Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, paanos said:

Τι τιμή αναφέρει; Αν έχεις συνδυασμό κινητού και σταθερού τότε δικαιούσαι ακόμα 2€ εκπτωση αν θυμάμαι σωστά. 
 

Ακυρο. Άλλη εταιρία νόμιζα. Ναι θα έχεις μπλεξίματα 

Ταραχτηκα βραδιάτικα. Εχω περάσει αρκετα με τις εταιρίες τον τελευταίο καιρο
Εχω κρατήσει στιγμιότυπα από την προσφορά πριν και μετά την αποδοχή της. 

Τι πιστεύεις θα συμβεί; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Με τα στιγμιότυπα θα βγει άκρη αλλά συνήθως αυτό το συμβόλαιο (που δεν είναι ακριβώς συμβόλαιο) το οποίο λαμβάνεις με mail λέει ακριβώς τα ίδια με την προσφορά που διάλεξες στην εφαρμογή. 
Τουλαχιστον στην εφαρμογή επι my wind λειτουργούσε έτσι. Ίσως τώρα να έχουν κάποιο θέμα συγχρονισμού των συστημάτων και να προέκυψε αυτό. Προσωπικά εγώ θα την έκανα εξαρχής τηλεφωνικά γιατί από παντού την ίδια προσφορά θα βλέπανε να δώσουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Με τα στιγμιότυπα θα βγει άκρη αλλά συνήθως αυτό το συμβόλαιο (που δεν είναι ακριβώς συμβόλαιο) το οποίο λαμβάνεις με mail λέει ακριβώς τα ίδια με την προσφορά που διάλεξες στην εφαρμογή. 
Τουλαχιστον στην εφαρμογή επι my wind λειτουργούσε έτσι. Ίσως τώρα να έχουν κάποιο θέμα συγχρονισμού των συστημάτων και να προέκυψε αυτό. Προσωπικά εγώ θα την έκανα εξαρχής τηλεφωνικά γιατί από παντού την ίδια προσφορά θα βλέπανε να δώσουν. 

Απλά ειπα για συντομία απ την εφαρμογή. Που να φανταζόμουν ότι ενδέχεται να μπω σε μπελά. Θα καλέσω αύριο να δω τι θα μου πουν. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ParafronGR said:

τι παπαδες κάνει η NOVA, ρε παιδιά?

Οι φωτογραφίες είναι από 2 νούμερα που έχει ένα συγγενής μου - το ένα είναι Unlimited All και το άλλο το "κλασικό" συμβόλαιο των 13€. 

Στο απεριόριστο έχουν χρεώσει 1,5€ για 2 μηνύματα προς εθνικά δικτυα ενώ τα έχει όλα απεριόριστα και στο άλλο, χρέωσαν ,50€ την ενεργοποιήση του data jump. 

Κάτι καταλαβαίνω λάθος ή τα κλέβουν φανερά πλέον??

PXL_20240307_174352055.RAW-01.COVER~2.jpg

PXL_20240307_174341452.RAW-01.COVER~2.jpg

Που είναι τα 50€, δεν τα διακρίνω.

Τα SMS, τα βλέπω...

Τι να πω, ας στείλει μέσω τσατ, όπως έκανε και ο φίλος που τον χρέωσαν εκτός παγίου χρήση που περιλαμβάνει το πάγιο...

Και σε όλους βλέπω μικροποσά, ίσως με τη λογική του "ο,τι πιάσουμε";

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ParafronGR said:

τι παπαδες κάνει η NOVA, ρε παιδιά?

Οι φωτογραφίες είναι από 2 νούμερα που έχει ένα συγγενής μου - το ένα είναι Unlimited All και το άλλο το "κλασικό" συμβόλαιο των 13€. 

Στο απεριόριστο έχουν χρεώσει 1,5€ για 2 μηνύματα προς εθνικά δικτυα ενώ τα έχει όλα απεριόριστα και στο άλλο, χρέωσαν ,50€ την ενεργοποιήση του data jump. 

Κάτι καταλαβαίνω λάθος ή τα κλέβουν φανερά πλέον??

Μάλλον κάτι έχει σπάσει το τελευταίο διάστημα, γιατί έχω ξαναδεί να ξεφεύγουν χρεώσεις από παροχές που κανονικά καλύπτονται από απεριόριστα. Πρέπει να το επισημάνει για να τα πιστώσουν.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ParafronGR said:

τι παπαδες κάνει η NOVA, ρε παιδιά?

Οι φωτογραφίες είναι από 2 νούμερα που έχει ένα συγγενής μου - το ένα είναι Unlimited All και το άλλο το "κλασικό" συμβόλαιο των 13€. 

Στο απεριόριστο έχουν χρεώσει 1,5€ για 2 μηνύματα προς εθνικά δικτυα ενώ τα έχει όλα απεριόριστα και στο άλλο, χρέωσαν ,50€ την ενεργοποιήση του data jump. 

Κάτι καταλαβαίνω λάθος ή τα κλέβουν φανερά πλέον??

PXL_20240307_174352055.RAW-01.COVER~2.jpg

PXL_20240307_174341452.RAW-01.COVER~2.jpg

Το ενα είναι μήπως κλήση 13800; Το δεύτερο μου μοιάζει για mms χρέωση. 
σε κάθε περίπτωση ρώτησε τη Nova να μάθεις. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

τι παπαδες κάνει η NOVA, ρε παιδιά?

Οι φωτογραφίες είναι από 2 νούμερα που έχει ένα συγγενής μου - το ένα είναι Unlimited All και το άλλο το "κλασικό" συμβόλαιο των 13€. 

Στο απεριόριστο έχουν χρεώσει 1,5€ για 2 μηνύματα προς εθνικά δικτυα ενώ τα έχει όλα απεριόριστα και στο άλλο, χρέωσαν ,50€ την ενεργοποιήση του data jump. 

Κάτι καταλαβαίνω λάθος ή τα κλέβουν φανερά πλέον??

PXL_20240307_174352055.RAW-01.COVER~2.jpg

PXL_20240307_174341452.RAW-01.COVER~2.jpg

Εμένα με χρεώνουν κάθε μήνα μηνύματα σε εθνικά δικτύου τα οποια μου λένε ότι είναι μηνύματα στο εξωτερικό και μου στέλνουν και κλήσεις προς Ε.Ε. τις οποίες χρεώνουν ενώ έχω το unlimited ALL + EU. Δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα με αυτά τα ζητήματα, μιας και από τον Σεπτέμβριο μέχρι τώρα πάλευα να μου διορθώσουν τον λογαριασμό που αντί για 27€ ερχόταν 40€ τόσους μήνες και κάθε μήνα με κορόιδευαν ότι θα γίνει διόρθωση και να μην ανησυχώ. Το περιστατικό που με έφτασε στην καταγγελία που είχα αναφέρει προ ημερών, ήταν η αλλαγή πακέτου από την εταιρεία! Μονομερώς με πήγαν στο Unlimited+ 20GB στα 33€ και πει πέντε μέρες η εξυπηρέτηση μου έλεγε ότι υπεύθυνο για την αλλαγή αυτή είναι το εμπορικό και το εμπορικό μου έλεγε ότι είναι η εξυπηρέτηση. Μάλιστα υπάλληλος της εξυπηρέτησης έφτασε να μου πει ότι έγινε καταλαθος, ατυχήματα γίνονται και πως η αντίδρασή μου είναι πολύ υπερβολική! Τελικά μετά την καταγγελία και μετά τους ατέλειωτους τσακωμούς με τους προϊσταμένους 7 βαρδιών συνεννοήθηκα και μου έβαλαν το σωστό πρόγραμμα. 

8 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ταραχτηκα βραδιάτικα. Εχω περάσει αρκετα με τις εταιρίες τον τελευταίο καιρο
Εχω κρατήσει στιγμιότυπα από την προσφορά πριν και μετά την αποδοχή της. 

Τι πιστεύεις θα συμβεί; 

Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο σε εταιρεία κινητής σε θέμα εξυπηρέτησης και συμβολαίων δυστυχώς. Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω τι τράβηξα εγώ θα καταλάβεις 

7 ώρες πριν, MIKU said:

Που είναι τα 50€, δεν τα διακρίνω.

Τα SMS, τα βλέπω...

Τι να πω, ας στείλει μέσω τσατ, όπως έκανε και ο φίλος που τον χρέωσαν εκτός παγίου χρήση που περιλαμβάνει το πάγιο...

Και σε όλους βλέπω μικροποσά, ίσως με τη λογική του "ο,τι πιάσουμε";

Είναι αυτής ακριβώς της λογικής 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό μου είπαν σήμερα ότι προέκυψε πρόβλημα(το οποίο δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι τι ήταν)και θα καθυστερήσει 5-7 εργάσιμες. Μου φαίνεται θέλουν να κερδίσουν μέρες στον λογαριασμό 

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικοί. Εξέδωσαν λογαριασμό για το κινητό μου αντί για 24,5 περίπου 56) με χρέωση εκτός παγίου 25€ για χρήση υπηρεσίας που προσφέρει unlimited GB ενώ έχω ούτως ή άλλως unlimited ALL πρόγραμμα.

Οι άνθρωποι αυτοί είναι για κλάματα 28488464-0918-4541-988F-813CD900D0CB.thumb.jpeg.965d90f070aaddc69f8f38155e08320b.jpeg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gv2008 said:

Είναι τραγικοί. Εξέδωσαν λογαριασμό για το κινητό μου αντί για 24,5 περίπου 56) με χρέωση εκτός παγίου 25€ για χρήση υπηρεσίας που προσφέρει unlimited GB ενώ έχω ούτως ή άλλως unlimited ALL πρόγραμμα.

Οι άνθρωποι αυτοί είναι για κλάματα 28488464-0918-4541-988F-813CD900D0CB.thumb.jpeg.965d90f070aaddc69f8f38155e08320b.jpeg

Καταγγελία. Σαν να μαζεύονται πολλοί....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καταγγελία. Σαν να μαζεύονται πολλοί....

Εννοείται. Εγώ σκέφτομαι να κάνω και εξώδικο. Δεν αντέχω άλλο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Πάντως στην μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό μου είπαν σήμερα ότι προέκυψε πρόβλημα(το οποίο δεν ήξεραν ούτε οι ίδιοι τι ήταν)και θα καθυστερήσει 5-7 εργάσιμες. Μου φαίνεται θέλουν να κερδίσουν μέρες στον λογαριασμό 

Ξεκάθαρα. Και δεν το κάνει μόνο η nova

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Ξεκάθαρα. Και δεν το κάνει μόνο η nova

Όχι μόνο η Nova δεν τηρεί την προθεσμία και ζήτα και άλλες μέρες. Έχω κάνει το ίδιο στην πράσινη πριν από χρόνια στο κινητό της μητέρας μου και δεν υπήρξε μεταβολή χρονοδιαγράμματος

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όχι μόνο η Nova δεν τηρεί την προθεσμία και ζήτα και άλλες μέρες. Έχω κάνει το ίδιο στην πράσινη πριν από χρόνια στο κινητό της μητέρας μου και δεν υπήρξε μεταβολή χρονοδιαγράμματος

Εξαρτάται ποια είναι η προθεσμία, όταν για μετατροπή σε κάρτα της ίδιας εταιρείας δίνουν χρονοδιάγραμμα μήνα, τη στιγμή που φορητότητα σε άλλο πάροχο γίνεται σε λίγες μέρες.

Πάντως οι γενικεύσεις δεν είναι ασφαλείς - και σε Cosmote μου άργησαν μετατροπή σε κάρτα και τελικά την ακύρωσαν, ενώ σε άλλο αριθμό που έγινε ταυτόχρονα προχώρησε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, paanos said:

Με τα στιγμιότυπα θα βγει άκρη αλλά συνήθως αυτό το συμβόλαιο (που δεν είναι ακριβώς συμβόλαιο) το οποίο λαμβάνεις με mail λέει ακριβώς τα ίδια με την προσφορά που διάλεξες στην εφαρμογή. 
Τουλαχιστον στην εφαρμογή επι my wind λειτουργούσε έτσι. Ίσως τώρα να έχουν κάποιο θέμα συγχρονισμού των συστημάτων και να προέκυψε αυτό. Προσωπικά εγώ θα την έκανα εξαρχής τηλεφωνικά γιατί από παντού την ίδια προσφορά θα βλέπανε να δώσουν. 

 

13 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ταραχτηκα βραδιάτικα. Εχω περάσει αρκετα με τις εταιρίες τον τελευταίο καιρο
Εχω κρατήσει στιγμιότυπα από την προσφορά πριν και μετά την αποδοχή της. 

Τι πιστεύεις θα συμβεί; 

 

14 ώρες πριν, panos.k2 said:

Παιδια όπως ειπα παραπάνω ανανέωσα σταθερο, 100αρα γραμμή, στα 24.41 για 2 έτη. Αυτη η τιμη εμφανιζόταν στην εφαρμογή, αυτή την προσφορά αποδέχθηκα. 

Μου ήρθε σε μειλ το συμβόλαιο, το οποίο όμως δεν αναγράφει ΠΟΥΘΕΝΑ την τιμή που εμφανιζόταν στην εφαρμογή. 
Να ανησυχήσω; Θα μπω πάλι σε φασαρίες; 

Μου φαινεται πολυ Σουρεάλ τιμή για αυτό άλλωστε εχω αμφιβολίες για την εγκυρότητα της προσφοράς. 

Εκανα ερώτηση στο τσατ και με διαβεβαίωσαν ότι η τιμή που υπέγραψα είναι 24.41€ ανα μήνα για Fiber 100. 

Όποτε θεωρω λύνεται το ζήτημα. 

Και αν μου στείλουν λάθος λογαριασμό, εχω 3 στιγμιότυπα (2 από την εφαρμογή, 1 από το τσατ) που αποδεικνύουν πως συμφώνησα στα 24.41€. 

ΥΓ: 24.4€ για 100αρα τέλεια τιμή

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.k2 said:

 

 

Εκανα ερώτηση στο τσατ και με διαβεβαίωσαν ότι η τιμή που υπέγραψα είναι 24.41€ ανα μήνα για Fiber 100. 

Όποτε θεωρω λύνεται το ζήτημα. 

Και αν μου στείλουν λάθος λογαριασμό, εχω 3 στιγμιότυπα (2 από την εφαρμογή, 1 από το τσατ) που αποδεικνύουν πως συμφώνησα στα 24.41€. 

ΥΓ: 24.4€ για 100αρα τέλεια τιμή

Μια χαρά σε βρίσκω. Πριν την ανανέωση πόσα έδινες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Μια χαρά σε βρίσκω. Πριν την ανανέωση πόσα έδινες;

23.41€

Ειμαι και σε περιοχή με πολυ καλές δομές(Αμπελοκήποι Ιωαννίνων)

Η ταχύτητα που εχω είναι σταθερα αυτή.  Δεν εχει κοπεί ΠΟΤΕ η σύνδεση. Δεν αντιμετώπισα ποτέ ούτε ένα θέμα. IMG_2318.thumb.png.f9320b016a2e107a17b83735a8beb1e4.png

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.k2 said:

23.41€

Ειμαι και σε περιοχή με πολυ καλές δομές(Αμπελοκήποι Ιωαννίνων)

Η ταχύτητα που εχω είναι σταθερα αυτή.  Δεν εχει κοπεί ΠΟΤΕ η σύνδεση. Δεν αντιμετώπισα ποτέ ούτε ένα θέμα. IMG_2318.thumb.png.f9320b016a2e107a17b83735a8beb1e4.png

Τόσο ειχα με fiber 100 όχι vdsl. 
Στη σταθερή τους εμπιστεύομαι, δεν καίγομαι να αλλάξω πάροχο αν μου δώσουν καλή προσφορά για να μείνω.

52 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτη τη στιγμη η νοβα εχει ξεσκισει τους συνδρομητές της με τη δικαιολογία οτι αλλαξε το app....

Ο κόσμος την στήριξε, έκανε συμβόλαια μαζί τους λόγω τιμολογιακής πολιτικής, κάνεις το data jump,ζητάς να ανανεώσουν 2 χρόνια σε εσένα με ενα δίκτυο που είναι πίσω από τον ανταγωνισμό ειδικα στην επαρχία και σε μη τουριστικά μέρη. Θεωρώ απαράδεκτο να κανείς λάθος χρεώσεις στους πελάτες σου και να βρίσκεις δικαιολογία το App που άλλαξε. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikolas14 said:

Τόσο ειχα με fiber 100 όχι vdsl. 
Στη σταθερή τους εμπιστεύομαι, δεν καίγομαι να αλλάξω πάροχο αν μου δώσουν καλή προσφορά για να μείνω.

Ο κόσμος την στήριξε, έκανε συμβόλαια μαζί τους λόγω τιμολογιακής πολιτικής, κάνεις το data jump,ζητάς να ανανεώσουν 2 χρόνια σε εσένα με ενα δίκτυο που είναι πίσω από τον ανταγωνισμό ειδικα στην επαρχία και σε μη τουριστικά μέρη. Θεωρώ απαράδεκτο να κανείς λάθος χρεώσεις στους πελάτες σου και να βρίσκεις δικαιολογία το App που άλλαξε. 

Τα Βόρεια της πόλης των Ιωαννίνων έχουν εξαιρετικες υποδομές Ίντερνετ. Όχι FTTH αλλα γενικά οι γραμμές εδώ είναι πολυ καλές και σταθερές. Διακοπή στη σύνδεση εχω δει μόνο όταν έπεσε το ρεύμα  

Αντιθετα στο κέντρο είναι αίσχος σε κάποια σημεία. Έμαθα ομως ότι άπλωσε σε καποιους δρομους FTTH η Nova. 
Υπάρχουν άλλωστε καπάκια WIND στους περισσοτερους δρομους του κέντρου. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.k2 said:

23.41€

Ειμαι και σε περιοχή με πολυ καλές δομές(Αμπελοκήποι Ιωαννίνων)

Η ταχύτητα που εχω είναι σταθερα αυτή.  Δεν εχει κοπεί ΠΟΤΕ η σύνδεση. Δεν αντιμετώπισα ποτέ ούτε ένα θέμα. IMG_2318.thumb.png.f9320b016a2e107a17b83735a8beb1e4.png

Έχει και τα 3€ αύξηση ε; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, paanos said:

Έχει και τα 3€ αύξηση ε; 

Ναι το γράφει και στο αποδεικτικό ανανέωσης του συμβολαίου που μου έστειλαν στο μειλ. Πουθενά αλλου δεν το αναφέρει  

Κοιτα απ τη στιγμή που είναι 5€ κατω από τη τιμή που δίνουν την 100αρα στους περισσοτερους, το δέχομαι. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι μόνο η Nova δεν τηρεί την προθεσμία και ζήτα και άλλες μέρες. Έχω κάνει το ίδιο στην πράσινη πριν από χρόνια στο κινητό της μητέρας μου και δεν υπήρξε μεταβολή χρονοδιαγράμματος

 Κι όμως και η cosmo, από μήνα σε μήνα το πήγαινε σε φίλο μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...