Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχουν και τα ψιλά γράμματα που καλό είναι να τα προσέχουμε στις διαφημίσεις. Τώρα αν εσύ νόμιζες ότι θα σου δώσουν δωρεάν το Samsung Omnia (ή τέτοιες ακριβές συσκευές) με σύνδεση σε πρόγραμμα των 10 ευρώ, τι να σου πω, είναι προφανές πως κάτι τέτοιο δεν θα ίσχυε.

 

Επειδη ειναι προφανές οτι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις , θα σου θυμισω την διαφήμιση της Wind.

 

- Μαυρη εικόνα

- ακουγεται : "Τωρα ολα τα κινητα εντελως δωρεαν, στα προγραμματα της wind ,

χρειαζεται να πουμε τιποτα παραπανω?"

Ουτε ψηλα γραμματα , ουτε χοντρα, ουτε μικρα , ουτε μεγαλλα, δεν ειχε καν εικόνα.

Ειτε σου αρεσει ειτε οχι , ειναι παραπλανητικη διαφημηση , αυτο λεω , τιποτα παραπανω ...

Link to comment
Share on other sites

Με λογαριασμούς 70-100 ευρώ η επιδότησή μου από 49 ευρώ μετά την επανεξέταση έγινε 88. Κρίμα που δεν πρόλαβα να πάω στην cosmote με τα 300 χθές.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι προφανές οτι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις , θα σου θυμισω την διαφήμιση της Wind.

 

- Μαυρη εικόνα

- ακουγεται : "Τωρα ολα τα κινητα εντελως δωρεαν, στα προγραμματα της wind ,

χρειαζεται να πουμε τιποτα παραπανω?"

Ουτε ψηλα γραμματα , ουτε χοντρα, ουτε μικρα , ουτε μεγαλλα, δεν ειχε καν εικόνα.

Ειτε σου αρεσει ειτε οχι , ειναι παραπλανητικη διαφημηση , αυτο λεω , τιποτα παραπανω ...

 

Και μολις φευγη η μαυριλα αρχιζουν και περνανε κατι ψιλα(ισχυει για ορισμενα προγραμματα) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με λογαριασμούς 70-100 ευρώ η επιδότησή μου από 49 ευρώ μετά την επανεξέταση έγινε 88. Κρίμα που δεν πρόλαβα να πάω στην cosmote με τα 300 χθές.

 

Δεν μπορεί να μιλάς χωρίς υπερβολή,έτσι δεν είναι;;;;;; :blink: Μου φαίνεται αστείο αυτό το ποσό!!Ακόμη και με λογαριασμούς 20 ευρώ κατά μέσο όρο,όλες οι εταιρίες κάτω από 60 ευρώ δε δίνουν!!!!!! :confused:

 

Για ρώτα σε Κοσμοτέ και Βόνταφον τι επιδότηση σου δίνουν εφόσον πας σ'αυτές με φορητότητα(εξηγώντας τους παράλληλα και το λόγο της φορητότητας) ;)

Link to comment
Share on other sites

Με λογαριασμούς 70-100 ευρώ η επιδότησή μου από 49 ευρώ μετά την επανεξέταση έγινε 88. Κρίμα που δεν πρόλαβα να πάω στην cosmote με τα 300 χθές.

 

Ο πατέρας μου που είναι στο Wind Flexy 30 και κάνει κάθε μήνα λογαριασμούς της τάξεως των 100-120€ του έδωσαν 105€ επιδότηση.Μπορούσε να πάρει περισσότερη επιδότηση αλλά προτίμησε να τα έκπτωση.:(

 

Δεν μπορεί να μιλάς χωρίς υπερβολή,έτσι δεν είναι;;;;;; :blink: Μου φαίνεται αστείο αυτό το ποσό!!Ακόμη και με λογαριασμούς 20 ευρώ κατά μέσο όρο,όλες οι εταιρίες κάτω από 60 ευρώ δε δίνουν!!!!!! :confused:

 

Μην το λες.Και εγώ στη Vodafone έκανα λογαριασμούς της τάξεως των 20-25 μηνιαία και μου έδωσαν 48,50€ επιδότηση και δεν μου την "ανέβαζαν" ούτε με απειλή φορητότητας.Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.Συγνώμη για το εκτός θέματος.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι προφανές οτι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις , θα σου θυμισω την διαφήμιση της Wind.

 

- Μαυρη εικόνα

- ακουγεται : "Τωρα ολα τα κινητα εντελως δωρεαν, στα προγραμματα της wind ,

χρειαζεται να πουμε τιποτα παραπανω?"

Ουτε ψηλα γραμματα , ουτε χοντρα, ουτε μικρα , ουτε μεγαλλα, δεν ειχε καν εικόνα.

Ειτε σου αρεσει ειτε οχι , ειναι παραπλανητικη διαφημηση , αυτο λεω , τιποτα παραπανω ...

 

Είσαι σίγουρος ότι μετά τη μάυρη εικόνα δεν είχε κάποιο trailer να περνάει από κάτω με "ψιλά γράμματα"? Πάντως δεν λέει "όλα τα κινητά δωρεάν σε όλα τα προγράμματα Wind".

 

 

Πάντως για το θέμα των επιδοτήσεων δεν καταλαβαίνω γιατι τέτοιο χάλι η Wind. Στη Vodafone o πατέρας μου με λογαριασμούς 65-85 ευρώ πήρε 140 ευρώ (που και πάλι δεν είναι καλή αλλά σε σχέση με τη Wind πολύ καλύτερη) και έκανε αίτημα για να την ανεβάσουν.

Link to comment
Share on other sites

η διαφημηση μια χαρα εγραφε τα μικρα γραμματα.

απλα ηταν σε μαυρο χρωμα. ετυχε τοτε να εχει και μαυρο φοντο... για ολα φταιει ο γραφιστας. και ο ΟΤΕ (μην ξεχνιομαστε)!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μιλάς χωρίς υπερβολή,έτσι δεν είναι;;;;;; :blink: Μου φαίνεται αστείο αυτό το ποσό!!Ακόμη και με λογαριασμούς 20 ευρώ κατά μέσο όρο,όλες οι εταιρίες κάτω από 60 ευρώ δε δίνουν!!!!!! :confused:

 

Για ρώτα σε Κοσμοτέ και Βόνταφον τι επιδότηση σου δίνουν εφόσον πας σ'αυτές με φορητότητα(εξηγώντας τους παράλληλα και το λόγο της φορητότητας) ;)

 

νομιζεις. στην κοσμοτε με 22 ευρω το μηνα μου εδωσαν το τρομερο ποσο των 20€! :X

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μια απορια θελω να μου λυσετε...εδω κ δυο κ κατι χρονια εχω το wind flexy το 35...δυο χρονια εκλεισα τον περασμενο δεκεμβρη...τωρα σκεφτομαι να το ριξω στο flexy 20.μπορω η πρεπει να περιμενω να κλεισω 3ο χρονο κ αν μπορω τωρα τι οικονομικες επιπτωσεις θα εχω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια απορια θελω να μου λυσετε...εδω κ δυο κ κατι χρονια εχω το wind flexy το 35...δυο χρονια εκλεισα τον περασμενο δεκεμβρη...τωρα σκεφτομαι να το ριξω στο flexy 20.μπορω η πρεπει να περιμενω να κλεισω 3ο χρονο κ αν μπορω τωρα τι οικονομικες επιπτωσεις θα εχω???

Μπορείς να πας από το Wind Flexy 35 στο Wind Flexy 20 μόνο αν έχεις κλείσει 12 μήνες στην εταιρεία και σου έχει "βγει" η επιδότηση.Αν έχεις πάρει επιδότηση και δεν έχεις κλείσει τους 12 μήνες το μόνο που μπορείς να κάνει είναι να "ανέβεις" σε κάποιο άλλο πρόγραμμα συμβολαίου Flexy.:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας από το Wind Flexy 35 στο Wind Flexy 20 μόνο αν έχεις κλείσει 12 μήνες στην εταιρεία και σου έχει "βγει" η επιδότηση.Αν έχεις πάρει επιδότηση και δεν έχεις κλείσει τους 12 μήνες το μόνο που μπορείς να κάνει είναι να "ανέβεις" σε κάποιο άλλο πρόγραμμα συμβολαίου Flexy.:)

παω για τριτο χρονο τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοει 12 μηνες απο τοτε που ανανεωσες το συμβολαιο σου. αν εδω και 3 χρονια δεν εχεις παρει επιδοτηση τοτε μπορεις.. καθε φορα που παιρνεις επιδοτηση δεν μπορεις να μεταβεις σε μικροτερο πακετο για ενα χρονο

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παω για τριτο χρονο τωρα...

Ωραία.Μόλις σου "βγει" η επιδότηση του 2ου χρόνου ζήτα να πας από το Wind Flexy 35 στο Wind Flexy 20 και μετά την αλλαγή πάρε και την επιδότηση.:)

Link to comment
Share on other sites

εννοει 12 μηνες απο τοτε που ανανεωσες το συμβολαιο σου. αν εδω και 3 χρονια δεν εχεις παρει επιδοτηση τοτε μπορεις.. καθε φορα που παιρνεις επιδοτηση δεν μπορεις να μεταβεις σε μικροτερο πακετο για ενα χρονο

ουτε αν πληρωσω την διαφορα της επιδοτησης δε μπορω??εξαλλου 70 ευρω ηταν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ξερω. παντως για να διακοψεις το συμβολαιο ετσι γινεται τους 6 πρωτους μηνες μετα το ποσο που πληρωνεις μειωνεται μεχρι τον 12 μηνα που δεν πληρωνεις τιποτα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τελικα το wind flexy 30 εχω...αν δειτε ομως εδω http://www.wind.com.gr/ConDows/00001972_WINDFlexyNew20-125_GR.pdf λεει σε ευρω 44,88 απο 9/3 ομως στη περιπτωση μου ισχυει ακομα το παλιο που ηταν 42,24 αφου εστειλα 1212 κ μου ρθε μηνυμα

επισης πως απενεργοποιω το tim plus non stop απο το συμβολαιο μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης πως απενεργοποιω το tim plus non stop απο το συμβολαιο μου?

Το Wind Plus Non-Stop απενεργοποιήτε μόνο του κάθε μήνα.Για να το ενεργοποιήσεις στέλνεις τη λέξη "Plus" στο 19349.:)

Link to comment
Share on other sites

Το Wind Plus Non-Stop απενεργοποιήτε μόνο του κάθε μήνα.Για να το ενεργοποιήσεις στέλνεις τη λέξη "Plus" στο 19349.:)

εμενα ειναι μονιμα ενεργοποιημενο απο τη πρωτη στιγμη.δε χρειαζεται καθε μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι μονιμα ενεργοποιημενο απο τη πρωτη στιγμη.δε χρειαζεται καθε μηνα

Φαίνεται είναι διαφορετικά από το F2G.Τέλος πάντων.Αν το έχεις ενεργοποιημένο τώρα 1-2 ημέρες πριν σου λήξει η συνδρομή κάλεσε στο 1260 και ζήτα απενεργοποίηση του Wind Plus Non-Stop για να μην σου χρεώσει και άλλη συνδρομή.Εκτός και αν το θέλεις κάθε μήνα.:)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται είναι διαφορετικά από το F2G.Τέλος πάντων.Αν το έχεις ενεργοποιημένο τώρα 1-2 ημέρες πριν σου λήξει η συνδρομή κάλεσε στο 1260 και ζήτα απενεργοποίηση του Wind Plus Non-Stop για να μην σου χρεώσει και άλλη συνδρομή.Εκτός και αν το θέλεις κάθε μήνα.:)

καπου ειχα διαβασει οτι στελνεις μηνυμα κ για απενεργοποιηση.ευχαριστω παντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που έχει η wind η οποία σου δίνει 600 λεπτά προς όλα τα wind με 5 ευρώ το μήνα, πως ενεργοποιείται;

 

Και από τη στιγμή που θα την ενεργοποιήσω π.χ. αύριο, μετά από ένα μήνα θα πρέπει να την απενεργοποιήσω για να μη με χρεώσει άλλα 5 ευρώ για τον επόμενο μήνα ή απενεργοποιείται μόνη της; Ή μήπως δεν απενεργοποιείται καθόλου και απλά σε χρεώνει κάθε μήνα 5 ευρώ μέχρι το τέλος του 2009;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής στο παλιό Wind 120, ποιό είναι το πακέτο που με συμφέρει με οικονομική χρέωση για ομιλία + internet μέσω wap/gprs (+ λίγα sms/mms), γύρω στο ίδιο πάγιο με αυτό που έχω ή και φθηνότερο (τελευταία δεν χρησιμοποιώ όλο τον χρόνο των 120' και μεταφέρω και στον επόμενο μήνα, δηλαδή συνεχώς χάνω €)...?

 

Έχει κάποιος καμία πρόταση?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο παλιό WIND δηλαδή δευτερόυ έτους με 17 ευρώ δεν σε συμφέρει να αλλάξεις πρόγραμμα

Βάλε απλά το wind Plus ή βγάλε την wind VISA για να το έχεις δωρεάν .

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο παλιό WIND δηλαδή δευτερόυ έτους με 17 ευρώ δεν σε συμφέρει να αλλάξεις πρόγραμμα

Βάλε απλά το wind Plus ή βγάλε την wind VISA για να το έχεις δωρεάν .

 

Όχι μόνο 2ου έτους, αλλά 3ου και βάλε... :lol: Μάλλον με την επιδότηση (από Μάϊο) θα μειώσω ακόμη το πάγιο ή/και θα βάλω το Wind Plus. :ninja:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που έχει η wind η οποία σου δίνει 600 λεπτά προς όλα τα wind με 5 ευρώ το μήνα, πως ενεργοποιείται;

 

Και από τη στιγμή που θα την ενεργοποιήσω π.χ. αύριο, μετά από ένα μήνα θα πρέπει να την απενεργοποιήσω για να μη με χρεώσει άλλα 5 ευρώ για τον επόμενο μήνα ή απενεργοποιείται μόνη της; Ή μήπως δεν απενεργοποιείται καθόλου και απλά σε χρεώνει κάθε μήνα 5 ευρώ μέχρι το τέλος του 2009;

 

Ξέρει κανείς τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...