Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, οι βιντεοκλησεις χρεωνονται ασχετα με το ποιο πακετο της δεσμευσης τιμης εχεις ενεργοποιησει; Εχουν ελαχιστη χρεωση και αν ναι, ποση ειναι αυτη, 30 δευτερολεπτα η 1 λεπτο;
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ τα καταστήματα τις πέρνουν δωρεάν...:rolleyes:

Δεν τις παίρνουν δωρεάν. Τα καταστήματα τις αγοράζουν στην τιμή των 10,47 ευρώ την κάρτα.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν τις παίρνουν δωρεάν. Τα καταστήματα τις αγοράζουν στην τιμή των 10,47 ευρώ την κάρτα.

 

Εννοείς τις απλές sim ή τα πακέτα με τα 12 ευρώ μέσα για παράδειγμα?

Δηλαδή όταν χαλάσει μέσα στην περίοδο εγγύησης (1 χρόνος είναι?) τους καλύπτει τα έξοδα η μαμά-εταιρεία?

Στην φορητότητα τι γίνεται που την παίρνεις δωρεάν από το κατάστημα? Ποιος τα πληρώνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν έχω βαρεθεί να περιμένω άλλο κάποια πράγματα...Είχα στείλει εδώ και μέρες μήνυμα για την επιστροφή του ποσού από την υπηρεσία με το 1 ευρώ για όλο το χρόνο που εγώ την είχα πληρώσει 10 ευρώ.Εκανα ότι και κάποιοι άλλοι εδώ στους οποίους ήρθε απάντηση οτι οκ, ειδικά για εσάς σας επιστρέφουμε τα χρήματα.Εγώ το έχω στείλει εδώ και 1,5 εβδομάδα το μήνυμα και τελικά τίποτα...Μου έχει σπάσει τα νεύρα.Οχι για τα λεφτά αλλά για το γαμ...Ειλικρινά, δεν ήμουν καν υποστηρικτής του οτι έπρεπε εξ αρχής να επιστραφούν χρήματα σε κανένα, καλό ήταν αυτό στη vodafone αλλά δε τους υποχρέωνε και κανείς να το κάνουν.Εμάς σε όσους μας είχαν πει για 10 ευρώ μας άρεσε και το πήραμε. Ανεξάρτητα αν μετά απο λίγο καιρό το ίδιο πράγμα λόγω ανταγωνισμού πολλοί άλλοι το αγόρασαν φθηνότερα. Η αγορά έτσι είναι.Αφού όμως τελικά πήραν απόφαση να επιστράψουν τα λεφτά ας το έκαναν σε όλους. Και τέλος πάντων αν ούτε αυτό γίνεται, και το έκαναν μόνο σε όσους παραπονιοντουσαν με mail ας το έκαναν για όλους αυτούς που έστειλαν το παράπονο με mail. Δηλαδή οι άλλοι που τους τα γύρισαν τί είχαν?Τόσα χρόνια πελάτης τους βαρέθηκα με αυτά...λές και είναι ο μπακάλης της γειτονιάς και δε γουστάρει τη φάτσα σου ή κανένας μπράβος που σε "κόβει"στην πόρτα για το αν θα μπείς ή όχι...Αφού δε μπαίνω λοιπόν, άντε γειά μια και καλή και να χαίρονται τους υπευθύνους τους...Οτι νά'ναι είμαστε γενικώς...Σοβαρευτείτε κάποτε ρεεε...!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναστείλε τους ένα μήνυμα ή κάνε αίτημα φορητότητας για αλλού.

Θα επικοινωνήσουν μαζί σου σε κάθε περίπτωση.

Στη δική μου περίπτωση με πρόβλημα που είχα, στο τέλος φέρθηκαν πολύ εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ πριν δοκίμασα και πέτυχε να μεταβώ από το Q πακέτο μου σε αντίστοιχο της cosmokarta να βάλω 1 λεπτό το λεπτό να μιλήσω με συμβόλαια wind στη συνέχεια να μεταβώ σε free2go και πάλι σε cosmokarta και να βάλω άλλα νουμερα για το 1 λεπτό το λεπτό.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θέλεις να πάρεις ένα συμβόλαιο wind απλά βάζεις το αντίστοιχο πακέτο μιλάς με 1 λεπτό το λεπτό και μετά επιστρέφεις στο Q/frog.

Δε περίμενα ότι γινόταν και απλά το δοκίμασα σε ένα ξεχασμένο free2go που είχα.

 

κάποιος που έχει π.χ. αγοράσει μια κάρτα των 30 ευρώ wind στην οποία του δίνονται σύμφωνα με την προσφορά της wind 50' ομιλίας προς όλους και 50 sms προς όλους και κάνει την πατέντα αυτή για να έχει 0.01 χρέωση σε 2 αριθμούς θα τα χάσει τα 50' + 50 η όχι; είναι πολύ σημαντικό. ?:wacko:

 

και κάτι άλλο η προσφορά των 50' + 50 ισχύει ΜΟΝΟ μέχρι 31/3/2009 η για πάντα;;

Link to comment
Share on other sites

Παρά το ότι η Wind, όπως και οι λοιπές εταιρίες κινητής μας έχουν ζαλίσει με τα δεκάδες πακέτα που εμφανίζουν κάθε μήνα, παραδέχομαι τη Wind για το 50-50.

 

οι φίλοι μου δεν είναι πρόβατα για να μαζεύονται στο μαντρί της κάθε εταιρείας όταν θυμηθεί να βγάλει οικονομικό πρόγραμμα. Με το 50-50 σπάει επιτέλους αυτό το τείχος ανάμεσα στα δίκτυα και μιλάμε με όποιον θέλουμε χωρίς να προσπαθούμε να τον πείσουμε να έρθει στο δικό μας δίκτυο...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παρά το ότι η Wind, όπως και οι λοιπές εταιρίες κινητής μας έχουν ζαλίσει με τα δεκάδες πακέτα που εμφανίζουν κάθε μήνα, παραδέχομαι τη Wind για το 50-50.

 

οι φίλοι μου δεν είναι πρόβατα για να μαζεύονται στο μαντρί της κάθε εταιρείας όταν θυμηθεί να βγάλει οικονομικό πρόγραμμα. Με το 50-50 σπάει επιτέλους αυτό το τείχος ανάμεσα στα δίκτυα και μιλάμε με όποιον θέλουμε χωρίς να προσπαθούμε να τον πείσουμε να έρθει στο δικό μας δίκτυο...

 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το ποσό των 30 ευρώ το μήνα, είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά το ποσό των 30 ευρώ το μήνα, είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους...

 

Σωστά και το γεγονός ότι η χρέωση γίνεται ανά 3 λεπτά που το πας;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και το γεγονός ότι η χρέωση γίνεται ανά 3 λεπτά που το πας;

 

Όντως! (αν και από λάθος της WIND γίνεται ανά δευτερόλεπτο μέχρι τώρα)...

Αλλά αυτό είναι προσφορά, δε θα ισχύει προφανώς για πάντα! Αλλά το σημαντικότερο πρόβλημα για μένα είναι τα 30 ευρώ... Είναι απαγορευτικό!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως συμφερει ο συνδυασμος προγραμματων ομιλιας με το 50+50??

 

30 λεπτα με 10 ευρο για 1 μηνα

60 λεπτα με 17 ευρο για 1 μηνα

100 λεπτα με 27 ευρο για 1 μηνα

 

Ετσι με 20 euro καρτα ανανεωσης εχω 50+50 για 1 εβδομαδα κ μετα το περας της εβδομαδας με ενα sms στο 1267 αλλα 60 λεπτα μεχρι το τελος του μηνα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα καρτικινητής απεριόριστου mobile internet μεχρι 15 ευρω το μήνα?θεωρώ κλεψιά να δίνω 15 ευρώ κάθε εβδομάδα,δεν είμαι κ ο ωνάσης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως συμφερει ο συνδυασμος προγραμματων ομιλιας με το 50+50??

 

30 λεπτα με 10 ευρο για 1 μηνα

60 λεπτα με 17 ευρο για 1 μηνα

100 λεπτα με 27 ευρο για 1 μηνα

 

Ετσι με 20 euro καρτα ανανεωσης εχω 50+50 για 1 εβδομαδα κ μετα το περας της εβδομαδας με ενα sms στο 1267 αλλα 60 λεπτα μεχρι το τελος του μηνα

 

Δεν συμφέρουν τα προγράμματα ομιλίας γιατί κοστίζουν πιο ακριβά απ'την κανονική χρέωση του f2g1+2 :

30*0.21= 6,30€

60*0.21= 12,60€

100*0.21= 21€

Link to comment
Share on other sites

Μηπως συμφερει ο συνδυασμος προγραμματων ομιλιας με το 50+50??

 

30 λεπτα με 10 ευρο για 1 μηνα

60 λεπτα με 17 ευρο για 1 μηνα

100 λεπτα με 27 ευρο για 1 μηνα

 

Ετσι με 20 euro καρτα ανανεωσης εχω 50+50 για 1 εβδομαδα κ μετα το περας της εβδομαδας με ενα sms στο 1267 αλλα 60 λεπτα μεχρι το τελος του μηνα

 

Όχι, δε σε συμφέρει! Βάλε το αντίστοιχο της Q και θα έχεις φθηνότερες χρεώσεις από τα παραπάνω προπληρωμένα πακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που αρχισα να χρησιμοποιω τα λεπτα του Φεβρουαριου δε μου αναφερει και εμενα τα δευτερολεπτα! Βεβαια απο ο,τι καταλαβα εξακολουθει να ειναι ανα δευτερολεπτο η αφαιρεση των λεπτων.. Λετε να ειναι το πρωτο βημα πριν την εφαρμογη του 3 λεπτου;
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια ευχαριστω για την βοηθεια

Εβαλα το f2g1 που ειναι το αντιστοιχο της Q οπως ειπες xaxa1982

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αν είναι ανά 3' η χρέωση τα 50' φτάνουν δεν φτάνουν για περίπου 10 κλήσεις μόνο 3λεπτες η 6λεπτες... :X μήπως χρεώνουν και τα sms ανα 3; lol

και η προσφορά είναι μέχρι 31/3/09, από εκεί και πέρα πάπαλα... :mad:

Αλλά και πάλι κάποιος που κάνει μικρή χρήση προς όλους + sms έχει τις καλύτερες χρεώσεις με το f2g1 Q .

Link to comment
Share on other sites

χμμμ αν είναι ανά 3' η χρέωση τα 50' φτάνουν δεν φτάνουν για περίπου 10 κλήσεις μόνο 3λεπτες η 6λεπτες... :X μήπως χρεώνουν και τα sms ανα 3; lol

και η προσφορά είναι μέχρι 31/3/09, από εκεί και πέρα πάπαλα... :mad:

Αλλά και πάλι κάποιος που κάνει μικρή χρήση προς όλους + sms έχει τις καλύτερες χρεώσεις με το f2g1 Q .

Η χρέωση γίνεται κανονικά ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο χωρίς καν ελάχιστη χρέωση, μιλάς 10 δεύτερα σου αφαιρεί 10 δεύτερα και το χρησιμοποιώ σχεδόν 15 ημέρες. Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον το συζητάμε τότε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

φίλε pan82 , το κολπάκι που περιέγραψες προηγουμένως με την αλλαγή των πακέτων για καθορισμό κάθε φορά διαφορετικών κινητών wind με 0.01 το λεπτό στα σβήνει τα 50' λεπτά; το έχεις δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

φίλε pan82 , το κολπάκι που περιέγραψες προηγουμένως με την αλλαγή των πακέτων για καθορισμό κάθε φορά διαφορετικών κινητών wind με 0.01 το λεπτό στα σβήνει τα 50' λεπτά; το έχεις δοκιμάσει;

κατά 99,99% προφανώς και θα ισχύει κανονικά αφού δεν έχει σχέση με το πακέτο που είσαι και διατηρείτε όπως διατηρούνται και τα 1000-1000 που ισχύουν σε όλα τα πακετα απλά στο καρτοκινητό που δοκίμασα ειχε μονο τα 1000-1000 κι οχι bonus χρόνο για να σου αποκλείσω κι αυτό 0,01%.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα spam SMS της Wind δεν απενεργοποιουνται?

Ηρθε ενα τωρα "μ΄αγαπα, δε μ΄αγαπα..." και αλλες μ@λ... που δεν εκατσα να διαβασω :mad:

Link to comment
Share on other sites

edw k deka meres alla kinhta exi h lista tou win club sto site k alla lei sto 1263.

ti apo ta dyo isxii telika?exw 6500 podus k thelw na parw kapio apo ta kinhta ayths ths kathgorias dwro.pia lista isxii?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

edw k deka meres alla kinhta exi h lista tou win club sto site k alla lei sto 1263.

ti apo ta dyo isxii telika?exw 6500 podus k thelw na parw kapio apo ta kinhta ayths ths kathgorias dwro.pia lista isxii?

 

Λογικά επειδή το site είναι στην "κοσμάρα" του και δεν ανανεώνεται αρκετά συχνά, πρέπει να έχει παλαιότερες συσκευές που δεν ισχύουν... Πήγαινε σε ένα κατάστημα καλύτερα ή ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών...

Link to comment
Share on other sites

για να μάθουμε το υπόλοιπο από τα δωρεάν λεπτά sms κλπ

που στέλνουμε μήνυμα; (καινούργιος χρήστης f2g :confused:)

 

άκυρο, το βρήκα, για τα 50' +50 στέλνεις ΥΠ στο 1209

και για τα 1000' + 1000 σκέτο 1209

 

:D

 

δεν μου τα έχει δώσει τα 50' + 50 η βλακεία γμτ! έκανα πρώτα ανανέωση 30 ευρώ και μετά έστειλα bonus στο 1209 και με χρεώνει κανονικά στις κλήσεις! wtf?

Link to comment
Share on other sites

pira sthn eksipirethsh k mu ipan den borun na bune sto systhma k oti ine kalitera na paw se ena katasthma.

se ena katasthma pu rwthsa mu ipan diaforetika kinita k apo to site k apo to 1263.dhladh i 2 listes eginan 3. apisteyto?kanis den bori na mu dwsi mia ipeythinh apadhsh.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...