Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα διορθώθηκε το θέμα με την ημερομηνία έναρξης και λήξης των συμβολαίων, που εμφανίζονται στην εφαρμογή.

Εμφανίζονται σωστά πλέον.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Σήμερα διορθώθηκε το θέμα με την ημερομηνία έναρξης και λήξης των συμβολαίων, που εμφανίζονται στην εφαρμογή.

Εμφανίζονται σωστά πλέον.

Στις αδελφής μου πάντως εξακολουθεί να υπάρχει λανθασμένη ημερομηνία λήξης του συμβολαίου της.

Αντί για 09/03/2024 γράφει 12/05/2024. Το πρόβλημα είναι ότι την ανανέωση την είχε κάνει μέσω του app, οπότε δεν έχει κάτι σε χαρτί ή mail και θέλει να φύγει προς κόκκινη πλευρά λόγω κακής κάλυψης.

Άντε βγάλε άκρη τώρα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis11 said:

Στις αδελφής μου πάντως εξακολουθεί να υπάρχει λανθασμένη ημερομηνία λήξης του συμβολαίου της.

Αντί για 09/03/2024 γράφει 12/05/2024. Το πρόβλημα είναι ότι την ανανέωση την είχε κάνει μέσω του app, οπότε δεν έχει κάτι σε χαρτί ή mail και θέλει να φύγει προς κόκκινη πλευρά λόγω κακής κάλυψης.

Άντε βγάλε άκρη τώρα...

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ λόγω κάλυψης και μπορεί να φύγει, ανεξαρτήτως διαρκείας συμβολαίου. Απλά θέλει υπομονή ενα δίμηνο τουλάχιστον για να ξεμπλέξεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Dimeos said:

οκ, σε ευχαριστώ πολύ.

μου έβγαλε προσφορά το data jump στη δική μου γραμμή, από 15γίγα στα 20 αλλά δυστυχώς όχι στην ίδια τιμή!! έλεος!!

Αν δε βαριέσαι μπές στο chat και μίλησε με κάποιον.Προφανώς κάποιο λάθος έγινε το Data Jump είναι δωρεάν.

Και σε εμένα διορθώθηκαν οι ημερομηνίες όμως απο κάτω μου ζητάει να κάνω ανανέωση συμβολαίου κάτι που έχω κάνει ήδη απο τον Ιανουάριο.

Edited by sonakiasfun
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sonakiasfun said:

Αν δε βαριέσαι μπές στο chat και μίλησε με κάποιον.Προφανώς κάποιο λάθος έγινε το Data Jump είναι δωρεάν.

Και σε εμένα διορθώθηκαν οι ημερομηνίες όμως απο κάτω μου ζητάει να κάνω ανανέωση συμβολαίου κάτι που έχω κάνει ήδη απο τον Ιανουάριο.

Για καινούρια ανανέωση σου λέει. Με το Data jump

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sonakiasfun said:

Αν δε βαριέσαι μπές στο chat και μίλησε με κάποιον.Προφανώς κάποιο λάθος έγινε το Data Jump είναι δωρεάν.

Και σε εμένα διορθώθηκαν οι ημερομηνίες όμως απο κάτω μου ζητάει να κάνω ανανέωση συμβολαίου κάτι που έχω κάνει ήδη απο τον Ιανουάριο.

Το ίδιο και σε μένα. Βγήκε προσφορά ανανέωσης, ενώ ήδη ανανέωσα στο ίδιο ακριβώς πακέτο, με data jump.

Σουρεάλ κατάσταση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με τα διαδικαστικά δεν το έχουν καθόλου.

Η φίλη μου από χθες δεν μπορεί να μπει στο my account...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MIKU said:

Με τα διαδικαστικά δεν το έχουν καθόλου.

Η φίλη μου από χθες δεν μπορεί να μπει στο my account...

Όσο φτάνει η ώρα της εξαγοράς (και πιθανών απολύσεων) τόσο πιο μεγάλη θα είναι η αδιαφορία των υπαλλήλων. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MIKU said:

Με τα διαδικαστικά δεν το έχουν καθόλου.

Η φίλη μου από χθες δεν μπορεί να μπει στο my account...

Ωραία πράγματα…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπαίνω 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Κανονικά μπαίνω 

Βάζει κωδικούς και ανοίγει άσπρη σελίδα...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MIKU said:

Βάζει κωδικούς και ανοίγει άσπρη σελίδα...

Μόλις μπήκα, με opera browser 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Μόλις μπήκα, με opera browser 

Τώρα λίγο μετά τις 1πμ μπήκε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 10:35 ΜΜ, MIKU said:

Αν σου απαντήσουν πες μας, από περιέργεια.

Έφυγε καταγγελία ήδη

IMG-20240307-121346.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Arinos said:

Έφυγε καταγγελία ήδη

IMG-20240307-121346.jpg

Και πολύ καλά θα κάνεις. Έχω κυνηγήσει και εγώ τέτοια περίπτωση σε σταθερό και είχα είχα κερδίσει. Στην καταγγελία θα επισυνάψεις το τι τους έγραψες και θα επισυνάψεις και το μήνυμα που έβαλες εδώ 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Arinos said:

Έφυγε καταγγελία ήδη

IMG-20240307-121346.jpg

Καλή υπομονή εύχομαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Έφυγε καταγγελία ήδη

IMG-20240307-121346.jpg

Μα τι να πω...

Κάνε μια προσπάθεια και στο chat, ίσως πετύχεις τίποτα...

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καταγγελία για να μάθουν 

Ναι δε διαφωνώ και εγώ θα έκανα κάτι παρόμοιο αν ο ΟΤΕ με χρέωνε για κλήσεις προς ΕΕ ενώ έχω απεριόριστα.

Απλά λέω να ρωτήσει μην τυχόν και υπάρχει καμιά χαζή εξαίρεση και δεν φαίνεται.

Εγώ κοίταξα αλλά δεν βρήκα τίποτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Ναι δε διαφωνώ και εγώ θα έκανα κάτι παρόμοιο αν ο ΟΤΕ με χρέωνε για κλήσεις προς ΕΕ ενώ έχω απεριόριστα.

Απλά λέω να ρωτήσει μην τυχόν και υπάρχει καμιά χαζή εξαίρεση και δεν φαίνεται.

Εγώ κοίταξα αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Συμφωνώ,έχεις δίκιο 

Link to comment
Share on other sites

Στο τσατ επιβεβαίωσαν το λάθος και είπαν ότι προωθήθηκε εσωτερικά. Όπως και να έχει, ή καταγγελία έχει γίνει ήδη, δεν θα έπρεπε να χρειάζεται να μιλήσω δεύτερη φορά για να πιστωθεί ένα τέτοιο γελοίο πόσο. Προφανώς και δεν υπάρχει περίπτωση όμως να τους το αφήσω.

Το συμβόλαιο ξεκάθαρα γράφει απεριόριστα λεπτά προς Ευρώπη πλέον κάποιων εξαιρέσεων που δεν ανήκουν στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Η Nova λέει στη φίλη μου μέσω account: "Ακόμα χαμηλότερη τιμή για μια νέα γραμμή κινητής με απεριόριστα GB, ομιλία και sms, μόνο με 21€/μήνα!"

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όπως ειπα παραπάνω ανανέωσα σταθερο, 100αρα γραμμή, στα 24.41 για 2 έτη. Αυτη η τιμη εμφανιζόταν στην εφαρμογή, αυτή την προσφορά αποδέχθηκα. 

Μου ήρθε σε μειλ το συμβόλαιο, το οποίο όμως δεν αναγράφει ΠΟΥΘΕΝΑ την τιμή που εμφανιζόταν στην εφαρμογή. 
Να ανησυχήσω; Θα μπω πάλι σε φασαρίες; 

Μου φαινεται πολυ Σουρεάλ τιμή για αυτό άλλωστε εχω αμφιβολίες για την εγκυρότητα της προσφοράς. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή αναφέρει; Αν έχεις συνδυασμό κινητού και σταθερού τότε δικαιούσαι ακόμα 2€ εκπτωση αν θυμάμαι σωστά. 
 

Ακυρο. Άλλη εταιρία νόμιζα. Ναι θα έχεις μπλεξίματα 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

τι παπαδες κάνει η NOVA, ρε παιδιά?

Οι φωτογραφίες είναι από 2 νούμερα που έχει ένα συγγενής μου - το ένα είναι Unlimited All και το άλλο το "κλασικό" συμβόλαιο των 13€. 

Στο απεριόριστο έχουν χρεώσει 1,5€ για 2 μηνύματα προς εθνικά δικτυα ενώ τα έχει όλα απεριόριστα και στο άλλο, χρέωσαν ,50€ την ενεργοποιήση του data jump. 

Κάτι καταλαβαίνω λάθος ή τα κλέβουν φανερά πλέον??

PXL_20240307_174352055.RAW-01.COVER~2.jpg

PXL_20240307_174341452.RAW-01.COVER~2.jpg

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...