Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, ilka71 said:

είναι δυνατόν να χαιρόμαστε που δίνει απεριόριστα με ταχύτητα dial up μετά από ΜΌΝΟ 2 γιγα δεδομένα;;;; είναι δυνατόν;;;όταν άλλες χώρες το έχουν ελεύθερο και εντελώς απεριόριστο ;;;; είναι προωθητική ενέργεια "νέας" εταιρείας ;;;

Είναι αστείο να ονομάζουμε ένα τέτοιο πρόγραμμα "unlimited", αλλά και πάλι είναι προτιμότερο από το να τελειώνουν εντελώς τα δεδομένα και να χρεώνεσαι από το πρώτο kB. Αν το συγκρίνεις με πρόγραμμα ίδιου κόστους του ανταγωνισμού, δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ κόπο.. 
IMG_20230111_232154_edit_36360225010597.thumb.jpg.ed01a92daf4b4d4477b455085772d027.jpg

Ναι αλλά έχεις καλό ping



Sent from my iPad using Tapatalk
είναι δυνατόν να χαιρόμαστε που δίνει απεριόριστα με ταχύτητα dial up μετά από ΜΌΝΟ 2 γιγα δεδομένα;;;; είναι δυνατόν;;;όταν άλλες χώρες το έχουν ελεύθερο και εντελώς απεριόριστο ;;;; είναι προωθητική ενέργεια "νέας" εταιρείας ;;;

15 ευρώ είναι όχι 25


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα να φτιάξει κ βλέπουμε. Και όταν λέω σήμα για να μην φαίνεται αόριστο, τι εννοώ: όλες οι επαρχιώτικες πόλεις να έχουν 5G. (Όπως η πράσινη).  Και μετά ας προχώρηση σε ιδιαίτερα σημεία. 
Δε ξέρω κατά ποσό έχει ισχύ, μέσα στην εφαρμογή f2g, υπάρχει χάρτης του σήματος. Ε δεν είναι κ ότι καλύτερο σε ταχύτητες. 
Έχουν δουλειά ακόμα, θα δούμε πολλά. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πλήρωσα πρώτο λογαριασμό nova κινητό και μου ήρθε μήνυμα, 1gb για 7 μέρες σε κάθε κινητό του λογαριασμού σου, έχω δύο.
Άρα αν πας σε νέο πακέτο, το φθηνό με τα 2gb, δεν είναι 2, αλλά 3 κάθε μήνα....
Ενδιαφέρον.

Το ίδιο κάνει κι η Cosmote όταν πληρώνεις με κάρτα σου δίνει 1gb για κάθε πληρωμή και διαλέγεις σε ποιον αριθμό θέλεις να το δώσεις. Στη wind έκανα μια πληρωμή κι έγινε αυτόματα.

Αχ κυρά Σούλα, πήρες άλλο ένα 1gb, να δω που θα το φας


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μία εβδομάδα όμως είναι αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να χαιρόμαστε που δίνει απεριόριστα με ταχύτητα dial up μετά από ΜΌΝΟ 2 γιγα δεδομένα;;;; είναι δυνατόν;;;όταν άλλες χώρες το έχουν ελεύθερο και εντελώς απεριόριστο ;;;; είναι προωθητική ενέργεια "νέας" εταιρείας ;;;

Καλά και σε άλλες χώρες δίνουν 32 ή 64Kbit\s μετά την κατανάλωση του βασικού όγκου δεδομένων μην το κάνουμε και μεγάλο θέμα. Καλά τα 2 γιγα σίγουρα είναι λίγα

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεφουσκώσε σήμερα το hype που γινόταν ολοκληρώνοντας ένα κύκλο πραγμάτων.

Ως ένας γρήγορος απολογισμός καλά κάναμε και είμασταν ποιο εγκράτεις αρκετοί από εμάς που πιστεύαμε ότι κάπου εκεί θα παίξουν οι τιμές και οι παροχές.

Να ξεκινήσω με τα κακά και μετά με τα καλά.

1. Δεν υπάρχουν στην ουσία συμβόλαια χωρίς δέσμευση

2. Είναι ξεκάθαρο ότι η εταιρεία θέλει να κάνει τους  συνδρομητές καρτοκινητής συνδρομητές συμβολαίου. Το μικρό πρόγραμμα είναι ένα F2G σε έκδοση συμβολαίου. Αυτό φέρνει πλήγμα στο κομμάτι της καρτοκινητής

3. Παραμένουν οι παθογένειες των υπηρεσιών που λείπουν esim, extrasim. Μοιάζει απλά να έχουν γίνει rebrand τα συμβόλαια απλά χωρίς κάποια τεχνική βελτίωση σε υπηρεσίες 

4. Τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς Ευρώπη από το unlimited all παραμένει να χρειάζεται έξτρα πακέτο

5. Τα fiber συμβόλαια σταθερής είναι μόνο όπου έχουν ιδιόκτητο δίκτυο χωρίς να εμφανίζουν τιμές για δυνατότητα με συνεργασία από άλλους παρόχους.

 

Τα θετικά.

1. Φθηνά συμβόλαια των 15 ευρώ με δυνατότητα να γίνουν unlimited ανάλογα με τις ανάγκες του χρήστη 

2. Λήξη των γελοίων παζαριών με  καθαρές τιμές στα συμβόλαια και που εύχομαι να ακολουθήσουν και οι άλλοι

3.  Συμπίεση τιμών fiber έστω με το μικρό δίκτυο που έχουν μέχρι σήμερα

4. Κατάργηση όλων των ταχυτήτων κάτω από 100mbps στην σταθερή που στην ουσία το είχε άτυπα και ως wind

 

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω FTTH Wind 200mbps σε δίκτυο Cosmote, περίμενα μήπως άλλαζε κάτι, (κάποια αναβάθμιση προς το καλύτερο) αλλά βλέπω ότι δεν υπάρχει καν το πρόγραμμά μου πλέον και ούτε η δυνατότητα για αναβάθμιση. 

(edit: υπάρχει το πρόγραμμα FTTH 200 με 33 ευρώ, ενώ εγώ είμαι στα 42 ευρώ) 

Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι στις FTTH ακόμα και του δικού τους δικτύου, συνεχίζουν το τροπάριο με το 10% upload (1000/100, 500/50). Αυτό για μένα προσωπικά, είναι το χειρότερο. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν έχουν κάποια επιπλέον έκπτωση σε σχέση με ξεχωριστά. Ήδη όταν συνδυάζεις κινητό και σταθερό παίρνεις έως 6€ έκπτωση. Το φτιάχνεις μόνος σου.

Ενδεικτικα: απεριόριστα δεδομένα, λεπτά από κινητό και σταθερό και 100Mbps στα 53€. Αν στην περιοχή έχεις οπτική Nova τότε έχεις 500Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα εξαιρετικές τις τιμές..τέλος στα 39,49,59 ευρώ..

Σχεδόν τα περισσότερα προγράμματα κινητής είναι κάτω των 30 ευρώ πράγμα πρωτόγνωρο για τα Ελληνικά δεδομένα.

Μεγάλο αγκάθι παραμένει το δίκτυο της εταιρείας είτε μιλάμε για σταθερό είτε για κινητό...είναι πολλά τα χρόνια μέχρι το 2027 που υποτίθεται θα ολοκληρωθεί η επένδυση και δεν νομίζω να μας έχει μείνει υπομονή για να περιμένουμε ως τότε.

Εάν είχε ήδη έτοιμο το 50-60% του δικτύου της Cosmote πχ,θα θέριζε αυτή τη στιγμή. 

Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ η ενοποίηση και τα νέα προγράμματα,κλειδί όμως για να πετάξει η εταιρεία και να την πάρει ο κόσμος στα σοβαρά είναι το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα εξαιρετικές τις τιμές..τέλος στα 39,49,59 ευρώ..
Σχεδόν τα περισσότερα προγράμματα κινητής είναι κάτω των 30 ευρώ πράγμα πρωτόγνωρο για τα Ελληνικά δεδομένα.
Μεγάλο αγκάθι παραμένει το δίκτυο της εταιρείας είτε μιλάμε για σταθερό είτε για κινητό...είναι πολλά τα χρόνια μέχρι το 2027 που υποτίθεται θα ολοκληρωθεί η επένδυση και δεν νομίζω να μας έχει μείνει υπομονή για να περιμένουμε ως τότε.
Εάν είχε ήδη έτοιμο το 50-60% του δικτύου της Cosmote πχ,θα θέριζε αυτή τη στιγμή. 
Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ η ενοποίηση και τα νέα προγράμματα,κλειδί όμως για να πετάξει η εταιρεία και να την πάρει ο κόσμος στα σοβαρά είναι το δίκτυο.
σου φτάνουν 2 γιγα το μήνα;;;
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, hercoulis said:

όλες οι επαρχιώτικες πόλεις να έχουν 5G

Αυτό σιγά σιγά γίνεται. Αν δεις τις περιοχές κάλυψης έχουν προσθέσει πολλές επαρχιακές πόλεις. Ήρθε και σε εμένα. 

5 ώρες πριν, hercoulis said:

Ε δεν είναι κ ότι καλύτερο σε ταχύτητες. 

Σπίτι μου λέει 10mbps download και πιάνω 100 σε εσωτερικό χώρο.

3 ώρες πριν, cmvr said:

5. Τα fiber συμβόλαια σταθερής είναι μόνο όπου έχουν ιδιόκτητο δίκτυο χωρίς να εμφανίζουν τιμές για δυνατότητα με συνεργασία από άλλους παρόχους.

Υπάρχουν τέτοια πακέτα αλλά δε τα διαφημίζουν στο site. Και η nova όταν πήγα εγώ δε διαφήμιζε 24mbps. Στο έλεγαν μόνο αν η περιοχή σου δεν υποστηρίζει 50mbps ή αν τους το έλεγες εσύ. Αλλιώς σου πουλούσαν κατευθείαν 50αρα. Στο line4you έχει όλα τα πακέτα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, sonakiasfun said:
Εγώ βρήκα εξαιρετικές τις τιμές..τέλος στα 39,49,59 ευρώ..
Σχεδόν τα περισσότερα προγράμματα κινητής είναι κάτω των 30 ευρώ πράγμα πρωτόγνωρο για τα Ελληνικά δεδομένα.
Μεγάλο αγκάθι παραμένει το δίκτυο της εταιρείας είτε μιλάμε για σταθερό είτε για κινητό...είναι πολλά τα χρόνια μέχρι το 2027 που υποτίθεται θα ολοκληρωθεί η επένδυση και δεν νομίζω να μας έχει μείνει υπομονή για να περιμένουμε ως τότε.
Εάν είχε ήδη έτοιμο το 50-60% του δικτύου της Cosmote πχ,θα θέριζε αυτή τη στιγμή. 
Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ η ενοποίηση και τα νέα προγράμματα,κλειδί όμως για να πετάξει η εταιρεία και να την πάρει ο κόσμος στα σοβαρά είναι το δίκτυο.

σου φτάνουν 2 γιγα το μήνα;;;

Αν δε σου φτάνουν πας στο Unlimited All 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, sonakiasfun said:
Εγώ βρήκα εξαιρετικές τις τιμές..τέλος στα 39,49,59 ευρώ..
Σχεδόν τα περισσότερα προγράμματα κινητής είναι κάτω των 30 ευρώ πράγμα πρωτόγνωρο για τα Ελληνικά δεδομένα.
Μεγάλο αγκάθι παραμένει το δίκτυο της εταιρείας είτε μιλάμε για σταθερό είτε για κινητό...είναι πολλά τα χρόνια μέχρι το 2027 που υποτίθεται θα ολοκληρωθεί η επένδυση και δεν νομίζω να μας έχει μείνει υπομονή για να περιμένουμε ως τότε.
Εάν είχε ήδη έτοιμο το 50-60% του δικτύου της Cosmote πχ,θα θέριζε αυτή τη στιγμή. 
Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ η ενοποίηση και τα νέα προγράμματα,κλειδί όμως για να πετάξει η εταιρεία και να την πάρει ο κόσμος στα σοβαρά είναι το δίκτυο.

σου φτάνουν 2 γιγα το μήνα;;;

Για την τιμή του πακέτου είναι πολύ καλά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dasnowy said:

Υπάρχουν τέτοια πακέτα αλλά δε τα διαφημίζουν στο site. Και η nova όταν πήγα εγώ δε διαφήμιζε 24mbps. Στο έλεγαν μόνο αν η περιοχή σου δεν υποστηρίζει 50mbps ή αν τους το έλεγες εσύ. Αλλιώς σου πουλούσαν κατευθείαν 50αρα. Στο line4you έχει όλα τα πακέτα. 

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα προγράμματα/πακέτα στο επίσημο site! Και όσο για το άλλο site που ανέφερες να υπενθυμίσω ότι πρόκειται για εξωτερική εταιρεία/εξωτερικό συνεργάτη τηλεπωλήσεων, πιθανόν αμφιβόλου αξιοπιστίας (όπως συνήθως το σύνολο αυτών). Άσε που έτσι γίνεται και άμεση διαφήμιση προς αυτόν. 

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, memoriesradio said:

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν όλα τα διαθέσιμα προγράμματα/πακέτα στο επίσημο site! Και όσο για το άλλο site που ανέφερες να υπενθυμίσω ότι πρόκειται για εξωτερική εταιρεία/εξωτερικό συνεργάτη τηλεπωλήσεων, πιθανόν αμφιβόλου αξιοπιστίας (όπως συνήθως το σύνολο αυτών). Άσε που έτσι γίνεται και άμεση διαφήμιση προς αυτόν. 

Αυτό εννοείται. Αν δεν υπήρχαν οι συνεργάτες δε θα ήξερα ότι έχουν και φοιτητικά πακέτα. Εγώ τα κοιτάω στους συνεργάτες και μετά ζητάω το πρόγραμμα από την επίσημη εξυπηρέτηση πελατών. Δεν ήθελα να κάνω κάποια διαφήμιση, έχει ξανά αναφερθεί πριν βγει το νέο site της nova, απλά το ανέφερα σε περίπτωση που κάποιος θέλει να δει όλα τα πακέτα και τις τιμές που έχουν. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dasnowy said:

Αυτό εννοείται. Αν δεν υπήρχαν οι συνεργάτες δε θα ήξερα ότι έχουν και φοιτητικά πακέτα. Εγώ τα κοιτάω στους συνεργάτες και μετά ζητάω το πρόγραμμα από την επίσημη εξυπηρέτηση πελατών. Δεν ήθελα να κάνω κάποια διαφήμιση, έχει ξανά αναφερθεί πριν βγει το νέο site της nova, απλά το ανέφερα σε περίπτωση που κάποιος θέλει να δει όλα τα πακέτα και τις τιμές που έχουν. 

Γνώμη μου, ότι θέλετε, να πηγαίνετε κατευθείαν σε κατάστημα (κατά προτίμηση εταιρικό) ή να μιλάτε απευθείας με την εταιρεία (κεντρικά). Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες τηλεπικοινωνιών και όχι μόνο.

Έτσι για να καθαρίσει η πιάτσα από τα τόσα call center που σου πουλάνε τα πάντα και έχουν "δαγκώσει" αρκετό κόσμο μέχρι τώρα.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikotsal said:

Πάντως εγώ που έχω FTTH Wind 200mbps σε δίκτυο Cosmote, περίμενα μήπως άλλαζε κάτι, (κάποια αναβάθμιση προς το καλύτερο) αλλά βλέπω ότι δεν υπάρχει καν το πρόγραμμά μου πλέον και ούτε η δυνατότητα για αναβάθμιση. 

(edit: υπάρχει το πρόγραμμα FTTH 200 με 33 ευρώ, ενώ εγώ είμαι στα 42 ευρώ) 

Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι ότι στις FTTH ακόμα και του δικού τους δικτύου, συνεχίζουν το τροπάριο με το 10% upload (1000/100, 500/50). Αυτό για μένα προσωπικά, είναι το χειρότερο. 

Για το upload, εάν δεν αλλάξει κάτι από την ΕΕΤΤ, δεν βλέπω κανέναν εκ των παρόχων να συγκινείται...
Τα μεγάλα upload τα δίνουν έναντι αδράς αμοιβής στις μισθωμένες.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική αν δεν έχεις unlimited πχ στην at+t μετά τα 50gb, σε ρίχνει σε ταχύτητα ώστε να μην επηρεάζεις την πρόσβαση στους υπόλοιπους. Δηλαδή δεν είναι στάνταρ μέχρι τόσα Mbps.... Πάει ανάλογα την κίνηση του δικτύου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, dasnowy said:
Για την τιμή του πακέτου είναι πολύ καλά. 

μα ούτε βίντεο στο YouTube δεν βλέπεις με τοσο χαμηλή ταχύτητα!

Οι άλλες εταιρίες, μόλις περάσεις το όριο δεδομένων σου κόβουν το ίντερνετ. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες εταιρίες, μόλις περάσεις το όριο δεδομένων σου κόβουν το ίντερνετ. 
να φανταστω το κινητό το έχεις μόνο για κλήσεις και sms;;3 βίντεο HD και πάνε τα 2 γιγα....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...