Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Έρχεται....

To να μπορούμε να δούμε όλα μας τα νούμερα έρχεται και αυτό; Ή θα βγάλουμε καντήλες μέχρι να το φτιάξουνε;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ΕΟΝ εγώ έβλεπα κανονικά όταν είχα συνδρομή 

Την έλαβα σε iOS. Είναι ένα κακό web app. Κρίμα γιατί η αντίστοιχη του ομίλου είναι πολύ καλή και αυτοί βαρέθηκαν την προσαρμογή. Πήραν απλά το web app και το περάσανε και εδώ. 

IMG_6409.png

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240221_083813_Nova.thumb.jpg.142893ea6c24c6a826b84c5d87aa5e58.jpgΤι ήθελα και πάτησα αναβάθμιση;;;

Το απόλυτο τίποτα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, jimmis11 said:

Screenshot_20240221_083813_Nova.thumb.jpg.142893ea6c24c6a826b84c5d87aa5e58.jpgΤι ήθελα και πάτησα αναβάθμιση;;;

Το απόλυτο τίποτα...

Κλασικά είναι η ώρα που κοιμούνται
😂
Τι ήθελα και πάτησα αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, rebel1 said:

Κλασικά είναι η ώρα που κοιμούνται
😂
Τι ήθελα και πάτησα αναβάθμιση;

Αναβάθμισα σε iOS, ενα σταθερό και ενα κινητο εχω φαίνονται όλα κανονικά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα και σε άλλους απ' ότι βλέπω είναι down από το πρωί.

Και η εφαρμογή και το myaccount από το PC. Ανοίγει αλλά δε φορτώνει τίποτα. Ένα κυκλάκι γυρνάει συνέχεια.

Ας ελπίσουμε να φτιάχνουν τα προβλήματα όπως αυτό που ανέφερα χθες που δεν εμφανίζει πάνω από 3 αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί δεν δουλεύει η εφαρμογή.

Ωραία...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και την άλλη φορά, στην αρχή του έτους με την συγχώνευση WIND-NOVA, που αναβάθμισαν την εφαρμογή πέρασε πάνω από μία εβδομάδα για να δουλέψει σωστά...

 

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει για τη σύζυγο το data jump στην εφαρμογή, για να πάει από τα 15 στα 20 GB. 

Δεν χρειάζεται τα παραπάνω GB ποτέ, όποτε δεν το κάνω. 
Απ όσο ειδα όμως ανανεώνεται η σύμβαση για ακόμα δυο έτη. Που σημαίνει ότι κάθε Φεβρουάριο θα υπάρχει αύξηση του παγίου. 

Μηπως το data jump είναι μια δικαιολογία και παραλληλα αφορμή για να περάσουν ύπουλα τις ετήσιες αυξήσεις και στους υφιστάμενους συνδρομητές συμβολαίου; Άλλωστε οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι αυτό με την αύξηση παγίου λόγω πληθωρισμού. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι αυτός ο στόχος, όπως και το να σε δέσουν για επιπλέον χρόνο 

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την εταιρεία ο πατέρας μου θα διακόψει το συμβόλαιο του ατελώς(είχε προηγηθεί αίτημα στην φόρμα επικοινωνίας). Ο λόγος είναι ότι το δίκτυο θέλει δουλειά και ότι δεν ήταν το βασικό του νούμερο(το οποίο βασικό ήταν στην πράσινη)από σήμερα έγινε Cosmote Neo. Το νούμερο θα μετατραπεί εντός του μήνα ξανά σε Free2go το οποίο θα το φορτίζω μια φορά το 6 μήνο για να βλέπω τι ψάρια πιάνει το δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την εταιρεία ο πατέρας μου θα διακόψει το συμβόλαιο του ατελώς(είχε προηγηθεί αίτημα στην φόρμα επικοινωνίας). Ο λόγος είναι ότι το δίκτυο θέλει δουλειά και ότι δεν ήταν το βασικό του νούμερο(το οποίο βασικό ήταν στην πράσινη)από σήμερα έγινε Cosmote Neo. Το νούμερο θα μετατραπεί εντός του μήνα ξανά σε Free2go το οποίο θα το φορτίζω μια φορά το 6 μήνο για να βλέπω τι ψάρια πιάνει το δίκτυο

Φέτος είναι κομβική χρονιά για το δίκτυο κινητής και σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chrischal1908 said:

Φέτος είναι κομβική χρονιά για το δίκτυο κινητής και σταθερής.

Αν μείνει ζωντανό βλέπουμε 🤣

Εντζ SA βλέπω να αναβαθμίζουν μόνο μέχρι να πουληθεί ο όμιλος 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Αν μείνει ζωντανό βλέπουμε 🤣

Εντζ SA βλέπω να αναβαθμίζουν μόνο μέχρι να πουληθεί ο όμιλος 🤣

Επειδή ο Όμιλος στην ελληνική αγορά ήθελε επένδυσης 2 δις ευρώ θα πουλήσει τον όμιλο για να την βγάλει. So simple φίλε μου 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την εταιρεία ο πατέρας μου θα διακόψει το συμβόλαιο του ατελώς(είχε προηγηθεί αίτημα στην φόρμα επικοινωνίας). Ο λόγος είναι ότι το δίκτυο θέλει δουλειά και ότι δεν ήταν το βασικό του νούμερο(το οποίο βασικό ήταν στην πράσινη)από σήμερα έγινε Cosmote Neo. Το νούμερο θα μετατραπεί εντός του μήνα ξανά σε Free2go το οποίο θα το φορτίζω μια φορά το 6 μήνο για να βλέπω τι ψάρια πιάνει το δίκτυο

Πολύ καλά έκανε… καλύτερα F2G ας το αφήσει.

9 ώρες πριν, panos.k2 said:

Έχει βγει για τη σύζυγο το data jump στην εφαρμογή, για να πάει από τα 15 στα 20 GB. 

Δεν χρειάζεται τα παραπάνω GB ποτέ, όποτε δεν το κάνω. 
Απ όσο ειδα όμως ανανεώνεται η σύμβαση για ακόμα δυο έτη. Που σημαίνει ότι κάθε Φεβρουάριο θα υπάρχει αύξηση του παγίου. 

Μηπως το data jump είναι μια δικαιολογία και παραλληλα αφορμή για να περάσουν ύπουλα τις ετήσιες αυξήσεις και στους υφιστάμενους συνδρομητές συμβολαίου; Άλλωστε οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι αυτό με την αύξηση παγίου λόγω πληθωρισμού. 

Εγώ προσωπικά δεν το έκανα και ούτε πρόκειται ακόμα. 
Επισης για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει συμβόλαιο έδωσαν τις εξής τιμές στον πατέρα μου. 26€ VDSL 50, 29€ VDSL 100 και κινητο Unlimited All στα 21€.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikolas14 said:

Πολύ καλά έκανε… καλύτερα F2G ας το αφήσει.

Εγώ προσωπικά δεν το έκανα και ούτε πρόκειται ακόμα. 
Επισης για όποιον ενδιαφέρεται να κάνει συμβόλαιο έδωσαν τις εξής τιμές στον πατέρα μου. 26€ VDSL 50, 29€ VDSL 100 και κινητο Unlimited All στα 21€.

Ο πατέρας σου τι εταιρεία κινητής έχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ο πατέρας σου τι εταιρεία κινητής έχει;;;;

F2G & What’s Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και η προσφορά είναι και για τα δύο;;;;

Όχι το ενα κινητό και μια νέα γραμμή σταθερής, δεν γνωρίζω αν αφορά μετατροπή από καρτοκινητο ή φορητότητα.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μου στειλανε ενα νοκια ρουτερ το ορθιο σε αντικατασταση του technicolor αλλα βλεπω δεν μπορω ουτε dns να αλλαξω ουε καρφωτες ip να δωσω!τι κανω τωρα ?ποιο ρουτερ να ζητησω???

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

μου στειλανε ενα νοκια ρουτερ το ορθιο σε αντικατασταση του technicolor αλλα βλεπω δεν μπορω ουτε dns να αλλαξω ουε καρφωτες ip να δωσω!τι κανω τωρα ?ποιο ρουτερ να ζητησω???

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία;

αυτα τα πεδια ειναι κλειδωμενα δεν μπορεις να γραψεις κατι εκει!

Screenshot 2024-02-27 075551.jpg

Screenshot 2024-02-27 075529.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Paolo222 said:

Με πήραν τηλέφωνο από nova για συμβόλαιο κινητής 18 ευρώ όλα απεριόριστα.τι λέτε είναι αξιόπιστη εταιρεία?από ίντερνετ υπάρχει κόφτης?έχω πολλά χρόνια στην cosmote και πλήρωνα 35 ευρώ όλα απεριόριστα 

Λενε νοβα αλλά συνήθως είναι συνεργάτης. Εαν υπάρχει κόφτης, μόνο αυτοι ξέρουν. Ζήτα τα όλα γραπτά στο email σου, γιατί μερικοί λένε αυτά που θέλεις να ακούσεις για να υπογράψεις και μετά σου λένε οτι δεν κατάλαβες καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν στο βασικό μου αριθμό που είναι στην πράσινη,αλλά επειδή οδηγούσα τους είπα να πάρουν άλλη στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...