Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος

 

Λοιπόν από χθες σήμα δεν έχω στο καθιστικό καθόλου. Το θέμα είναι οτι στην άλλη άκρη του διαμερίσματος στην κρεβατοκάμαρα (περίπου 12 μέτρα από το καθιστικό) το σήμα είναι καμπάνα. Τι μπορεί να πηγαίνει λάθος ρε παιδιά;

 

οι τοιχοι σου ειναι αντι-αεροπορικοι μηπως;

Link to comment
Share on other sites

οι τοιχοι σου ειναι αντι-αεροπορικοι μηπως;

 

Λες να ετοιμάστηκε η οικοδομή για την καταστροφή; :)

 

Λύθηκε το μυστήριο. Όταν δουλεύουν τα λαμπάκια από το δέντρο δεν υπάρχει σήμα. Όταν είναι εκτός μπρίζας το σήμα είναι καμπάνα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Λες να ετοιμάστηκε η οικοδομή για την καταστροφή; :)

 

Λύθηκε το μυστήριο. Όταν δουλεύουν τα λαμπάκια από το δέντρο δεν υπάρχει σήμα. Όταν είναι εκτός μπρίζας το σήμα είναι καμπάνα!

 

Κάνεις πλάκα τώρα??? Δεν γίνονται αυτά...μου φαίνεται άκρως κουλό

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πλάκα τώρα??? Δεν γίνονται αυτά...μου φαίνεται άκρως κουλό

 

χαχαχαχα τι πλακα κανεις; πρωτη φορα το ακουω αυτο, εγω το εχω παρατηρησει απο το εξωφυλλο οτι οταν το ανοιγω εχει καλυτερο σημα 3g ενω οταν το κλεινω πεφτει η καλυψη αλλα με τα λαμπακια πρωτη φορα το ακουω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 χρονια vodafone εβαλα WIND F2G.Απο χθες το απογευμα στο κινητο δειχνει οτι δεν εχω καθολου σημα ή μια γρμμη.δκαποιες φορες δεν μπορω να στειλω μνμ ή να παρω τηλεφωνο.γιατι λετε?υπερφορτωση δικτυoυ λογω εορτων?επρεπε να δειχνει full σημα.με vodaf δεν ειχα ποτε προβλημα.Aνεπιτρεπτο.Μενω Νάξο.Λετε να εγινε καποια βλαβη στο δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 χρονια vodafone εβαλα WIND F2G.Απο χθες το απογευμα στο κινητο δειχνει οτι δεν εχω καθολου σημα ή μια γρμμη.δκαποιες φορες δεν μπορω να στειλω μνμ ή να παρω τηλεφωνο.γιατι λετε?υπερφορτωση δικτυoυ λογω εορτων?επρεπε να δειχνει full σημα.με vodaf δεν ειχα ποτε προβλημα.Aνεπιτρεπτο.Μενω Νάξο.Λετε να εγινε καποια βλαβη στο δικτυο?

 

μου κάνει εντύπωση γιατί πολύ απλά στην Νάξο πρέπει να βάλαν καινούριες κεραίες.... κάνε τον κόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους εάν είσαι σίγουρος ότι η συσκευή σου δεν έχει πρόβλημα

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση γιατί πολύ απλά στην Νάξο πρέπει να βάλαν καινούριες κεραίες.... κάνε τον κόπο να επικοινωνήσεις μαζί τους εάν είσαι σίγουρος ότι η συσκευή σου δεν έχει πρόβλημα

 

παρε τηλεφωνο το 13840 και αναφερε το .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

με wind εχει θεμα το παιδι, γιατί να παρει στις βλαβες της voda;

 

χιλια συγνωμη μπερδευτηκα μπορει να παρει το 2106158000 που ειναι το τμημα εξυπηρετησης πελατων .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Χρονια πολλα κιολας.Απο το απογευμα κ μετα αποκατασταθηκε το προβλημα.Το ιδιο προβλημα το ειχαν σημερα κ αλλοι με wind εδω στη Χωρα Ναξου .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!!!! Στην περιοχή των Μεγάρων πάντως ειναι τραγική η Wind!!!! Να πιανεις φουλ 3G σημα και να πιανει το 1Μbps με το ζόρι!!!! τι να πω δεν ξερω!! πολυ πισω σε αυτο το θεμα η wind και ειναι το μόνο παραπανω που έχω...Όσο για τις άλλες 2 την έχουν αφήσει πολύ πίσω :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!!!! Στην περιοχή των Μεγάρων πάντως ειναι τραγική η Wind!!!! Να πιανεις φουλ 3G σημα και να πιανει το 1Μbps με το ζόρι!!!! τι να πω δεν ξερω!! πολυ πισω σε αυτο το θεμα η wind και ειναι το μόνο παραπανω που έχω...Όσο για τις άλλες 2 την έχουν αφήσει πολύ πίσω :wacko:

 

Στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη πετάει ... στην επαρχία ακόμα πολύ πίσω και σε κάλυψη και σε ταχύτητες. Εσύ τι πιστεύεις όταν φτιάξει το δίκτυο θα το έχει 25 ευρώ για 30 gb....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τραγική είναι στην επαρχία 100ΜΒ έχω και δεν μπορώ να τα κατανάλωσω γιατί λήγουν σε 2 μέρες και αν πας πέρα προς το Σόχο κλήση δεν βγάζει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τραγική είναι στην επαρχία 100ΜΒ έχω και δεν μπορώ να τα κατανάλωσω γιατί λήγουν σε 2 μέρες και αν πας πέρα προς το Σόχο κλήση δεν βγάζει

Φιλε για Σοχο μονο με cosmote εχεις πολυ καλο internet. Αν βρισκεσαι στα τριγυρω χωρια οπως το Κρυονερι οποια εταιρια και αν εχεις, θα εχεις προβλημα και στο internet και οταν μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο της προσπάθειας που καταβάλει ο Δήμος Βόλου με σκοπό την απομάκρυνση των αυθαίρετων και παράνομων κεραιών κινητής τηλεφωνίας από το πολεοδομικό συγκρότημα, ο αρμόδιος Αντιδήμαρχος Πολεοδομίας και Ποιότητας Ζωής κ. Ν Μόσχος απέστειλε χθες επιστολή στην εταιρεία Wind Eλλάς Τηλεπικοινωνίες ΑΕΒΕ προκειμένου να απομακρύνει η ίδια το σταθμό βάσης και την κεραία κινητής τηλεφωνίας που εγκατέστησε στην ταράτσα οικοδομής στην οδό Αθηνών - Χατζηπέτρου στη Νεάπολη Βόλου.

 

Η συγκεκριμένη κεραία κινητής τηλεφωνίας είχε εντοπιστεί και καταγραφεί ως αυθαίρετη από την Διεύθυνση Πολεοδομίας του Δήμου Βόλου στις 11.11.2011, ενώ η εγκατάστασή της έχει ενοχλήσει τους κατοίκους της περιοχής. Σημειωτέον ότι η κεραία τοποθετήθηκε σε οικοδομή συμπολίτη, πάνω από γνωστή αντιπροσωπεία αυτοκινήτων. Η εταιρία υπέβαλε ένσταση κατά της έκθεσης αυτοψίας, η οποία απορρίφθηκε από την Επιτροπή Κρίσεων Ενστάσεων Αυθαιρέτων. Κατά των αποφάσεων αυτών η εταιρία προσέφυγε στο Διοικητικό Εφετείο Λάρισας, από το οποίο ζητούσε να ακυρωθούν οι αποφάσεις και να ανασταλεί η εκτέλεση αυτών. Αρχικά το Διοικητικό Εφετείο χορήγησε προσωρινή διαταγή αναστολής κάθε ενέργειας απομάκρυνσης της συγκεκριμένης κεραίας.

 

Ωστόσο, το ίδιο Δικαστήριο, σύμφωνα με την απόφαση που κοινοποιήθηκε στο Δήμο στις 27.12.2012 μετά και από τις δικαστικές ενέργειες της Δημοτικής Αρχής, απορρίπτει πλέον την αίτηση αναστολής της εταιρίας και, επομένως, ανοίγει ο δρόμος για την απομάκρυνση της κεραίας. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, ο Αντιδήμαρχος Πολεοδομίας κ. Μόσχος ενημέρωσε την εταιρία ότι της παρέχεται προθεσμία έως στις 15 Ιανουαρίου, προκειμένου να απομακρύνει η ίδια το σταθμό βάσης, τα μηχανήματα, τον εξοπλισμό και την κεραία. Σε διαφορετική περίπτωση θα ξεκινήσει η διαδικασία της κατεδάφισης, σύμφωνα με τις κείμενες πολεοδομικές διατάξεις.

 

«Η εξέλιξη αυτή μας ικανοποιεί απόλυτα» επεσήμανε ο κ. Μόσχος, «αφού σε ακόμη μια περίπτωση και παρά το αντίξοο νομοθετικό πλαίσιο, η συστηματική δουλειά που κάνουμε στο θέμα των κεραιών σε όλα τα επίπεδα, δηλαδή τον εντοπισμό, την καταγραφή τους ως αυθαίρετων, τη νομική υποστήριξη των υποθέσεων, την αλληλογραφία με τις εμπλεκόμενες υπηρεσίες, αποδεικνύεται ότι έχει ουσιαστικά αποτελέσματα. Σημειώνεται ότι αυτή θα είναι η 11η κεραία που απομακρύνεται το τελευταίο χρονικό διάστημα, ωστόσο δεν εφησυχάζουμε και συνεχίζουμε τις προσπάθειές μας ακόμη πιο εντατικά».

 

 

Ταχυδρόμος, Πανθεσσαλική Εφημερίδα

http://www.taxydromos.gr/article.php?id=68990&cat=88

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχοντας λιγοτερες κεραιες, εχεις χαμηλοτερη καλυψη, που σημαινει οτι το κινητο, ψαχνοντας συνεχεια σημα, θα εκπεμπει περισσοτερη ακτινοβολια, που σημαινει χειροτερα αποτελεσματα στην υγεια...
Link to comment
Share on other sites

εχοντας λιγοτερες κεραιες, εχεις χαμηλοτερη καλυψη, που σημαινει οτι το κινητο, ψαχνοντας συνεχεια σημα, θα εκπεμπει περισσοτερη ακτινοβολια, που σημαινει χειροτερα αποτελεσματα στην υγεια...

 

Σωστά τα λές, αλλά έλα τώρα να πείσεις τους "γκάο" του Δήμου, που έχουμε μπλέξει την τύχη μου μέσα!!!! :mad::mad::mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thespeciaslist, πολύ καλά τα λες, αλλά άμα ΔΕΝ κόβει αυτό που έχεις μέσα στο κεφάλι σου, τι να σου κάνει μετά...

Ιq καλαμποκιού....

Ας την πάρει η wind από εκεί κι ας σηκώσει άλλες τρις μαζί κάπου αλλού. Αφού αυτό γίνεται . Κρυφτούλι από τις εταιρίες και πολύ καλά κάνουν όταν έχουν να αντιμετωπίσουν τέτοια κρούσματα...

Όσο μπορείτε παιδιά, μη δημοσιεύετε που βρίσκονται οι κεραίες, καλό είναι για όλους αυτό.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Thespeciaslist, πολύ καλά τα λες, αλλά άμα ΔΕΝ κόβει αυτό που έχεις μέσα στο κεφάλι σου, τι να σου κάνει μετά...

Ιq καλαμποκιού....

Ας την πάρει η wind από εκεί κι ας σηκώσει άλλες τρις μαζί κάπου αλλού. Αφού αυτό γίνεται . Κρυφτούλι από τις εταιρίες και πολύ καλά κάνουν όταν έχουν να αντιμετωπίσουν τέτοια κρούσματα...

Όσο μπορείτε παιδιά, μη δημοσιεύετε που βρίσκονται οι κεραίες, καλό είναι για όλους αυτό.

 

Συγγνώμη, δηλαδή εσύ αν ήσουν στο ρετιρέ μίας πολυκατοικίας και έτρωγες την ακτινοβολία της παράνομης κεραίας του γείτονα από απέναντι, θα ήσουν αραχτός και λάιτ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αυτό δεν ισχύει για την cosmote που πάει σε όλα τα κτίρια του που ανήκουν στον ΟΤΕ και κοπανάει κεραίες όπως και σε άλλα κρατικά κτίρια. Φυσικά εκεί κανείς δεν διαμαρτύρεται.

 

Και αυτό που μου την σπάει ειναι και το κόστος των υπηρεσιών data που είναι πανάκριβες στην cote.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Wind τους μάρανε τι πρόβατα είναι . Προφανώς παίζει κάποια συμφωνία του δήμου με τη cosmote η Vodafone κοινός ΛΕΦΤΆ ΜΙΝΖΕΣ

 

Φιλε για Σοχο μονο με cosmote εχεις πολυ καλο internet. Αν βρισκεσαι στα τριγυρω χωρια οπως το Κρυονερι οποια εταιρια και αν εχεις, θα εχεις προβλημα και στο internet και οταν μιλας.

 

Και φαντάσου πριν λίγα χρόνια κορόιδευα την cosmote & vodafone που δεν είχαν σήμα και εγώ είχα μέσα στα βουνά EDGE :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αυτό δεν ισχύει για την cosmote που πάει σε όλα τα κτίρια του που ανήκουν στον ΟΤΕ και κοπανάει κεραίες όπως και σε άλλα κρατικά κτίρια. Φυσικά εκεί κανείς δεν διαμαρτύρεται.

 

Και αυτό που μου την σπάει ειναι και το κόστος των υπηρεσιών data που είναι πανάκριβες στην cote.

 

Πες τα ντε, η τακτική του μονοπωλίου πάντα. Αυτό μου την έσπασε στην Cosmote και πήγα Wind, έτσι αισθάνομαι καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ντε, η τακτική του μονοπωλίου πάντα. Αυτό μου την έσπασε στην Cosmote και πήγα Wind, έτσι αισθάνομαι καλύτερα :)

 

Το ξέρω ότι έτσι είναι αλλά η wind έχει πολύ δουλειά ακόμη στην επαρχεία. Εάν άλλαζε όλους τους σταθμούς βάσης σε 3g και είχε 2mbit παντού δεν θα έλεγα τίποτα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δηλαδή εσύ αν ήσουν στο ρετιρέ μίας πολυκατοικίας και έτρωγες την ακτινοβολία της παράνομης κεραίας του γείτονα από απέναντι, θα ήσουν αραχτός και λάιτ; :confused:

 

Δηλαδη αν ειχε δωσει αδεια η πολεοδομια και η κεραια ηταν νομιμη, εσυ δεν θα ειχες προβλημα με την "ακτινοβολια" της κεραιας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...