Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω την πληρωσα 5€ σαν τον μακακα σε καταστημα wind και ουτε πηρα τα 30€ και ακομααααααααααααα περιμενω επισημη απαντηση το γιατι

το αιτημα σας προωθηθηκε στο αρμοδιο τμημα και την αλλη εβδομαδα θα επικοινωνησουμε μαζι σας

του ετους; δεν ειπαν οι ασχετοι των ασχετων

 

Πάνω στο πακέτο σύνδεσης υπάρχει αυτοκόλλητο "Special Edition 2012"; Μόνο τα πακέτα με το συγκεκριμένο αυτοκόλλητο λαμβάνουν 5€/μήνα για 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Για public δεν ξέρω. Στα καταστήματα wind αν δεν κάνω λάθος κοστίζουν 5€. Κατά καιρούς απ' ότι έχω ακούσει τα καταστήματα wind προκειμένου να πιάσουν κάποιους στόχους που τους επιβάλουν από τη wind δίνουν δωρεάν νούμερα ή και η ιδία η wind κάνει κάποιου τέτοιου είδους προσφορές

 

οι τελευταίες 6 κάρτες Q ΚΑΙ WIND δεν μου κόστισαν ούτε 0,01.

Δεν με χρέωσαν τίποτε, αλλά μπροστά μου χρέωσαν έναν άσχετο 5 € για κάρτα.

Ειμαι 54 χρονών και ήταν αυτός που τον χρέωσαν 25 χρονων περίπου, γιαυτό δεν του είπα τίποτε, Νέος ανθρωπος και τον κλέβουν? Καλά του κάνουν, να μάθει το myphone.gr για να μην τον κλέβουν.

Link to comment
Share on other sites

οι τελευταίες 6 κάρτες Q ΚΑΙ WIND δεν μου κόστισαν ούτε 0,01.

Δεν με χρέωσαν τίποτε, αλλά μπροστά μου χρέωσαν έναν άσχετο 5 € για κάρτα.

Ειμαι 54 χρονών και ήταν αυτός που τον χρέωσαν 25 χρονων περίπου, γιαυτό δεν του είπα τίποτε, Νέος ανθρωπος και τον κλέβουν? Καλά του κάνουν, να μάθει το myphone.gr για να μην τον κλέβουν.

 

Συμφωνώ αλλά ο τρόπος να μην σε κλέψουν ποιός είναι? Να πας να πάρεις sim από τα public ή να ζητήσεις σε κατάστημα wind να μην σε χρεώσουν?

Γιατί το να ζητήσεις να μην σε χρεώσουν δεν είναι λίγο γελοίο? Δηλαδή χρεώνουν μόνο αυτούς που δεν το ζητάνε? Δεν υπάρχει κάποια πολιτική ως προς τις κάρτες sim?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

οι τελευταίες 6 κάρτες Q ΚΑΙ WIND δεν μου κόστισαν ούτε 0,01.

Δεν με χρέωσαν τίποτε, αλλά μπροστά μου χρέωσαν έναν άσχετο 5 € για κάρτα.

Ειμαι 54 χρονών και ήταν αυτός που τον χρέωσαν 25 χρονων περίπου, γιαυτό δεν του είπα τίποτε, Νέος ανθρωπος και τον κλέβουν? Καλά του κάνουν, να μάθει το myphone.gr για να μην τον κλέβουν.

 

τί τον κλέβουν;;;; αν βγάλανε απόδειξη σημαίνει πως την έχουν χρεωθεί! αν όμως δεν του έχουν δώσει απόδειξη, υπάρχει θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά πριν καιρό που είχα ζητήσει μετατροπή ενός συμβολαίου WIND Flexy σε Q, τόσο στο κατάστημα, όσο και στο τμήμα εξυπηρέτησης, μου είχαν πει ότι χρειάζεται 30 ημέρες για να υλοποιηθεί η μεταφορά όπως και έγινε.

 

Και χαλάρωσε λίγο, τα ποσοστά σου δεν μειώνονται, είσαι σε καλό δρόμο. :X

Μήπως δεν είχε κλείσει χρόνο το συμβόλαιο σου και σου είχε απομείνει περίπου ένας μήνας γι’ αυτό σου το είπαν; Εγώ που έκανα μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό χρειάστηκε ένας μήνας. Και επειδή ήθελα να επισπεύσω τη διαδικασία ρώτησα ταυτόχρονα στο ίδιο μαγαζί wind εάν μπορούσα να πάω σε q. Μου είπαν ότι ναι η φορητότητα θέλει 3-4 εργάσιμες ημέρες, αλλά στη δική μου περίπτωση επειδή είχα πάει ένα μήνα πριν κλείσει χρόνο το συμβόλαιο μου πάλι θα ήθελα 1 μήνα για φορητότητα εκτός και πλήρωνα μία μικρή διαφορά που αντιστοιχούσε στην επιδότηση μέχρι να κλείσω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει, αλλά πριν καιρό που είχα ζητήσει μετατροπή ενός συμβολαίου WIND Flexy σε Q, τόσο στο κατάστημα, όσο και στο τμήμα εξυπηρέτησης, μου είχαν πει ότι χρειάζεται 30 ημέρες για να υλοποιηθεί η μεταφορά όπως και έγινε.

 

Και χαλάρωσε λίγο, τα ποσοστά σου δεν μειώνονται, είσαι σε καλό δρόμο. :X

τι εννοεις με τα ποσοστα; δε καταλαβα...

 

δες και το απο κατω quote:

Μήπως δεν είχε κλείσει χρόνο το συμβόλαιο σου και σου είχε απομείνει περίπου ένας μήνας γι’ αυτό σου το είπαν; Εγώ που έκανα μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό χρειάστηκε ένας μήνας. Και επειδή ήθελα να επισπεύσω τη διαδικασία ρώτησα ταυτόχρονα στο ίδιο μαγαζί wind εάν μπορούσα να πάω σε q. Μου είπαν ότι ναι η φορητότητα θέλει 3-4 εργάσιμες ημέρες, αλλά στη δική μου περίπτωση επειδή είχα πάει ένα μήνα πριν κλείσει χρόνο το συμβόλαιο μου πάλι θα ήθελα 1 μήνα για φορητότητα εκτός και πλήρωνα μία μικρή διαφορά που αντιστοιχούσε στην επιδότηση μέχρι να κλείσω χρόνο.

 

και στον 3ο μηνα να εισαι, οταν κανεις φορητοτητα, παιρνει 3-4 εργασιμες (αρκει να πληρωσεις το αναποσβεστο ποσο επιδοτησης). Και οπως καταλαβες, ναι η q ειναι φορητοτητα, αφου φαινεται ως άλλη εταιρια ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο πακέτο σύνδεσης υπάρχει αυτοκόλλητο "Special Edition 2012"; Μόνο τα πακέτα με το συγκεκριμένο αυτοκόλλητο λαμβάνουν 5€/μήνα για 6 μήνες.

ουτε καν τα ηξερε,οπως ειπε,οταν του ανεφερα,και οταν πηραν την wind αφου με ρωτησαν ποτε εκανα την συνδεση και ποτε αγορασα το πακετο συνδεσης ....με προωθησαν

 

εαν δεν ηταν το site τους που νομιζεις οτι ΔΕΝ ειναι της wind,και σημα εδω που ειμαι,πολυ καλυτερο απο cosmote και σε 2g/3g,

δεν εχω παραπονο

τα αλλα.....χαλια λεμε.....μαυρο

μακαρι μα μην τους χρειατω ποτε ξανα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν τα ηξερε,οπως ειπε,οταν του ανεφερα,και οταν πηραν την wind αφου με ρωτησαν ποτε εκανα την συνδεση και ποτε αγορασα το πακετο συνδεσης ....με προωθησαν

 

εαν δεν ηταν το site τους που νομιζεις οτι ΔΕΝ ειναι της wind,και σημα εδω που ειμαι,πολυ καλυτερο απο cosmote και σε 2g/3g,

δεν εχω παραπονο

τα αλλα.....χαλια λεμε.....μαυρο

μακαρι μα μην τους χρειατω ποτε ξανα

 

φίλε απόδειξη για τα 5€ σου έδωσαν;;; μαύρισε το κατάστημα καλύτερα! πως είναι δυνατόν κάποιος να σας ζητά 5€ και να τα δίνετε έτσι! πάντως οι αριθμοί με 30€ δώρο είναι μέχρι εξαντλήσεως (έπρεπε να έχει το ειδικό σήμα πάνω)

 

μια φορά την έιχα πατήσει κι εγώ από VODAFONE SHOP όταν πήγα πίσω και το είδα μου ζήτηγαν χίλια συγνώμη! ο αριθμός έγραφε δωρεάν διάθεση, και η απόδειξη ήταν μηδενική. μιλάμε για τρομερά πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε απόδειξη για τα 5€ σου έδωσαν;;; μαύρισε το κατάστημα καλύτερα!!

φυσικα αλλα τι να το κανεις...καταστημα....μπα,δεν νομιζω να ξαναπαω σε φυσικο καταστημα wind,μια για το Χ5 PRO,και μια τωρα

και τις δυο,απογοητευση,ισως ειναι το τυχερο μου

 

πιο πολυ το γραφω για να μην την πατησουν και αλλοι και να προσεχουν

Link to comment
Share on other sites

E όχι και καλά του έκαναν! Αν είναι δυνατόν να λες κάτι τέτοιο.

Φυσικά και δεν το είπα με κακία, αλλά ρε παιδιά δεν είναι λογική να μπαίνεις αυτή την εποχή σε κατάστημα και να πληρώνεις οτι σου ζητήσουν.

Μπήκα εδώ και 2 χρόνια σε βονταφον και ζήτησα κάρτα γιατι είχε μια προσφορά σε ιντερνετ, 5 € μου ζήτησε η υπάλληλος, ζήτησα τον υπεύθυνο και του είπα οτι η wind δίνει δώρο κάρτες αυτοί γιατί όχι?

Αμέσως μου είπε ότι έχει κάτι κρατημένες κάρτες από προηγούμενη δωρεάν προώθηση και μου την έδωσε δωρο.

Πέρισυ σε καφετέρια πέρασε η βόνταφον και έδινε 4 κάρτες ενεργοποιημένες δωρο, φυσικα τις πήρα και έκανα κάθε μήνα εγγραφή στο ιντερνετ και μου έδινε 300΄για ενα μήνα.

Εχουν πάρει είδηση οτι η επιτυχία του wu οφείλεται στην δωρεάν προώθηση καρτών στα πανεπιστήμια την εποχή που αυτοί τις χρέωναν.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα αλλα τι να το κανεις...καταστημα....μπα,δεν νομιζω να ξαναπαω σε φυσικο καταστημα wind,μια για το Χ5 PRO,και μια τωρα

και τις δυο,απογοητευση,ισως ειναι το τυχερο μου

 

πιο πολυ το γραφω για να μην την πατησουν και αλλοι και να προσεχουν

 

κοίτα να δεις από τη στιγμή που την έχει χρεωθεί το κατάστημα, πρέπει να στην πουλήσει. τώρα για ποιο λόγο επέλεξε να την χρεωθεί είναι άλλο θέμα. μπορείς να πας κάπου αλλού να την πάρεις δωρεάν. είναι καθαρά θέμα franchise.

 

ακόμα κι έξω στο δρόμο franchise δίνουν τις κάρτες. απλά από το δρόμο θέλει προσοχή. δεν νοείται στο δρόμο να δώσεις ταυτότητα να στο ταυτοποιήσουν και να μην σου δώσουν ένα αντίγραφο ταυτοποίησης. μόνο επειδή κάποιος φορά μπλούζα WIND!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Οπότε φορητότητα σε Q και από τα 38 ευρώ συμβόλαιο πέφτουμε στα 5-6 ευρώ σε πακέτα q, με την ίδια χρήση..Και πολύ το αργήσαμε!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

συμφέρει, ειδικά αν έχεις και 2ο αριθμό σε άλλη εταιρία. Συνδιάζεις πακέτα και είσαι ok...

 

υ.γ έχουν κάνει τον κόσμο να ψάχνει τα καρτοκινητά παρά τις συνδέσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Για public δεν ξέρω. Στα καταστήματα wind αν δεν κάνω λάθος κοστίζουν 5€. Κατά καιρούς απ' ότι έχω ακούσει τα καταστήματα wind προκειμένου να πιάσουν κάποιους στόχους που τους επιβάλουν από τη wind δίνουν δωρεάν νούμερα ή και η ιδία η wind κάνει κάποιου τέτοιου είδους προσφορές

ΔΩΡΕΑΝ τα δίνουν στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Οπότε φορητότητα σε Q και από τα 38 ευρώ συμβόλαιο πέφτουμε στα 5-6 ευρώ σε πακέτα q, με την ίδια χρήση..Και πολύ το αργήσαμε!

Και εγώ από συμβόλαιο 20€ που μάλιστα λόγω έκπτωσης επειδή έχω και σταθερό στη wind και σε ένα λογαριασμό, κατέβαινα στα 12€ πράγμα που ήταν αρκετά οικονομικό προτίμησα το f2g. Στη συγκεκριμένη περίοδο που υπάρχουν τα 300' προς όλους με κάρτα10€ θα περνάω περίπου δύό μήνες. Τα 300' τον πρώτο μήνα και με τα υπόλοιπα της κάρτας θα αγοράζω ένα πακέτο π.χ. το talk too all που δίνει 200' (100+100 bonus) θα περνάω άλλον ένα μήνα. Βέβαια όλα είναι θέμα αναγκών και χρήσης που κάνει κάποιος, αλλά τουλάχιστον με το καρτοκινητό αισθάνομαι πιο ελεύθερος σε περίπτωση π.χ. που κάτι αλλάξει με τα πακέτα της wind μπορώ να πάω σε άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από συμβόλαιο 20€ που μάλιστα λόγω έκπτωσης επειδή έχω και σταθερό στη wind και σε ένα λογαριασμό, κατέβαινα στα 12€ πράγμα που ήταν αρκετά οικονομικό προτίμησα το f2g. Στη συγκεκριμένη περίοδο που υπάρχουν τα 300' προς όλους με κάρτα10€ θα περνάω περίπου δύό μήνες. Τα 300' τον πρώτο μήνα και με τα υπόλοιπα της κάρτας θα αγοράζω ένα πακέτο π.χ. το talk too all που δίνει 200' (100+100 bonus) θα περνάω άλλον ένα μήνα. Βέβαια όλα είναι θέμα αναγκών και χρήσης που κάνει κάποιος, αλλά τουλάχιστον με το καρτοκινητό αισθάνομαι πιο ελεύθερος σε περίπτωση π.χ. που κάτι αλλάξει με τα πακέτα της wind μπορώ να πάω σε άλλο δίκτυο.

 

Αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι άμεσα, έχεις δίκιο τα πακέτα είναι κορυφαία και σίγουρα τα πιο οικονομικά της αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο συμβολαιο της voda με 49,5 μηνιατικο επεσα στα 12 ευρω...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά ο τρόπος να μην σε κλέψουν ποιός είναι? Να πας να πάρεις sim από τα public ή να ζητήσεις σε κατάστημα wind να μην σε χρεώσουν?

Γιατί το να ζητήσεις να μην σε χρεώσουν δεν είναι λίγο γελοίο? Δηλαδή χρεώνουν μόνο αυτούς που δεν το ζητάνε? Δεν υπάρχει κάποια πολιτική ως προς τις κάρτες sim?

 

Όποιος θέλει δωρεάν sim Q και WIND και είναι Αθήνα, Πειραιά ας μου στείλει pm

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος φ2γ. πριν μερικα χρονια ειχα ενεργοποιησει το φ2γ2 αντιστοιχο του φρογ. μιλαμε φοβερες χρεωσεις και χωρια τα μπονους. την πεμπτη πηγα να κανω ανανεωση χρονου σε καταστημα γουιντ και ο υπαλληλος εκει χωρις να με ρωτησει μου αλλαξε το οικονομικο μου πακετο αυθαιρετα χωρις την αδεια μου. παρα τις προσπαθειες και τα τηλεφωνα δεν μπορω να γυρισω στο παλιο μου προγραμμα λογω του οτι δεν ειναι εμπορικα διαθεσιμο. σκεφτομε να καταγειλω στα παραπονα τον υπαλληλο αυτον, θα μπορεσω να διεκδηκησω καμια αναλογη αποζημιωση απο την γουιντ???

 

Σημερα το πρωι εστειλα μυνημα και στο site του φ2γ στο facebook και μολις μου ηρθε το μηνυμα οτι μεταφέρθηκα στο Φ2Γ2, θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια που με συβουλεψαν και ασχοληθηκαν με το προβλημα μου. Χιλια ευχαριστω

You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο συμβολαιο της voda με 49,5 μηνιατικο επεσα στα 12 ευρω...

 

To ίδιο συμβαίνει σε πολλούς. Αρκετοί φίλοι μου από συμβόλαια cosmote και vodafone ήρθαν στο F2G και δίνουν 12ευρώ τον μήνα και συνδιάζουν 300΄ προς όλους+130sms προς όλους+1GB τον μήνα. Πιστεύω οτι έκανε την καλύτερη κίνηση η WIND και είμαι σίγουρος οτι θα έχει τις περισσότερες ενεργοποιήσεις από όλες τις άλλες εταιρίες. Δεν μπορεί καμιά εταιρία να ανταγωνιστεί τις προσφορές, τα πακέτα της και την ποιότητα δικτύου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Γεια

Για το το free2all αξιζει να μετατρεψω ενα συμβολαιο σε f2go εχοντας 200 λεπτα προς ολους με 10 ευρο/ ανα μηνα/αναν ανανεωση? Και με τα 10 ευρο να επιλεξω και ενα πακετο με χρονο και μηνυματα για wind?

Εχω μια προσφορα για να κρατησω το συμβολαιο με 18 ε

με 1500 λεπτα προς wind

1500 μηνηματα προς wind

50 λεπτα προς ολους

30 μηνυματα προς ολους

και 100 mb

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Γεια

Για το το free2all αξιζει να μετατρεψω ενα συμβολαιο σε f2go εχοντας 200 λεπτα προς ολους με 10 ευρο/ ανα μηνα/αναν ανανεωση? Και με τα 10 ευρο να επιλεξω και ενα πακετο με χρονο και μηνυματα για wind?

Εχω μια προσφορα για να κρατησω το συμβολαιο με 18 ε

με 1500 λεπτα προς wind

1500 μηνηματα προς wind

50 λεπτα προς ολους

30 μηνυματα προς ολους

και 100 mb

Αν σου φτάνουν τα 50 λεπτά προς όλους , κράτα το .

Αν δεν σου φτάνουν ( που το βλέπω και πιό πιθανό ) φύγε τρέχοντας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...