Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κάτι? Μολις εκανα προγραμμα Flexy 30 και μου περασανς και τα 500 λεπτα χρονου ομιλιας. Η ερωτηση ειναι η εξης: οταν εγω κανω τωρα που ξεκινησα μια κληση σε σταθερο απο που θα τραβηξει χρονο? Απο τα 170 του προγραμματος ή απο τα 500? Φοβαμαι μηπως πρωτα τρωει τα δωρεαν λεπτα του προγρμματος και μετα ενργοποιειται το εξτρα προγραμμα
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κάτι? Μολις εκανα προγραμμα Flexy 30 και μου περασανς και τα 500 λεπτα χρονου ομιλιας. Η ερωτηση ειναι η εξης: οταν εγω κανω τωρα που ξεκινησα μια κληση σε σταθερο απο που θα τραβηξει χρονο? Απο τα 170 του προγραμματος ή απο τα 500? Φοβαμαι μηπως πρωτα τρωει τα δωρεαν λεπτα του προγρμματος και μετα ενργοποιειται το εξτρα προγραμμα

Όταν καλείς σταθερό τηλέφωνο, αφαιρείται χρόνος από τα 500 λεπτά προς σταθερά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε,λογικα οταν βγηκε η ενημερωση για την αλλαγη τελων κινητης, ελεγε πχ κλιμακα 1 απο 0-20ευρω 2ευρω.

γιατι δεν ελεγε απο 1-20??

 

περα απο αυτο,παλι συνδρομητης εισαι και ολο και κατι πληρωνεις...

η αληθεια ειναι οτι δεν το χω δει ποτε καποιος να πληρωνει 2,38..

 

 

Πριν τη συνένωση ΤΙΜ και Q, εμένα μου είχε έρθει πολλές φορές λογαριασμός που να περιλαμβάνει μόνο τα τέλη συνδρομητών κινητής, από μια σύνδεση Q που δεν τη χρησιμοποιούσα...

Πλέον... το χρησιμοποιώ κανονικά, οπότε δεν ξέρω αν έχει κοπεί η ισχύει ακόμη... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

στο επιβεβαιωνω εγω! 0,20/λεπτο εως και 31/9/2007

 

Αυτή η χρέωση ισχύει για στο Wind 1 ;

 

Και κάτι ακόμη.

 

Έκανα αίτηση για φορητότητα για να έρθω στη Wind στις 27/7. Σήμερα (2/8) η αίτηση έγινε δεκτή και η αλλαγή δικτύου θα γίνει στις 13/8 !;! Ενώ ηταν να γίνει σήμερα (2/8)...

 

Ποιός φταίει ;:angry: Μήπως η ζέστη ;;;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για φορητότητα για να έρθω στη Wind στις 27/7. Σήμερα (2/8) η αίτηση έγινε δεκτή και η αλλαγή δικτύου θα γίνει στις 13/8 !;! Ενώ ηταν να γίνει σήμερα (2/8)...

 

Ποιός φταίει ;:angry: Μήπως η ζέστη ;;;:cool:

Η ΕΕΤΤ φταίει που τους αφήνει τόσο περιθώριο...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χρέωση ισχύει για στο Wind 1 ;

 

Και κάτι ακόμη.

 

Έκανα αίτηση για φορητότητα για να έρθω στη Wind στις 27/7. Σήμερα (2/8) η αίτηση έγινε δεκτή και η αλλαγή δικτύου θα γίνει στις 13/8 !;! Ενώ ηταν να γίνει σήμερα (2/8)...

 

Ποιός φταίει ;:angry: Μήπως η ζέστη ;;;:cool:

παντου ισχυει!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις!

 

ειδηση: σας ειπα οτι απο αυριο θα εχουμε ολοι roaming χωρις καμια χρονοβορα διαδικασια?

δηλαδη θες να ανοιξεις το roaming...τηλεφωνακι στο 1260 ή πας σ'ενα καταστημα και γινεται η δουλεια σου. :)

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός γιατί με ενδιαφέρει?? Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός γιατί με ενδιαφέρει?? Thanks

τι εννοεις πιο αναλυτικος? λογαριασμος ειμαι ?:p

 

απλα παλιοτερα επρεπε να βαλεις εγγυση 300ευρω...μετα εγιναν 200 και τωρα δωρεαν μ'ενα τηλ στο 1260 ή αν πας σε καποιο καταστημα και τους πεις να σου ανοιξουν το roaming

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ή αν πας σε καποιο καταστημα και τους πεις να σου ανοιξουν το roaming

 

Ναι, σωθηκε αν το κανει αυτο :lol::lol::lol: :p

 

 

αχχχχ bill, καιρο ειχα να σε πειραξω!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωθηκε αν το κανει αυτο :lol::lol::lol: :p

 

 

 

μη το γελάς.. καθόλου! από τις 11 Ιουλίου έχουν στείλει τα χαρτιά μου από ένα κατάστημα WIND Βόλου για το ebill και ακόμα τπτ.. όχι οτι περίμενα να γίνει.. την ώρα που ετοίμαζαν την αίτηση μάλωνε ο ένας υπάλληλος με τις δύο άλλες κοπέλες του καταστήματος για το ποιος θα πάει να πάρει τα σουβλάκια.. :mad: (και το κακό είναι πως δε μπορώ να ξαναπάω Βόλο πριν τέλος Αυγούστου)

 

είναι μερικά που θέλουν κλείσιμο..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωθηκε αν το κανει αυτο :lol::lol::lol: :p

 

 

αχχχχ bill, καιρο ειχα να σε πειραξω!!!:rolleyes:

αχχχχχ τωρα που θα βγουνε τα σταθερα...να δεις πειραγμα που θα φας εσυ! :ρ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπάζαααααααα: Δεν μπορώ να έχω ΜΟΝΟ ηλεκτρονική αναλύτική κατάσταση κλήσεων. Πρέπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ! ΩΡΑΙΑ

 

ΘΕΛΩ........E-Bill ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ !

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπάζαααααααα: Δεν μπορώ να έχω ΜΟΝΟ ηλεκτρονική αναλύτική κατάσταση κλήσεων. Πρέπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ! ΩΡΑΙΑ

 

ΘΕΛΩ........E-Bill ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ !

 

Μα το εΒίλλ αυτό ακριβώς σου παρέχει... Ηλεκτρονική ανάλυση λογαριασμού και με δυνατότητες αρχειοθέτησης και στατιστικής ανάλυσης.

Δεν καταλαβαίνω εσένα γιατί δε σου δουλεύει...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί κάργα...εγώ γι'αυτό έκανα αίτηση..για να έχω σε ηλεκτρονική μορφή την αναλύτική κατάσταση. Και μου λέει σήμερα ένας απο το cc οτι ΔΕΝ γίνεται αν δεν έχεις το E-bill plus !Τους δέρνεις ή δεν τους δέρνεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί κάργα...εγώ γι'αυτό έκανα αίτηση..για να έχω σε ηλεκτρονική μορφή την αναλύτική κατάσταση. Και μου λέει σήμερα ένας απο το cc οτι ΔΕΝ γίνεται αν δεν έχεις το E-bill plus !Τους δέρνεις ή δεν τους δέρνεις;

 

Όχι βέβαια. Κάνεις φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχου κι εσυ πια.....ελεος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1989971#post1989971

 

Διαβαστε και λιγο στο site της WIND. Τοσο δυσκολο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ωχου κι εσυ πια.....ελεος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1989971#post1989971

 

Διαβαστε και λιγο στο site της WIND. Τοσο δυσκολο ειναι?

Φυσικά αυτό αναφέρεται και στους όρους της αίτησης...

Και είναι και πολιτική (και τιμολόγηση) όσων εταιρειών παρέχουν ηλεκτρονική μορφή λογαριασμών.

Η Wind, πάντως έχει την καλύτερη μορφή σε σταιτστική ανάλυση, επιλογές και δυνατότητες. Χρειάζεται βέβεια αρκετή βελτίωση ως προς τη χρηστικότητα και την εικαστικότητα το site και τους το έχω επισημάνει.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Κάνεις φορητότητα.

 

Και που θα βρω χειρότερα; ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, είναι πολύ απλά τα πράγματα:

1) Αν θέλεις ηλεκτρ. λογαριασμό και ταυτόχρονα στον έντυπο λογαριασμό ανάλυση κλήσεων, επιλέγεις το E-Bill plus.

2) Aν θέλεις ηλεκτρ. λογαριασμό χωρίς χρέωση, επιλέγεις το απλό E-Bill, αλλά δεν έχεις αναλυτικό λογαριασμό σε έντυπη μορφή.

Γιατί κάνουμε τα εύκολα δύσκολα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2) Σε έντυπη μορφή δεν το θέλω...σε ηλεκτρονική θέλω αναλυτικό και μου είπαν οτι δεν γίνεται και πρέπει να πάω στο e-bill plus. Αυτό συζητάμε. Το παλικάρι δεν ήξερε τι του γίνεται τελικά;
Link to comment
Share on other sites

2) Σε έντυπη μορφή δεν το θέλω...σε ηλεκτρονική θέλω αναλυτικό και μου είπαν οτι δεν γίνεται και πρέπει να πάω στο e-bill plus. Αυτό συζητάμε. Το παλικάρι δεν ήξερε τι του γίνεται τελικά;

Μα σε ηλεκτρονική μορφή έτσι κι αλλιώς είναι αναλυτικός...

Η διαφορά του plus από τον απλό είναι πως στον plus έρχεται και έντυπος αναλυτικός, ενώ στον απλό όχι.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες ειναι αληθεια πως εαν εχεις κανει νεα συνδεση σε flexy (πχ flexy 40) πληρωνεις στον πρωτο λογαριασμο κανονικα το παγιο των 40 ευρω και απο τον δευτερο μηνα ξεκινα να χρεωνει τα 35 ευρω χωρις να σου πιστωσει τα 5 ευρω του πρωτου ?????

Ρωτω διοτι εμενα σε νεα συνδεση που εκανα μου χρεωσε κανονικα το παγιο 40 ευρω (υπεγραψα για flexy 40) και πηρα την παραπανω απαντηση απο το 1260 !!!! Ελπιζω να ηταν μπαρουφα της τηλεφωνητριας διοτι εαν ισχυει ειναι απατεωνια !!!

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

To 1112 parousiazei katholou disleitourgies?prin 3 meres eixa katanalwsei 28 euro kai shmera mou leei pws exw eksantlisei to xrono omilias tou programatos mou (flexy 30). Se autes tis 3 meres zhthma na exw milhsei 15 lepta kai 2-3 sms.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες ειναι αληθεια πως εαν εχεις κανει νεα συνδεση σε flexy (πχ flexy 40) πληρωνεις στον πρωτο λογαριασμο κανονικα το παγιο των 40 ευρω και απο τον δευτερο μηνα ξεκινα να χρεωνει τα 35 ευρω χωρις να σου πιστωσει τα 5 ευρω του πρωτου ?????

Ρωτω διοτι εμενα σε νεα συνδεση που εκανα μου χρεωσε κανονικα το παγιο 40 ευρω (υπεγραψα για flexy 40) και πηρα την παραπανω απαντηση απο το 1260 !!!! Ελπιζω να ηταν μπαρουφα της τηλεφωνητριας διοτι εαν ισχυει ειναι απατεωνια !!!

 

Όντως ισχύει. Δεν σου είπαν μπαρούφες. Κι εγώ νέα σύνδεση έκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...