Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, ilka71 said:

υπάρχει ενημέρωση ποτε θα δώσει extra Sim η nova;

Μπα

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αίτηση διακοπής και γενικώς κόψιμο της σταθερής γραμμής πού κάνουμε; Τηλεφωνικά ή σε κατάστημα;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παιδιά αίτηση διακοπής και γενικώς κόψιμο της σταθερής γραμμής πού κάνουμε; Τηλεφωνικά ή σε κατάστημα;

Σε κατάστημα μόνο. Αυτή είναι η γελοία πολιτική τους. Η πράσινη κάνει διακοπές και τηλεφωνικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει ενημέρωση ποτε θα δώσει extra Sim η nova;

Έτσι όπως το πάνε δε θα δώσουν ποτέ. Αν δε δώσουν εγώ θα τους χαιρετήσω. Χρειάζομαι extra sim για router ώστε να αντικαταστήσω την αργή adsl. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dasnowy said:

Έτσι όπως το πάνε δε θα δώσουν ποτέ. Αν δε δώσουν εγώ θα τους χαιρετήσω. Χρειάζομαι extra sim για router ώστε να αντικαταστήσω την αργή adsl. 

Και εγω για τον ιδιο λογο την χρειαζομαι. Πραγματικα δεν νομιζω να την δωσουν. Κριμα και δεν θελω να παω στους πρασινους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltaros said:

Και εγω για τον ιδιο λογο την χρειαζομαι. Πραγματικα δεν νομιζω να την δωσουν. Κριμα και δεν θελω να παω στους πρασινους.

Εμένα για κόκκινους με βλέπω. Στα μέρη που κινούμαι δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με την κάλυψη της πράσινης ενώ η κόκκινη έχει πολύ καλή κάλυψη και γρήγορες ταχύτητες. Αν μεταφέρω σταθερό και 3-4 κινητά θέλω να πιστεύω πως θα κάνουν πολύ καλή προσφορά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λιγάκι.Τα απεριόριστη data με συμβόλαιο 27ευρω η nova τα έχει με περιορισμό; και αν ναι το γράφει κάπου για κόφτη;Έτσι από περιέργεια αύριο θέλω να πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω.το 13700 τεχνικό τμήμα ισχύει και για την τηλεφωνία;

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hliasat said:

Για πείτε μου λιγάκι.Τα απεριόριστη data με συμβόλαιο 27ευρω η nova τα έχει με περιορισμό; και αν ναι το γράφει κάπου για κόφτη;Έτσι από περιέργεια αύριο θέλω να πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω.το 13700 τεχνικό τμήμα ισχύει και για την τηλεφωνία;

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως κόφτης. Το 13700 είναι δωρεάν, ισχύει και για την κινητή τηλεφωνία και είναι εξυπηρέτηση σε τεχνικά θέματα και προβλήματα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, p_k said:

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως κόφτης. Το 13700 είναι δωρεάν, ισχύει και για την κινητή τηλεφωνία και είναι εξυπηρέτηση σε τεχνικά θέματα και προβλήματα. 

Θα εξηγήσω γιατί ρώτησα.Ειμαι πελάτης με πιάτο και θα πάω για eon+45 ευρώ φουλ πακέτο,και θέλω το whatsup νούμερο να το κάνω φορητότητα με unlimited all .Όταν πήγα προχθές σε κατάστημα nova να ρωτήσω αν δικαιούμαι δωρεάν συσκευή μου μόνο 2 η επιλέγεις το xiaomi redmi με 128 giga η ένα samsung galaxy 64 giga.Απο ότι κατάλαβα δικαιούμαι μόνο αυτά διότι θα ανήκω στα συνδιαστικα πρόγραμματα,.Και διαπιστωνω ότι πέφτει δούλεμα.Αφου υποτίθεται ότι τα συνδυαστικά σε βγαίνουν πιο φθηνά,το unlimited all με συσκευή έχει 32 ευρώ,και 45 η τηλεόραση πάμε στα 77.εαν δείτε στο λινκ που σας δίνω πέφτει 79 ευρώ πιο ακριβά κατά 2 ευρω σώνει και καλά υποχρεωτικά θα ανήκω στα συνδιαστικα αν κάνω και συμβόλαιο με τηλεφωνία; Έχετε υπόψη στην περιοχή μου μέχρι 100 υπάρχει διαθέσιμο.

https://nova.gr/sindiastika-programmata/eon-syndyastika-programmata-me-kinhth

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hliasat said:

Θα εξηγήσω γιατί ρώτησα.Ειμαι πελάτης με πιάτο και θα πάω για eon+45 ευρώ φουλ πακέτο,και θέλω το whatsup νούμερο να το κάνω φορητότητα με unlimited all .Όταν πήγα προχθές σε κατάστημα nova να ρωτήσω αν δικαιούμαι δωρεάν συσκευή μου μόνο 2 η επιλέγεις το xiaomi redmi με 128 giga η ένα samsung galaxy 64 giga.Απο ότι κατάλαβα δικαιούμαι μόνο αυτά διότι θα ανήκω στα συνδιαστικα πρόγραμματα,.Και διαπιστωνω ότι πέφτει δούλεμα.Αφου υποτίθεται ότι τα συνδυαστικά σε βγαίνουν πιο φθηνά,το unlimited all με συσκευή έχει 32 ευρώ,και 45 η τηλεόραση πάμε στα 77.εαν δείτε στο λινκ που σας δίνω πέφτει 79 ευρώ πιο ακριβά κατά 2 σώνει και καλά υποχρεωτικά θα ανήκω στα συνδιαστικα αν κάνω και συμβόλαιο με τηλεφωνία;

https://nova.gr/sindiastika-programmata/eon-syndyastika-programmata-me-kinhth

Τώρα τι παροχές έχεις με 45 ευρώ το μήνα? 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dasnowy said:

Τώρα τι παροχές έχεις με 45 ευρώ το μήνα? 

51δινω με πιάτο full pack.Η γκάφα που έκανα προχθές στο κατάστημα δεν τους ρώτησα πόσο θα βγει το κουστούμι.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hliasat said:

51δινω με πιάτο full pack.Η γκάφα που έκανα προχθές στο κατάστημα δεν τους ρώτησα πόσο θα βγει το κουστούμι.

Μόνο τηλεόραση? Αν έχεις και σταθερό τι σου δίνουν εκεί? Τα 79 ευρώ το μήνα στο site δίνουν απεριόριστα τα πάντα στο κινητό, 200mbps ή 1Gbps σε δίκτυο nova και απεριόριστα κινητά-σταθερά από το σταθερό. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hliasat said:

Έχω και σταθερό εκεί 

Αυτό που κατάλαβα από το site είναι αν πάρεις τη συσκευή με τη συνδυαστική προσφορά είναι έξτρα 32 ευρώ στο πάγιο που έχεις ήδη στη σταθερή. Τα συνδυαστικά προγράμματα είναι χωρίς συσκευή. Στο σταθερό τώρα τι ταχύτητα έχεις? 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

49.90 ταχύτητα 

Μας μπερδεύουν φίλος γενικά.Δες εδώ και βγάλε άκρη ,ένα σωρό συσκευές στο απεριόριστα όλα έχει αν έχεις και σταθερό.

https://nova.gr/syskeues/siskeues-me-programmata-kinitis

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hliasat said:

49.90 ταχύτητα 

Για αυτό βγαίνει σύνολο 77 ευρώ ενώ στο site λέει 79 ευρώ. Στο site η τιμή είναι για ftth 200αρα ή 1000αρα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 8:22 ΠΜ, minast said:

Εάν το κινητό βγάζει μήνυμα, σημαίνει ότι το κινητό γνωρίζει για την κατανάλωση - δεν είναι κάποια παρατυπία του παρόχου. Έλεγξε επιμελώς τα στοιχεία κατανάλωσης δεδομένων των εφαρμογών σου.

το instagram εχει υψηλη καταναλωση.ομως οταν χρησιμοποιω δεδομενα απο κοσμοτε δεν βγαζει κανενα μνμ και ολες οι εφαρμογες δουλευουν με την ιδια χρηση.το εχω γυρισει πλεον dual sim και δεδομενα μονο κοσμοτε..και ολα παιζουν μια χαρα.τσαμπα τα 6gb απο νοβα με ταχυτητες κατω 50 εν'ετη 2023 .καλα με 5g δεν πιανει πουθενα και εχω και χαμενες κλησεις.

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ktikti said:

το instagram εχει υψηλη καταναλωση.ομως οταν χρησιμοποιω δεδομενα απο κοσμοτε δεν βγαζει κανενα μνμ και ολες οι εφαρμογες δουλευουν με την ιδια χρηση.το εχω γυρισει πλεον dual sim και δεδομενα μονο κοσμοτε..και ολα παιζουν μια χαρα.τσαμπα τα 6gb απο νοβα με ταχυτητες κατω 50 εν'ετη 2023 .καλα με 5g δεν πιανει πουθενα και εχω και χαμενες κλησεις.

 

Δεν πιάνει πουθενά με 5g; 🤔

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dasnowy said:

Εμένα για κόκκινους με βλέπω. Στα μέρη που κινούμαι δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με την κάλυψη της πράσινης ενώ η κόκκινη έχει πολύ καλή κάλυψη και γρήγορες ταχύτητες. Αν μεταφέρω σταθερό και 3-4 κινητά θέλω να πιστεύω πως θα κάνουν πολύ καλή προσφορά. 

Θα παρεις πολυ καλη τιμη να ξερεις. Ας ελπισουμε να βαλουν extra sim η nova αν και απο οτι εχω διαβασει δεν νομιζω να βαλει. Κριμα πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. 

Σε συμβόλαιο unlimited 27€ με 22 μήνες υπόλοιπο γνωρίζουμε πόσο θα είναι το κόστος αποδέσμευσης; 

Δεν έχω το συμβόλαιο μου γραπτώς σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασαν οι 2 πρώτοι μήνες όπου πληρώνεις τα 2 πάγια μόνο ως τέλος διακοπής, το τέλος είναι 1/4 των 22 παγίων, δηλαδή 5,5 πάγια = 148,5€

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antonio21 said:

Καλό μεσημέρι. 

Σε συμβόλαιο unlimited 27€ με 22 μήνες υπόλοιπο γνωρίζουμε πόσο θα είναι το κόστος αποδέσμευσης; 

Δεν έχω το συμβόλαιο μου γραπτώς σας ευχαριστώ πολύ. 

Έχει τελειώσει ο δεύτερος μήνας;

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις φορητότητα τώρα και γίνει άμεσα προλαβαινεις. Χλωμό όμως, αν βρουν κάποιο λάθος και δεν την επιτρέψουν την πρώτη φορά μην εκπλαγείς 😛

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...