Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Πληρωμή της ποινής είναι υποχρεωτική δυστυχώς. Και προφανώς δεν θα την καλύψουν από την νέα σου εταιρεία και ήδη πετάξαν το μπαλάκι σε σένα. Ενώ στο πρώτο μήνυμα σου, θα καθαρίζαν αυτοί τώρα θα πρέπει να καθαρίσεις εσύ με λόγια του αέρα.
Link to comment
Share on other sites

εκανες ολοκληρη αναλυση για το σημα απο στερεα ως μακεδονια (εχεις κανει ταξιδι σε ολες τις περιοχες αυτες?) χωρις να ρωτησεις πρωτα σε ποια περιοχη ειναι ο ανθρωπος.Άσε που δεν τεθηκε θεμα καλυψης καθολου.

 

Εγω θα το θετω μεχρι να ερθει πανελλαδικα το 4G.Γιατι αν δεν εχεις καλυψη ποιος ο λογος να κανεις συμβολαιο κινητης με παγιο καθε μηνα και δεσμευση; Αν εδινες 30-40€ το μηνα για χ λεπτα ομιλιας,για χ sms και 2 ή 3GB δεν θα ειχες προβλημα αν δεν μπορουσες να τα καταναλωσεις; Και εκτος αυτου πες οτι κανεις το λαθος.Μετα πως θα φυγεις απο την εταιρεια γιατι δεν σε καλυπτει το δικτυο οταν για να φυγεις νομιμα καταγγελοντας την συμβαση που υπεργαψες λογω αυξησεων στα παγια οπου προπερυσι και περυσι ειδικα μεσα στο 2017 εβλεπα ποστ να ζηταει κοσμος να γυρισει σε καρτοκινητο και γραφαμε το τι πρεπει να ακολουθησει για να διακοψει το συμβολαιο. Προσπαθουσαν να φυγουν και φταναμε να διεκδικουμε το δικαιο μας μεσα απο μαζικες καταγγελειες οι οποιες επιασαν τοπο γιατι η εεττ αναγκασε την αναστολη των αυξησεων στα παγια των υφισταμενων συνδρομητων.

Οταν βλεπω τοση ταλαιπωρια για να διακοψεις ενα συμβολαιο επειδη η εταιρεια αλλαζει μονομερως τους ορους δεν μπορω να μην επισημαινω οτι πριν κανει την κινηση να το πραξει προσεκτικα.Ειδικα στην Wind που ακομα στο 2018 κραταει ακομα την ρετσινια η Wind δεν εχει σημα και οταν δεν εχει αναβαθμισει πανελλαδικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον μολις ξαναμιλησα με τον υπαλληλο και μου ειπε οτι η πληρωμη της ποινης δεν ειναι υποχρεωτικη απο τον νομο και οτι εαν μου πουν να πληρωσω να πω οτι το θεμα εχει διευθετηθει.Τελος παντων εκανα την αιτηση και το πολυ πολυ μπορει να με παρουν απο κοσμοτε για καλυτερη προσφορα και να μεινω.Δυτικη ελλαδα ειμαι,πιστευω το σημα ειναι καλο απο γνωστους που εχουν wind

 

Μια χαρα ειναι,προχωρα.Απλα για το 4G παιζει πολυ η B20/800Mhz.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλυψη δεν είναι μονο το 4g αλλά θα βγούμε εκτός θέματος. Το πρόστιμο διακοπής είναι δεδομένο. Απλά να εισαι ετοιμος αν χρειαστεί για υπαναχώρηση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! Το εχω σιγουρα στο μυαλο μου για υπαναχωρηση.Ελπιζω σε μια καλη προσφορα απο κοσμοτε.Παντως σαν πακετο ειναι ακρως δελεαστικο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bernadi7

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω: αν προβώ σε φορητότητα στη Wind με 2 αριθμούς, οι οποίοι θα γίνουν φοιτητικά καρτοσυμβόλαια, θα χρεωθώ 30€(*2) ή τα 30€ είναι για φορητότητα καρτοκινητού?

Link to comment
Share on other sites

Τα 30 ευρώ είναι για " Νέα σύνδεση" καρτοκινητού.

Η φορητότητα είναι δωρεάν σε όλες τις περιπτώσεις.

Με λίγα λόγια αν πας σε καρτοκινητό θα πληρώσεις 30 ευρώ

Σε καρτοσυμβόλαιο δεν θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειχε ανακοινωθεί τελος ενεργοποίησης συμβολαίου 30€. Αγνωστο αν εφαρμόζεται στην πραξη,κι αν αφορά και τα καρτοσυμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

εχω f2g και σήμερα μου τηλεφώνησαν από το κατάστημα wind στο κολωνάκι να μου δώσουν το καρτοσύνδεση Plus στα 12 ευρώ τελική τιμή, το 4ο πάγιο δωρεάν και δώρο ένα smart watch. κατάλαβε από την συνομιλία μας ότι 1γιγα δεν μου έφτανε και μου πρότεινε να μου τα κανει 2γιγα αλλά δεν θα έχω το 4ο πάγιο δωρεάν. το αποδέχτηκα γιατί θεωρώ ότι τα 12 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή. προσπάθησα να μου δώσει κάποιο άλλο δώρο αλλά δυστυχώς απέτυχα. ελπιζω ότι η wind εν τω μεταξύ δεν εχει ανακοινώσει αυξήσεις και μου έρθει πάνω από 12....και συμβόλαιο 24 μηνών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έξαλλος από ένα θέμα με την cosmote όπου είχα το κινητό, πριν λίγες ημέρες, μετά από τηλεφωνική κλήση που δέχτηκα (μάλλον από συνεργαζόμενη με Wind εταιρεία) ενσωμάτωσα το κινητό στο Wind double play όπου ήμουν ήδη συνδρομητής εδώ και 10 μήνες (ευχαριστημένος) . Τώρα έχω το triple play 2,με 24άρι ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά, 1500' προς Wind και Q, 180' προς λοιπά κινητά, ενώ στο κινητό έχω 650' προς όλους, 65 sms προς όλους, 2GB το μήνα (και κατ επιλογή τρεις φορές το χρόνο από 4GB), όλα με πάγιο 48.5 ευρώ το μήνα για 24 μήνες. Επίσης μου έδωσαν 200 ευρώ επιδότηση κινητού! Πήρα το Xiaomi Mi A1 από Public με 69 ευρώ! Καλά αρχίσαμε, να δούμε πώς θα πάει...
WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Bernadi7

Καλημέρα στην παρέα. Τελικά ΔΕ μπορείς να κάνεις 2 φοιτητικά καρτοσυμβόλαια στη Wind :( Ρώτησα παντού και μ' ενημέρωσαν πως αυτό έχει αλλάξει απ' το 2017.

 

Γνωρίζει κανείς κάποιον εξωτερικό συνεργάτη της Wind, μήπως πετύχω καμιά καλή προσφορά για φορητότητα κινητού?

Γιατί δυστυχώς, η μόνη περίπτωση για χαμηλό πάγιο είναι με δική τους αριθμοδότηση.

Edited by Bernadi7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια και χαρα στην παρεα.εχω κινητο σε εταιρικο περιπου 400 αριθμοι και η ερωτηση μου ειναι ..οτι σε 10 μερες θα βρισκομαι στο εξωτερικο (ευρωπη) και θα ηθελα να μου πειτε αν θα ανοιξει μονο του το roaming η θα πρεπει εγω να απευθυνθω καπου ?? ακολουθησα τις φωνητικες οδηγιες απο ενα 4ψηφιο αριθμο αλλα η υπηρεσια εδω και μερες ειναι :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα στην παρεα.εχω κινητο σε εταιρικο περιπου 400 αριθμοι και η ερωτηση μου ειναι ..οτι σε 10 μερες θα βρισκομαι στο εξωτερικο (ευρωπη) και θα ηθελα να μου πειτε αν θα ανοιξει μονο του το roaming η θα πρεπει εγω να απευθυνθω καπου ?? ακολουθησα τις φωνητικες οδηγιες απο ενα 4ψηφιο αριθμο αλλα η υπηρεσια εδω και μερες ειναι :down:

 

Λεπτα και sms προς ολους καθως και τα MB ειναι ολα διαθεσιμα εντος περιαγωγης.Τα λεπτα ισχυουν για κλησεις προς την χωρα που εισαι και προς ελλαδα.Απλα προσοχη στα Mb γιατι αν τελειωσουν χρεωνει ανα mb και ευκολα μπορει να ερθει φουσκωμενος λογαριασμος.Στειλε στο facebook page ή στο live chat του wind.gr αν εχει.Απαντανε αμεσα και το roaming θα το ανοιξουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
γεια και χαρα στην παρεα.εχω κινητο σε εταιρικο περιπου 400 αριθμοι και η ερωτηση μου ειναι ..οτι σε 10 μερες θα βρισκομαι στο εξωτερικο (ευρωπη) και θα ηθελα να μου πειτε αν θα ανοιξει μονο του το roaming η θα πρεπει εγω να απευθυνθω καπου ?? ακολουθησα τις φωνητικες οδηγιες απο ενα 4ψηφιο αριθμο αλλα η υπηρεσια εδω και μερες ειναι :down:

Να προσθέσω κι εγώ, πως πρέπει να ενεργοποιήσεις και την περιαγωγή στις ρυθμίσεις του κινητού σου.

Αν και νομίζω πως είναι ενεργή απ' το δίκτυο, έτσι μου είπαν όταν μεταφέρθηκα στη Wind. Μπορείς επίσης να το ρυθμίσεις κι απ' το myWind, αλλά όπως συμβούλευσε κι ο Nikolas14

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πρόσφατα.πηγα σε κατάστημα wind, ενός λεπτού δουλειά είναι. Στις ρυθμίσεις του κινητού δεν άλλαξα τίποτα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

open-pasxa-2.jpg

 

2GB ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

 

Τώρα εάν είσαι συνδρομητής WIND έχεις εντελώς δωρεάν 2GB για όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα!

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να στείλεις δωρεάν SMS ‘’2’’ στο 1285 για να ζήσεις την εμπειρία ενός δικτύου που δεν σταματάει να μεγαλώνει για σένα, σε όποιο σημείο της Ελλάδας κι αν βρίσκεσαι. Καλές γιορτές & καλό σερφάρισμα!

 

Για ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου ατομικών, οικογενειακών και συνδυαστικών προγραμμάτων:

 

Η προσφορά αποδίδει συνολικά 2GB εντελώς δωρεάν.

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου κινητής.

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 02/04/2018 (00:01) έως και Κυριακή του Πάσχα 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 02/04/2018 (00:01) έως 08/04/2018 (23:59).

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα ενημερωθούν αυτόματα με δωρεάν SMS στο 80% και 100% της κατανάλωσης της προσφοράς 2GB.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή.

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για εταιρικούς συνδρομητές.

Τα δωρεάν ΜΒ έχουν ισχύ έως και τις 08/04/2018 (23:59), ανεξαρτήτως ημερομηνίας εγγραφής.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται ανά 1ΚΒ.

Τα δωρεάν MB της προσφοράς δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Τα δωρεάν ΜΒ δεν είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση από το εξωτερικό.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα MB της ενσωματωμένης χρήσης του προγράμματος ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet.

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει τα δωρεάν 2GB μέσα στην περίοδο της προσφοράς (02/04/2018-08/04/2018), θα συνεχίσει να κάνει χρήση Internet με βάση την ενσωματωμένη χρήση Mobile Internet του πρόγραμματός του ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet ή με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Οι συνδρομητές συμβολαίου που έχουν ενεργοποιημένη την προσφορά θα μπορούν να ενημερωθούν για το υπόλοιπο της προσφοράς με δωρεάν κλήση στο

1268 για συνδρομητές Καρτοσύνδεσης

1270 για συνδρομητές στα προγράμματα W & W Plus, Triple Play, WIND to ALL

Μέσω του myWIND & myWIND app ή στέλνοντας SMS “ΥΠ2” στο 1285

 

Για συνδρομητές καρτοκινητής WIND:

 

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές καρτοκινητής WIND.

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 02/04/2018 (00:01) έως και Κυριακή του Πάσχα 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 02/04/2018 (00:01) έως 08/04/2018 (23:59).

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 από 02/4/2018 (00:01) έως 08/4/2018 (23:59).

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή.

Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά ο συνδρομητής πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας από την 01/02/2018 και μετά.

Τα δωρεάν MB δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Για την ενεργοποίηση και χρήση των δωρεάν MB της προσφοράς απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από bonus και προσφορές.

 

Πηγή: https://www.wind.gr/

 

Edit: Ισχύει και για όλα τα Q και για το Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G και για Καρτοσύνδεση WIND.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

open-pasxa-2.jpg

 

2GB ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ

 

Τώρα εάν είσαι συνδρομητής WIND έχεις εντελώς δωρεάν 2GB για όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα!

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να στείλεις δωρεάν SMS ‘’2’’ στο 1285 για να ζήσεις την εμπειρία ενός δικτύου που δεν σταματάει να μεγαλώνει για σένα, σε όποιο σημείο της Ελλάδας κι αν βρίσκεσαι. Καλές γιορτές & καλό σερφάρισμα!

 

Για ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου ατομικών, οικογενειακών και συνδυαστικών προγραμμάτων:

 

Η προσφορά αποδίδει συνολικά 2GB εντελώς δωρεάν.

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου κινητής.

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 02/04/2018 00:01 έως και Κυριακή του Πάσχα 08/04/2018 23:59.

Η προσφορά είναι διαθέσιμη για ενεργοποίηση από 02/04/2018 00:01 έως 08/04/2018 (23:59).

Οι συνδρομητές συμβολαίου θα ενημερωθούν αυτόματα με δωρεάν SMS στο 80% και 100% της κατανάλωσης της προσφοράς 2GB.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή.

Η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη για εταιρικούς συνδρομητές.

Τα δωρεάν ΜΒ έχουν ισχύ έως και τις 08/04/2018 23:59, ανεξαρτήτως ημερομηνίας εγγραφής.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται ανά 1ΚΒ.

Τα δωρεάν MB της προσφοράς δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

Τα δωρεάν ΜΒ δεν είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση από το εξωτερικό.

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα σε σχέση με τα MB της ενσωματωμένης χρήσης του προγράμματος ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet.

Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει τα δωρεάν 2GB μέσα στην περίοδο της προσφοράς (02/04/2018-08/04/2018), θα συνεχίσει να κάνει χρήση Internet με βάση την ενσωματωμένη χρήση Mobile Internet του πρόγραμματός του ή από πρόσθετες υπηρεσίες Mobile Internet ή με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Οι συνδρομητές συμβολαίου που έχουν ενεργοποιημένη την προσφορά θα μπορούν να ενημερωθούν για το υπόλοιπο της προσφοράς με δωρεάν κλήση στο

1268 για συνδρομητές Καρτοσύνδεσης

1270 για συνδρομητές στα προγράμματα W & W Plus, Triple Play, WIND to ALL

Μέσω του myWIND & myWIND app ή στέλνοντας SMS “ΥΠ2” στο 1285

 

Για συνδρομητές καρτοκινητής WIND:

 

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 για όλους τους ιδιώτες συνδρομητές καρτοκινητής WIND

Τα δωρεάν 2 GB ισχύουν από Μ. Δευτέρα 10/4 00:01 έως και Κυριακή του Πάσχα 16/4 23:59

Η προσφορά ενεργοποιείται με δωρεάν αποστολή SMS “2” στο 1285 από 02/4/2018 έως 08/4/2018 (23:59)

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία φορά ανά συνδρομητή

Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά ο συνδρομητής πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας από την 01/02/2018 και μετά

Τα δωρεάν MB δεν μπορούν να καταναλωθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής

Για την ενεργοποίηση και χρήση των δωρεάν MB της προσφοράς απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€

Τα δωρεάν ΜΒ καταναλώνονται με προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από bonus και προσφορές

 

Πηγή: https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/2gb-doro/?accept=1&refer=http%3A%2F%2Fwww.myphone.gr%2Fforum%2Fshowthread.php%3Fp%3D7536375

 

Edit: Ισχύει και για όλα τα Q και για το Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G

Δεν ισχύει μόνο στα πακέτα δεδομένων σε όλα τα άλλα ναι.

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 νούμερα cosmote και κοιτάω για wind να μαζευτώ οικονομικά.. Έχουμε κανένα τηλέφωνο να πάρω προσφορά? Έχω και σταθερό εκτός συμβουλαιου!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Παιδιά έχω 2 νούμερα cosmote και κοιτάω για wind να μαζευτώ οικονομικά.. Έχουμε κανένα τηλέφωνο να πάρω προσφορά? Έχω και σταθερό εκτός συμβουλαιου!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Εγώ ζήτησα απ' τη σελίδα τους στο fb να με καλέσουν για προσφορά, συνήθως κάθε μήνα "τρέχει" και κάτι διαφορετικό. Επίσης, μπορείς να πας σ' ένα κατάστημα, εκεί τσίμπησα προσφορά που δεν μου ανακοινώθηκε τηλεφωνικώς: 2 αριθμοί δικοί τους καρτοσύνδεση με 1.000' προς Wind, 600' προς όλους, 100 μηνύματα, 1gb internet, 8 ευρώ κάρτα στα 14,50 ο κάθε αριθμός. Αν πάρεις 1 νούμερο, είναι στα 16 (αν θυμάμαι σωστά, γιατί πέταξα το χαρτί της προσφοράς), με πάσα επιφύλαξη, γιατί δε γνωρίζω αν ισχύει ακόμα η προσφορά. Τα 8 ευρώ της κάρτας, δε μεταφέρονται από μήνα σε μήνα (όπως γινόταν π.χ σε καρτοσυμβόλαιο cosmote), ούτε τα λεπτά (λογικό θα μου πείς)!

 

Εγώ, μετέφερα το δικό μου σε φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο κι έκανα 2 νέους αριθμούς καρτοσύνδεση που ανέφερα, για την οικογένεια, γιατί πληρώναμε εξωφρενικούς λογαριασμούς. Καταλαβαίνω αν δε θες ν' αλλάξεις νούμερο, αλλά ήταν ότι καλύτερο έτρεχε τον προηγούμενο μήνα, έτσι κι αλλιώς με τα 100 sms ενημερώσαμε τον κόσμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο Wind (1500' προς όλους, 1500 sms προς όλους και 2GB) και πληρώνω 19€ το μήνα. Το θέμα είναι ότι τον Ιούλιο λήγει το συμβόλαιό μου και φαντάζομαι πως δεν θα μου κάνουν την ίδια προσφορά.

 

Αυτήν την τιμή την είχα πετύχει επειδή είχα καλέσει Cosmote για φορητότητα και μου έκαναν αντιπροσφορά από Wind.

 

Αυτό πρέπει να κάνω και τώρα μπας και πετύχω κάποια παρόμοια τιμή με τις ίδιες παροχές ή πλέον υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν για αντιπροσφορά;

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Έχω συμβόλαιο Wind (1500' προς όλους, 1500 sms προς όλους και 2GB) και πληρώνω 19€ το μήνα. Το θέμα είναι ότι τον Ιούλιο λήγει το συμβόλαιό μου και φαντάζομαι πως δεν θα μου κάνουν την ίδια προσφορά.

 

Αυτήν την τιμή την είχα πετύχει επειδή είχα καλέσει Cosmote για φορητότητα και μου έκαναν αντιπροσφορά από Wind.

 

Αυτό πρέπει να κάνω και τώρα μπας και πετύχω κάποια παρόμοια τιμή με τις ίδιες παροχές ή πλέον υπάρχει περίπτωση να μη με πάρουν για αντιπροσφορά;

Έχω την εντύπωση, αν δεν έχει αλλάξει κάτι, πως αν ανανεώσεις, θα έχεις την τιμή αυτή, αν τ' αφήσεις αορίστου να τρέχει θα επανέλθει στην αρχική του τιμή το πακέτο. Κάλεσε καλύτερα στην Εξυπηρέτηση για διευκρίνιση, εκτός αν γνωρίζει κάποιος άλλος στα σίγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση, αν δεν έχει αλλάξει κάτι, πως αν ανανεώσεις, θα έχεις την τιμή αυτή, αν τ' αφήσεις αορίστου να τρέχει θα επανέλθει στην αρχική του τιμή το πακέτο. Κάλεσε καλύτερα στην Εξυπηρέτηση για διευκρίνιση, εκτός αν γνωρίζει κάποιος άλλος στα σίγουρα :)

Δεν πρόλαβα να ρωτήσω, λειτουργεί λέει ως τις 9 το βράδυ.

Δεν ήξερα ότι παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :)

Επειδή λήγει το πακέτο με τα 3 συμβόλαια που έχω τώρα στην Cosmote ξέρετε κανένα τηλέφωνο για να πάρω την προσφορά του καρτοσυμβολαιου plus που δίνουν κάποιοι κάτω από 15 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7
Καλησπέρα στην παρέα :)

Επειδή λήγει το πακέτο με τα 3 συμβόλαια που έχω τώρα στην Cosmote ξέρετε κανένα τηλέφωνο για να πάρω την προσφορά του καρτοσυμβολαιου plus που δίνουν κάποιοι κάτω από 15 ευρώ?

 

Καλησπέρα. Εγώ πήρα την προσφορά από κατάστημα. Εναλλακτικά μπορείς να ζητήσεις απ τη σελίδα τους στο fb να σε καλέσουν από Τμήμα Προσφορών, αλλά κάνε έναν κόπο κι επισκέψου ένα κατάστημα. Τα 14,50 ανά καρτοσυμβόλαιο plus είναι για 2 κι άνω με δική τους αριθμοδότηση.

 

Σε περίπτωση που θές ν΄ακυρώσεις τα συμβόλαιά σου στην Cosmote, κάντο σύντομα, γιατί θα τρέχουν τα πάγια και θέλει μερικές μέρες γι΄αποσύνδεση. Επίσης υπολόγιζε γύρω στα 15€ ανά αριθμό τέλη αποσύνδεσης συν ότι χρεώσουν σε αναλογικά πάγια+τέλη χρηστών+ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Wind και πήρα τη κάρτα SIM με το 1GB το μήνα που δίνουν δώρο με τη σύνδεση σταθερού.

Μου είχε λήξει από Γενάρη και την έιχα χάσει κι όλας, οπότε πλήρωσα τα 5 Ευρώ της SIM.

Τώρα μου λένε πως κάθε 3 μήνες θα πρέπει να βάζω 5 Ευρώ για να μείνει το 1GB το μήνα.

Ισχύει κάτι τέτοιο?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά το τρίμηνο δεν ισχύει πιά . Το υπόλοιπο σου λήγει πλέον στους 2 μήνες.

Αλλά για την κάρτα internet δεν γνωρίζω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...