Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακρως οχι και τοσο.. αλλα οτι ειναι τουριστικο ειναι... βεβαια εκει που πηγαινεουν οι περισσοτεροι τουριστες(Χορευτο) η cosmote εχει το πιο αθλιο σημα! αλλα καλα να ειμαστε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ακρως οχι και τοσο.. αλλα οτι ειναι τουριστικο ειναι... βεβαια εκει που πηγαινεουν οι περισσοτεροι τουριστες(Χορευτο) η cosmote εχει το πιο αθλιο σημα! αλλα καλα να ειμαστε!

 

Στο χορευτό όντως έχει πρόβλημα η Cosmote,σε αντίθεση με WIND/Vodafone που είναι πολύ καλές με τη WIND να "ξεφεύγει" αρκετά dBm μπροστά από Vodafone χωρίς όμως να υπάρχει διαφορά στην ποιότητα υπηρεσίας:p

 

Στην υπογραφή σου η φωτογραφία είναι από την Ιωλκού στο Βόλο;;; Κάτι μου θυμίζει...:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κύριό μου συμβόλαιο στην Vodafone,εχω να παρατηρήσω ότι στην επαρχία η Wind καλύπτει περισσότερες περιοχές.Σαφώς τους τελευταίους μήνες η Vodafone κάνει κάποια...ανοίγματα στην κάλυψη επαρχιακών περιοχών με 3η γενιά και είναι εμφανές αυτό-αλλά ακόμη θεωρώ πως έχει λίγο δρόμο να φτάσει την ομολογουμένως πολύ καλή-προς το παρόν-κάλυψη της Wind.Για επαρχία μιλάω πάντα,διότι μου φαίνεται σε μεγαλουπόλεις η κατάσταση αντιστρέφεται,με κορυφαίο παράδειγμα τον Βόλο,όπου η Wind είναι απλά εξαιρετική σε κάλυψη 3ης γενιάς!
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι εδώ και 2 χρόνια παρακαλώ την WIND να τοποθετήσει μια κεραία σε πάρκο κεραιών στον Δήμο Ξηροβουνιου(Δ.Δ Αμμοτόπου) όπου ο Δήμος θέλει μονο μια αίτηση απο την εταιρεια και θα είναι θετικός αλλά πού....Σε λίγο πάντως που ξεκινάει η ΙΟΝΙΑ ΟΔΟΣ που ΄περνάει απο τη περιοχή τότε θα είμαστε κακοι εμείς.Οι άλλες δύο έχουν βάλει όχι τυχαία...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ αναφερόμουν στην κάλυψη 3ης γενιάς όπου παρατηρώ ελαφρώς πιο καλή την Wind από την Vodafone στην επαρχια!

 

Όσον αφορά την περιοχή σου,θυμάμαι που καποιες σελίδες πιο πίσω έγραφες ότι η Κοσμοτέ μόνο σας κάλυπτε και ότι είχαν προτάσεις οι Voda/Wind από το δήμαρχο ο οποίος τους έδινε και ειδικά διαμορφωμένη έκταση,σωστά;Και ότι πριν κάποιους μήνες εδέησε η Voda και έβαλε κεραία!Ε,αφού έκανε η Voda τέτοια κίνηση σε επαρχιακή περιοχή,όλα τα περιμένω σ'αυτήν τη ζωή! :lol: Λογικά,ίσως η Wind περιμένει να αρχίσουν τα έργα και έπειτα ή παράλληλα με αυτά να βρει τοποθεσία!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ αναφερόμουν στην κάλυψη 3ης γενιάς όπου παρατηρώ ελαφρώς πιο καλή την Wind από την Vodafone στην επαρχια!

 

Όσον αφορά την περιοχή σου,θυμάμαι που καποιες σελίδες πιο πίσω έγραφες ότι η Κοσμοτέ μόνο σας κάλυπτε και ότι είχαν προτάσεις οι Voda/Wind από το δήμαρχο ο οποίος τους έδινε και ειδικά διαμορφωμένη έκταση,σωστά;Και ότι πριν κάποιους μήνες εδέησε η Voda και έβαλε κεραία!Ε,αφού έκανε η Voda τέτοια κίνηση σε επαρχιακή περιοχή,όλα τα περιμένω σ'αυτήν τη ζωή! :lol: Λογικά,ίσως η Wind περιμένει να αρχίσουν τα έργα και έπειτα ή παράλληλα με αυτά να βρει τοποθεσία!

 

Ή να κάνουν collocation.

Link to comment
Share on other sites

εχω σαν συσκευη το c905 και δικτυο την q.οποτε παω να στειλω mms(ενω εχω κανονικα τις ρυθμισεις σωσμενες στη συσκευη)δεν με αφηνει να στειλω φωτο.και φυσικα μοναδες εχω κανονικα...sms στελνω.εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο η φταιει η συσκευη μου οπως ισχυριζονται στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της q?ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος τι συμφεροντα κρυβονται πισω απο αυτες τις γελοιοτητες, γιατι ο Ελληνας αν δεν εχει συμφερον δεν ασχολειται με τιποτα. Ακουω τους ψαγμενους..
Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου:απλά πρόβατα.Ό,τι τους λαλούν,χορεύουν.Πλησιάζουν και οι Ευρω-εκλογές..Ε,θέλει κι άλλα επιχειρηματα;

 

Εκλογές και πρόβατα(αδαή,άβουλα όντα που καλούνται πολίτες)πάνε μαζί σε τέτοια θέματα..

 

Στην τελική,ποιον θα πείσουν;Τον πολίτη με μια στοιχειώδη παιδεία;Όχι βεβαια!Διότι ο τελευταιος μπορεί μεν να τους ακούσει,δε σημαίνει ότι θα συμμεριστεί κιόλας την άποψή τους.Οπότε,ποιοι μας μένουν;Η απάντηση παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου εξηγησει καποιος τι συμφεροντα κρυβονται πισω απο αυτες τις γελοιοτητες, γιατι ο Ελληνας αν δεν εχει συμφερον δεν ασχολειται με τιποτα. Ακουω τους ψαγμενους..

 

απλοικη απαντηση...περαν απο ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες ..νομιμοτητα κλπ.. που εχουν ξανασυζητηθει...

 

....εχω διαμερισμα.....και η wind/cosmo/voda στεινει μια κεραια διπλα μου....η αξια του διαμεριματος μου μειωνεται αισθητα....;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ αναφερόμουν στην κάλυψη 3ης γενιάς όπου παρατηρώ ελαφρώς πιο καλή την Wind από την Vodafone στην επαρχια!

 

Όσον αφορά την περιοχή σου,θυμάμαι που καποιες σελίδες πιο πίσω έγραφες ότι η Κοσμοτέ μόνο σας κάλυπτε και ότι είχαν προτάσεις οι Voda/Wind από το δήμαρχο ο οποίος τους έδινε και ειδικά διαμορφωμένη έκταση,σωστά;Και ότι πριν κάποιους μήνες εδέησε η Voda και έβαλε κεραία!Ε,αφού έκανε η Voda τέτοια κίνηση σε επαρχιακή περιοχή,όλα τα περιμένω σ'αυτήν τη ζωή! :lol: Λογικά,ίσως η Wind περιμένει να αρχίσουν τα έργα και έπειτα ή παράλληλα με αυτά να βρει τοποθεσία!

 

Nαι ετσί ειναί και η Vodafone μάλιστα πιάνει καλύτερα και απο την Cosmote αλλα το θέμα είναι ότι η Wind ειναι ΑΠΟΥΣΑ.Αντε να δούμε πότε θα γίνει κάποια κίνηση μέχρι τότε ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα εαν η κεραια αυτη ηταν παρανομη η οχι, η τι προβληματα ειχε κτλ, αλλα ειδα στο βιντεο οτι αυτοι που την γκρεμισαν κοπτονταν για την τηρηση της νομιμοτητας ...

Αλλα κατι μου λεει, οτι ακομα και παρανομη να ηταν η κεραια, αρμοδιος φορεας για την κατεδαφιση και απομακρυνση της δεν ειναι ενας κατοικος με μια Eastpack στην πλατη!

Το οτι μια εταιρεια παρανομει, κατα πασα πιθανοτητα, δεν σημαινει οτι δικαιολογουμαστε να παιρνουμε τον νομο στα χερια μας!

Στον κισσαμο χανιων πως οι κατοικοι ακολουθησαν την νομιμη οδο και εκλεισαν οι κεραιες? Και σε πολλες αλλες περιοχες? που δικαστικα διατασσεται η απομακρυνση?

 

Αμα δηλαδη καποιος χτισει παρανομα διπλα μου ενα σπιτι, τι πρεπει να κανω?

Να τον καταγκειλω στην πολεοδομια η να του το γκρεμισω το σπιτι μονος μου με μια μπουλντοζα?!?

 

Αμα ισχυριζονται οτι αυτο που τους ενδιαφερει ειναι η τηρηση της νομιμοτητας, ας φροντισουν να εφαρμοζουν τα ιδια μετρα και σταθμα στον εαυτο τους..

 

Μια παρανομια δεν δικαιολογη μια δευτερη...

Link to comment
Share on other sites

Για το λόγο αυτό,το νομικό τμήμα της εταιρίας πρέπει να προσφύγει σε αγωγές κατα αυτών των βανδάλων,έτσι δεν είναι; ;) Όσο παραμένουν ανεξέλεγκτοι θα γίνεται συνεχώς το ίδιο πράγμα.Για να πάνε ομως στα δικαστήρια κάποια άτομα για φθορά ξένης περιουσίας,να δουμε μετά πώς θα μαζευτούν όλοι....

 

Είναι-δεν είναι παράνομη η κεραία,μόνο το δικαστήριο είναι αρμόδιο για την απομάκρυνση/απενεργοποίησή της και ο κάθε βανδαλισμός ιδιωτικού εξοπλισμού υψηλού μάλιστα κόστους ΠΡΕΠΕΙ να τιμωρείται!

 

Αν είναι έτσι,να πάρουμε όλοι τα τσεκούρια και να βγούμε στους δρόμους σπάζοντας ό,τι δε μας αρέσει.Το αποκορύφωμα της άναρχης συμπεριφοράς.Μετά λέμε για τους αναρχικούς που τα σπάνε;Αυτά δεν τα βλέπουμε;

Link to comment
Share on other sites

H wind ενω εχει καλη ποιοτητα ηχου εχει μαπα καλυψη στην επαρχια,ειναι κριμα δηλαδη.

 

Ε όχι και μάπα!Πλεόν έχει πολύ καλή κάλυψη!Μην κρίνεις απ'την περιοχή σου ή το νομό σου μονο! :)

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι πραγματικά ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ... "Θέλουμε να προστατέψουμε την υγεία μας,τα παιδιά μας" Καλά ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ;;; Κυρά μου,για να προστατέψεις την υγεία σου και τα παιδιά σου πάρτα και φύγε από την Αθήνα,τι κάθεσαι; Πούλα το διαμερισματάκι σου και πάρε τα βουνά με τις κότες σου,τον κήπο σου...Α,και επέλεξε τοποθεσία να μην έχει σήμα.

Λίγος καθαρός αέρας (για να μη πω ψυχίατρος) χρειάζεται σε αυτούς τους ανθρώπους,αν πραγματικά πιστεύουν ότι αυτή η κεραία στο συγκεκριμένο σημείο της Αθήνας απειλεί την υγεία τους. Η πολιτική τοποθέτηση του Βουλευτή του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. πραγματικά δείχνει το πόσο λαϊκιστικά σκέπτονται οι πολιτικοί. Και το θύμα; Η κινητή τηλεφωνία,οι μεν δε βγάζουν νόμο γιατί φοβούνται μη χάσουν ψηφοφόρους,οι δε ξηλώνουν κεραίες για να πάρουν ψηφοφόρους. Μήπως ήρθε η ώρα σιγά σιγά να πάρουμε θέση εμείς όπου ξηλώνεται κεραία;;; Δε ΓΙΝΕΤΑΙ αυτή η κατάσταση κάθε φορά.

Ο βανδαλισμός κάθε φορά,από όπου και να προέρχεται είναι κατακριτέος. Αλλά βέβαια,ότι δε πληρώνουμε (άμεσα) δε μας ενδιαφέρει. Πίσω από τα μονταρισμένα βίντεο και εγώ γίνομαι επαναστάτης. Αν έχουν τα κότσια να βγούνε κανονικά. Οι τεχνικοί των εταιρειών δε φοράνε κουκούλες...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H wind ενω εχει καλη ποιοτητα ηχου εχει μαπα καλυψη στην επαρχια,ειναι κριμα δηλαδη.

 

τι μαπα βρε;;;;σε πολλες επαρχιες πιανει καλυτερα και απο cosmote....σε πολλες ειπα οχι σε ολες(για να μη πεσουν και με φανε καποιοι)

Link to comment
Share on other sites

τι μαπα βρε;;;;σε πολλες επαρχιες πιανει καλυτερα και απο cosmote....σε πολλες ειπα οχι σε ολες(για να μη πεσουν και με φανε καποιοι)

Οχι φίλε σε πολλές, σε κάποιες (λίγες) έπρεπε να πεις.:p Εν γένει είναι "ανεκδοτο" να ισχυριστεί κανείς ότι η wind έχει καλύτερη λήψη στην επαρχία από cosmote :lol:

Ειμαι με wind και αναγκάστηκα να πάρω κάρτα frog (cosmote) για να μιλάω στην επαρχία.. ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

και ας πιανει η κοσμοτε. μπορεις να παρεις τηλεφωνο με την υπερφορτωση δικτυου;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και ας πιανει η κοσμοτε. μπορεις να παρεις τηλεφωνο με την υπερφορτωση δικτυου;

 

Ε καποια στιγμη με λιγο,εως πολυ, σπασιμο νευρων θα τα καταφερεις.

Νομιζω ειναι καλυτερο απο το να εισαι εκτος δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Ε καποια στιγμη με λιγο,εως πολυ, σπασιμο νευρων θα τα καταφερεις.

Νομιζω ειναι καλυτερο απο το να εισαι εκτος δικτυου.

 

E πόσες πια είναι οι περιοχές που έχει κάλυψη μόνο η Cosmote? Νομίζω ότι υπερβάλλετε λίγο, μια χαρά κάλυψη έχουν και οι άλλες.

Link to comment
Share on other sites

E πόσες πια είναι οι περιοχές που έχει κάλυψη μόνο η Cosmote? Νομίζω ότι υπερβάλλετε λίγο, μια χαρά κάλυψη έχουν και οι άλλες.

 

Αυτο θα μας το πουν αυτοι που μενουν σε αυτα τα μερη.Οπως παραπανω ο keysmith.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...