Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έκανα την αίτηση διακοπής σύνδεσης, 1 μήνα πριν την λήξη του 12μηνου, ώστε να μην έρθει και 13ος λογαριασμός. Περιμένω να δω αν θα με πάρουν για καλύτερη προσφορά, όχι ότι θα μείνω, απλά για να δω τι θα προτείνουν από περίεργεια.

Υπολογίζοντας ότι οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί έχουν πλέον What's Up, οπότε με 5-10 ευρώ έχεις 300' και 300 sms προς αυτούς, και με 6 ευρώ έχεις 120ΜΒ (μου είναι αρκετά για το κινητό) είμαστε κομπλέ..

Άντε να δίνουμε 20-25 ευρώ τον μήνα (το πάρα πολύ) στο κινητό με άλλη μία ανανέωση. Σε σχέση με τα 55 που έδινα μέχρι τώρα είναι σημαντική βελτίωση..

 

Οι εταιρείες πρέπει να ταρακουνηθούν λίγο γιατί το καρτέλ τους έχει γίνει πλέον εκνευριστικό..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! χθες ήρθε σπίτι μου ένας φάκελος από wind που λέει ότι αν πάω σε κατάστημα κ κάνω μια ανανέωση το συμβόλαιο μου δίνουν μια συσκευή δώρο! κ οι συσκευές που προτείνουν να έχουν πάνω κάτω από 140 μέχρι 160 ευρώ! το συμβόλαιο μου λήγει τον φεβρουάριο! ήρθε σε κανέναν άλλο αυτό? γιατί το κάνουν? τι θέλουν?

 

και επειδή για κάποιον άγνωστο λόγο μου μείωσαν το μισθό κ έχω κάποια οικονομικά προβλήματα λέω να κάνω το εξής! από καιρό ήθελα από M να πάω σε XS μη σας πω κ XXS γιατί μόνο σε wind μιλάω! άρα πάω σήμερα παίρνω το κινητό κ κάνω αλλαγή συμβολαίου! πως το βλέπετε αξίζει?

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! χθες ήρθε σπίτι μου ένας φάκελος από wind που λέει ότι αν πάω σε κατάστημα κ κάνω μια ανανέωση το συμβόλαιο μου δίνουν μια συσκευή δώρο! κ οι συσκευές που προτείνουν να έχουν πάνω κάτω από 140 μέχρι 160 ευρώ! το συμβόλαιο μου λήγει τον φεβρουάριο! ήρθε σε κανέναν άλλο αυτό? γιατί το κάνουν? τι θέλουν?

 

και επειδή για κάποιον άγνωστο λόγο μου μείωσαν το μισθό κ έχω κάποια οικονομικά προβλήματα λέω να κάνω το εξής! από καιρό ήθελα από M να πάω σε XS μη σας πω κ XXS γιατί μόνο σε wind μιλάω! άρα πάω σήμερα παίρνω το κινητό κ κάνω αλλαγή συμβολαίου! πως το βλέπετε αξίζει?

Νομίζω ότι δεν θα το κάνουν σε όλους αυτό...αλλά ίσως και να το κάνουν για "κράχτη"...

 

όσον αφορά το συμβόλαιο, κάνε ότι σε συμφέρει...και εγώ πήγα από wind s (το παλιό) σε xxs...με 15 ευρώ πάγιο γιατί και εγώ μόνο σε wind μιλάω...;)

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα από την Wind να με ρωτήσουν γιατί θέλω να διακόψω το συμβόλαιό μου.

Αφού τους είπα ότι είναι θέμα προγράμματος (μεγάλο, δεν μου χρειάζεται), ότι θα κάνω την δουλειά μου με ένα What's Up με 10-15 ευρώ, αφού οι περισσότεροι πλέον έχουν από ένα What's Up, ότι δεν έμεινα ικανοποιημένος από το 3G στην επαρχία και ότι η επιδότηση των 80 ευρώ που μου είχαν πει είναι για γέλια, μου πρότειναν 400 ευρώ επιδότηση για το Galaxy S 2 σε 18μηνο συμβόλαιο. Να δώσω δηλαδή 200. (γιατί στην Wind έχει 600, όχι 500 όπως στα υπόλοιπα μαγαζια..)

Σαν νούμερο καλό ακούγεται, αλλά δεν θέλω να έχω συμβόλαιο πάλι..

 

Καμία άλλη πρόταση έχετε?

Ευχαριστώ

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα από την Wind να με ρωτήσουν γιατί θέλω να διακόψω το συμβόλαιό μου.

Αφού τους είπα ότι είναι θέμα προγράμματος (μεγάλο, δεν μου χρειάζεται), ότι θα κάνω την δουλειά μου με ένα What's Up με 10-15 ευρώ, αφού οι περισσότεροι πλέον έχουν από ένα What's Up, ότι δεν έμεινα ικανοποιημένος από το 3G στην επαρχία και ότι η επιδότηση των 80 ευρώ που μου είχαν πει είναι για γέλια, μου πρότειναν 400 ευρώ επιδότηση για το Galaxy S 2 σε 18μηνο συμβόλαιο. Να δώσω δηλαδή 200. (γιατί στην Wind έχει 600, όχι 500 όπως στα υπόλοιπα μαγαζια..)

Σαν νούμερο καλό ακούγεται, αλλά δεν θέλω να έχω συμβόλαιο πάλι..

 

Καμία άλλη πρόταση έχετε?

Ευχαριστώ

 

Φίλε το samsung galaxy s 2 πλέον πωλείται στα 479 ευρώ στα περισσότερα γνωστά καταστήματα, οπότε δε σου χαρίζουν αν σου το πουλάνε 600 ευρώ ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το samsung galaxy s 2 πλέον πωλείται στα 479 ευρώ στα περισσότερα γνωστά καταστήματα, οπότε δε σου χαρίζουν αν σου το πουλάνε 600 ευρώ ...

 

Το ξέρω φίλε μου, το ανέφερα κιόλας.

 

Απλά ρώτησα αν γνωρίζετε κάποια άλλη καλή προσφορά να τρέχει αυτόν τον καιρό.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου, το ανέφερα κιόλας.

 

Απλά ρώτησα αν γνωρίζετε κάποια άλλη καλή προσφορά να τρέχει αυτόν τον καιρό.

Ίσως θα ήταν καλό να κάνεις φορητότητα σε cosmote πχ καρτοσυμβόλαιο που σου δίνει 1500 προς όλους τους cosmote και κάτι άλλα

και να πάρεις και τη συσκευή από τα γνωστά μαγαζιά που συνεργάζονται με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Έχω εταιρικό συμβόλαιο και συσκευή Samsung G810. Λόγω εργασίας, κάποιες φορές χρειάζεται η άμεση αποστολή φαξ. Έχει υπ' όψη του κανείς πώς μπορεί να σταλεί φαξ μέσω κινητού?

 

Ο μόνος τρόπος που γνωρίζω είναι μέσω sms. Αυτό βέβαια προϋποθέτει ότι το μήνυμα θα έχει το ανώτερο 160 χαρακτήρες (το δοκίμασα χθες, με άνω των 160 το φαξ δεν έφυγε). Η υπηρεσία φαξ κοστίζει 5 ευρώ περίπου το μήνα. Υπάρχει άλλος τρόπος, πχ μέσω ίντερνετ? Αν ναι, αξίζει τον κόπο (από άποψη κόστους)?

Link to comment
Share on other sites

μεσω ιντερνετ μπορεις να δοκιμασεις fax μεσω voip παρόχων π.χ. omnivoice.eu και viva.gr .

Μέσω κινητού συνδεδεμενου στο ιντερνετ νομιζω οτι μπορουν να δουλεψουν και τα συγκεκριμενα,ζητάνε να ανεβασεις το φαξ σε doc ή pdf αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Έχω το wind M το παλιό με τα 250 λεπτά προς όλους.. με βολεύει πολύ το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά λόγο του οτι δεν μου έδιναν καλή επιδότηση (80€ ή 4€ εκπτωση παγίου) είπα να ρισκάρω και να τους ταρακουνίσω λίγο... έκανα λοιπόν αίτηση φορητότητας στην cosmote να μου το κάνουν cosmokarta και σήμερα με πήραν τηλέφωνο απο την wind, τους εξήγησα τους λόγους που ήθελα να φύγω και μου έκαναν 50% έκπτωση παγίου!! Εννοείτε πως παρέμεινα στην wind και διευκρίνησε η κοπέλα οτι θα συνεχίσω όπως έχει με το παλιό wind M!! Απο ότι κατάλαβα είναι μια προσφορά αυτών των ημερών, γιατί αρκετοί γνωστοί μου έφυγαν απο τη wind και η wind ήταν αδιαπραγμάτευτη.. ούτε +1 € παραπάνω επιδότηση δεν τους έδιναν!! Oπότε ας δοκιμάσουν όποιοι θέλουν ένα τηλεφώνιμα στο τμήμα προσφορών της wind!

 

Ενω εχει γινει η μειωση παγιου 50% χθες που πηγα να πληρωσω λογαριασμο μου ειπε η κοπελα οτι εχω επιδοτηση 80€! Τις εξηγησα οτι με πηραν απο τα κενρικα της wind και ηδη ισχυει η προσφορα που μου εκαναν αλλα αυτη επεμενε οτι μπορω να παρω και αυτη την επιδοτηση η 7€εκπτωση παγιου! Δεν εκανα καμια ενεργεια γιατι φοβηθηκα μη γινει καμια στραβη και χασω το 50%! Εσεις τι λετε θα εχω προβλημα αν παρω και αυτην την εκπτωση παγιου?

Link to comment
Share on other sites

Ενω εχει γινει η μειωση παγιου 50% χθες που πηγα να πληρωσω λογαριασμο μου ειπε η κοπελα οτι εχω επιδοτηση 80€! Τις εξηγησα οτι με πηραν απο τα κενρικα της wind και ηδη ισχυει η προσφορα που μου εκαναν αλλα αυτη επεμενε οτι μπορω να παρω και αυτη την επιδοτηση η 7€εκπτωση παγιου! Δεν εκανα καμια ενεργεια γιατι φοβηθηκα μη γινει καμια στραβη και χασω το 50%! Εσεις τι λετε θα εχω προβλημα αν παρω και αυτην την εκπτωση παγιου?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω σου προτεινω να το σιγουρεψεις, παιρνοντας τηλ την εξυπηρετηση πελατων και κρατωντας το ονομα της τηλεφωνητριας που θα μιλησεις. Ενας φιλος μου ειχε vodafone και οταν πηγε να μαθει για την επιδοτηση του, του ειχαν βαλει αυθαιρετα εκπτωση παγιου. Ο λογος; Καθε καταστημα εχει μηνιαιους στοχους και μεσα σε αυτους ειναι και οι ανανεωσεις συμβολαιων.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να συνδιασω κινητο,σταθερο και ιντερνετ στη wind. Το Double Play L εχει online προσφορα 3 μηνες δωρο και επιπλεον εκπτωση 10,33 ευρω στο κινητο.Γνωριζει κανεις αν το συμβολαιο για το Double Play σε αυτην την περιπτωση ειναι δωδεκαμηνης διαρκειας;Για το κινητο ειναι σιγουρα μιας και το αναγραφει εμφανως,το αλλο ομως κρυβεται επιμελως νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα της wind αντίστοιχο του cosmote μηδενικό πάγιο ή cosmote βασικό. Δεν έχει?

 

Έχει δλδ μόνο προγράμματα συμβολαίου με χρόνο ομιλίας??

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα της wind αντίστοιχο του cosmote μηδενικό πάγιο ή cosmote βασικό. Δεν έχει?

 

Έχει δλδ μόνο προγράμματα συμβολαίου με χρόνο ομιλίας??

 

Ίσως σε καλύψει το συμβόλαιο της Q

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Wind Flexy Zero με μηδενικό πάγιο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να συνδιασω κινητο,σταθερο και ιντερνετ στη wind. Το Double Play L εχει online προσφορα 3 μηνες δωρο και επιπλεον εκπτωση 10,33 ευρω στο κινητο.Γνωριζει κανεις αν το συμβολαιο για το Double Play σε αυτην την περιπτωση ειναι δωδεκαμηνης διαρκειας;Για το κινητο ειναι σιγουρα μιας και το αναγραφει εμφανως,το αλλο ομως κρυβεται επιμελως νομιζω.

 

Όλα για 12 μήνες ισχύουν

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήμουν με ένα φίλο μου ο οποίος έχει σύνδεσή Wind, παίρνει στο c.c. τηλέφωνο να ρωτήσει κάτι σχετικά με την επιδότηση του. Απάντησε μια κοπέλα στο τηλέφωνο, του λέει πείτε μου τον αριθμό σας ε τον λέει μετά τον ρωτάει σε ποιον ανήκει η γραμμή ε λέει ο φίλος μου στο όνομά του πατέρα μου είναι η γραμμή αλλα την χρησιμοποιώ εγώ, του λέει μετά αυτή αφμ η αριθμό ταυτότητας γνωρίζετε ο φίλος μου τα λέει και τα δυο γιατί τα έχει πάντα πρόχειρα επίδει το νούμερο δεν είναι στο όνομά του. Μετά κάποια δευτερόλεπτα σιγής του κάνει η κοπέλα συγνώμη αλλα πρέπει να μιλήσουμε με τον κάτοχο της γραμμής μα εγώ είμαι ο κάτοχος της γραμμής της άπαντα ο φίλος μου συνεχίζει εκείνη πρέπει να μιλήσουμε με τον κάτοχο της γραμμής, το λέει και τρίτη φορά!!! Πόσο για τα μπάζα είναι πια αυτή η εταιρεία??? Έλεος πια για μια απλή ερωτηση. Έλεος πια με τα μπάζα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να δίνουν πληροφορίες για τη γραμμή ή το λογαριασμό όταν δεν μιλάνε με τον κάτοχο της γραμμής. Άλλο κάτοχος γραμμής (συνδρομητής) και άλλο ο χρήστης. Πολύ σωστά κάνανε και το ίδιο κάνουν και οι άλλες εταιρείες και έτσι είναι το σωστό άσχετα αν δεν βολεύει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να δίνουν πληροφορίες για τη γραμμή ή το λογαριασμό όταν δεν μιλάνε με τον κάτοχο της γραμμής. Άλλο κάτοχος γραμμής (συνδρομητής) και άλλο ο χρήστης. Πολύ σωστά κάνανε και το ίδιο κάνουν και οι άλλες εταιρείες και έτσι είναι το σωστό άσχετα αν δεν βολεύει...

 

Αύριο που θα φάνε μια αίτηση φορητοτητας για τους κοκκινους ας ψάχνουν μετά τον κάτοχο της γραμμής. Η μάλλον πιο σωστά όταν πάρουν τηλέφωνο να ρωτήσουν γιατί φευγετε θα ακούσουν τον πραγματικό κάτοχο να τους μιλάει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

τι λες τώρα δλδ άμα ο κάτοχος είναι άρρωστος πχ και δε μπορεί να μιλήσει δεν θα έχει εξυπηρέτηση?
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Αύριο που θα φάνε μια αίτηση φορητοτητας για τους κοκκινους ας ψάχνουν μετά τον κάτοχο της γραμμής. Η μάλλον πιο σωστά όταν πάρουν τηλέφωνο να ρωτήσουν γιατί φευγετε θα ακούσουν τον πραγματικό κάτοχο να τους μιλάει.

 

Ενημερωτικά, όλες οι εταιρείες το κάνουν αυτό (και καλά κάνουν), οπότε είτε στους κόκκινους είτε στους πράσινους να πας το ιδιο είναι (εκτος και εαν εχει κ αλλον λογο ο φιλος σου να φυγει) :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, όλες οι εταιρείες το κάνουν αυτό (και καλά κάνουν), οπότε είτε στους κόκκινους είτε στους πράσινους να πας το ιδιο είναι (εκτος και εαν εχει κ αλλον λογο ο φιλος σου να φυγει) :p

 

Της είπε αφμ και ταυτότητα, έπρεπε να του πει πότε ανοίγει η επιδότηση. Δε ρώτησε κάτι το συνταρακτικό,

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλά να ξανακαλέσει , θα βγεί άλλη κοπέλα και θα προσποιηθεί τον πατέρα του .

Έίναι και λίγω κάπως , να λές , έχω τα στοιχεία αλλα΄δεν είμαι εγώ......

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανά μήνα με ειδοποίησαν από τη Wind ότι μπορώ να εκμεταλλευτώ την επιδότησή μου και ότι μετά από λίγο καιρό θα την έχανα. Επέλεξα έκπτωση αντί επιδότησης.

Όταν ήρθε ο λογαριασμός δεν υπήρχε καμία έκπτωση και όταν πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι το συμβόλαιό μου "λήγει" κανονικά σε 3 μήνες και ότι έκπτωση θα έβλεπα μετά από 4 μήνες (ενώ στο κατάστημα μου είχαν πει ότι μπαίνει σε ισχύ νέο συμβόλαιο με έκπτωση από τον επόμενο λογαριασμό).

Όταν ρώτησα για διακοπή συμβολαίου σε 3 μήνες, η τύπισσα μου είπε ότι σε περίπτωση διακοπής τότε θα πρέπει να επιστρέψω(!?!?!?) όλο το ποσό της επιδότησης (το οποίο όμως δεν έχω πάρει). Της είπα λοιπόν να μου δώσει την επιδότηση και μετά να την επιστρέψω. Τελικά δεν βρήκα άκρη. Το θέμα είναι ότι για να σπάσω κανονικά το συμβόλαιο θα πρέπει να περιμένω 16 μήνες.

 

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τη wind (όταν δηλαδή θες να σπάσεις το συμβόλαιο και ενώ έχεις έκπτωση αντί επιδότησης)? Στη vodafone σίγουρα και νομίζω και στην cosmote δεν σου ζητάνε τίποτα με το σκεπτικό ότι την επιδότηση την παίρνεις τμηματικά ενώ παράλληλα "κάθεσαι" και στο συμβόλαιο συμπληρώνοντας μήνες παραμονής. Επίσης στη vodafone ακόμα και έκπτωση να πάρεις, η επιδότησή σου είναι άμεσα διαθέσιμη όποια στιγμή θες, υπογράφοντας νέο συμβόλαιο (χωρίς την έκπτωση).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...