Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω δεν μπορεις να πας σε μηδενικο παγιο αν δεν κλεισεις χρονο.

αλλα και αν γινεται αυτο..δεν θα πληρωσεις τιποτα

 

 

πηγα εδω και ρωτησα ενα υπαλληλο στη wind Και μου ειπε οτι μπορω να κατεβω στο μηδενικο αλλα θα μου βαλουνε προστιμο 30 ευρω !! (ενταξει δεν ειναι και τιποτα το τραγικο)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν μπορεις να πας σε μηδενικο παγιο αν δεν κλεισεις χρονο.

αλλα και αν γινεται αυτο..δεν θα πληρωσεις τιποτα

 

 

πηγα εδω και ρωτησα ενα υπαλληλο στη wind Και μου ειπε οτι μπορω να κατεβω στο μηδενικο αλλα θα μου βαλουνε προστιμο 30 ευρω !! (ενταξει δεν ειναι και τιποτα το τραγικο)

 

Αν η σύνδεση είναι ενεργή για λιγότερο από 1 χρόνο δεν μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα προς τα κάτω. Αν είναι παλαιότερη τότε μπορείς να κατεβασεις πρόγραμμα κάθε 4 μήνες. Σε κάθε περίπτωση η αλλαγή προγράμματος προς τα κάτω χρεώνεται €5,87. Αν τώρα είπες στον υπάλληλο ότι θέλεις να το "κόψεις", θα σου είπε ότι είναι €30 το ποσό της αναπόσβεστης επιδότησης, διαφορετικά δεν έχει νόημα το ποσό που αναφέρεις. Δεν υπάρχει τέτοια χρέωση για αλλαγή στο Flexy Zero.

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso. ??

exo epidotisi mexri telos septembrioy ....

 

mporo na toys po na tin kratiso mexri ena mina akoma gia na paro kapio allo kinito poy tha bgei mexri tote ?

 

thanks

Δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη δυνατότητα αυτή όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Flexy Zero,κατ'εξαίρεση αν δεν έχεις κλεισει χρόνο μπορούν να σε σε πανε σ'αυτό!Εγώ για παράδειγμα,είχα άθλιο σήμα στο σπίτι μου,οπότε μετά από αμέτρητες καταχωρησεις στο τεχνικο τμήμα για βελτίωση της κάλυψης,τους έστειλα ένα ωραιότατο e-mail εξηγώντας τους την κατάσταση και λέγοντάς τους ευθέως ότι δεν ειμαι σε θέση να πληρώνω μια σύνδεση(περίπου 100 ευρω το μήνα ερχόταν συνολικά)και να μην μπορώ να μιλάω!Μέσα σε 5 μέρες μου απάντησαν με e-mail ότι έγινε η αλλαγή και όλα είναι εντάξει!Αν τυχόν αντιμετωπίζεις τέτοιο πρόβλημα,τότε ίσως να μπορείς να κάνεις κάτι!Διαφορετικά,δε νομίζω!

 

Η αλήθεια είναι πως πλέον ούτε η Vodafone σε κατεβάζει στο μηδενικό της πάγιο αν δεν κλείσεις χρόνο,αλλά τουλάχιστον σου επιτρέπουν να αλλάζεις πρόγραμμα προς τα κάτω-εκτος μηδενικού παγίου,αν περάσει 1 3μηνο απ'την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης!Ομοίως και η Κοσμοτέ!Η Wind ακόμη που...ιές κάνει σ'αυτό το θέμα...Κακώς....Αυτό για μένα είναι γυφτιά και χάνει πολύ σε υπόληψη έστω και από κάτι τετοιο που ίσως και να μην για κάποιους κάτι πολύ σημαντικό!Και ιδίως όταν φταίει η ίδια σε κάποιες περιπτώσεις(όπως στη δική μου),έπρεπε να σε κατεβάζουν απευθείας μ'ενα τηλέφωνο και όχι να σε βάζουν στη διαδικασία να στείλεις e-mail...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη δυνατότητα αυτή όποτε θέλεις.

 

ρε παιδια τι γινετε? ποιος μας δουλευει τελικα δεν εχω καταλαβει..

και γιαυτο τωρα μου ειπανε οτι μεσα σε μια βδομαδα απο την ημερα ενεργοποιησης του προγραμματος μου (140) θα πρεπει να εχω επιλεξει τι συσκευη θελω να παρω...

 

τωρα για το αλλο, 1 του οκτωμβρη ενεργοποιειται το προγραμμα μου (το 140) και μου ειπανε οτι μπορω να το παω στο μηδενικο τον ερχομενο ιουνιο με προστιμο 30 ευρω... τωρα τι αλλο να σας πω δε ξερω !:mad:

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια οι καρτες με τις δωρεαν υπηρεσιες της wind ισχυουν ακομα?ειχα μια και παω να την ενεργοποιησω αλλα οταν στελνω τον κωδικο στο 5555 μου λεει οτι η αποστολη ειναι αδυνατη...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει αλλάξει το 5555 σε κάτι άλλο .Ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια οι καρτες με τις δωρεαν υπηρεσιες της wind ισχυουν ακομα?ειχα μια και παω να την ενεργοποιησω αλλα οταν στελνω τον κωδικο στο 5555 μου λεει οτι η αποστολη ειναι αδυνατη...

isxioun kanonika,apla exei allaxei o arithmos pou stelneis to sms.

pare sto 1260,pliktro 8,na sou poun poios einai o neos arithmos.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα wind flexy zero δίνουν επιδότηση για νέα σύνδεση ή το σταματήσαν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αύριο θέλω να πάω να κάνω μία αίτηση συμβολαίου για το Wind 1, και έχω κάποιες απορίες ώστε να είμαι 100% σίγουρος για το τι μπορεί να αντιμετωπίσω.

 

1) Τι δικαιολογητικά χρειάζομαι εκτός από ταυτότητα-ΑΦΜ; Επειδή είμαι φοιτητής και δεν έχω εκκαθαριστικό, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

2) Με αναγκάζουν να κάνω συγκεκριμένους λογαριασμούς ή ότι θέλω εγώ; Βασικά θέλω να κάνω 1-2 τηλέφωνα την ημέρα το πολύ.

3) Πιος είναι ο ελάχιστος χρόνος που μπορώ να παραμείνω στο πρόγραμμα; Αν π.χ. θέλω να φύγω στους 3 πρώτους μήνες, θα πληρώσω κάποιο πρόστιμο;

4) Το πρόγραμμα ισχύει ακόμα ή έχει καταργηθεί; Ρωτάω επειδή έχω ακούσει φήμες ότι έχει καταργηθεί.

Δε με ενδιαφέρει η επιδότηση, έχω ήδη ολοκαίνουργια συσκευή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αύριο θέλω να πάω να κάνω μία αίτηση συμβολαίου για το Wind 1, και έχω κάποιες απορίες ώστε να είμαι 100% σίγουρος για το τι μπορεί να αντιμετωπίσω.

 

1) Τι δικαιολογητικά χρειάζομαι εκτός από ταυτότητα-ΑΦΜ; Επειδή είμαι φοιτητής και δεν έχω εκκαθαριστικό, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

2) Με αναγκάζουν να κάνω συγκεκριμένους λογαριασμούς ή ότι θέλω εγώ; Βασικά θέλω να κάνω 1-2 τηλέφωνα την ημέρα το πολύ.

3) Πιος είναι ο ελάχιστος χρόνος που μπορώ να παραμείνω στο πρόγραμμα; Αν π.χ. θέλω να φύγω στους 3 πρώτους μήνες, θα πληρώσω κάποιο πρόστιμο;

4) Το πρόγραμμα ισχύει ακόμα ή έχει καταργηθεί; Ρωτάω επειδή έχω ακούσει φήμες ότι έχει καταργηθεί.

Δε με ενδιαφέρει η επιδότηση, έχω ήδη ολοκαίνουργια συσκευή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1. Αρκεί η ταυτότητά σου και ο ΑΦΜ προφορικά, όχι σε κάποιο χαρτί.

2. Κάνεις ότι λογαριασμούς θέλεις. Δεν υπάρχει περιορισμός.

3. Όποτε θέλεις μπορείς να κάνεις διακοπή, δεν υπάρχει δέσμευση.

4. Ισχύει κανονικά. Αν πας σε κατάστημα και αγνοούν την ύπαρξή του, να επιμείνεις.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

1. Αρκεί η ταυτότητά σου και ο ΑΦΜ προφορικά, όχι σε κάποιο χαρτί.

2. Κάνεις ότι λογαριασμούς θέλεις. Δεν υπάρχει περιορισμός.

3. Όποτε θέλεις μπορείς να κάνεις διακοπή, δεν υπάρχει δέσμευση.

4. Ισχύει κανονικά. Αν πας σε κατάστημα και αγνοούν την ύπαρξή του, να επιμείνεις.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Αύριο το πρωί θα πάω να κάνω την άιτηση.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη στο wind1 με επιδοτηση δεν πρεπει να κανεις στους 6μηνες καταναλωση της επιδοτησης σε λογαριασμους? ή δεν ισχυει πλεον?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη στο wind1 με επιδοτηση δεν πρεπει να κανεις στους 6μηνες καταναλωση της επιδοτησης σε λογαριασμους? ή δεν ισχυει πλεον?

Τα έχεις ξεχάσει όλα μου φαίνεται! Αυτό ισχύει μόνο για το Flexy zero, το wind1 άλλωστε δεν έχει και δεν είχε ποτέ επιδότηση!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις ξεχάσει όλα μου φαίνεται! Αυτό ισχύει μόνο για το Flexy zero, το wind1 άλλωστε δεν έχει και δεν είχε ποτέ επιδότηση!

:lol: :lol: εχεις δικιο! το μπερδεψα!

σβηστα ολα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Να συμπληρωσω οτι το Wind 1 εχει 25 ευρω εφαπαξ χρεωση μονο για τον πρωτο μηνα.

 

Στο πρόγραμμα wind flexy zero δίνουν επιδότηση για νέα σύνδεση ή το σταματήσαν?

Αν θυμαμαι καλα ειναι πλεον στα 25 ευρω η επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
έχει καιρό που αλλαξαν. ποσες μερες λειπεις?

ναι.ειναι πλεον 0.

10 μερες τωρα λοιπω....εχει περισοτερο καιρο? περιεργο γιατι στο φυλλο του excel εβλεπα 25 ευρω την επιδοτηση....Επισης δεν διαβασα κατι σε ανακοινωση απο την εταιρεια για μηδενισμο της εποδοτησης του zero.

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
10 μερες τωρα λοιπω....εχει περισοτερο καιρο? περιεργο γιατι στο φυλλο του excel εβλεπα 25 ευρω την επιδοτηση....Επισης δεν διαβασα κατι σε ανακοινωση απο την εταιρεια για μηδενισμο της εποδοτησης του zero.

 

από τοτε που επεσαν οι επιδοτησεις.δεν θυμαμαι ποσο καιρο.... στην αρχή πηγε 25 από 45 και μετα μηδεν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
από τοτε που επεσαν οι επιδοτησεις.δεν θυμαμαι ποσο καιρο.... στην αρχή πηγε 25 από 45 και μετα μηδεν.

Την πεμπτη που ξαναπιανω δουλεια θα το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Στο WIND Καρτοσύνδεση 20 πόσο επιδότηση δίνουν?:worry:

δεν υπαρχει επιδοτηση.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...