Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 1216 είναι τμήμα που διαχειρίζεται φορητότητες και ακυρώσεις. Εάν δεν είσαι σε κάποια απο αυτές τις περιπτώσεις θα δηλώσουν αναρμόδιοι. Εκτός και εάν πέσεις σε κανά τσακάλι και σε εξυπηρετήσει.
Δεν δηλώνουν αναρμοδιοι,στο λέω με βεβαιότητα,γιατί εκτός από φορητοτητες και ακυρώσεις είναι και για προσφορές.Μόνο από εκεί μπορείς να βγάλεις άκρη.Με πήραν μάλιστα τηλέφωνο την άλλη μέρα που είχαν δει κλείσεις μου στο 1216,και με ρώτησαν αν με είχαν εξυπηρετήσει σωστά ;) Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν κάποιοι εκεί,οι οποίοι είναι όντως συζητησιμοι και πολύ εξυπηρετικοι,για να λέμε και τα πράγματα από όλες τις πλευρές
Link to comment
Share on other sites

Δεν δηλώνουν αναρμοδιοι,στο λέω με βεβαιότητα,γιατί εκτός από φορητοτητες και ακυρώσεις είναι και για προσφορές.Μόνο από εκεί μπορείς να βγάλεις άκρη.Με πήραν μάλιστα τηλέφωνο την άλλη μέρα που είχαν δει κλείσεις μου στο 1216,και με ρώτησαν αν με είχαν εξυπηρετήσει σωστά ;) Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν κάποιοι εκεί,οι οποίοι είναι όντως συζητησιμοι και πολύ εξυπηρετικοι,για να λέμε και τα πράγματα από όλες τις πλευρές

 

Σε πιστεύω το έχω ακούσει και από άλλους. Καλό θα ήταν να είναι στάνταρντ αυτό και να μην χρειάζετε ο πελάτης να καταφεύγει σε φορητότητες.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω την εντύπωση, επειδή είχα μιλήσει με όποιο νούμερο μπορείτε να φανταστείτε, η φορητότητα κερδίζει περισσότερο την προσοχή τους γιατί ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ να σου κάνουν την καλύτερη προσφορά για να σε κρατήσουν. Μέχρι να την κάνεις, τα ακούνε βερεσέ τα άλλα, ακριβώς επειδή η διαδικασία φορητότητας είναι μακρόσυρτη και λίγοι θα καταφύγουν σε αυτή...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.ειμαι συνδρομητης σε συμβολαιο wind απο φορητοτητα και θελω μολις τελειωσει το συμβολαιο να κρατησω το νουμερο μου σαν καρτοκινητο.χωρις δεσμευσεις και συμβολαια.γινετε αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.ειμαι συνδρομητης σε συμβολαιο wind απο φορητοτητα και θελω μολις τελειωσει το συμβολαιο να κρατησω το νουμερο μου σαν καρτοκινητο.χωρις δεσμευσεις και συμβολαια.γινετε αυτο??

 

γινεται. Εαν θελεις να μεινεις στη wind με καρτοκινητο, απλα τους το λες. Εαν θελεις να πας σε αλλη εταιρια, πηγαινεις στο καταστημα της εταιριας και κανεις αιτηση φορητοτητας αριθμου, σε οποιο καρτοκινητο σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

άκουσα ότι υπάρχει συμφωνία για ποσά μέχρι 120 ευρώ ανά γραμμή (αν μιλάμε για επιδότηση παγίου)

ισχύει?

έχεις κανείς κάποια πληροφόρηση?

 

 

εμένα μου έδωσαν 120 ανά γραμμή (συν φπα) για ένα χρόνο και κάποιες παροχές

όπως -20% στα πάγια και δωρεάν αστικά υπερστικά.

 

Δεν ήταν το σούπερ που περίμενα αλλά κάτι έγινε!

 

 

εσάς πως σας φαίνεται?

 

 

μιλάω για εταιρικά νούμερα!

Link to comment
Share on other sites

Σε wind one M/L επιδότηση συσκευής δίνεται;;

 

Για νέα σύνδεση μιλάς ή για ανανέωση ?

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

γινεται. Εαν θελεις να μεινεις στη wind με καρτοκινητο, απλα τους το λες. Εαν θελεις να πας σε αλλη εταιρια, πηγαινεις στο καταστημα της εταιριας και κανεις αιτηση φορητοτητας αριθμου, σε οποιο καρτοκινητο σε βολευει.

οκ! ευχαριστω πολυ :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δωστε λιγο τα φωτα σας...Απο την προσφατη εμπειρια (οσων εχουν) οικογενειακο με 2 συνδεσεις (Μ.Ο ανα συνδεση 35€/μηνα σε 12μηνο συμβολαιο) για τι υψος επιδοτησης πρεπει να ειμαι ικανοποιημενος? Εκανα μια προκαταρκτικη κουβεντα με το 1216 σημερα και μου μιλησαν για μαξιμουμ 200€ και για τις 2 γραμμες. Βασικα θελω το tablet MediaPad της Huawei (350€).Το βλεπετε πιθανο να ερχεται τσαμπα?

Απλα βλεπω οτι στην φορητότητα ολοι δινουν 4,5 πάγια....

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Νεα συνδεση!

 

Στο Wind One L δίνει σίγουρα αλλα δεν βρήκα πουθενά στο site ακριβές ποσό. Πρέπει να δίνει γύρω στα 75 ευρώ. Πέρνα από ένα κατάστημα να ρωτήσεις για σιγουριά.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το 1216 είναι τμήμα που διαχειρίζεται φορητότητες και ακυρώσεις. Εάν δεν είσαι σε κάποια απο αυτές τις περιπτώσεις θα δηλώσουν αναρμόδιοι. Εκτός και εάν πέσεις σε κανά τσακάλι και σε εξυπηρετήσει.

 

κυριολεκτικά τσακάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η επιδότηση στο πρόγραμμά μου (XS) και μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπ πελατών μου είπαν ότι είναι 30Ε είναι πού μικρό το ποσό,τούς είπα ότι δέχτηκα προ ημερών προσφορά από άλλη εταιρεία με 10πλάσια επιδότηση,εκείνη την στιγμή με σύνδεσαν με το τμήμα επιδοτήσεων για διαπραγμάτευση του ποσού και περίμενα κανά 10λεπτο και μετά έπεσε η γραμμή.Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουn το κινητό που θα ζητήσω (SONY XPERIA S);Αν ξέρει κάποιος ποιος είναι ο αριθμός που καλώ για τις επιδοτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η επιδότηση στο πρόγραμμά μου (XS) και μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπ πελατών μου είπαν ότι είναι 30Ε είναι πού μικρό το ποσό,τούς είπα ότι δέχτηκα προ ημερών προσφορά από άλλη εταιρεία με 10πλάσια επιδότηση,εκείνη την στιγμή με σύνδεσαν με το τμήμα επιδοτήσεων για διαπραγμάτευση του ποσού και περίμενα κανά 10λεπτο και μετά έπεσε η γραμμή.Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουn το κινητό που θα ζητήσω (SONY XPERIA S);Αν ξέρει κάποιος ποιος είναι ο αριθμός που καλώ για τις επιδοτήσεις.

 

Παρε στο τμημα εξυπηρετησης πελατων και ζητα να σε συνδεσουν με το τμημα προσφορων.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η επιδότηση στο πρόγραμμά μου (XS) και μετά από επικοινωνία που είχα με την εξυπ πελατών μου είπαν ότι είναι 30Ε είναι πού μικρό το ποσό,τούς είπα ότι δέχτηκα προ ημερών προσφορά από άλλη εταιρεία με 10πλάσια επιδότηση,εκείνη την στιγμή με σύνδεσαν με το τμήμα επιδοτήσεων για διαπραγμάτευση του ποσού και περίμενα κανά 10λεπτο και μετά έπεσε η γραμμή.Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουn το κινητό που θα ζητήσω (SONY XPERIA S);Αν ξέρει κάποιος ποιος είναι ο αριθμός που καλώ για τις επιδοτήσεις.

 

Ναι 'σαι λογικός πάντως. Ποια εταιρία σου δίνει επιδότηση 300€ σε 25€ πάγιο;! Αν θες ζήτα κάποια καλύτερη προσφορά σε 18μηνο ή 24μηνο. Για 500€ συσκευή ετοιμάσου να βάλεις το χέρι στην τσέπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μη εμπορικό πρόγραμμα Flexy 0 και σκεφτομε να το αλλάξω σε συμβόλαιο Q για τις καλήτερες χρεώσεις που εχει. Ως γνωριζω η αλλαγή γίνετε με φορητοτητα. Ξέρει κάποιος πόσες μέρες κάνει καθώς και αν η Q έχει υπηρεσία e-bill, πληρωμή λογ/μου on line, καλό mobile internet, ποιότητα ομιλίας, περιαγωγή και τις γενικώς δευτερεύουσες υπηρεσίες που έχει η Wind μιας και είναι ίδιο δίκτυο Αξίζει η αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Με έχουν πάρει 2 φορές από Vodafone να με ρωτήσουν για προσφορά.

Τους είπα ότι είμαι με 50% στο M και παρόλο που έδωσαν 3 πάγια δώρο κλπ, πάλι πιο ακριβοί έβγαιναν από την Wind (έχω και έκπτωση λόγω σταθερού και λόγω επιδότησης στο πάγιο).

Με ενημέρωσαν πάντως ότι θα με πάρουν από Γενάρη που τελειώνει ο ένας χρόνος της έκπτωσης, γιατί θεωρούν ότι η Wind δεν θα ξαναδώσει τόσο μεγάλη έκπτωση και άρα η πρότασή τους θα είναι πιο ανταγωνιστική.

Υπάρχει κανείς που να έχει πάρει πάνω από χρόνο την έκπτωση του 50%?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερωτηση,στη απαντηση της οποιας ουτε ο Γουγλης,ουτε η αναζητηση εντος του myphone.gr βοηθησε:Υπαρχει καποιος αριθμος στον οποιο στελνοντας με γραπτο μηνυμα τον αριθμο ενος κινητου,να μαθαινουμε αν ανηκει (ή οχι) στο δικτυο Wind/Q?Γνωριζω οτι αυτη η υπηρεσια προσφερεται απο την Cosmote (και απο τη Vodafone ισως?)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερωτηση,στη απαντηση της οποιας ουτε ο Γουγλης,ουτε η αναζητηση εντος του myphone.gr βοηθησε:Υπαρχει καποιος αριθμος στον οποιο στελνοντας με γραπτο μηνυμα τον αριθμο ενος κινητου,να μαθαινουμε αν ανηκει (ή οχι) στο δικτυο Wind/Q?Γνωριζω οτι αυτη η υπηρεσια προσφερεται απο την Cosmote (και απο τη Vodafone ισως?)

Ευχαριστώ!

 

απο καρτοκινητο vodafone, στελνεις στο 1292 τον αριθμο και σου ερχεται sms που λεει σε ποιον παροχο ειναι το νουμερο. Δεν εχει χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερωτηση,στη απαντηση της οποιας ουτε ο Γουγλης,ουτε η αναζητηση εντος του myphone.gr βοηθησε:Υπαρχει καποιος αριθμος στον οποιο στελνοντας με γραπτο μηνυμα τον αριθμο ενος κινητου,να μαθαινουμε αν ανηκει (ή οχι) στο δικτυο Wind/Q?Γνωριζω οτι αυτη η υπηρεσια προσφερεται απο την Cosmote (και απο τη Vodafone ισως?)

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχει σίγουρα υπηρεσία που σε ενημερώνει αν είναι f2g, αλλά δεν θυμάμε τον αριθμό γιατί τον έχω περάσει στο κινητό του πατέρα μου που είναι f2g.

Link to comment
Share on other sites

Για την wind στελνεις τον αριθμο στο 1274.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!Στελνοντας ομως μήνυμα από το Q καρτοκινητο στο 1274,η απαντηση ηταν:Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND.

Δε θα επρεπε ο αριθμος αυτος,αφου Wind/Q ανηκουν στον ιδιο ομιλο,να εξυπηρετει και τα καρτοκινητα Q?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...