Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Δεν πειράζει! Θέλει και κοινοποίηση στην EETT και στον συνήγορο του καταναλωτή! Αλλιώς... Τα συμβόλαια θα "τρέχουν" και εμείς θα πληρώνουμε γιατί κάτι που δεν μας παρέχουν!

Ίσως! 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Στο έντυπο του συμβολαίου σου γράφει αναλυτικά την ποινή διακοπής ανά μήνα συμβολαίου. Νομίζω ότι τον πρώτο μήνα είναι μικρό ποσό, όμως μετά ξεκινάει από μεγάλο και μειώνεται μέχρι τη λήξη της διετίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω eon tv και εμφανίστηκε στην εφαρμογή, αυτή η προσφορά με 39€. Αντίστοιχα από cosmote μου εμφανίστηκε με 39,90€, για 100αρα +cosmote tv

 

Screenshot_2024-03-24-16-54-49-64_de158abdecdbf805a05763fabe5b5ec4~2.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Αντί για 43, το δίνει 39. Βέβαια στον κωδικό βλέπω ΕΟΝ100 που δεν είναι καλό σημάδι 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, paanos said:

Αντί για 43, το δίνει 39. Βέβαια στον κωδικό βλέπω ΕΟΝ100 που δεν είναι καλό σημάδι 

Αυτό με προβλημάτισε κι εμένα. Στον τίτλο 200 και κάτω 100...😂

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με λογαριασμό NOVA μετά από φορητότητα στην Vodafone.

Η αδελφή μου έκανε πρόσφατα φορητότητα στην Vodafone, πως θα λάβει τον τελευταίο λογαριασμό εκκαθάρισης, αφού πλέον μέσα στο NOVA Account της δεν υπάρχει κανένα δεδομένο;

Κι αν είναι πιστωτικό, τι γίνεται;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jimmis11 said:

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με λογαριασμό NOVA μετά από φορητότητα στην Vodafone.

Η αδελφή μου έκανε πρόσφατα φορητότητα στην Vodafone, πως θα λάβει τον τελευταίο λογαριασμό εκκαθάρισης, αφού πλέον μέσα στο NOVA Account της δεν υπάρχει κανένα δεδομένο;

Κι αν είναι πιστωτικό, τι γίνεται;

Έρχεται σε χαρτί στην διεύθυνση που ήταν δηλωμένη. Μπορεί να βγει ένας λογαριασμός για πληρωμή και μετά ο εκκαθαριστικός.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Arinos said:

Έρχεται σε χαρτί στην διεύθυνση που ήταν δηλωμένη. Μπορεί να βγει ένας λογαριασμός για πληρωμή και μετά ο εκκαθαριστικός.

Ακριβώς 

On 24/3/2024 at 5:02 ΜΜ, sou_d said:

Έχω eon tv και εμφανίστηκε στην εφαρμογή, αυτή η προσφορά με 39€. Αντίστοιχα από cosmote μου εμφανίστηκε με 39,90€, για 100αρα +cosmote tv

 

Screenshot_2024-03-24-16-54-49-64_de158abdecdbf805a05763fabe5b5ec4~2.jpg

Πολύ καλή τιμη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Πολύ καλή τιμη.

Έχω δίλημμα, σε σχέση με την κόσμο. Επειδή βασικά μπορώ να τη βγάλω τζάμπα σε 2 κινητά, αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Έχω δίλημμα, σε σχέση με την κόσμο. Επειδή βασικά μπορώ να τη βγάλω τζάμπα σε 2 κινητά, αλλιώς...

Ακριβώς αυτό… αν μπορείς να τη βγάλεις τζάμπα με δυο κινητα πας κόσμο. 
Αν σε βολεύει το περιεχόμενο της Nova μένεις εκεί.

Στο λεω διότι όλες μου οι συνδέσεις είναι Cosmote & Nova, αν κάπου εχω θεμα στη Nova είναι στη κινητη και συγκεκριμένα στα δεδομένα. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαίνει τζάμπα σε 2 κινητά, μπορείς να πάρεις και την νοβα με 11 ευρώ(?)

Εκτός αν βλέπεις αθλητικά.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sou_d said:

Έχω δίλημμα, σε σχέση με την κόσμο. Επειδή βασικά μπορώ να τη βγάλω τζάμπα σε 2 κινητά, αλλιώς...

Πώς τη βγάζεις φίλε μου τσάμπα, αν επιτρέπεται;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Πώς τη βγάζεις φίλε μου τσάμπα, αν επιτρέπεται;

10€ κάρτα+1000 λεπτά ή 3GB δωρεάν σε 2 καρτοκινητά κάθε 1η του μήνα στην πράσινη

Αυτό με το συνδυασμό σταθερού με καρτοκινητο

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, hercoulis said:

Αν βγαίνει τζάμπα σε 2 κινητά, μπορείς να πάρεις και την νοβα με 11 ευρώ(?)

Εκτός αν βλέπεις αθλητικά.

Δεν βλέπω καθόλου αθλητικά. Eon έχω ήδη, απλώς έχω ξενερώσει που δεν πιάνει ant1 πλέον και χάνω το ρουκ ζουκ 😂

6 ώρες πριν, p_k said:

Πώς τη βγάζεις φίλε μου τσάμπα, αν επιτρέπεται;

Αυτό που είπε ο @panos.k2φίλε. Βάζω 13€ το δίμηνο και αυτά τα στέλνω σε συγγενικό πρόσωπο μετά. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος και μετά το mega και ant1, που δεν πιάνει πλέον το eon. Επίσης και σε κάποιες εκπομπές δεν πιάνει το replay tv. Δεν θυμάμαι αν ίσχυε το ίδιο και στο Cosmote tv.

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, sou_d said:

Επίσης και σε κάποιες εκπομπές δεν πιάνει το replay tv. Δεν θυμάμαι αν ίσχυε το ίδιο και στο Cosmote tv.

Δεν γίνεται μόνο στο ΕΟΝ αυτό. Γίνεται και στο Cosmo. 
Ας πούμε το Mαεστρο όταν έπαιζε στο Mega δεν το είχε ποτέ το Cosmote σε Ρίπλεϊ. Ούτε και η Nova. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panos.k2 said:

Δεν γίνεται μόνο στο ΕΟΝ αυτό. Γίνεται και στο Cosmo. 
Ας πούμε το Mαεστρο όταν έπαιζε στο Mega δεν το είχε ποτέ το Cosmote σε Ρίπλεϊ. Ούτε και η Nova. 

Η Nova και η Cosmote TV έχουν ορισμένα δικαιώματα πνευματικά για να προβάλλουν περιεχόμενο. Όταν ειναι εσωτερική ή εξωτερική παραγωγή δίκη τους έχουν. Όταν είναι ξένες σειρές αναλόγως τι δικαιώματα έχουν πάρει στη συμφωνία. Μπορεί να το δεις κανονικά μεσω Digea αλλά όχι μεσω Nova/Cosmote TV.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το "Mobile Home Internet 5G";

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

Screenshot_2024-04-01-22-06-20-207_gr.wind.mywind-edit.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα, ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

Screenshot_2024-04-01-22-06-20-207_gr.wind.mywind-edit.jpg

Ελπίζω να είναι δωρεάν gb από την καινούργια εφαρμογή και όχι κάποιο έξτρα πακέτο επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έβαλα κάποιο πακέτο και δεν θα μπορούσα εξάλλου, από τη στιγμή που έχω απεριόριστα.

Δεν διατίθενται καν πρόσθετα δεδομένων στην περίπτωσή μου.

Το περίεργο είναι ότι όσο καταναλώνεις δεδομένα τόσο μειώνεται το ανώτατο όριό τους, δηλαδή αν φάω τώρα 1 γίγα θα γράφει  3,21gb από 3,21gb.

Μάλλον το κόβω για bug συστημικό.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βλέπω να δείχνει έξτρα πακέτο 6.53 GB ενεργό, το δείχνει όπως σε εσένα αλλά με όγκο τα 6.53

Το άλλο νούμερο δείχνει 10 GB οπότε όντως μειώνονται

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arinos said:

Εμένα βλέπω να δείχνει έξτρα πακέτο 6.53 GB ενεργό, το δείχνει όπως σε εσένα αλλά με όγκο τα 6.53

Άλλο πάλι κι αυτό, σήμερα εμφανίστηκε.

Άρα κάποια πατάτα έγινε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κόφτης ταχύτητας;

Οταντ τα ξεπεράσει να βάζει όρια;

Έβαλα ένα 8K βίντεο στο YouTube να το διαπιστώσω, μου ήρθε μήνυμα ότι απομένουν ακόμα 2 GB από δώρο online ανανέωσης γράφει, για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα, ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

Screenshot_2024-04-01-22-06-20-207_gr.wind.mywind-edit.jpg

Μήπως είναι κάποιο δώρο;

Εμένα η Cosmote, παρόλο που έχω το GigaMax unlimited αν πάρω κανένα δώρο (πχ από box παραγγελία) έτσι φαίνεται.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...