Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει πάρει κανείς προσφορά για Unlimited σαν υφιστάμενος πελάτης (αναβάθμιση) και ερχόμενος απο άλλη εταιρεία ??? Για να δούμε τι τιμές παίζουν. Στην εφαρμογή στις προσφορές γράφει για 45 €. Μπορώ να πω ότι την λες και ακριβή τιμούλα....

Έπρεπε να το δίνουν με την μια 40 ευρώ το unlimited να τελειώνει το πανήγυρι. Από την άλλη το τραβάνε όσο μπορούνε. Από την απολυτή κακομάθεια που χρεώνανε ότι γουστάραν όλες οι εταιρίες είναι μεγάλη υπόθεση που φτάσαμε εδώ σήμερα.

Κοντός ψαλμός αλληλούια φυσικά κοντά είμαστε. Και οι άλλοι το παίζουν στο πεντάρικο με one και διαφορά promo που παίζουν. Άτυπα δηλαδή παίζει γύρω στο 50αρικο +/- 5 ευρώ.

 

Αν δεν ηταν και οι μεγάλοι φόροι του κλεψαντος τα πράγματα θα ηταν πολύ διαφορετικά…..

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το νέο look από το mywind. Μου έστειλαν επίσης και αίτηση υπαναχώρησης σε περίπτωση που μετανιώσω, εντός 15 ημερών. Τότε από wind 2GB θα φαίνεται σε wind unlimited , όπως απεικονίζεται. Επίσης είναι σε εξέλιξη η μετατροπή της σταθερής γραμμής σε οπτική 100Mbps. Μου αναφέρουν ότι στην περιοχή μου δίνουν με επιδότηση την ίδια τιμή, είτε ADSL, είτε οπτικη. Ιδωμεν... Edited by haforce
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το νέο look από το mywind. Μου έστειλαν επίσης και αίτηση υπαναχώρησης σε περίπτωση που μετανιώσω, εντός 15 ημερών. Τότε από wind 2GB θα φαίνεται σε wind unlimited , όπως απεικονίζεται. Επίσης είναι σε εξέλιξη η μετατροπή της σταθερής γραμμής σε οπτική 100Mbps. Μου αναφέρουν ότι στην περιοχή μου δίνουν με επιδότηση την ίδια τιμή, είτε ADSL, είτε οπτικη. Ιδωμεν...

 

Είσαι άρχοντας ευχαριστώ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι κατάλαβα δεν υπάρχει περίπτωση τωρινός συνδρομητής του παλιού Unlimited να μπορέσει να το μετατρέψει στο νέο ΠΡΙΝ τη λήξη του.

Εάν υπάρχει τρόπος, ποιος είναι αυτός;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται υποβάθμιση, άρα χωρίς χρέωση δεν γίνεται.

Το πόσο είναι αυτή η χρέωση, θα πρέπει να σας το απαντήσουν αυτοί, πιθανώς να έχει σχέση με το πινακακι πρόωρης διακοπής.

 

4 μήνες πριν τη λήξη του συμβολαίου (το διάστημα ανανέωσης δηλαδή), πιθανότατα θα ξεκλειδώσει η επιλογή για υποβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λοιπόν έχουμε το παράδοξο να θεωρείται υποβάθμιση όσον αφορά το πάγιο, ενώ στην πραγματικότητα είναι αναβάθμιση όσον αφορά τις παροχές!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λοιπόν έχουμε το παράδοξο να θεωρείται υποβάθμιση όσον αφορά το πάγιο, ενώ στην πραγματικότητα είναι αναβάθμιση όσον αφορά τις παροχές!

 

Έλα μωρέ τους αχαρακτήριστους χάσανε πολυ κόσμο με αυτές τις βλακείες. Τώρα η μονή περίπτωση επιστροφής είναι αν και μόνο αν δεν δώσουν οι άλλοι κάτι καλύτερο σε επίπεδο τιμής και αυτό πάλι πολύ δύσκολο με τις 24 μήνες δεσμεύσεις. Μικρό μαντρί έχουν και χάνουν με τις βλακείες αυτές όσους περισσοτέρους μπορούν. Αυτή η εταιρεία λες και έχει αυτοκαταστροφικές τάσεις !!!

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εχασε ο πατερας μου τη συσκευη του και πηγαμε αντιπροχθες στο τοπικο καταστημα για να κανουμε φραγη κι αντικατασταση της καρτας sim. Το νουμερο ηταν στο ονομα μου. Στη διαδικασια στο μαγαζι τους εδωσα ταυτοτητα, ΑΦΜ κτλ και τελικα μου δινουν την νεα καρτα και μου λενε οτι θα με παρουν αμεσα για μια επιβεβαιωση και να τους πω τον αριθμο/codebar που εχει πανω η νεα καρτα για να ενεργοποιηθει.

Σημερα τελικα με καλεσε μια κυρια απο το 13800 και μου ζητησε να κανω και να τους στειλω μια υπεθυνη δηλωση απο το e-gov με επισυναψη ταυτοτητας και ΑΦΜ και να δηλωνω οτι τα στοιχεια μου ειναι αληθη και θελω να προχωρησει η ενεργοποιηση. Της ειπα οτι τα εδωσα τα στοιχεια μου ηδη στο καταστημα κι μου ειπε οτι πρεπει να γινει επικαιροποιηση. Ειναι αυτο λογικο?

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο? Τι να κανω?

Edited by greenpower
Link to comment
Share on other sites

Λογικό όχι αλλά τώρα τελευταία με τους νόμους για την προστασία του ιδιωτικού απορρήτου αλλά και την ασφάλεια τραπεζικών συναλλαγών που γίνεται επιβεβαίωση μέσω ΣΜΣ, έχει ξεφύγει η κατάσταση.

Βασικά έπεσες στην περίπτωση βλάκα υπαλλήλου (από τους πολλούς), που δεν ενημέρωσε σωστά τα κεντρικά.

Κάνε ότι ζητάνε να ξεμπλέξεις πιο γρήγορα και πάρτο απόφαση ότι εμείς είμαστε στα χέρια τους.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το προγραμμα με 20 ευρω που περιλαμβανει 1500 ομιλια σε ολους,1500 μυνηματα σε ολους,10GB ιντερνετ.Για δυο χρονια,το εκανε και καποιος αλλος?

 

Ποιος στην έκανε την προσφορά?

Με κάλεσαν για το ίδιο αλλά με unlimited ομιλία και 10GB αλλά δε πρόκειται να κάνω χρήση πάνω από 1500 λεπτά / μήνα και προτιμώ το δικό σου.

 

Επίσης είδα ότι μπορείς να βάλεις στα νέα συμβόλαια unlimited data με

3€/ 1 ημέρα

7€ / 7 ημέρες

15€ / 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Ποιος στην έκανε την προσφορά?

Με κάλεσαν για το ίδιο αλλά με unlimited ομιλία και 10GB αλλά δε πρόκειται να κάνω χρήση πάνω από 1500 λεπτά / μήνα και προτιμώ το δικό σου.

 

Επίσης είδα ότι μπορείς να βάλεις στα νέα συμβόλαια unlimited data με

3€/ 1 ημέρα

7€ / 7 ημέρες

15€ / 30 ημέρες

 

Σε τι τιμή στο άφησαν ??

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή στο άφησαν ??

 

25€... Καλή είναι αλλά πιο σημαντικό είναι το unlimited data.. Πόσοι μιλάνε πάνω από 1500 λεπτά το μήνα. Ενώ με unlimited δεδομένα αλλάζει η χρήση του κινητού, το κάνεις μόνιμα hot spot. Οπότε προτιμώ είτε με πχ 20€ τα 1500λεπτά είτε με πχ 30-35€ unlimited δεδομένα..

 

Παλιότερα έδινε 1500’, πλέον δίνει απεριόριστα.

Οπότε δεν υπάρχει πλέον αυτό. Κατάλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε αφορούν τα λεπτά, πάρε το W3GB που παίζει πάλι γύρω στα 22€ (όπως έπαιζε και το 2GB) και δίνει 1000’. Και σε αυτό μπορείς να προσθέσεις το μηνιαίο πακέτο unlimited data.

 

Υπόψιν ότι από όσο βλέπω, το πρόσθετο πακέτο unlimited data συνεχίζει να έχει όριο ταχύτητας 1mbps μετά τα 15GB.

Link to comment
Share on other sites

25€... Καλή είναι αλλά πιο σημαντικό είναι το unlimited data.. Πόσοι μιλάνε πάνω από 1500 λεπτά το μήνα. Ενώ με unlimited δεδομένα αλλάζει η χρήση του κινητού, το κάνεις μόνιμα hot spot. Οπότε προτιμώ είτε με πχ 20€ τα 1500λεπτά είτε με πχ 30-35€ unlimited δεδομένα..

 

Έτσι είναι καμία σχέση 5 και 10gb με τα unlimited. Πλέον παίζω μπάλα μόνο με unlimited data χωρίς σταθερή σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κόφτη το add on;

Εγώ που έχω το παλιό Unlimited στα 30 €, θα μπορούσα αν ήθελα να βάλω με άλλα 15 το πρόσθετο, οπότε πάω στα 45 gb σε πλήρη ταχύτητα με 45 €.

Πάντα θεωρητικά μιλώντας

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς σε καλή τιμή το Unlimited (εκτός απο ανανέωση ή φορητότητα) ?? Απλά σαν αναβάθμιση

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κόφτη το add on;

Εγώ που έχω το παλιό Unlimited στα 30 €, θα μπορούσα αν ήθελα να βάλω με άλλα 15 το πρόσθετο, οπότε πάω στα 45 gb σε πλήρη ταχύτητα με 45 €.

Πάντα θεωρητικά μιλώντας

Έτσι αναγράφεται στους όρους ακόμα, όταν βγήκαν τα πακέτα ίσχυε. Πιθανώς δεν θα έχει αλλάξει κάτι "ανεπίσημα".

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγη ώρα, δεν δουλεύει το mywind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχει επανέλθει κανονικά. Συνεχίζει να μην αναφέρει σωστά το ονομα του προγράμματος (W 10GB πχ).
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ,για αρκετή ώρα δεν λειτουργούσε. Λίγο πριν τις 7 έφτιαξε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο συνέβη και στο myf2go.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/simplefi-internet-xwris-stathero/

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε η Wind ,για να ανανέωση συμβολαίου παλιό Unlimited Gb...

Ίδια τιμή και μεταφορά στο νέο Unlimited Gb..30 ευρώ.

Τους είπα θα το σκεφτώ καθώς δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το 4G της.

Σαν τιμή πάντως είναι εξαιρετική νομίζω ειδικά τώρα που βγάλανε τον κόφτη.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε η Wind ,για να ανανέωση συμβολαίου παλιό Unlimited Gb...

Ίδια τιμή και μεταφορά στο νέο Unlimited Gb..30 ευρώ.

Τους είπα θα το σκεφτώ καθώς δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το 4G της.

Σαν τιμή πάντως είναι εξαιρετική νομίζω ειδικά τώρα που βγάλανε τον κόφτη.

 

Η τιμή τα σπάει το δίκτυο όμως ......

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση. Μου έδωσε ένας θείος μου μια συσκευή samsung που πήρε με επιδότηση από wind λόγω της σύνδεσης που έχει. Αλλά δε μου έδωσε κάποιου είδους απόδειξη μαζί ή κάτι τέτοιο. Το κινητό του το παρέδωσαν ταχυδρομικά. Σε περίπτωση βλάβης της συσκευής απαιτείται παρουσία απόδεξης(γιατί δεν το πλήρωσε άμεσα οπότε δεν ξέρω αν έχει) ή το πάω απλά σε ένα κατάστημα wind ή samsung και βλέπουν αυτοί απο το imei ότι ειναι δική τους/ ελληνική συσκευή και όλα καλά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...