Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@mixtri Μιχαλη στη Ναξο επιτελους 3g!!!! Ποιο συγκεκριμενα στην ορεινη Ναξο, αυριο θα σας πω κ για το υπολοιπο νησι!!!! Λοιπον για εδω που ειμαι, Download: 1267 kbit/s, Upload: 359kbit/s, RTT: 146ms. Σταθερο μετα απο πολλες μετρησεις!

 

Κρίμαααα πάνω που άλλαξες σύνδεση! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμαααα πάνω που άλλαξες σύνδεση! :D

 

Χαχα να σου πω, οταν εκανα την αιτηση φορητοτητας στον κυριο αριθμο μου, ε την τελευταια μερα το ακυρωσα!!! Ενταξει μου ειχαν φερθει καλα στη Wind ε κ εκανα το w.u. μου καρτοσυμβολαιο!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι (μπορεί να είναι άσχετο), έχω συμβόλαιο wind m, το είχα κάνει πριν 3-4 χρόνια και έχω 250mb δωρεάν. Μπορώ να δω κάπου αυτο το υπόλοιπο?
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι είμαι στο σωστό θέμα... :worry:

Γνωρίζει κανείς (στα σίγουρα) εάν η αποστολή μηνύματος στο 19234 για το δίκτυο της q στέλνει τις σωστές ρυθμίσεις για την συσκευή 6600 i slide της Nokia? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ότι είμαι στο σωστό θέμα... :worry:

Γνωρίζει κανείς (στα σίγουρα) εάν η αποστολή μηνύματος στο 19234 για το δίκτυο της q στέλνει τις σωστές ρυθμίσεις για την συσκευή 6600 i slide της Nokia? Ευχαριστώ.

 

Στειλε αυτο που λες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στειλε αυτο που λες.

 

Το έχω στείλει. Έχω κάνει επανεκίνηση της συσκευής. Τίποτα.

"Δεν διατίθεται σύνδεση πακέτων δεδομένων."

Ο αριθμός έγινε φορητότητα από f2g σε q.

Έμπαινα κανονικά στο internet στο f2g με τις ρυθμίσεις wind.

Τώρα έλαβα τις ρυθμίσεις q τις έκανα προεπιλογή, ενεργοποίηση κλπ κλπ...

Από το τεχνικό τμήμα διατείνονται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα δικτύου... :(

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στείλει. Έχω κάνει επανεκίνηση της συσκευής. Τίποτα.

"Δεν διατίθεται σύνδεση πακέτων δεδομένων."

Ο αριθμός έγινε φορητότητα από f2g σε q.

Έμπαινα κανονικά στο internet στο f2g με τις ρυθμίσεις wind.

Τώρα έλαβα τις ρυθμίσεις q τις έκανα προεπιλογή, ενεργοποίηση κλπ κλπ...

Από το τεχνικό τμήμα διατείνονται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα δικτύου... :(

 

Πηγαινε να ελεξεις τις ρυθμισεις διαμορφωσεις να δεις τι ρυθμισεις εχεις!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

@mixtri Μιχαλη στη Ναξο επιτελους 3g!!!! Ποιο συγκεκριμενα στην ορεινη Ναξο, αυριο θα σας πω κ για το υπολοιπο νησι!!!! Λοιπον για εδω που ειμαι, Download: 1267 kbit/s, Upload: 359kbit/s, RTT: 146ms. Σταθερο μετα απο πολλες μετρησεις!

 

Gadem! :lol: Είσαι εμφανώς σε παλιά κεραία... Γιατί όχι Huawei δε καταλαβαίνω. Και αν είναι αυτό που νομίζω...τότε φοβάμαι πολύ ότι πάλι η WIND βαδίζει σε λάθος δρόμο. Δηλαδή ότι μετακινεί τον παλιό εξοπλισμό στην επαρχία. Αν το κάνουν αυτό είναι χαζό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαζό για εμάς είναι σίγουρα. Γιαυτούς είναι οικονομία... Σιγά μην καθόντουσαν να αλλάξουν όλο τον εξοπλισμό σε όλη τη χώρα.. Δεν βγαίνουν οικονομιικά έτσι...

Το θέμα είναι μην αφήσουν σε μια δεδομένη περιοχή εξοπλισμούς από 2 (ή και 3) κατασκευαστές μαζί και γίνεται της μουρλής το πανηγύρι στη μετάβαση του τερματικού από το ένα στο άλλο....

 

Καλαμάτα μόνο μια huwaei έχουν ρίξει, και αυτή ψόφια. Μόνο η πόλη είναι καλυμμένη από τρίτη γεννιά (με ταχύτητες της πλάκας) και εκτός αυτής πέρα βρέχει. Να χαρώ εγώ το δελτίο τύπου που έβγαλε...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε να ελεξεις τις ρυθμισεις διαμορφωσεις να δεις τι ρυθμισεις εχεις!!!

Οι ρυθμίσεις είναι myq. Έχω διαγράψει τις παλιές διαμορφώσεις. Και από το cc μου στέλνουν ρυθμίσεις χειροκίνητες για άλλες συσκευές... :(

Link to comment
Share on other sites

Gadem! :lol: Είσαι εμφανώς σε παλιά κεραία... Γιατί όχι Huawei δε καταλαβαίνω. Και αν είναι αυτό που νομίζω...τότε φοβάμαι πολύ ότι πάλι η WIND βαδίζει σε λάθος δρόμο. Δηλαδή ότι μετακινεί τον παλιό εξοπλισμό στην επαρχία. Αν το κάνουν αυτό είναι χαζό.

 

Κατι ειναι κ αυτο!!! Παντως μου κανει εντυπωση γιατι ακομη δεν υπαρχει καλυψη στο υπολοιπο νησι, ουτε καν μεσα στην πολη!!! Μονο στη περιοχη μου υπαρχει καλυψη προς το παρων!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Gadem! :lol: Είσαι εμφανώς σε παλιά κεραία... Γιατί όχι Huawei δε καταλαβαίνω. Και αν είναι αυτό που νομίζω...τότε φοβάμαι πολύ ότι πάλι η WIND βαδίζει σε λάθος δρόμο. Δηλαδή ότι μετακινεί τον παλιό εξοπλισμό στην επαρχία. Αν το κάνουν αυτό είναι χαζό.

 

Νομίζω ότι αλλάζουν όλο τον παλιό εξοπλισμό με νέο και χρησιμοποιούν τον παλιό για να μεγαλώσουν την κάλυψη. Δεν είναι τόσο άσχημο. Τι να τον έκαναν; Να τον πέταγαν;

Link to comment
Share on other sites

Gadem! :lol: Είσαι εμφανώς σε παλιά κεραία... Γιατί όχι Huawei δε καταλαβαίνω. Και αν είναι αυτό που νομίζω...τότε φοβάμαι πολύ ότι πάλι η WIND βαδίζει σε λάθος δρόμο. Δηλαδή ότι μετακινεί τον παλιό εξοπλισμό στην επαρχία. Αν το κάνουν αυτό είναι χαζό.

Gadem όπως λέμε God damn it??

Αμερικανιά, αλλά να το λέμε σωστά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Gadem όπως λέμε God damn it??

Αμερικανιά, αλλά να το λέμε σωστά.

μάλλον γκαντεμιά:p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αλλάζουν όλο τον παλιό εξοπλισμό με νέο και χρησιμοποιούν τον παλιό για να μεγαλώσουν την κάλυψη. Δεν είναι τόσο άσχημο. Τι να τον έκαναν; Να τον πέταγαν;

 

Αν γίνεται αυτό είναι λάθος για πολλούς λόγους.

Πρώτον, ανομοιογένεια δικτύου. Καλό θα ήταν το κινητό να μην αλλάζει δίκτυα όπως θα συνέβη... στην περίπτωση που αλλού έχει Nokia Siemens, αλλού Ericsson αλλού Huawei. Πολλά drop calls, μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Επιπλέον, το κόστος του εξοπλισμού είναι πολύ μικρό σε σχέση με το κόστος εγκατάστασης. Με το να εγκαθίσταται ο παλιός ο εξοπλισμός είναι διπλός κόπος γιατί αφενός μεν υπάρχει κόστος απεγκατάστασης αφετέρου κόστος ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ το οποίο...θα πρέπει να ξαναπληρώσει η WIND στο μέλλον για να ξαναλλάξει ο εξοπλισμός :shifty:

Τέλος, ο radio εξοπλισμός μπορεί να μεταπωληθεί. Άνετα. Με την ίδια λογική δε θα έπρεπε ποτέ να γίνονται ουσιαστικές αναβαθμίσεις γιατί θα πάει χαμένος ο παλιός εξοπλισμός :p Ε, τι να κάνουμε! Ανακύκλωση!

 

 

gadem = γκαντέμης:p:p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει παραπάνω κάποιος γι'αυτό εδώ ;;;;;

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=234

Δεν ήξερα καν που να το βάλω...

 

Κατά τύχη το βρήκα, στις ανακοινώσεις στο site τους!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς σήμα/ταχύτητες 3G στην αιγιάλη αμοργού; Θέλω ιντερνετ για 1 μήνα που θα βρίσκομαι εκεί και η wind έχει την καλύτερη προσφορά, αλλά δεν έχει πουθενά κανένα χάρτη κάλυψης 3G! Δε με νοιάζει να έχω καμιά τεράστια ταχύτητα, απλά ένα στοιχειώδες 3g.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σήμα/ταχύτητες 3G στην αιγιάλη αμοργού; Θέλω ιντερνετ για 1 μήνα που θα βρίσκομαι εκεί και η wind έχει την καλύτερη προσφορά, αλλά δεν έχει πουθενά κανένα χάρτη κάλυψης 3G! Δε με νοιάζει να έχω καμιά τεράστια ταχύτητα, απλά ένα στοιχειώδες 3g.

 

http://www.wind.com.gr/gr/q/about-q/kalupsi/

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ - δυστυχώς αυτός ο χάρτης δεν έχει αρκετό ζουμ. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι 100 μέτρα στην παραλία έχει σήμα, αλλά μετά έχει ένα κενό. Άντε τώρα να βγάλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
υπαρχει δυνατοτητα να λαμβανουμε μηνυμα για το υπολοιπο χρησης δεδομενων καρτοιντερνετ σε tablet..?
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...