφήνει το wind πλας να μπω και να τα γράψω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως,σε εξωτερικούς χώρους στο κέντρο το σήμα 3ης γενιάς είναι πολύ καλό!Και το κυριότερο:ακόμη και όταν μιλάς με χαμηλή στάθμη δε σε γυρνάει εύκολα σε 2η γενιά,αλλά προσπαθεί να κρατηθεί στην 3η γενιά!Τουλάχιστον με τη συσκευή μου!Αλλά λογικα αυτό έχει να κάνει κυρίως με το δίκτυο!Το κέντρο του Βόλου το εξυπηρετεί κεραία από Σωρό;Άν ναι,σε ποια συχνότητα;

 

Το κέντρο του Βόλου την εξυπηρετεί με 3η γενιά η κεραία από Τεχνολογικό Πάρκο(όσο περίεργο και αν σου φαίνεται) και μία άλλη:whistle:

Επίσης Δημητριάδος,Ιάσονος και Ερμού καλύπτονται από Τεχνολογικό Πάρκο με 3g:wacko:

Σωρός χρησιμοποιείται για λιμάνι(και ήδη είναι υπερβολική η κίνηση που σηκώνει,ούτε η κεραία στο Πύργο Αθηνών δεν έχει τόσο traffic:p)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο,κρύψε λόγια μην ξηλωθούν και οι ήδη υπάρχουσες κεραίες..Γιατί με τέτοιους κατοίκους όλα είναι πιθανά!!Πάντως,όπως λέει και ο getolika,η γενικότερη ποιότητα του δικτύου είναι εξαιρετική,αλλά μόνο OΠOY υπάρχει κάλυψη!!Το πρόβλημα με την Wind όμως δεν είναι η ποιότητα,αλλά η βελτίωση της κάλυψης(για την οποία μόνο η ίδια δεν ευθύνεται...)Α!Και να πω ότι ο χάρτης κάλυψης που δείχνει κάλυψη 3ης γενιάς στην Αγχίαλο ισχύει μόνο άν βρίσκεσαι στον αέρα σε απόσταση 20 χιλιομέτρων απ'τη γη!!Εντάξει,ενδεικτικός είναι,δε λέω,αλλά εδώ το παρακαναν!!Χε χε!
Link to comment
Share on other sites

Για το 3G που έχει μπεί στην Κατερίνη καλύπτει μόνο και μόνο το κέντρο της πόλης και σε εσωτερικούς χώρους του κέντρου πέφτει πάρα πολύ!!Στην συνοικία Μυλαυλάκου που μένω εγώ 2km από το κέντρο ούτε για ίχνος δεν υπάρχει,και η κάλυψη gsm όπως ήταν έτσι παρέμεινε χωρίς να μπέι έστω ένα κανάλι σε όλη την πόλη!Αν δεν βάλουν 3κεραίες όπως έχω πεί και άλλες φορές μία να καλύπτει Μυλαύλακο,Βατάν άλλη μία στα Καταφυιώτικα να καλύπτει εκεί τις περιοχές Ανδρομάχη,Νέα Ζωή και μία στον Σταθμό η ποιότητα κάλυψης θα παραμείνει πάρα πολύ χαμηλή,έως ανύπαρκτη σε εσωτερικούς χώρους!Για το 3G δεν το συζητάμε!Απλά μπήκε για να λένε στο cc ότι και καλά καλύπτεται η πόλη και θα βάψουν και στον χάρτη έναν ολόκληρο μπλέ αντί για μια κουκίδα!Αφού δεν μπόρεσαν να καλύψουν την πόλη με gsm 14 ολόκληρα χρόνια δεν νομίζω να την καλύψουν πιό σύντομα και με 3G!:mad:

Συνεχίζουμε λοιπόν με τις περιοχές που έκανα στρατιώτης έως τώρα!

Πάτρα:Καλη κάλυψη gsm και από τις 3!

3G καλό σχετικά αλλά σε εσωτερικούς χώρους προβληματικό και από τις 3!Στο στρατόπεδο (ΚΕΤΧ) η wind σε εσωτερτικούς χώρους ίσα ίσα που έχει σήμα 3G οι άλλες είναι λίγο καλύτερα άσχετα αν υπάρχει οπτική επαφή με τις κεραίες!Το σήμα πέφτει πάρα πολύ σε εσωτερικούς χώρους!

Θήβα:Καλό gsm και από τις 3!3G έχουν μόνο cosmote και vodafone όπου είναι πολύ καλές!Στο στρατόπεδο (ΚΕΠΒ) και οι 3 σε εσωτερικούς χώρους έχουν πάρα πολύ χαμηλό σήμα!Gprs δύσκολα λειτουργεί!Σε εξωτερικούς χώρους είναι πολύ καλύτερα!3G δεν πιάνει καμμία εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Πεστα cocu, εχει καταντησει ανεκδοτο τελικα η καλυψη της wind στη Κατερινη.

 

Συγνώμη ρε παιδιά,αλλά αν ο ίδιος ο δήμαρχος και οι κάτοικοι της ξηλώνουν τις κεραίες μέσα στην πόλη της Κατερίνης τι περιμένετε;Μια πόλη όπως ξέρουν όλοι ποτέ δεν καλύπτεται περιμετρικά!Άπαξ και δεν της δωθεί άδεια από τους τοπικούς μα...ες άρχοντες δεν πρόκειται να δείτε άσπρη μέρα!Και απ'ό,τι φαίνεται,η εταιρία κάνει προσπάθεια,κάποιοι άλλοι βάρβαροι και απολίτιστοι δε θέλουν...Όπου την αφήνουν πάλι να βάλει κεραία εγώ βλέπω ότι κάνει καλύτερη δουλειά απ'τις άλλες 2..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά,αλλά αν ο ίδιος ο δήμαρχος και οι κάτοικοι της ξηλώνουν τις κεραίες μέσα στην πόλη της Κατερίνης τι περιμένετε;Μια πόλη όπως ξέρουν όλοι ποτέ δεν καλύπτεται περιμετρικά!Άπαξ και δεν της δωθεί άδεια από τους τοπικούς μα...ες άρχοντες δεν πρόκειται να δείτε άσπρη μέρα!Και απ'ό,τι φαίνεται,η εταιρία κάνει προσπάθεια,κάποιοι άλλοι βάρβαροι και απολίτιστοι δε θέλουν...Όπου την αφήνουν πάλι να βάλει κεραία εγώ βλέπω ότι κάνει καλύτερη δουλειά απ'τις άλλες 2..

 

Οι αλλες δυο μια χαρα καλυψη εχουν παντως.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλες δυο μια χαρα καλυψη εχουν παντως.

 

Και η Wind μια χαρά κάλυψη είχε... Α ρε λαδώστε το λαμόγιο το δήμαρχο μπας και δείτε κάλυψη...Σας έφαγε και ο Βόλος :lol:

Η απάντηση είναι κλασσική : την Cosmote δεν την κουνάει κανένας, η Vodafone είναι λίγο πιο τυχερή φαίνεται στη Κατερίνη. Πάντως κάθε πέρυσι και καλύτερα,σε κάποιες περιοχές η κάλυψη είναι χειρότερη απο το 2003...Το 2004 να πω την αλήθεια είχα δει την καλύτερη κάλυψη και από τις 3,πλέον έχουν πάρει μία κατρακύλα που δε ξέρω που θα οδηγήσει αν δε γίνουν βήματα βελτίωσης.

Εγώ πάντως επιμένω στη διαμαρτυρία : να κλείσουν οι εταιρίες στις "προβληματικές" πόλεις τις κεραίες για ΜΙΑ ημέρα και μετά να δούμε τι θα γίνει. Δε γίνεται δουλειά έτσι...αν και τη Cosmote τη συμφέρει αυτή η κατάσταση!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:οι εταιρίες κάνουν κάποια ουσιαστική κίνηση όσον αφορά την ψήφιση κάποιου νομοσχεδίου που δε θα επιτρέπει στους τοπικούς άρχοντες την παραμικρή ανάμειξη στο ζήτημα της τοποθέτησης κεραιών;Γιατί άν και οι ίδιες δεν κάνουν τίποτα και δεν πιέζουν κανέναν,είναι λογικό αυτές οι συμπεριφορές να συνεχίζονται επ'άπειρον και χωρίς κανείς να τιμωρείται...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι:οι εταιρίες κάνουν κάποια ουσιαστική κίνηση όσον αφορά την ψήφιση κάποιου νομοσχεδίου που δε θα επιτρέπει στους τοπικούς άρχοντες την παραμικρή ανάμειξη στο ζήτημα της τοποθέτησης κεραιών;Γιατί άν και οι ίδιες δεν κάνουν τίποτα και δεν πιέζουν κανέναν,είναι λογικό αυτές οι συμπεριφορές να συνεχίζονται επ'άπειρον και χωρίς κανείς να τιμωρείται...

 

Μπορείς να φανταστείς τι πολιτικό κόστος θα είχε για την οποιαδήποτε κυβέρνηση να "υποκύψει" στην πίεση των εταιριών κινητής τηλεφωνίας για ένα θέμα στο οποίο η τεράστια πλειοψηφία των πολιτών είναι τραγικά ανενημέρωτοι και εγκάθετοι; :X

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φανταστείς τι πολιτικό κόστος θα είχε για την οποιαδήποτε κυβέρνηση να "υποκύψει" στην πίεση των εταιριών κινητής τηλεφωνίας για ένα θέμα στο οποίο η τεράστια πλειοψηφία των πολιτών είναι τραγικά ανενημέρωτοι και εγκάθετοι; :X

Συγνώμη αλλά όταν βγαίνουν οι ίδιοι οι εκπρόσωποι του λαού να λένε ότι οι κεραίες κινητής τηλεφωνίας είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ και τα κινητά όχι-πως γίνεται αυτό δε ξέρω,πάει με το μέγεθος φαίνεται...- οι πολίτες τι να πιστέψουν; Δηλαδή από που να ψηφιστεί το νομοσχέδιο με τόσο συντηρητικές πολιτικές που ακολουθούμε; Το "νέο" νομοσχέδιο περισσότερα προβλήματα έφερε παρά έλυσε...

Οι τελευταίοι που φταίνε σε αυτή την περίπτωση είναι οι πολίτες.Δε ΞΕΧΝΩ την περίπτωση Ερέτριας Φαρσάλων που η WIND ενώ είχε συμφωνήσει με το δήμαρχο για έκδοση άδειας τελικά μόλις είδε ο δήμαρχος την αντίδραση των κατοίκων είπε όχι(κατόπιν τοποθέτησης) Και καλά οι κάτοικοι,Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ?!?! :rocket::blink:

Επιμένω ότι ΦΤΑΙΕΙ η πολιτεία!

Και αν μη τι άλλο,πολιτικό κόστος ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ αν γίνει σωστά.Απλά δεν ενδιαφέρει κανέναν από επάνω...μόνο στα ξηλώματα είναι μπροστά για ψηφοθηρία!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίοι που φταίνε σε αυτή την περίπτωση είναι οι πολίτες.Δε ΞΕΧΝΩ την περίπτωση Ερέτριας Φαρσάλων που η WIND ενώ είχε συμφωνήσει με το δήμαρχο για έκδοση άδειας τελικά μόλις είδε ο δήμαρχος την αντίδραση των κατοίκων είπε όχι(κατόπιν τοποθέτησης) Και καλά οι κάτοικοι,Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ?!?! :rocket::blink:

Επιμένω ότι ΦΤΑΙΕΙ η πολιτεία!

Και αν μη τι άλλο,πολιτικό κόστος ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ αν γίνει σωστά.Απλά δεν ενδιαφέρει κανέναν από επάνω...μόνο στα ξηλώματα είναι μπροστά για ψηφοθηρία!

 

Μα επιστρέφεις σε αυτό που λέω... Ο δήμαρχος το πολιτικό κόστος φοβήθηκε :O Οι κεραίες είναι από τα ζητήματα που άνετα ρυθμίζουν εκλογές και σε μεγάλο βαθμό για αυτό φταίνε οι κυβερνώντες...

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στις γιορτές μπήκε νέα κεραία 3g στην περιοχή Νέου Δρόμου- Eξω Αγυιάς στην Πάτρα και κάλυψε ένα μεγάλο μέρος της τρύπας που είχε η κάλυψη 3g. Επιτέλους έχω 3G κάλυψη και μάλιστα σχεδόν τέλεια. Με κανα 2 ακόμα κεραίες θα καλυφθεί πλέον όλη η περιοχή μέχρι το Ρίο με 3G...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους,ευχάριστα νέα!!Μου φαίνεται ότι η εταιρία έχει διάθεση να ξοδέψει ΠOΛY χρήμα εν έτη 2008 για 3η γενιά!Αυτό είναι βέβαια καλό για όλους μας!!Άν και πολύ φοβάμαι,ότι χάρη της 3ης γενιάς θα παγώσει λίγο η 2η η οποία θέλει σε κάποια σημεία πολύ βελτίωση...T'ακούς Wind?Για Επταπύργιο Θεσ/νίκης μιλάω που το έχεις χεσμένο σε 2η και 3η γενιά και η ΒΟΝTA σ'έχει σκίσει κυριολεκτικά!!!Είδε κάποιος αν ανανεώθηκε ο χάρτης κάλυψης ή θα τον δούμε ανανεωμένο μετά από κανένα 6μηνο;;Επίσης,άντε να καλυφθεί και ολόκληρη η Εθνική οδός σιγά-σιγά με 3η γενιά...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Καλά ε,μιλάμε θα ρίξετε τρελό γέλιο αν μπείτε στο χάρτη κάλυψης της εταιρίας.Προφανώς θα πήγαν να τον αναβαθμίσουν και θα έβαλαν τους παλιούς χάρτες που είχαν!Τι έκαναν πάλι τα τσακάλια ρε; :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Καλά ε,μιλάμε θα ρίξετε τρελό γέλιο αν μπείτε στο χάρτη κάλυψης της εταιρίας.Προφανώς θα πήγαν να τον αναβαθμίσουν και θα έβαλαν τους παλιούς χάρτες που είχαν!Τι έκαναν πάλι τα τσακάλια ρε; :lol::lol:

Μήπως ανακάλυψαν ότι αυτή είναι η πραγματικότητα και απλώς διόρθωσαν τους χάρτες; :rolleyes: :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Καλά ε,μιλάμε θα ρίξετε τρελό γέλιο αν μπείτε στο χάρτη κάλυψης της εταιρίας.Προφανώς θα πήγαν να τον αναβαθμίσουν και θα έβαλαν τους παλιούς χάρτες που είχαν!Τι έκαναν πάλι τα τσακάλια ρε; :lol::lol:

Τι πρόβλημα έχει ο χάρτης; Είναι πλασματικός;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σοβαρά:αποκλείεται να αναβαθμίστηκε,διότι περιοχές όπως η Δράμα και η Κατερίνη έχπυν στην πραγματικότητα 3η γενιά και στο χάρτη δε φαίνεται να έχουν....Υπάρχουν όμως και περιοχές που απέκτησαν 3η γενιά στην τελευταία αναβάθμιση του χάρτη και συνεχίζει να φαίνεται ότι έχουν αλλά μικρότερης εμβέλειας.Και υπάρχουν περιοχές που ήχαν κάλυψη 2ης γενιάς όπως δεξιά του Σιδηροκάστρου και στη συνέχεια δεν εέχαν και τώρα φαίνεται πως έχουν!Τι γίνεται;Δεν αποκλείεται να είναι αυτή η πραγματικότητα βεβαίως όσον αφορά την 3η γενιά.....Μέχρι να την επεκτείνουν.....θα γεράσουμε!! :mad: Τ'ακούς Wind?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ φοβάμαι πως ο νέος χάρτης ισχύει.Παρατήρησα τις εξής αλλαγές και θα παραθέσω και τις εικόνες του τωρινού χάρτη και του αμέσως προηγούμενου που είχε αναβαθμιστεί τον Νοέμβριο(πριν 2 μήνες δηλαδή).

 

1)Ανάμεσα σε Καλαμάτα-Σπάρτη κάποιο τμήμα φαίνεται να είναι μπλε,όπως και κάτω από τη Μεγαλόπολη...Δεν ξέρω αν είναι ο δρόμος Καλαμάτας-Σπάρτης που επί χρόνια παρέμενε ακάλυπτος,πάντως αν δείτε τις εικόνες θα το παρατηρήσετε και μόνοι σας.Αν μπορέσει κάποιος να μας το επιβεβαιώσει ακόμη καλύτερα βέβαια..Άλλωστε,μην το ξεχνάμε:ενδεικτικός είναι ο χάρτης.

 

2)Δίκτυο 3ης γενιάς σε Καλάβρυτα.Δεν ξέρω αν υπήρχε από πιο πριν,τώρα πάντως δείχνουν ότι έχει κάλυψη 3ης.

 

3)Δεξιά του Προμαχώνα και του Σιδηροκάστρου υπήρχε μια τεράστια τρύπα(σε 2η γενιά).Να προσθέσω ότι πριν την αναβάθμιση του Νοέμβρη το συγκεκριμένο τμήμα φαινόταν ότι καλύπτονταν κανονικά.Με την αναβάθμιση του Νοεμβρη η κάλυψη ως διά μαγείας εξαφανίστηκε και τώρα επανήλθε.

 

4)Η αρχαία Ολυμπία δείχνει να καλύπτεται με 3η γενιά πλέον.Αν μπορεί κάποιος ας το επιβεβαιώσει αν όντως ισχύει και αν καλυπτόταν από πιο νωρίς.

 

5)Τα ίδια ισχύουν και για την 3η γενιά στο Κιάτο.+

 

6)3η γενιά στη Σάμο επίσης ενώ δεν υπήρχε.

 

7)Στην Κρήτη,κάτω αριστερά από το Καστέλι(αριστερά της Κρήτης,στην άκρη)φαίνεται να ενισχύθηκε η GSM κάλυψη.

 

8)Δράμα και Κατερίνη φαίνεται ότι δεν υπάρχει 3η γενιά ενώ είναι επιβεβαιωμένο ότι υπάρχει.

 

9)Πάνω από το Καρπενήσι φαίνεται ότι ενισχύθηκε η κάλυψη 2ης.

10)Φαίνεται να ενισχύθηκε η κάλυψη 2ης κάτω αριστερά σπ'τον Αλμυρό Μαγνησίας.

11)Φαίνεται ενίσχυση κάλυψης 2ης γενιάς κατω αριστερά στην Καρδίτσα(όχι στην πόλη,στα βουνά),λίγο πιο κάτω από Λίμνη Ταυρωπού.

 

Ιδού οι νέες εικόνες:

 

Όπως επίσης:

 

Και τέλος:

 

moderators,αν θέλετε συνενώστε τα,σας παρακαλώ.Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...