Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα του πατέρα μου το συμβόλαιο λήγει τον Ιανουάριο 2025. Επειδή όμως το βασικό του νούμερο είναι στην πράσινη(καρτοκινητό)λέει να το κάνει Neo το βασικό με 10 GB και απεριόριστη ομιλία προς όλους. Υπάρχει κάτι ώστε να καταγγείλει τη σύμβαση;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εμένα του πατέρα μου το συμβόλαιο λήγει τον Ιανουάριο 2025. Επειδή όμως το βασικό του νούμερο είναι στην πράσινη(καρτοκινητό)λέει να το κάνει Neo το βασικό με 10 GB και απεριόριστη ομιλία προς όλους. Υπάρχει κάτι ώστε να καταγγείλει τη σύμβαση;;;;

 

Νομίζω πως ναι, https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-19-12-2023

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εμένα του πατέρα μου το συμβόλαιο λήγει τον Ιανουάριο 2025. Επειδή όμως το βασικό του νούμερο είναι στην πράσινη(καρτοκινητό)λέει να το κάνει Neo το βασικό με 10 GB και απεριόριστη ομιλία προς όλους. Υπάρχει κάτι ώστε να καταγγείλει τη σύμβαση;;;;

 

Ναι με τις τιμολογιακές αλλαγές του Δεκεμβρίου, καταγγελία στην ΕΕΤΤ και φορητότητα τον αριθμό ώστε να αποδεσμευτεί άμεσα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Θέλω και εγώ μια γραμμή ακόμα, που τη βρήκες τη προσφορά.

Φορητότητα 18 γραμμές , έγινε ενεργοποίηση η πρώτη για έλεγχο δικτύου όπως έγραψα κι αν οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές τότε θα μεταφερθούν κι οι υπόλοιπες με 14€/γραμμή . Η κόκκινη δίνει με 17€ και η πράσινη ανανέωση με 21€.

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, geofak said:

Φορητότητα 18 γραμμές , έγινε ενεργοποίηση η πρώτη για έλεγχο δικτύου όπως έγραψα κι αν οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές τότε θα μεταφερθούν κι οι υπόλοιπες με 14€/γραμμή . Η κόκκινη δίνει με 17€ και η πράσινη ανανέωση με 21€.

Πώς σου φαίνεται μέχρι τώρα το δίκτυο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geofak said:

Φορητότητα 18 γραμμές , έγινε ενεργοποίηση η πρώτη για έλεγχο δικτύου όπως έγραψα κι αν οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές τότε θα μεταφερθούν κι οι υπόλοιπες με 14€/γραμμή . Η κόκκινη δίνει με 17€ και η πράσινη ανανέωση με 21€.

Αρκετέ καλή τιμή. Εταιρικό πλάνο να υποθέσω;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geofak said:

Φορητότητα 18 γραμμές , έγινε ενεργοποίηση η πρώτη για έλεγχο δικτύου όπως έγραψα κι αν οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές τότε θα μεταφερθούν κι οι υπόλοιπες με 14€/γραμμή . Η κόκκινη δίνει με 17€ και η πράσινη ανανέωση με 21€.

Πες μας εντυπώσεις από το δίκτυο! Αναβαθμίζεται διαρκώς...Ελπίζω να ναι παραπάνω από ικανοποιητικά! ✌️

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chrischal1908 said:

Πες μας εντυπώσεις από το δίκτυο! Αναβαθμίζεται διαρκώς...Ελπίζω να ναι παραπάνω από ικανοποιητικά! ✌️

Το δικτυο ανεκτο απλα ειναι,αυτοι ομως ειναι οι χειροτεροι.

Ειναι να μην σου τυχει καποιο τεχνικο προβλημα ή καποια παρανομη χρεωση.

Αυτα που γλυτωσες απο το να ησουν οτε θα τα φας σε γιατρους.

Εχω μια μικρη εμπειρια 27 ετων μαζι τους (ναι ημουν telestet απο το 97) μεχρι προσφατα που το ποτηρι ξεχειλησε οταν ειδα στον λογαριασμο μου οτι με χρεωσαν εν αγνοια αρκετα λεφτα απο τηλεφωνα που σε παιρνουν και απλα χρεωνεσαι με το να το σηκωσεις,απο τις εισερχομενες.Κατι που ειχε ξανασυμβει το ιδιο ακριβως αλλα σε κινητο wind πριν 3 χρονια,και παλι δεν μου τα επιστρεφανε.

Μετα απο πολλα email συστηματικα αρνουνταν να ακυρωσουν τα ποσα και μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κατι παρανομο.Δηλαδη εν γνωση τους επιτρεπουν να πραγματοποιειται τετοια κομπινα στο δικτυο τους και μαλιστα τους καλυπτουν κιολας.Χμμ,σε βαζει σε σκεψεις.

Ε, 2 μερες μετα μολις ειδαν την φορητοτητα 2 σταθερων και 2 κινητων με παρακαλουσαν να μεινω (χωρις μαλιστα να μου επιστρεψουν τα παρανομα ποσα που ειχα ηδη πληρωσει και μαλιστα να παραμεινω σ αυτους στην προνομιακή τιμη των +1 ευρω απο αυτα που πληρωνα πριν!).

 

Φυσικα καταλαβατε ολοι οτι πηραν τ'@....@ μου και μερικες καταγγελιες σε εεττ,στπ,στκ. και φυσικα τα λεφτα που δεν μου επιστρεφουν θα πιστολιαστουν στους τελευταίους 2 λογαριασμους που θα ερθουν.

 

Μακρια.Πολυ μακρια.Και θα με thank me later.

 

 

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, azuli said:

Το δικτυο ανεκτο απλα ειναι,αυτοι ομως ειναι οι χειροτεροι.

Ειναι να μην σου τυχει καποιο τεχνικο προβλημα ή καποια παρανομη χρεωση.

Αυτα που γλυτωσες απο το να ησουν οτε θα τα φας σε γιατρους.

Εχω μια μικρη εμπειρια 27 ετων μαζι τους (ναι ημουν telestet απο το 97) ,μεχρι προσφατα που το ποτηρι ξεχειλησε οταν ειδα στον λογαριασμο μου οτι με χρεωσαν εν αγνοια αρκετα λεφτα απο τηλεφωνα που σε παιρνουν και απλα χρεωνεσαι με το να το σηκωσεις,απο τις εισερχομενες.Κατι που ειχε ξανασυμβει το ιδιο ακριβως αλλα σε κινητο wind πριν 3 χρονια,και παλι δεν μου τα επιστρεφανε.

Μετα απο πολλα email συστηματικα αρνουνταν να ακυρωσουν τα ποσα και μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κατι παρανομο.Δηλαδη εν γνωση τους επιτρεπουν να πραγματοποιειται τετοια κομπινα στο δικτυο τους και μαλιστα τους καλυπτουν κιολας.Χμμ,σε βαζει σε σκεψεις.

Ε, 2 μερες μετα μολις ειδαν την φορητοτητα 2 σταθερων και 2 κινητων με παρακαλουσαν να μεινω (χωρις μαλιστα να μου επιστρεψουν τα παρανομα ποσα που ειχα ηδη πληρωσει και μαλιστα να παραμεινω σ αυτους στην προνομιακή τιμη των +1 ευρω απο αυτα που πληρωνα πριν!).

 

Φυσικα καταλαβατε ολοι οτι πηραν τ'@....@ μου και μερικες καταγγελιες σε εεττ,στπ,στκ. και φυσικα τα λεφτα που δεν μου επιστρεφουν θα πιστολιαστουν στους τελευταίους 2 λογαριασμους που θα ερθουν.

 

Μακρια.Πολυ μακρια.Και θα με thank me later.

 

 

Που πήγες φίλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τον geofak ρώτησα εν τω μεταξύ 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, azuli said:

Το δικτυο ανεκτο απλα ειναι,αυτοι ομως ειναι οι χειροτεροι.

Ειναι να μην σου τυχει καποιο τεχνικο προβλημα ή καποια παρανομη χρεωση.

Αυτα που γλυτωσες απο το να ησουν οτε θα τα φας σε γιατρους.

Εχω μια μικρη εμπειρια 27 ετων μαζι τους (ναι ημουν telestet απο το 97) μεχρι προσφατα που το ποτηρι ξεχειλησε οταν ειδα στον λογαριασμο μου οτι με χρεωσαν εν αγνοια αρκετα λεφτα απο τηλεφωνα που σε παιρνουν και απλα χρεωνεσαι με το να το σηκωσεις,απο τις εισερχομενες.Κατι που ειχε ξανασυμβει το ιδιο ακριβως αλλα σε κινητο wind πριν 3 χρονια,και παλι δεν μου τα επιστρεφανε.

Μετα απο πολλα email συστηματικα αρνουνταν να ακυρωσουν τα ποσα και μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κατι παρανομο.Δηλαδη εν γνωση τους επιτρεπουν να πραγματοποιειται τετοια κομπινα στο δικτυο τους και μαλιστα τους καλυπτουν κιολας.Χμμ,σε βαζει σε σκεψεις.

Ε, 2 μερες μετα μολις ειδαν την φορητοτητα 2 σταθερων και 2 κινητων με παρακαλουσαν να μεινω (χωρις μαλιστα να μου επιστρεψουν τα παρανομα ποσα που ειχα ηδη πληρωσει και μαλιστα να παραμεινω σ αυτους στην προνομιακή τιμη των +1 ευρω απο αυτα που πληρωνα πριν!).

 

Φυσικα καταλαβατε ολοι οτι πηραν τ'@....@ μου και μερικες καταγγελιες σε εεττ,στπ,στκ. και φυσικα τα λεφτα που δεν μου επιστρεφουν θα πιστολιαστουν στους τελευταίους 2 λογαριασμους που θα ερθουν.

 

Μακρια.Πολυ μακρια.Και θα με thank me later.

 

 

Και γιατί δεν όριζες ανώτερο όριο; Εγώ πχ το έχω στα 15 ευρώ. Δεν μπορεί να πάει περισσότερο. Το πάγιο +15. Και επειδή τα έχω όλα απεριόριστα θα τους πω να μου το πάνε στα 5 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Που πήγες φίλε;;;;

cosmote,βρηκα ενα τηλεφωνο απο το τμημα προσφορων τους και τους πηρα εγω μονος μου να ζητησω προσφορα.

Ε,εκει που ημουν προετοιμασμένος να πληρωνω και παραπανω για να φυγω απο τους απαραδεκτους μου καναν και deal που κερδιζα και γυρω στα 600ε σε σχεση με την nova μεσα στο επομενο 24μηνο

Just now, StacySk. said:

Και γιατί δεν όριζες ανώτερο όριο; Εγώ πχ το έχω στα 15 ευρώ. Δεν μπορεί να πάει περισσότερο. Το πάγιο +15. Και επειδή τα έχω όλα απεριόριστα θα τους πω να μου το πάνε στα 5 ευρώ. 

Δεν ειναι λογικη αυτη.Δηλαδη να βαλω παγιο στα ποσα θα μου κλεψουν αντι να μην επιτρεπουν την κομπινα να γινεται εξαρχης?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, azuli said:

cosmote,βρηκα ενα τηλεφωνο απο το τμημα προσφορων τους και τους πηρα εγω μονος μου να ζητησω προσφορα.

Ε,εκει που ημουν προετοιμασμένος να πληρωνω και παραπανω για να φυγω απο τους απαραδεκτους μου καναν και deal που κερδιζα και γυρω στα 600ε σε σχεση με την nova μεσα στο επομενο 24μηνο

Δεν ειναι λογικη αυτη.Δηλαδη να βαλω παγιο στα ποσα θα μου κλεψουν αντι να μην επιτρεπουν την κομπινα να γινεται εξαρχης?

Είναι μια ασφάλεια να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Έχω ακούσει πολλούς που την έχουν πατήσει πχ με mb. Δεν είναι κακό να το έχεις. Εγώ το έχω στα 15 και τώρα το κάνω 5. 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορείς να το κανεις 5€. Επίσης το ανώτατο όριο δε σε σταματάει στα ευρώ που ορίζεις, αλλά σε ενημερώνει πρώτα και μέσα σε 5 εργάσιμες μπαίνει η φραγή. Στο μεταξύ μπορεί να έχει ξεφύγει το πράγμα 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Δε νομίζω ότι μπορείς να το κανεις 5€. Επίσης το ανώτατο όριο δε σε σταματάει στα ευρώ που ορίζεις, αλλά σε ενημερώνει πρώτα και μέσα σε 5 εργάσιμες μπαίνει η φραγή. Στο μεταξύ μπορεί να έχει ξεφύγει το πράγμα 

Εμένα μου είπαν ότι δεν γίνεται να πληρώσω παραπάνω από το πάγιο +τα 15€. Και ήταν απόλυτοι σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, azuli said:

Το δικτυο ανεκτο απλα ειναι,αυτοι ομως ειναι οι χειροτεροι.

Ειναι να μην σου τυχει καποιο τεχνικο προβλημα ή καποια παρανομη χρεωση.

Αυτα που γλυτωσες απο το να ησουν οτε θα τα φας σε γιατρους.

Εχω μια μικρη εμπειρια 27 ετων μαζι τους (ναι ημουν telestet απο το 97) μεχρι προσφατα που το ποτηρι ξεχειλησε οταν ειδα στον λογαριασμο μου οτι με χρεωσαν εν αγνοια αρκετα λεφτα απο τηλεφωνα που σε παιρνουν και απλα χρεωνεσαι με το να το σηκωσεις,απο τις εισερχομενες.Κατι που ειχε ξανασυμβει το ιδιο ακριβως αλλα σε κινητο wind πριν 3 χρονια,και παλι δεν μου τα επιστρεφανε.

Μετα απο πολλα email συστηματικα αρνουνταν να ακυρωσουν τα ποσα και μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κατι παρανομο.Δηλαδη εν γνωση τους επιτρεπουν να πραγματοποιειται τετοια κομπινα στο δικτυο τους και μαλιστα τους καλυπτουν κιολας.Χμμ,σε βαζει σε σκεψεις.

Ε, 2 μερες μετα μολις ειδαν την φορητοτητα 2 σταθερων και 2 κινητων με παρακαλουσαν να μεινω (χωρις μαλιστα να μου επιστρεψουν τα παρανομα ποσα που ειχα ηδη πληρωσει και μαλιστα να παραμεινω σ αυτους στην προνομιακή τιμη των +1 ευρω απο αυτα που πληρωνα πριν!).

 

Φυσικα καταλαβατε ολοι οτι πηραν τ'@....@ μου και μερικες καταγγελιες σε εεττ,στπ,στκ. και φυσικα τα λεφτα που δεν μου επιστρεφουν θα πιστολιαστουν στους τελευταίους 2 λογαριασμους που θα ερθουν.

 

Μακρια.Πολυ μακρια.Και θα με thank me later.

Άσχετο με το θέμα, αλλά από ποια τηλέφωνα σε έπαιρναν και σε χρέωναν; Με αυτούς επικοινώνησες καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, paanos said:

Δε νομίζω ότι μπορείς να το κανεις 5€. Επίσης το ανώτατο όριο δε σε σταματάει στα ευρώ που ορίζεις, αλλά σε ενημερώνει πρώτα και μέσα σε 5 εργάσιμες μπαίνει η φραγή. Στο μεταξύ μπορεί να έχει ξεφύγει το πράγμα 

Μόλις τους μίλησα στο chat και μάλλον μέχρι 13,60 μπορώ να το κατεβάσω. Δεν έχω θέμα μια χαρά είναι και εκεί. Τους ρώτησα και ορίστε τι μου απάντησαν. Τους ρώτησα και δυο φορές. Και τις δυο φορές η απάντηση ήταν αυτή που βλέπεις. 

IMG_5204.png

Link to comment
Share on other sites

από εμπειρία σου λέω ότι δεν γίνεται άμεσα. Και στους όρους ξεκαθαρίζει «μετά τη διαπίστωση του» 

IMG_6054.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα με τις χρεώσεις λόγω των πακέτων εκείνων που πρέπει να ενεργοποιήθηκαν, είχα γράψει στις 2 προηγούμενες σελίδες περί αυτού. Λύθηκε μόνο που μεσολάβησαν 5 φόρμες επικοινωνίας. Το ευχάριστο ήταν πως απαντούσαν την ίδια ή την επόμενη μέρα, ευχαριστημένος από αυτή την αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, minast said:

Άσχετο με το θέμα, αλλά από ποια τηλέφωνα σε έπαιρναν και σε χρέωναν; Με αυτούς επικοινώνησες καθόλου;

 

Οχι,πως να επικοινωνησω,μηπως ξερω ποιοι ειναι? Δεν ειναι καν κανονικος αριθμος αυτος για να τον παρεις πισω.

Επαναλαμβανω οτι ειναι ευθυνη της Nova η καθε αλλου παροχου που τους καλυπτει.

Δεν μπορει η Nova δηλαδη να μπλοκαρει αυτον τον αριθμο απο το να λειτουργει μεσα στο δικτυο της?Φυσικα και μπορει,εδω μπορουμε να το κανουμε απο τα κινητα μας με το πατημα ενος κουμπιου.

 

Αλλα το επιτρεπει.Γιατι?Γιατι προφανως απο τα 2.41 ευρω που σε χρεωνουν καθε φορα που το σηκωνεις η Nova παιρνει ποσοστο για την υπηρεσια που παρεχει στον scammer.

 

Απλα καντε τα μαθηματικα για να δειτε για ποσο μεγαλη κομπινα προκειται και το τι λεφτα παιζονται. Εκατομμυρια συνδρομητες Χ 2.41 ευρω (και μαλιστα οχι μονο μια φορα σε καθε συνδρομητη,εμενα με χρεωσαν πολλες φορες).

Μιλαμε για εκατομμυρια και στην τσεπη της Nova και στην τσεπη του scammer.Γι αυτους ειναι win win situation στην πλατη του πελατη του παροχου.

Μπορει να φαινεται λιγο off topic το ποστ μου αλλα δεν ειναι,ειναι χρεος ηθικο να προειδοποιησεις καποιο υποψηφιο θυμα πριν γινει κανονικο θυμα,και επισης χρεος ηθικο να ριχνουμε μαυρο σε τετοιες αδιστακτες εταιριες.

Screenshot 2024-02-07 at 16-23-54 3014614 – Α.png

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, azuli said:

 

Οχι,πως να επικοινωνησω,μηπως ξερω ποιοι ειναι? Δεν ειναι καν κανονικος αριθμος αυτος για να τον παρεις πισω.

Επαναλαμβανω οτι ειναι ευθυνη της Nova η καθε αλλου παροχου που τους καλυπτει.

Δεν μπορει η Nova δηλαδη να μπλοκαρει αυτον τον αριθμο απο το να λειτουργει μεσα στο δικτυο της?Φυσικα και μπορει,εδω μπορουμε να το κανουμε απο τα κινητα μας με το πατημα ενος κουμπιου.

 

Αλλα το επιτρεπει.Γιατι?Γιατι προφανως απο τα 2.41 ευρω που σε χρεωνουν καθε φορα που το σηκωνεις η Nova παιρνει ποσοστο για την υπηρεσια που παρεχει στον scammer.

 

Απλα καντε τα μαθηματικα για να δειτε για ποσο μεγαλη κομπινα προκειται και το τι λεφτα παιζονται. Εκατομμυρια συνδρομητες Χ 2.41 ευρω (και μαλιστα οχι μονο μια φορα σε καθε συνδρομητη,εμενα με χρεωσαν πολλες φορες).

Μιλαμε για εκατομμυρια και στην τσεπη της Nova και στην τσεπη του scammer.Γι αυτους ειναι win win situation στην πλατη του πελατη του παροχου.

Μπορει να φαινεται λιγο off topic το ποστ μου αλλα δεν ειναι,ειναι χρεος ηθικο να προειδοποιησεις καποιο υποψηφιο θυμα πριν γινει κανονικο θυμα,και επισης χρεος ηθικο να ριχνουμε μαυρο σε τετοιες αδιστακτες εταιριες.

Screenshot 2024-02-07 at 16-23-54 3014614 – Α.png

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με αριθμό από uk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gv2008 said:

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με αριθμό από uk

Και εγώ από Ιταλία με έπαιρναν μέχρι πριν λίγους μήνες στο σταθερό Nova. Δεν το σήκωνα. Το ωραίο είναι ότι στα κινητά μπορείς να μπλοκάρεις τα νούμερα εξωτερικού ενώ στα σταθερά όχι. Ξεφτίλα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, azuli said:

Αλλα το επιτρεπει.Γιατι?Γιατι προφανως απο τα 2.41 ευρω που σε χρεωνουν καθε φορα που το σηκωνεις η Nova παιρνει ποσοστο για την υπηρεσια που παρεχει στον scammer.

Το 14614 Δεν είναι υπηρεσία που χρεώνει εισερχόμενες κλήσεις. Τα τελευταία χρόνια κιόλας νομίζω πως δεν υπάρχουν τέτοιες υπηρεσίες. Το 14 614 είναι το τηλέφωνο για διαγωνισμούς του ΑΝΤ1.

Αν σας καλέσει κάποιος αριθμός ο οποίος χρεώνει την εισερχόμενη κλήση, πρώτα θα ακούσετε ηχογραφημένο μήνυμα από τη Nova και αφού πατήσετε το ένα θα αρχίσετε να χρεώνεστε.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Το 14614 Δεν είναι υπηρεσία που χρεώνει εισερχόμενες κλήσεις. Τα τελευταία χρόνια κιόλας νομίζω πως δεν υπάρχουν τέτοιες υπηρεσίες. Το 14 614 είναι το τηλέφωνο για διαγωνισμούς του ΑΝΤ1.

Αν σας καλέσει κάποιος αριθμός ο οποίος χρεώνει την εισερχόμενη κλήση, πρώτα θα ακούσετε ηχογραφημένο μήνυμα από τη Nova και αφού πατήσετε το ένα θα αρχίσετε να χρεώνεστε.

Mιλας για αλλο νουμερο.

Εγω μιλαω για το 3014614 το οποιο σε χρεωνει σηκωνοντας το,οχι παιρνωντας πισω για να δεις ποιος ειναι, ουτε σε παιρνει αυτο και σου λεει να πατησεις 1. Δεν ειναι καν 5ψηφιο ειναι 7ψηφιο.

Δεν υπαρχει κανενα ηχογραφημενο μηνυμα γιατι το κλεινουν μολις το σηκωνεις.

Αν δεις το screenshot που ανεβασα ολοι γραφουν ακριβως αυτο που εγραψα κι εγω για τον τροπο χρεωσης

 

Μπορει να ειναι κομπινα απο τον ιδιο scammer παντως,τα τελευταια 5 ψηφια ειναι ιδια αλλα το scam διαφορετικο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...