Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ αγόρασα καινούργιο νουμεράκι και δουλεύει κανονικά!!! :cool:

 

Κι εγώ αγόρασα καινούργιο νουμεράκι....... χαχαχα....:D:O

 

Όταν και αν διαβάζωντας εδώ το φόρουμ και βλέπωντας την κατάσταση γενικά, πεισθώ οτι τα πράγματα γίναν περισσότερο αξιόπιστα και οι διαδικασίες πιο γρήγορα, με 5 ευρώ παίρνω νέα sim wind σε πακετάκι, μεταφέρω και το χρόνο που έχω τώρα (8 και κάτι ευρώ) και είμαι οκ. Μέχρι τότε, αυτή η sim θα είναι στο συρτάρι.... Και επειδή είμαι πολύ καχύποπτος με ΟΛΑ όσα συμβαίνουν στην ελλάδα....ποιος σας λέει οτι δεν στάλθηκε ΕΠΙΤΗΔΕΣ λανθασμένη ΟΤΑ σε κάποιες δεκάδες συνδρομητές μόνο και μόνο για να αλλάξουν την sim τους? :cool: Τα....λέμε!:X

:)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αγόρασα καινούργιο νουμεράκι....... χαχαχα....:D:O

 

Όταν και αν διαβάζωντας εδώ το φόρουμ και βλέπωντας την κατάσταση γενικά, πεισθώ οτι τα πράγματα γίναν περισσότερο αξιόπιστα και οι διαδικασίες πιο γρήγορα, με 5 ευρώ παίρνω νέα sim wind σε πακετάκι, μεταφέρω και το χρόνο που έχω τώρα (8 και κάτι ευρώ) και είμαι οκ. Μέχρι τότε, αυτή η sim θα είναι στο συρτάρι.... Και επειδή είμαι πολύ καχύποπτος με ΟΛΑ όσα συμβαίνουν στην ελλάδα....ποιος σας λέει οτι δεν στάλθηκε ΕΠΙΤΗΔΕΣ λανθασμένη ΟΤΑ σε κάποιες δεκάδες συνδρομητές μόνο και μόνο για να αλλάξουν την sim τους? :cool: Τα....λέμε!:X

 

το ξαναλέω: όταν μια εταιρεία δεν με πείθει για το πόσο με παίρνει στα σοβαρά ως καταναλωτή, τότε κι εγώ θα την έχω ... για 2ο καρτοκινητό (και πολύ της πάει!) :chair:

Link to comment
Share on other sites

Και γω προσωπικα την ΤΙΜ για 2ο καρτοκινητό την εχω,και συγκεκριμένα για το ίντερνετ και μονο.ποτέ δεν θα έβαζα για βασικό νούμερο την ΤΙΜ γιατί για κάποιο λόγο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.και που την εχω στο σήμα(γιατί εχω κιου σαν βασικό),πάντα εχω αμφιβολία μήπως δεν εχω σημα σε περίπτωση ανάγκης.η ΤΙΜ πάντα είχε αυτή τη φήμη και ποτέ δεν πρόκειται να εξαλειφθεί...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ελεγε καποιος οτι εχει 1 νουμερο cosmote για το σημα να το καταλαβω. αλλα πρωτο νουμερο q γιατι ειναι αξιοπιστη? εδω δεν ειχε σημα μεσα στην αθηνα.:X
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσωπικα την ΤΙΜ για 2ο καρτοκινητό την εχω,και συγκεκριμένα για το ίντερνετ και μονο.ποτέ δεν θα έβαζα για βασικό νούμερο την ΤΙΜ γιατί για κάποιο λόγο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.

 

Και εγώ το ίδιο.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

αλλα πρωτο νουμερο q γιατι ειναι αξιοπιστη? εδω δεν ειχε σημα μεσα στην αθηνα.:X

 

Πώς δεν είχε σήμα η Q μέσα στην Αθήνα? Δηλαδή η Vodafone και η Wind δεν έχουν σήμα μέσα στην Αθήνα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η Κιου μου ενέπνεε εμπιστοσύνη όταν έπαιρνε σήμα από τη βονταφον.αυτό λέω παραπάνω,ότι την ΤΙΜ την ανέχομαι στο σήμα(βάσικα την κιου την θέλω για τις χρεώσεις).αλλά να βάλω ΤΙΜ,δεν το σκέφτομαι με τίποτα.την κοσμοτε φυσικά και την εχω πάνω απ'όλες σε αξιοπιστία,αλλά για άλλους λόγους δε θα έβαζα...ο καθένας έχει τη γνώμη του άλλωστε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πώς δεν είχε σήμα η Q μέσα στην Αθήνα? Δηλαδή η Vodafone και η Wind δεν έχουν σήμα μέσα στην Αθήνα?:wacko:
οταν λεω αθηνα δεν εννοω το κεντρο αλλα και τους γυρω δημους της αθηνας. λοιπον ναι με την q ειχα τεραστιο προβλημα με χαμενες κλησης ανεξαρτητα απο την συνεργασια της με την vodafone. και το προβλημα δεν το ειχα μονο εγω αλλα και πολλοι γνωστοι μου. δεν μπορουσες να βασιστης στην q να την εχεις σαν κυρια γραμμη για επαγγελματικους λογους. αυτο αλλωστε το δεχονταν και ατομα που δουλευαν στην q, και ελεγαν οτι η q ειναι καλη στις χρεωσης της για αυτο τα πηγαινε καλα στους χρηστες μικρης ηλικιας. οσο για την wind εχουν περασει δυστηχως οι παλιες καλες μερες που ακομα και στα φυλακια του εβρου ( 1998) επιανε καμπανα και οι κατοχοι των αλλων δικτυων ειχαν τα τηλεφωνα τους νεκρα.
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω αθηνα δεν εννοω το κεντρο αλλα και τους γυρω δημους της αθηνας. λοιπον ναι με την q ειχα τεραστιο προβλημα με χαμενες κλησης ανεξαρτητα απο την συνεργασια της με την vodafone. και το προβλημα δεν το ειχα μονο εγω αλλα και πολλοι γνωστοι μου. δεν μπορουσες να βασιστης στην q να την εχεις σαν κυρια γραμμη για επαγγελματικους λογους. αυτο αλλωστε το δεχονταν και ατομα που δουλευαν στην q, και ελεγαν οτι η q ειναι καλη στις χρεωσης της για αυτο τα πηγαινε καλα στους χρηστες μικρης ηλικιας. οσο για την wind εχουν περασει δυστηχως οι παλιες καλες μερες που ακομα και στα φυλακια του εβρου ( 1998) επιανε καμπανα και οι κατοχοι των αλλων δικτυων ειχαν τα τηλεφωνα τους νεκρα.

 

Άρα πρέπει όλοι να έχουμε ως βασικό νούμερο Cosmote αφού η Wind και η Vodafone, αλλά και η Q που χρησιμοποιεί το δίκτυο της πρώτης και παλαιότερα της 2ης, είναι άχρηστες? Μήπως υπερβάλουμε όλοι λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει όλοι να έχουμε ως βασικό νούμερο Cosmote αφού η Wind και η Vodafone, αλλά και η Q που χρησιμοποιεί το δίκτυο της πρώτης και παλαιότερα της 2ης, είναι άχρηστες? Μήπως υπερβάλουμε όλοι λίγο?
ειπα πουθενα στο κειμενο μου οτι ειναι αχρηστες? διαβασε καλυτερα σε παρακαλω αυτα που γραφω. και στο τελος εδω ειναι το σημειο που αναφερουμε προβληματα δικτυου για την wind που ισως τα δει καποιος και τα διορθωσει. και αν επιμενεις αν και δεν γουσταρω την cosmote με τιποτα παραδεχωμαι οτι ειναι η μονη αξιοπιστη οσον αφορα την καλυψη της.
Link to comment
Share on other sites

ειπα πουθενα στο κειμενο μου οτι ειναι αχρηστες? διαβασε καλυτερα σε παρακαλω αυτα που γραφω. και στο τελος εδω ειναι το σημειο που αναφερουμε προβληματα δικτυου για την wind που ισως τα δει καποιος και τα διορθωσει. και αν επιμενεις αν και δεν γουσταρω την cosmote με τιποτα παραδεχωμαι οτι ειναι η μονη αξιοπιστη οσον αφορα την καλυψη της.

 

Μισό λεπτό. Εδώ είναι σίγουρα το thread που αναφέρουμε προβλήματα δικτύου της Wind (βέβαια εννοείται πως δεν είναι το σημείο που θα κοιτάξει κάποιος από τη Wind τα προβλήματα και θα τα διορθώσει, τη δουλειά αυτή τη κάνει η εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και όχι το myphone). Aπό εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω πως από ένα μεμονομένο πρόβλημα με το GPRS που αφορά μόνο 1-2 συνδρομητές περάσαμε σε συζήτηση σχετικά με το αν είναι γενικά αξιόπιστη η εταιρεία και να κάνουμε συγκρίσεις...:O Για αυτό λέω ότι υπερβάλουμε λίγο. Εξάλλου τα standards του καθενός αγαπητέ είναι διαφορετικά, για άλλον η q είναι πιο αξιόπιστη λύση (και δεν είχαν όλοι προβλήματα όπως αυτά που ανέφερες). Όσο για τη Cosmote (για να το κλείσουμε και αυτό το θέμα) η υπεροχή της σε επίπεδο κάλυψης στην επαρχία είναι ελάχιστη σε σχέση με τις άλλες ενώ η ποιότητα δικτύου φαίνεται και από τη χωρητικότητα της που πάσχει πλέον αρκετά, και από τη ποιότητα συνομιλίας και από τις τραγικές ταχύτητες 3G στα μεγάλα αστικά κέντρα...

Link to comment
Share on other sites

Και γω προσωπικα την ΤΙΜ για 2ο καρτοκινητό την εχω,και συγκεκριμένα για το ίντερνετ και μονο.ποτέ δεν θα έβαζα για βασικό νούμερο την ΤΙΜ γιατί για κάποιο λόγο δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.και που την εχω στο σήμα(γιατί εχω κιου σαν βασικό),πάντα εχω αμφιβολία μήπως δεν εχω σημα σε περίπτωση ανάγκης.η ΤΙΜ πάντα είχε αυτή τη φήμη και ποτέ δεν πρόκειται να εξαλειφθεί...
απο εδω ξεκινησε και συγγνωμη αν παρακλιναμε.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και γι'αυτούς που επέμεναν....... Χωρίς να αλλάξω κάτι στο κινητό, πριν πάρω ακόμα τις ρυθμίσεις στο cosmote, έβαλα την 2η κάρτα της αδερφής μου που είναι wind, δεν ειχε ενεργοποιημένα mms και τέτοια, αλλά με ένα απλό μήνυμα στο 234 λύθηκε το θέμα και σε 2 λεπτά είχα ρυθμίσεις... το κλείνω το ανοίγω και τσουπ! Να το το wind plus ;) Στο κέντρο εξυπηρέτησης αν μετά το 2ο τηλεφώνημα επιμένουν οτι φταίνε οι ρυθμίσεις αφού τις έχουν στείλει στο συγκεκριμένο συνδρομητή δεν ξέρουν τι τους γίνεται!!!! Τώρα πως και γιατί χαλάνε οι TIM sim κάποιων συνδρομητών, έτσι ξαφνικά...ας δώσει εξηγήσεις (αν μπορεί..) η ίδια η εταιρία. Το ότι κρύβονται χρηματικά συμφέροντα απο μια τέτοια κατάσταση, εγώ είμαι ΣΧΕΔΟΝ βέβαιος... Θα πάρω ένα πακετάκι των 5 ευρώ να έχω το wind plus non-stop και απο εκεί και πέρα ούτε καν 2ο νούμερο δεν θα είναι. :O

ΕΝΤΕΛΩΣ φιλικά, αυξήστε την αξιοπιστία της εξυπηρέτησης και ΚΥΡΙΩΣ της ίδιας της εταιρίας σε υπηρεσίες και δίκτυο και τότε ίσως αποδόσει όλη αυτή η ΥΠΕΡ θετική διαφημιστική καμπάνια που γινόταν όλο το καλοκαίρι και έκανε τον κόσμο να θέλει να "δοκιμάσει" ΚΑΙ αυτήν την εταιρία, αλλιώς.........Μόνο το WIND GR στα κινητά θα σας μείνει...μια ίδια TIM θα είστε. :!:

:)
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός αλλά και κάποιοι εδώ μέσα δεν είναι καλύτεροι:X

Τι συνoμωσίες διαβάζω(&ακούω τώρα τελευταία στις ειδήσεις...) Datum Processor,λες ότι η WIND θέλει να καταστρέψει τις κάρτες SIM(ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ SIM αλλά η ρύθμισή τους από ένα κέντρο εγγραφής...),να διώξει κόσμο,να χαλάσει την εικόνα της...αυτή η εταιρία έχει χαλάσει τα κινητά σας και τώρα πρέπει να τα πετάξετε :lol:

Πραγματικά είναι ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΚΑ αυτά που μας λέτε εδώ μέσα.

Αν,λέμε τώρα,κάνατε τον κόπο να τους εξηγήσετε στην εξυπηρέτηση πελατών(1231) ότι ξαφνικά μια μέρα απενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες και ωραία και ευγενικά να απαιτήσετε επαναφορά γραμμής ούτε νέα SIM δε θα χρειαζόταν,ούτε οι ρυθμίσεις να σας έρθουν 1 εκ φορές.Έλαβα παρατήρηση ότι δε διαβάζω τα μηνύματα των άλλων...αλλά απ'ό,τι φαίνεται ούτε τα δικά μου διαβάζονται.Έχω γράψει τα ίδια πράγματα 3 φορές και αφήνετε εντυπώσεις που δεν υπάρχουν...

Πραγματικά σας προκαλλώ να πάρετε τηλέφωνο άμεσα στην ΕΕΤΤ να κάνετε καταγγελία ότι η WIND χαλάει τις κάρτες SIM ώστε να μην έχετε GPRS&ΜΜS:!: και βέβαια να αλλάζουν SIM καθώς αυτό είναι το μεγάλο έσοδο της WIND,οι αλλαγές καρτών SIM!

Κάποια προβλήματα αυτές της ημέρες υπάρχουν στο δίκτυο,όπως σε όλα,αλλά δεν αφορούν GPRS αν και επηρρεάζεται σε σημαντικό βαθμό:!:

Να πούμε και μια καλή κουβέντα στους τεχνικούς που τρέχουν να διορθώσουν τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ βλάβες που έχουν προκληθεί στο δίκτυο τους λόγω των φονικών πυρκαγιών προκειμένου να βοηθήσουν και τον απλό κόσμο&τους δημοσιογράφους στην επικοινωνία τους και όχι να λέμε ότι στέλνουν λάθος ρυθμίσεις στα κινητά μας για να μας χαλάνε τις SIM:wacko: Αν παραμέλησαν και λίγο τις υπηρεσίες εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται δικαιολογημένο αυτή τη χρονική στιγμή.Στο κάτω κάτω αν δε σας λειτουργούν οι υπηρεσίες ζητείστε άμεση διακοπή της υπηρεσίας και χρηματική πίστωση.Το δικαιούστε.Αν ΔΕ ΣΑΣ κάνουν πίστωση τότε μάλιστα,το ξανασυζητάμε για ΕΕΤΤ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός αλλά και κάποιοι εδώ μέσα δεν είναι καλύτεροι:X

Τι συνoμωσίες διαβάζω(&ακούω τώρα τελευταία στις ειδήσεις...) Datum Processor,λες ότι η WIND θέλει να καταστρέψει τις κάρτες SIM(ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ SIM αλλά η ρύθμισή τους από ένα κέντρο εγγραφής...),να διώξει κόσμο,να χαλάσει την εικόνα της...αυτή η εταιρία έχει χαλάσει τα κινητά σας και τώρα πρέπει να τα πετάξετε :lol:

Πραγματικά είναι ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΚΑ αυτά που μας λέτε εδώ μέσα.

Αν,λέμε τώρα,κάνατε τον κόπο να τους εξηγήσετε στην εξυπηρέτηση πελατών ότι ξαφνικά μια μέρα απενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες και ωραία και ευγενικά να απαιτήσετε επαναφορά γραμμής ούτε νέα SIM δε θα χρειαζόταν,ούτε οι ρυθμίσεις να σας έρθουν 1 εκ φορές.Έλαβα παρατήρηση ότι δε διαβάζω τα μηνύματα των άλλων...αλλά απ'ό,τι φαίνεται ούτε τα δικά μου διαβάζονται.Έχω γράψει τα ίδια πράγματα 3 φορές και αφήνετε εντυπώσεις που δεν υπάρχουν...

Πραγματικά σας προκαλλώ να πάρετε τηλέφωνο άμεσα στην ΕΕΤΤ να κάνετε καταγγελία ότι η WIND χαλάει τις κάρτες SIM ώστε να μην έχετε GPRS&ΜΜS:!: και βέβαια να αλλάζουν SIM καθώς αυτό είναι το μεγάλο έσοδο της WIND,οι αλλαγές καρτών SIM!

Κάποια προβλήματα αυτές της ημέρες υπάρχουν στο δίκτυο,όπως σε όλα,αλλά δεν αφορούν GPRS αν και επηρρεάζεται σε σημαντικό βαθμό:!:

Να πούμε και μια καλή κουβέντα στους τεχνικούς που τρέχουν να διορθώσουν τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ βλάβες που έχουν προκληθεί στο δίκτυο τους λόγω των φονικών πυρκαγιών προκειμένου να βοηθήσουν και τον απλό κόσμο&τους δημοσιογράφους στην επικοινωνία τους και όχι να λέμε ότι στέλνουν λάθος ρυθμίσεις στα κινητά μας για να μας χαλάνε τις SIM:wacko: Αν παραμέλησαν και λίγο τις υπηρεσίες εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται δικαιολογημένο αυτή τη χρονική στιγμή.Στο κάτω κάτω αν δε σας λειτουργούν οι υπηρεσίες ζητείστε άμεση διακοπή της υπηρεσίας και χρηματική πίστωση.Το δικαιούστε.Αν ΔΕ ΣΑΣ κάνουν πίστωση τότε μάλιστα,το ξανασυζητάμε για ΕΕΤΤ...

 

Συμφωνώ. Νομίζω πως κακώς ασχολούμαστε με τα ανώριμα ξεσπάσματα του καθενός επειδή δεν έχει GPRS. Aκούς εκεί χαλάει η Wind τις κάρτες επίτηδες... Αλλά ξέχασα, πολλοί εδώ μέσα διαμαρτύρονται σαν μωρά και απαιτούν δωρεάν αλλαγή κάρτας επειδή το κινητό τους γράφει ακόμα TIM GR... (και να το έλεγε κανένα 15χρονο να πω o.k).

 

Επίσης έχεις απόλυτο δίκιο πως αυτή τη στιγμή και οι τρεις εταιρείες κινητής αντιμετωπίζουν σοβαρότατα προβλήματα κάλυψης σε Πελοπόννησο και Εύβοια καθώς είναι πολλοί σταθμοί down (τη στιγμή που οι άνθρωποι που βρίσκονται εκεί πραγματικά χρειάζονται το κινητό τους) και τα συνεργεία των εταιρειών καταβάλλουν τεράστιες προσπάθειες να απκαταστήσουν τις βλάβες, όταν μάλιστα πολλές φορές δεν μπορούν να προσεγγίσουν καν τις περιοχές αυτές. Βέβαια δεν νομίζω πως αυτό έχει σχέση με ενδεχόμενα προβλήματα σε άλλες περιοχές, ειδικά στη Β.Ελλάδα, αλλά...

 

Για να τελειώνουμε Datum αν έχεις ακόμα πρόβλημα και θέλεις να κρατήσεις το παλιό σου νούμερο (που από όσο καταλαβα δεν σε πολυνοιάζει) πάρε στο 1231 ή στο 1260 εξήγησε το πρόβλημα και ζήτα reset στη γραμμή σου όπως είπε ο mixtri. Αν και πάλι δεν πετύχει ξαναπάρε και ζήτα να καταγραφεί το πρόβλημα και να σταλεί στο τεχνικό τμήμα για περεταίρω διερεύνηση και σε λίγες μέρες θα σε ενημερώσουν. Μην περιμένεις πάλι άδικα να σου το λύσουν επιτόπου αν δεν πετύχει το reset. Aν φταίει κάτι αυτό είναι στη γραμμή ή στο δίκτυο και όχι στη sim η οποία δεν έχει καμία σχέση. Είμαι ο πρώτος που σου είπα ότι εφόσον έχεις πληρώσει συνδρομή στο non-stop δεν δικαιολογείται το πρόβλημα αυτό, ακόμα και σε αυτές τις δύσκολες μέρες, αλλά νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο...:O

Link to comment
Share on other sites

... Αν,λέμε τώρα,κάνατε τον κόπο να τους εξηγήσετε στην εξυπηρέτηση πελατών ότι ξαφνικά μια μέρα απενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες και ωραία και ευγενικά να απαιτήσετε επαναφορά γραμμής ούτε νέα SIM δε θα χρειαζόταν,ούτε οι ρυθμίσεις να σας έρθουν 1 εκ φορές. ...

 

απλά να σου πω ότι εγώ είπα περίπου αυτά που λες σε περισσότερους από έναν εκπροσώπους στο 1231(8) αλλά περίπου οι μισοί μου έλεγαν ότι δεν έχει τίποτε η γραμμή μου και οι υπόλοιποι μου έλεγαν ότι κάτι τρέχει με τις ρυθμίσεις μου στο κινητό μου. Σε κάναν-δύο που επέμεινα να κάνουν επανεκίνηση τη γραμμή μου, μου είπαν να περιμένω λίγο και μετά ότι έγινε. Τι να σου πω, όχι ότι έγινε τίποτε τρομερό αλλά το να λες "δεν έχω πρόσβαση στο GPRS δίκτυο" και να σου λεν συνεχώς "έχετε λάθος ρυθμίσεις" είναι τουλάχιστον κουραστικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός αλλά και κάποιοι εδώ μέσα δεν είναι καλύτεροι:X

Τι συνoμωσίες διαβάζω(&ακούω τώρα τελευταία στις ειδήσεις...) Datum Processor,λες ότι η WIND θέλει να καταστρέψει τις κάρτες SIM(ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ SIM αλλά η ρύθμισή τους από ένα κέντρο εγγραφής...),να διώξει κόσμο,να χαλάσει την εικόνα της...αυτή η εταιρία έχει χαλάσει τα κινητά σας και τώρα πρέπει να τα πετάξετε :lol:

Πραγματικά είναι ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΙΚΑ αυτά που μας λέτε εδώ μέσα.

Αν,λέμε τώρα,κάνατε τον κόπο να τους εξηγήσετε στην εξυπηρέτηση πελατών(1231) ότι ξαφνικά μια μέρα απενεργοποιήθηκαν οι υπηρεσίες και ωραία και ευγενικά να απαιτήσετε επαναφορά γραμμής ούτε νέα SIM δε θα χρειαζόταν,ούτε οι ρυθμίσεις να σας έρθουν 1 εκ φορές.Έλαβα παρατήρηση ότι δε διαβάζω τα μηνύματα των άλλων...αλλά απ'ό,τι φαίνεται ούτε τα δικά μου διαβάζονται.Έχω γράψει τα ίδια πράγματα 3 φορές και αφήνετε εντυπώσεις που δεν υπάρχουν...

Πραγματικά σας προκαλλώ να πάρετε τηλέφωνο άμεσα στην ΕΕΤΤ να κάνετε καταγγελία ότι η WIND χαλάει τις κάρτες SIM ώστε να μην έχετε GPRS&ΜΜS:!: και βέβαια να αλλάζουν SIM καθώς αυτό είναι το μεγάλο έσοδο της WIND,οι αλλαγές καρτών SIM!

Κάποια προβλήματα αυτές της ημέρες υπάρχουν στο δίκτυο,όπως σε όλα,αλλά δεν αφορούν GPRS αν και επηρρεάζεται σε σημαντικό βαθμό:!:

Να πούμε και μια καλή κουβέντα στους τεχνικούς που τρέχουν να διορθώσουν τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ βλάβες που έχουν προκληθεί στο δίκτυο τους λόγω των φονικών πυρκαγιών προκειμένου να βοηθήσουν και τον απλό κόσμο&τους δημοσιογράφους στην επικοινωνία τους και όχι να λέμε ότι στέλνουν λάθος ρυθμίσεις στα κινητά μας για να μας χαλάνε τις SIM:wacko: Αν παραμέλησαν και λίγο τις υπηρεσίες εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται δικαιολογημένο αυτή τη χρονική στιγμή.Στο κάτω κάτω αν δε σας λειτουργούν οι υπηρεσίες ζητείστε άμεση διακοπή της υπηρεσίας και χρηματική πίστωση.Το δικαιούστε.Αν ΔΕ ΣΑΣ κάνουν πίστωση τότε μάλιστα,το ξανασυζητάμε για ΕΕΤΤ...

 

ΕΓΡΑΨΕΣ ,

ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ! :ninja:

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχεις απόλυτο δίκιο πως αυτή τη στιγμή και οι τρεις εταιρείες κινητής αντιμετωπίζουν σοβαρότατα προβλήματα κάλυψης σε Πελοπόννησο και Εύβοια καθώς είναι πολλοί σταθμοί down (τη στιγμή που οι άνθρωποι που βρίσκονται εκεί πραγματικά χρειάζονται το κινητό τους) και τα συνεργεία των εταιρειών καταβάλλουν τεράστιες προσπάθειες να απκαταστήσουν τις βλάβες, όταν μάλιστα πολλές φορές δεν μπορούν να προσεγγίσουν καν τις περιοχές αυτές. Βέβαια δεν νομίζω πως αυτό έχει σχέση με ενδεχόμενα προβλήματα σε άλλες περιοχές, ειδικά στη Β.Ελλάδα, αλλά...

Μια μικρή πληροφόρηση επί αυτού : έχουν καταστραφεί πάρα μα ΠΑΡΑ πολλοί σταθμοί βάσης,κομμάτια του δικτύου κορμού και εναλλακτικής δρομολόγησης :cry: από όλες τις εταιρίες. Φανταστείτε ότι πάρα πολλοί δημοσιογράφοι στο Ν.Ηλείας μιλούσαν από extended cells ακόμα και από Ζάκυνθο(φανταστείτε κατάσταση :( ) και από άλλες κεραίες της Πελοποννήσου! Ειδικά την πρώτη μέρα τις φωτιάς όλοι οι κάτοικοι χρησιμοποιούσαν τα κινητά με αποτέλεσμα...ακόμα και μη καμμένοι σταθμοί να μη λειτουργούν λόγω υπερφόρτωσης. Επιπλέον κομμάτια του δικτύου κορμού είχαν φορτωθεί(Ευβοια) με αποτέλεσμα,έμμεσα να δημιουργούνται προβλήματα υπερφόρτωσης(για αυτό αναφέρω ότι επηρρεάστηκαν κάποιες υπηρεσίες)

Μπράβο πάντως στα συνεργεία που προσπαθούν με νύχια και με δόντια να αποκαταστήσουν τις βλάβες γιατί,όπως είπες και εσύ,αυτοί που βρίσκονται στις περιοχές χρειάζονται πολύ τα κινητά τους ;)

Εγώ επίσης θα ήθελα αυτή την περίοδο να ανοίξει το national Roaming Πανελλαδικά VODAFONE-WIND,φανταστείτε πόσος κόσμος θα είχε εξυπηρετηθεί τώρα με αυτή την κίνηση

 

 

απλά να σου πω ότι εγώ είπα περίπου αυτά που λες σε περισσότερους από έναν εκπροσώπους στο 1231(8) αλλά περίπου οι μισοί μου έλεγαν ότι δεν έχει τίποτε η γραμμή μου και οι υπόλοιποι μου έλεγαν ότι κάτι τρέχει με τις ρυθμίσεις μου στο κινητό μου. Σε κάναν-δύο που επέμεινα να κάνουν επανεκίνηση τη γραμμή μου, μου είπαν να περιμένω λίγο και μετά ότι έγινε. Τι να σου πω, όχι ότι έγινε τίποτε τρομερό αλλά το να λες "δεν έχω πρόσβαση στο GPRS δίκτυο" και να σου λεν συνεχώς "έχετε λάθος ρυθμίσεις" είναι τουλάχιστον κουραστικό. ;)

Σίγουρα αν επιμείνεις για επαναφορά γραμμής,στο 1231,θα σου την κάνουν.Εγώ τουλάχιστον 3 φορές που είχα προβλήματα στη διάρκεια χρήσης του δικτύου της WIND,3 φορές μου λύθηκε το πρόβλημα με reset στη γραμμή καλώντας 1231&κλείνοντας το κινητό για 10 λεπτά...Δεν είναι αρνητικοί στην επαναφορά αλλά πρέπει προηγουμένως να τους πεις ότι έχεις ελέγξει τις ρυθμίσεις ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω σε αυτο που λεει ο mixtri, οτι προβλημα που απαιτει reset ειναι σχετικα πολυ σπανιο, το 99,9% των περιπτωσεων ειναι κατι αλλο, οποτε, ειναι φυσικο με το που αναφερεις προβλημα στο gprs να σου αναφερουν πρωτα τις πιο πιθανες αιτιες, και οχι την πιο απιθανη!!

 

Οπως σωστα ειπωθηκε, αναφερετε οτι εχετε κοιταξει τις ρυθμισεις, οτι πχ εχετε κανει τεστ την καρτα σιμ και σε αλλο τηλεφωνο και παλι δεν λειτουργει, η οτι πχ αλλη καρτα σιμ στο ιδιο τηλεφωνο ειναι οκ κτλ....

 

Δεν στελνεται αιτημα για επαναφορα γραμμης ετσι χωρις λογο.....

Link to comment
Share on other sites

Katarxas den mou arese to yfos kapoiwn anaferomenoi sto prosopo mou... Ok? Xalontas to GPRS den exeis to vasikotero, MMS+meta ola ta alla...den einai kati amelitaio. Oso gia ''apates''...anoikste ta matia+koitakste gyrw sas. Kaigonte dasi gia..oikopeda! Vodafone ypoklopes..gia GERA xrimatika ofeli. kommata eksagorazoun thn psifo gia 50euro liga metra ekso aptin kalpi... Den to synexizo, egina safis+analytikos, esto+emesa.
:)
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος! Εδώ και 1 μήνα τουλάχιστον χάλασε το 3G δίκτυο της Wind στην Κοζάνη, και δεν ξέρουν ακόμα πότε θα διορθωθεί. Κρίμα, γιατί η πόλη ήταν μία από τις πρώτες που κάλυψε η ΤΙΜ (το Νοέμβριο 2005). 100% ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ!
Link to comment
Share on other sites

Katarxas den mou arese to yfos kapoiwn anaferomenoi sto prosopo mou... Ok? Xalontas to GPRS den exeis to vasikotero, MMS+meta ola ta alla...den einai kati amelitaio. Oso gia ''apates''...anoikste ta matia+koitakste gyrw sas. Kaigonte dasi gia..oikopeda! Vodafone ypoklopes..gia GERA xrimatika ofeli. kommata eksagorazoun thn psifo gia 50euro liga metra ekso aptin kalpi... Den to synexizo, egina safis+analytikos, esto+emesa.

Ευχαριστούμε ρε Datum που μας ανοίγεις τα μάτια. Κανείς δεν είπε ότι το GPRS είναι αμεληταίο (όχι όμως ότι και τα mms είναι βασική υπηρεσία). Και γνωρίζουμε ότι σεβαστό ποσοστό των συνδρομητών F2G είναι στη Wind μόνο για το Wind plus non stop. Από εκεί και πέρα όμως το να πσιτεύεις ότι η Wind ...χαλάει τις sim για δυσαρεστεί και να εκνευρίζει τους συνδρομητές με κίνδυνο να τους χάσει (γιατι αυτό είναι το αποτέλεσμα) είναι λίγο αφελές. Εξάλλου ας ξαναπούμε πως δεν τίθεται καν θέμα κάρτας αλλά γραμμής. Η sim δεν έχει καμία σχέση. Από εκεί και πέρα το πρόβλημα σου έχει να κάνει με το cc της Wind που δεν σου διορθώνει το πρόβλημα και δεν σου δίνει σαφή απάντηση αλλά ανοησίες. Αυτό ναι, όχι όμως ότι χαλάει εσκεμμένα τις sim. Eπίσης αδυνατώ να παρακολουθήσω το συλλογισμό σου ως προς τα παραδείγματα που δίνεις... Καίγονται δάση για οικοπεδοφάγους, που στο Ταύγετο και στο Πάρνωνα? Να κάνει τι εκεί ο οικοπεδοφάγος? Έκανε η Vodafone τις υποκλοπές για γερά χρηματικά κέρδη. Εγώ είχα την εντύπωση πως οι υποκλοπές έγιναν από τρίτους οι οποίοι εισχώρησαν στο δίκτυο της Vodafone, κάτι από το οποίο η εταιρεία όχι μόνο δεν κέρδισε αλλά έχασε πολλά, νέους συνδρομητές όλο το 2006 και 75 εκ. ευρώ πρόστιμο. Λες για ψηφοθηρία έξω από τις κάλπες, σε έχουν προσεγγίσει ποτέ να σου δώσουν 50ευρο έξω από το εκλογικό κέντρο (και 50 ευρώ? Λες και παίρνεις τίποτα με 50 ευρώ, εκτός από 15-16 πακέτα τσιγάρα)? Και βέβαια όλα αυτά έχουν σχέση με το πρόβλημα GPRS που αντιμετωπίζεις? Μήπως λοιπόν υπερβάλλεις λίγο? Φιλικά πάντα... :O

Αίσχος! Εδώ και 1 μήνα τουλάχιστον χάλασε το 3G δίκτυο της Wind στην Κοζάνη, και δεν ξέρουν ακόμα πότε θα διορθωθεί. Κρίμα, γιατί η πόλη ήταν μία από τις πρώτες που κάλυψε η ΤΙΜ (το Νοέμβριο 2005). 100% ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ!

 

Δλδ από την εξυπηρέτηση σουλένε ότι δεν ξέρουν ποτε θα διορθωθεί? Ή σε πήραν από το τεχνικό τμήμα? Για στείλε και ένα e-mail (οργισμένο θα έλεγα).;)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ από την εξυπηρέτηση σουλένε ότι δεν ξέρουν ποτε θα διορθωθεί? Ή σε πήραν από το τεχνικό τμήμα? Για στείλε και ένα e-mail (οργισμένο θα έλεγα).;)

 

Πλάκα έχουν! Έχω πάρει καναδυό φορές την εξυπηρέτηση, η οποία ρωτάει το τεχνικό τμήμα και μετά μου απάντησαν και τις δυο φορές, ότι γνωρίζουν το πρόβλημμα, είναι προσωρινό αλλά δεν μπορούν να μου πουν πότε ακριβώς θα διορθωθεί! Συγγνώμη τώρα - είναι σοβαρά πράγματα αυτά(?) - Δε μιλάμε για κάποιο χωριό, αλλά για την πρωτεύουσα της Δυτικής Μακεδονίας με 60.000 κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...