Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Απλά κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση ή πέρνα από ένα κατάστημα ..

Αν τυχόν πράγματι έχεις πάρει συσκευή δεν καλύπτεσε και πρέπει να πληρώσεις

Thank you. Όχι δεν πήρα συσκευη . Θα ρωτήσω.
Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν πρόταση για ανανέωση του WIND Καρτοσύνδεση Plus για 18 μήνες στα 18,90 ευρώ.

 

Υπάρχει τρόπος να το ρίξω το ποσό αυτό;

Υπάρχει άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα φτηνότερο ή έστω όχι με χρέωση 3λεπτου;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν πρόταση για ανανέωση του WIND Καρτοσύνδεση Plus για 18 μήνες στα 18,90 ευρώ.

 

Υπάρχει τρόπος να το ρίξω το ποσό αυτό;

Υπάρχει άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα φτηνότερο ή έστω όχι με χρέωση 3λεπτου;

Ευχαριστώ

 

Οχι,το συγκεκριμενο με τις παροχες που δινει(δινει πιο πολλα λεπτα προς ολους και ιντερνετ σε σχεση με τα αντιστοιχα των αλλων 2) αξιζει,αλλα πιεσε για φορητοτητα σε αλλη και σαν δικαιολογια πες δεν εχω σημα για ιντερνετ.Πραγμα που ισχυει γιατι οσοι ειχαν θεμα με Wind νο.1 λογος ηταν η καλυψη σε 3G/4G κυριως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν πρόταση για ανανέωση του WIND Καρτοσύνδεση Plus για 18 μήνες στα 18,90 ευρώ.

 

Υπάρχει τρόπος να το ρίξω το ποσό αυτό;

Υπάρχει άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα φτηνότερο ή έστω όχι με χρέωση 3λεπτου;

Ευχαριστώ

Εγώ αυτό έχω στα 14€. Και με την αύξηση πάει 15€ οπότε και ζήτησα διακοπη. Φίλος μου έχει το ίδιο πρόγραμμα στα 10€ , με την αύξηση πάει στα 11€ , και θα το κρατήσει.

ΌΧΙ δεν είναι καλή τιμή, αυτή ου στο δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν πλέον αυτές οι τιμές. Επίσης το Wind Καρτοσύνδεση Plus κυκλοφορεί σε διαφορες παραλλαγές με διαφοροποιήσεις ως προς το ποσό των χρημάτων που σου αφήνει στην κάρτα (5-8 Ευρώ) καθώς και το ποσό των δεδομένων (500MB, 1GB, 2GB)

 

Οπότε μην συγκρινετε ανόμοια πράγματα.

15 Ευρώ για το πακέτο (ειδικά αν δινει 2Gb internet) ειναι καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν πλέον αυτές οι τιμές. Επίσης το Wind Καρτοσύνδεση Plus κυκλοφορεί σε διαφορες παραλλαγές με διαφοροποιήσεις ως προς το ποσό των χρημάτων που σου αφήνει στην κάρτα (5-8 Ευρώ) καθώς και το ποσό των δεδομένων (500MB, 1GB, 2GB)

 

Οπότε μην συγκρινετε ανόμοια πράγματα.

15 Ευρώ για το πακέτο (ειδικά αν δινει 2Gb internet) ειναι καλή τιμή.

Εγω λέω τη δική μου περίπτωση. Τι γίνεται γενικά , δεν μπορώ να ξερω.

Εσύ πόσο σίγουρος είσαι ότι δεν παίζουν πλέον αυτές οι τιμές? Μην παραπλανεις χωρίς να είσαι σίγουρος.

Εγώ γράφω για μενα: 1000' ολους και 600' Wind και 2GB 100sms και 8€ για να τα χρησιμοποιήσω.

Και μετά την αίτηση διακοπής , με πήραν τηλέφωνο για να ρίξουν την τιμή αλλά

δεν δέχθηκα γιατί έχω what's up promo.

Ούτε καν την άφησα να μου πει , πόσο θα πάει το πάγιο.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Δεν παραπληροφορώ κανέναν.

Σου λέω τι ισχύει σαν κανόνας. Από κει και περα εξαιρέσεις υπάρχουν πάντοτε.

 

Για το ιδιο πακέτο που έχεις πλήρωνα 16 Ευρώ το μήνα. Επειδή ήθελα να φύγω βρήκα την ευκαιρία τώρα με τις τιμολογιακές αναπροσαρμογές και έκανα αιτηση διακοπής. Η προσφορά που μου έγινε (δύο φορές) ήταν για 14,90 τελική τιμή με τους φόρους μέαα. Και είμαι καλός πελάτης τους έχοντας και σταθερό και Simplefi και καρτοκινητό στο ονομά μου

 

Για τις δεδομένες παροχές τα 14,90 μηνιαίο πάγιο είναι μια χαρά αλλά εγώ δεν θα συνεχίσω και ζήτησα να διακοπεί η σύνδεση τον επόμενο μήνα

Link to comment
Share on other sites

εχω το W1plus στα 16.8 (αν μπορει καποιος ας μου πει ποσο θα παει με τις αυξησεις).μου τηλ σημερα απο wind να με ευχαριστησουν για την πολυετη συνεργασια μας και να με ανταμειψουν με προσθετες παροχες.σκεφτηκα και εγω τζαμπα θα μου τα δωσουν.και μου προτεινουν:2.5 γιγα επιπλεον με 4.2 ευρω επιπλεον χωρις καμια δεσμευση,δλδ μπορω να τα αφαιρεσω οποτε θελω και δεν θα επηρεαζομαι ποτε απο ενδεχομενες αυξησεις.φυσικα αρνηθηκα,σιγα μη δωσω 4 ευρω επιπλεον για μια αχρηστη για μενα παροχη αφου τα 5 γιγα μου φτανουν και μου περισσευουν
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω κανει νεα συνδεση στην wind (σταθερο,κινητο ) θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βλεπω το υπολοιπο των λεπτων ομιλιας -sms .

Γινεται μεσω sms απο το κινητο? απο android εφαρμογη? μεσω υπολογιστη εαν το κανω, θα μου ερχονται λογαριασμοι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω κανει νεα συνδεση στην wind (σταθερο,κινητο ) θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βλεπω το υπολοιπο των λεπτων ομιλιας -sms .

Γινεται μεσω sms απο το κινητο? απο android εφαρμογη? μεσω υπολογιστη εαν το κανω, θα μου ερχονται λογαριασμοι?

ευχαριστω

 

Εάν εννοείς, το υπόλοιπο των λεπτών από το σταθερό προς κινητά, ξέχασέ το.

Εάν εννοείς το υπόλοιπου των λεπτών του πακέτου του κινητού, μπορείς να το βλέπεις είτε στο site της wind είτε στην εφαρμογή στο κινητό, αφού κάνεις εγγραφή στο Myf2g

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς, το υπόλοιπο των λεπτών από το σταθερό προς κινητά, ξέχασέ το.

Εάν εννοείς το υπόλοιπου των λεπτών του πακέτου του κινητού, μπορείς να το βλέπεις είτε στο site της wind είτε στην εφαρμογή στο κινητό, αφού κάνεις εγγραφή στο Myf2g

Επειδή μάλλον αναφέρεται σε πρόγραμμα συμβολαίου και όχι καρτοκινητής, η εφαρμογή είναι η myWind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια καλη προσφορα wind σταθερη αυτον τον καιρο για να φυγω απο οτε?Θελω μονο τηλεφωνα,χωρις ιντερνετ και φυσικα να μην πληρωσω τελη μεταφορας.

 

Μου ειπαν για μια 23 ευρω αλλα ειναι και με ιντερνετ,ψαχνω κατι φθηνοτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους , ένεκα της λήξης των συμβολαίων για 2 νούμερα , την 10/11 , θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ακόμα το 14ημερο υπαναχώρησης σε περίπτωση φορητοτητας , και αν θα έχω κάποιο θέμα αν επιλέξω να κάνω την αίτηση απο τωρα (20 ημέρες πριν τη λήξη των συμβολαίων )

Ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών υπάρχει μόνο σε αγορές από απόσταση. Π.χ. Αν δεχτείς τηλεφωνικά προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λήγει το συμβολαιο μου red1 στην Vodafone (32€) στις 19/11, και απο εχθες ενα μήνα πριν είχα το δικαίωμα να αποχωρήσω και εκανα αίτηση φορητότητας στα 10giga με 10€ για 18 μηνες, γιατί με ενδιαφέρει Κυρίως το ίντερνετ και η ομιλία είναι για ωρα αναγκης. Όταν λοιπον μου ειπαν απο την vodafone γιατί θέλετε να φυγεται αφού έχετε 60% έκπτωση κλπ και τους είπα τα χαρακτηριστικά του νέου προγράμματος δεν το πίστευαν οτι υπάρχει τέτοιο συμβολαιο και φυσικά δεν μπόρεσαν αρχικώς να μου προσφέρουν κάτι αντίστοιχο. Επομένως περιμένω να ερθει η sim και να μεταφερθώ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λήγει το συμβολαιο μου red1 στην Vodafone (32€) στις 19/11, και απο εχθες ενα μήνα πριν είχα το δικαίωμα να αποχωρήσω και εκανα αίτηση φορητότητας στα 10giga με 10€ για 18 μηνες, γιατί με ενδιαφέρει Κυρίως το ίντερνετ και η ομιλία είναι για ωρα αναγκης. Όταν λοιπον μου ειπαν απο την vodafone γιατί θέλετε να φυγεται αφού έχετε 60% έκπτωση κλπ και τους είπα τα χαρακτηριστικά του νέου προγράμματος δεν το πίστευαν οτι υπάρχει τέτοιο συμβολαιο και φυσικά δεν μπόρεσαν αρχικώς να μου προσφέρουν κάτι αντίστοιχο. Επομένως περιμένω να ερθει η sim και να μεταφερθώ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλη κινηση,αρκει να σε καλυπτει το δικτυο.Αν και αθηνα ειναι οκ γυρω απο αυτη θα εχεις θεμα.

παιζει καμια καλη προσφορα wind σταθερη αυτον τον καιρο για να φυγω απο οτε?Θελω μονο τηλεφωνα,χωρις ιντερνετ και φυσικα να μην πληρωσω τελη μεταφορας.

 

Μου ειπαν για μια 23 ευρω αλλα ειναι και με ιντερνετ,ψαχνω κατι φθηνοτερο

 

Δεν παιζει κατω απο 20€ να βρεις.Και μονο τηλεφωνο εχει η cyta και ο οτε.

Edited by XP130TD
off topic

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ νομιζω οτι με καλύπτει γιατί Κυρίως με ενδιαφέρει για Αθήνα και Πελλοπόνησος. Θα δουμε στη πράξη βέβαια.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ νομιζω οτι με καλύπτει γιατί Κυρίως με ενδιαφέρει για Αθήνα και Πελλοπόνησος. Θα δουμε στη πράξη βέβαια.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αθηνα και Πελλοπόνησο ειναι μια χαρα. Απο Καπανδριτι και πανω εχει θεμα.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ νομιζω οτι με καλύπτει γιατί Κυρίως με ενδιαφέρει για Αθήνα και Πελλοπόνησος. Θα δουμε στη πράξη βέβαια.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκει κατω καλα ειναι,αλλα παρε μια καρτα πρασινης.Εγω που κινουμαι Θεσσαλονικη και εκτος η Wind εχει θεμα στα εκτος ακομα,αν και τωρα εκανε αρκετη δουλεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια που τελειώνει το συμβόλαιο, μου έκαναν προσφορά για ανανέωση το W1 με εξτρά 1 γίγα

1500' προς όλους, 1500 sms, 3 GB

28€ τελική με ΦΠΑ και φόρους για 18μηνο , 25€ για 24μηνο.

Να το πάρω ή να το αφήσω?

Link to comment
Share on other sites

Μια που τελειώνει το συμβόλαιο, μου έκαναν προσφορά για ανανέωση το W1 με εξτρά 1 γίγα

1500' προς όλους, 1500 sms, 3 GB

28€ τελική με ΦΠΑ και φόρους για 18μηνο , 25€ για 24μηνο.

Να το πάρω ή να το αφήσω?

 

Για Wind ειναι πολυ τιμια προσφορα.

Για μενα παρτο στο 24μηνο με 25€.

Και αν θες να το σπασεις,ψαχνε τα ψιλα γραμματα για τροποιησεις στους ορους του συμβολαιου ή αυξησεις τιμων κλπ.,πατας σε αυτο και μεσα σε ενα μηνα απο την παραλαβη του λογαριασμου που βρηκες στα ψιλα γραμματα αλλαγες ή αυξησεις και καταγγελεις το συμβολαιο μονομερως χωρις να πληρωσεις καμια ποινη διακοπης πριν την ληξη του συμβολαιου(στους 24 μηνες).Αρκει να μην παρεις επιδοτηση απο αυτους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ηθελα να ρωτησω σχετικα με το σήμα της WIND Δεν έχετε πρόβλημα?

εγώ Χαλκιδική (Μουδανιά - Πολύγυρος) και θεσσαλονίκη Α.Δημητριος ένα μάτσο χάλια

Κέρκυρα επίσης (Πέραμα)

Καλή συνέχεια

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...