Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δυο αριθμους WIND στο ονομα μου θα με συμφερε να κανω καποιο πακετο ωστε να εχω ενα λογαριασμο και ισως και καποια επιπλεον προνομοια...??? Οι γνωριζοντες ας απαντησουν παρκαλω.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο αριθμους WIND στο ονομα μου θα με συμφερε να κανω καποιο πακετο ωστε να εχω ενα λογαριασμο και ισως και καποια επιπλεον προνομοια...??? Οι γνωριζοντες ας απαντησουν παρκαλω.

 

Θα μπορουσες να τους κανεις οικογενειακο πακετο με τα ιδια παγια που εχεις τωρα και θα ειχες εντελως δωρεαν 2 ωρες για ενδοοικογενειακες κλησεις (κλησεις αναμεσα στα νουμερα αυτα).

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ή αν δεν θελεις τις 2 ωρες ενδοοικογενειακες κλησεις τοτε θα εχεις 10% εκπτωση στα παγια :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ή αν δεν θελεις τις 2 ωρες ενδοοικογενειακες κλησεις τοτε θα εχεις 10% εκπτωση στα παγια :happy:

 

 

Μαλλον κατι τετοιο βλεπω να κανω αν ισχυει βεβαια...;);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγο καιρό είδα εδώ και αναφέρθηκαν διάφοροι (μεταξύ των οποίων και ο άπαιχτος billakoss) στο Wind eBill...Για να μαθαίνουν όσοι έχουν ειδοποίηση μέσω email και δεν το είδαν στο forum...Ορίστε οι "ευχάριστες εμπειρίες μου" με το eBill...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180514

 

:(

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα ευχάριστο πολύ. αθηνα κέντρο έχετε να προτείνεται κανένα κατάστημα τις προκοπης να ξέρουν καλά τι γίνετε?η και νοτιοανατολικά προάστια

 

συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλα η προσφορα στο flexy είναι ως 31/12 η 31/8.σήμερα μπηκα σε 3-4 καταστήματα wind και άλλοι λέγανε το ένα και άλλοι το άλλο.άλλοι πάλι δεν ήξεραν αν έχει ημερομηνία λήξης. ( θα θελα να ξερα από περνούν ενημέρωση κάθε φορα).

 

πιο είναι το αληθινό παιδιά? κανένα έγκυρο link υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1122&langID=1

Ισχύει για νέες συνδέσεις και αλλαγές πακέτων σε προγράμματα WIND Flexy μεγαλύτερης αξίας που θα πραγματοποιηθούν έως 31/12/2007 και για 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλα η προσφορα στο flexy είναι ως 31/12 η 31/8.σήμερα μπηκα σε 3-4 καταστήματα wind και άλλοι λέγανε το ένα και άλλοι το άλλο.άλλοι πάλι δεν ήξεραν αν έχει ημερομηνία λήξης. ( θα θελα να ξερα από περνούν ενημέρωση κάθε φορα).

 

πιο είναι το αληθινό παιδιά? κανένα έγκυρο link υπάρχει?

Σήμερα ρώτησα το κατάστημα στην Καλαμάτα και η κοπέλα μου είπε πως ισχύει σίγουρα ως το τέλος του χρόνου. Και του λόγου το αληθές: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1122

Ισχύει για νέες συνδέσεις και αλλαγές πακέτων σε προγράμματα WIND Flexy μεγαλύτερης αξίας που θα πραγματοποιηθούν έως 31/12/2007 και για 1 χρόνο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο ξεκαθάρισε αυτο.απο αυτούς που έχουν το flexy πως ακριβώς γίνετε η ενημέρωση μέσα από το 1112 με sms? δηλαδή με πιο τρόπο σε ενημερώνει τι σου λέει ακριβώς?πχ για το flexy 25 και τα 32.50€ χρήσης που εχής τι σου λέει ακριβώς? στο δίνη σε μορφή υπολοιπου η σου λέει εχής χρησιμοποίηση 5€ ως τώρα.

 

επίσης αναφέρθηκε πως το 1112 σου λέει ποσο υπόλοιπο εχής αλλα χωρίς ΦΠΑ. είναι αλήθεια αυτό? το έχετε βρει κάπου γραμμένο στα τις wind?

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο ξεκαθάρισε αυτο.απο αυτούς που έχουν το flexy πως ακριβώς γίνετε η ενημέρωση μέσα από το 1112 με sms? δηλαδή με πιο τρόπο σε ενημερώνει τι σου λέει ακριβώς?πχ για το flexy 25 και τα 32.50€ χρήσης που εχής τι σου λέει ακριβώς? στο δίνη σε μορφή υπολοιπου η σου λέει εχής χρησιμοποίηση 5€ ως τώρα.

 

επίσης αναφέρθηκε πως το 1112 σου λέει ποσο υπόλοιπο εχής αλλα χωρίς ΦΠΑ. είναι αλήθεια αυτό? το έχετε βρει κάπου γραμμένο στα τις wind?

 

Το μηνυμα λεει " ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ: ... ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ: ....

 

Και ναι, ειναι χωρις φπα (δυστυχως το καταλαβα κατοπιν εορτης). Φυσικα δεν υπαρχει καπου γραμμενο, για τη wind μιλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα λεει " ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ: ... ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ: ....

 

Και ναι, ειναι χωρις φπα (δυστυχως το καταλαβα κατοπιν εορτης). Φυσικα δεν υπαρχει καπου γραμμενο, για τη wind μιλαμε.

Ποιό φλέξι έχεις εσύ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 30.

Ωραία.

Μέχρι πόσο υπόλοιπο σου δείχνει το 1112 πριν αρχίσεις να χρεώνεσαι;

30€;

25,21€;

35,70€;

Άλλο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Μέχρι πόσο υπόλοιπο σου δείχνει το 1112 πριν αρχίσεις να χρεώνεσαι;

30€;

25,21€;

35,70€;

Άλλο;

 

Το 1112 αναφερεται στην ενσωματομενη χρηση του προγραμματος, δηλαδη για το flexy 30 στα 43κατι Ευρω κτλ. Αρα εχεις μεχρι ~ 36.5 Ευρω (43κατι Ευρω χωρις ΦΠΑ).

Link to comment
Share on other sites

Το 1112 αναφερεται στην ενσωματομενη χρηση του προγραμματος, δηλαδη για το flexy 30 στα 43κατι Ευρω κτλ. Αρα εχεις μεχρι ~ 36.5 Ευρω (43κατι Ευρω χωρις ΦΠΑ).

Άρα πάει μέχρι 35,70 (είναι 42,48 με το ΦΠΑ).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν ξέρω που θα έπρεπε να κάνω την ερώτηση, για αυτό άνοιξα το νέο θέμα.

Παρακαλώ να τη μεταφέρετε στο σωστό thread (και νομίζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει επισημασμένο thread για τα οικογενειακά).

 

Αυτή τη στιγμή έχει η οικογένειά μου ένα οικογενειακό πρόγραμμα που ξεκίνησε πέρυσι το Γενάρη, οπότε λογικά θα λάβουμε νέα επιδότηση τον ερχόμενο Γενάρη. Εγώ δεν είμαι σε αυτό το οικογενειακό, και σκέφτομαι να μπω και εγώ αφήνοντας το Wind 1 για χάρη του Wind Flexy 25.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. αν εγώ μεταφερθώ στο Flexy 25 παίρνοντας επιδότηση, θα μπορώ να μπω στο οικογενειακό αμέσως μετά;

2. αν στο παραπάνω η απάντηση είναι ναι, και μπω στο οικογενειακό παίρνοντας και επιδότηση, αυτό θα επηρεάσει την επιδότηση που θα πάρει το οικογενειακό το Γενάρη για τις υπόλοιπες γραμμές του;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οτι μπορεις να μπεις στο οικογενειακο μπορεις, για την επιδοτηση δε ξερω αλλα λογικα τα αλλα μελη θα παρουν τον Ιανουριο και εσυ του χρονου τετοιο καιρο.
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι νομίζω πως δεν μπορείς να μπεις στο οικογενειακό επειδή πρέπει οι γραμμές να είναι στο ίδιο όνομα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι νομίζω πως δεν μπορείς να μπεις στο οικογενειακό επειδή πρέπει οι γραμμές να είναι στο ίδιο όνομα.

Αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν ξέρω που θα έπρεπε να κάνω την ερώτηση, για αυτό άνοιξα το νέο θέμα.

Παρακαλώ να τη μεταφέρετε στο σωστό thread (και νομίζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει επισημασμένο thread για τα οικογενειακά).

 

Αυτή τη στιγμή έχει η οικογένειά μου ένα οικογενειακό πρόγραμμα που ξεκίνησε πέρυσι το Γενάρη, οπότε λογικά θα λάβουμε νέα επιδότηση τον ερχόμενο Γενάρη. Εγώ δεν είμαι σε αυτό το οικογενειακό, και σκέφτομαι να μπω και εγώ αφήνοντας το Wind 1 για χάρη του Wind Flexy 25.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1. αν εγώ μεταφερθώ στο Flexy 25 παίρνοντας επιδότηση, θα μπορώ να μπω στο οικογενειακό αμέσως μετά;

2. αν στο παραπάνω η απάντηση είναι ναι, και μπω στο οικογενειακό παίρνοντας και επιδότηση, αυτό θα επηρεάσει την επιδότηση που θα πάρει το οικογενειακό το Γενάρη για τις υπόλοιπες γραμμές του;

Αρχικά θα πάρεις εσύ τώρα την επιδότηση και θα μπεις στο Flexy 25. Μετά θα γίνει μεταβίβαση της γραμμής σου στο όνομα που είναι το οικογενειακό και θα ενταχθεί στο πακέτο. Τον Γενάρη οι υπόλοιπες γραμμές θα έχουν κανονικά επιδότηση εκτός από τη δική σου η οποία θα έχει το επόμενο καλοκαίρι (σε 11 μήνες από τώρα δηλαδή, σύμφωνα πάντα με την πολιτική που ισχύει σήμερα).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θα πάρεις εσύ τώρα την επιδότηση και θα μπεις στο Flexy 25. Μετά θα γίνει μεταβίβαση της γραμμής σου στο όνομα που είναι το οικογενειακό και θα ενταχθεί στο πακέτο. Τον Γενάρη οι υπόλοιπες γραμμές θα έχουν κανονικά επιδότηση εκτός από τη δική σου η οποία θα έχει το επόμενο καλοκαίρι (σε 11 μήνες από τώρα δηλαδή, σύμφωνα πάντα με την πολιτική που ισχύει σήμερα).

Α μάλιστα.

Επομένως ακόμα και αν οι γραμμές είναι ενωμένες σε ένα οικογενειακό, η επιδότηση υπολογίζεται για την κάθε μία ανεξάρτητα. Πολύ καλό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις μεταβίβαση γραμμής σε άλλο όνομα, δεν θεωρείται σαν διακοπή (δηλαδή δεν πληρώνεις την επιδότηση); Στην vodafone παλιότερα τουλάχιστον, αν έκανες μεταβίβαση, έπρεπε να πληρώσεις την επιδότηση όπως στη διακοπή!
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις μεταβίβαση γραμμής σε άλλο όνομα, δεν θεωρείται σαν διακοπή (δηλαδή δεν πληρώνεις την επιδότηση); Στην vodafone παλιότερα τουλάχιστον, αν έκανες μεταβίβαση, έπρεπε να πληρώσεις την επιδότηση όπως στη διακοπή!

Όχι, απλώς αλλάζει ο κάτοχος της γραμμής. Δεν είναι διακοπή.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σε εμένα πρόσφατα συνέβη το εξής.

Έκανα φορητότητα σε wind κάπου στις αρχές του 2007, χωρίς να πάρω επιδότηση γιατί πήγα δοκιμαστικά!

 

Το σύστημα λοιπόν της wind, δεν μου δίνει επιδότηση μέχρι να κλείσω χρόνο, γιατί τυπικά ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ύψους 0 Ευρώ...

 

Το αντιπαρέρχομαι και συνεχίζω. Δύο βδομάδες πριν την παρουσίαση της προσφοράς με το προηγούμενο πάγιο στα flexy, έκανα αναβάθμιση από το flexy 45 στο 55.

 

Πριν από 5 μέρες λοιπόν, με παίρνουν από την wind επειδή τους είχα στείλει email και τους λέω, επιδότηση μου δίνετε; -Δεν σας δίνουμε! -Μα αφού δεν έχω πάρει επιδότηση! -Το ξέρουμε, αλλά είναι bug του "συστήματος" δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι...

 

-Την προσφορά με το επόμενο πάγιο μου τι δίνετε; -Δεν γίνεται...

 

Τους λέω κι εγώ λοιπόν, αν κάνω φορητότητα σε vodafone και μετά πίσω στην wind, όλα αυτά δεν θα τα πάρω σαν νέος πελάτης; Μου λένε ναι... Και σε εσάς δεν θα πληρώσω αποσύνδεση γιατί δεν έχω πάρει επιδότηση, σωστά; Σωστά!

 

Ε, τότε γιατί να κάνω όλη αυτή την ταλαιπωρία για κάτι που μπορείτε να μου το δώσετε μιας και είμαι καλός σας πελάτης και σας κάνω και λογαριασμούς 100-120 Ευρώ το μήνα; Επίσης, όταν θα κάνω την φορητότητα να φύγω, και θα με πάρει το retention, τι θα τους πω; Το σκέφτηκε λοιπόν λίγο η κοπέλα, μου λέει θα σημειώσω ότι τα ζητήσατε όλα αυτά (για το retention) και μου είπε ότι θα με ξαναπάρει αφού το ρωτήσει σε κάποιον ανώτερο.

 

Τελικά μου δώσανε το flexy 75 με το πάγιο που είμαι τώρα (55€) μεγάλη η χάρη τους!

Την επιδότηση, γιατί δεν την δίνουν; Αυτό το "σύστημά" τους είναι πια τόσο ανυπέρβλητο; Και μάλιστα όλοι με ρωτάνε, γιατί δεν πήρατε επιδότηση στη φορητότητα; Τους λέω, ήρθα δοκιμαστικά, δεν ήξερα αν θα μου έκανε η wind...

 

Σοβαρή πολιτική συγκράτησης πελατών έχουν οι εταιρείες μας! Ειδικά τώρα που οι φορητότητες είναι τζάμπα, θα έπρεπε να οργανωθούν λίγο περισσότερο! Στην Αμερική, τα αντίστοιχα τμήματα έχουν δικαιοδοσία να κάνουν κατευθείαν προσφορές στους πελάτες για να μην φύγουν! Εδώ πρέπει να τους πάρεις εσύ από το χεράκι και να τους κάνεις να καταλάβουν ότι δεν συμφέρει να σε χάσουν και ότι πρέπει να ρωτήσουν κάποιον ανώτερο!

 

PS: Α, εντωμεταξύ το ωραίο είναι ότι σε κάποια φάση, η κοπελιά που με πήρε μου λέει, στην εξυπηρέτηση πελατών πήρατε να τα πείτε όλα αυτά που μου λέτε, και λέω όχι, σας έστειλα email και με πήρατε εσείς τηλέφωνο, εσείς δεν είστε εξυπηρέτηση πελατών; Σε αυτή την ερώτηση δεν απάντησε... Την τάπωσα λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή πολιτική συγκράτησης πελατών έχουν οι εταιρείες μας! Ειδικά τώρα που οι φορητότητες είναι τζάμπα, θα έπρεπε να οργανωθούν λίγο περισσότερο! Στην Αμερική, τα αντίστοιχα τμήματα έχουν δικαιοδοσία να κάνουν κατευθείαν προσφορές στους πελάτες για να μην φύγουν! Εδώ πρέπει να τους πάρεις εσύ από το χεράκι και να τους κάνεις να καταλάβουν ότι δεν συμφέρει να σε χάσουν και ότι πρέπει να ρωτήσουν κάποιον ανώτερο!

Αυτή είναι η ουσία.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να το πάρουν πρέφα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...