Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασχημο λιγο, αν και σε λογικη τιμη :p

 

1)Απο 59ευρω σε 3 δοσεις τωρα ... 69ευρω σε 6 δοσεις.

2)Κινητο κατωτερο του samsung pocket

Βλεπω η wind το επιασε το νοημα και αυξησε λιγο τη τιμη (μεγαλυτερο κερδος) αφου ειδε οτι τραβαγε!

Παντως εχω να πω μπραβο στη wind γιατι ειναι η μοναδικη που κανει κατι τετοια!

Σε μερικα φορουμ και εδω θα αρχισει το κραξιμο για τους 2 παραπανω λογους αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

εγω την τιμη δε την βρισκω καλη.με 79 το βρισκεις στο σκρουτζ,αλλα οκ, αν λάβουμε υποψην πως τα παιρνεις πισω σε καρτα τοτε κατι γινεται.

δεν ειναι ωστοσο ανταξια η προσφορα σαν αυτη του σαμσουνκ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι!

αν σκεφτουμε οτι καμια αλλη εταιρια δεν κανει τετοιο!

παργματικα το κινητο το δινει τζαμπα.

και 30 ευρω να κοστιζε και μας ζητουσε να βαλουμε 30 ευρω καρτα, παλι τζαμπα θα ηταν!

μας χαριζουν γαιδαρο,τον κοιταμε και στα δοντια?? ...λεει η παροιμια...

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλά σε σχεση με τη προηγουμενη προσφορα,νομιζω πως αυτη χανει.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλά σε σχεση με τη προηγουμενη προσφορα,νομιζω πως αυτη χανει.

 

δεν συγκρινεται με το pocket

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..

Έχοντας 15 ευρώ στην κάρτα του f2g και επειδή τελείωναν τα mbs του πακέτου πήγα να αγοράσω online το surf 100 => 500 +100 online bonus το τσεκαρω,ως συνήθως,πατάω αγορά πακέτου και μου την έκανε δύο φορές...

 

Εγώ όμως μία φορά έκανα αγορά ..είμαι σίγουρος σε αυτό

Το σύστημα όμως την έκανε διπλή..

 

Έχει συμβεί ποτέ σε κανέναν αυτό;

Να πάρω να τους ξεχέσω για να μου επιστρέψουν το πεντόευρω ή τσάμπα θα χαλάσω το σαλιο μου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..

Έχοντας 15 ευρώ στην κάρτα του f2g και επειδή τελείωναν τα mbs του πακέτου πήγα να αγοράσω online το surf 100 => 500 +100 online bonus το τσεκαρω,ως συνήθως,πατάω αγορά πακέτου και μου την έκανε δύο φορές...

 

Εγώ όμως μία φορά έκανα αγορά ..είμαι σίγουρος σε αυτό

Το σύστημα όμως την έκανε διπλή..

 

Έχει συμβεί ποτέ σε κανέναν αυτό;

Να πάρω να τους ξεχέσω για να μου επιστρέψουν το πεντόευρω ή τσάμπα θα χαλάσω το σαλιο μου

το χω πάθει 2 φορές,παρτους τηλέφωνο και ζήτα ν ακυρώσουν το ένα πακέτο, και στο φτιάχνουν άμεσα (παρε 2105100100)

Link to comment
Share on other sites

Καλη η προσφορα(vodafone και cosmote στον κόσμο τους) με το μοτορολα αλλα υποδεεστερη του σαμσουνγκ...φαουλ τα 69 γιουρο και μαλιστα σε 6 μηνες....Δε θα το τιμησω...περιμεναμε χαβαι ή μπακατελ με τους ιδιους ορουσ προσφορας...πιστευω το επομενο να ξαναγίνει το ίδιο αν κανουμε μποικοταζ.... Edited by athsak
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

το χω πάθει 2 φορές,παρτους τηλέφωνο και ζήτα ν ακυρώσουν το ένα πακέτο, και στο φτιάχνουν άμεσα (παρε 2105100100)

 

Ωωω..ναί;

Ευχαριστώ φίλε μου θα τους πάρω το πρωί

Link to comment
Share on other sites

1)Απο 59ευρω σε 3 δοσεις τωρα ... 69ευρω σε 6 δοσεις.

2)Κινητο κατωτερο του samsung pocket

Βλεπω η wind το επιασε το νοημα και αυξησε λιγο τη τιμη (μεγαλυτερο κερδος) αφου ειδε οτι τραβαγε!

Παντως εχω να πω μπραβο στη wind γιατι ειναι η μοναδικη που κανει κατι τετοια!

Σε μερικα φορουμ και εδω θα αρχισει το κραξιμο για τους 2 παραπανω λογους αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!

2. δεν συμφωνώ όσον αφορά την χρηστικότητα. Το qwerty είναι δικιά του κατηγορία από μονο του και πολλαπλασιάζει την χρηστικότητα δραματικά ειδικά αν το συγκρίνεις με το pocket που άντε να γράψεις χωρίς qwerty στην οθονούλα του. Το samsung pocket υπερτερεί σε τεχνικά χαρακτηριστικά μνήμης cpu, όχι εμπειρίας ή ευχρηστίας..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

2. δεν συμφωνώ όσον αφορά την χρηστικότητα. Το qwerty είναι δικιά του κατηγορία από μονο του και πολλαπλασιάζει την χρηστικότητα δραματικά ειδικά αν το συγκρίνεις με το pocket που άντε να γράψεις χωρίς qwerty στην οθονούλα του. Το samsung pocket υπερτερεί σε τεχνικά χαρακτηριστικά μνήμης cpu, όχι εμπειρίας ή ευχρηστίας..

 

ακριβως! Βασικά, το ποιο ειναι καλυτερο ή οχι το βλεπει διαφορετικά ο καθενας, αναλογα με τις αναγκες του. Αλλοι βλεπουν ενα dual sim πολυ καλυτερο για αυτους, ή ενα απλο feature phone (που κραταει πολυ περισσοτερο η μπαταρια). Αλλοι βλεπουν το sar...

 

απο τη στιγμη που ειναι τσαμπα, καλοδεχουμενο ;) Και με το ποσό να μπαινει καθε μηνα, επι 6 μηνες, το βρισκω πολυ εξυπνο απο μερους της εταιριας. Win-win situation. Και ο πελατης το παιρνει δωρεαν, και η εταιρια εχει 6 μηνες καβατζα ανανεωσεις στο συστημα της. Για άλλη μια φορα φαινεται η διαφορά μυαλών της wind σε σχεση με τους αλλους 2 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά σε σχεση με τους άλλους παρόχους, αλλά ένα βημα πίσω απο την προηγουμενη. Εκει που έδιναν με 59 ευρω ένα κινητό που έκανε 95 ευρω με κέρδος 36 ευρώ και σε 3 μηνες, τώρα δίνουν με 69 ευρώ ευρώ ένα κινητό που κάνει 78 ευρω με κέρδος 9 ευρώ και σε 6 μήνες. Χειρότερη προσφορά κατά 27 ευρώ και κατά 3 μήνες (κρατάνε τα χρήματα μας παραπάνω στα διαθέσιμα του ταμείου τους) αν θέλουμε να τα δούμε σε στεγνούς αριθμούς.

 

*Οι τιμές είναι οι χαμηλότερες που δίνει το skroutz για τα 2 τηλέφωνα.

 

Έχουν καταλάβει οτι ο Έλληνας δεν μπορεί να αντισταθεί στην λέξη προσφορά, και πρώτα αγοράζει και στην συνέχεια αξιολογεί την αγορά του. Για εμένα αυτή η προσφορά είναι καλή μεν (τζάμπα είναι στην ουσία) αλλά είναι ένα βήμα πίσω. Πριν από κάποιους μήνες είχαν με 59 ευρώ ένα feature phone clamsell της Nokia. Ελπίζω να μην γυρίσουμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα να δω παρομοιες προσφορες με λιγοτερα χρηματα σε feature phones. Σιγουρα θα εχουν κ εκει stock.

 

πιστευω οτι κατι τετοιο θα παιξει, οποτε οσοι δεν συμπαθουν και πολυ το motorola

ας κανουν λιγο υπομονη και να ειναι ετοιμοι να χτυπησουν με την πρωτη ευκαιρεια.... :D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θυμάμαι ότι το είχαμε απορία πριν μερικές μέρες: Είμαι γραμμένος στο 1242. Έκανα σήμερα ανανέωση σε κατάστημα 10 ευρώ και πήρα εκτός από τα κλασικά 100 λεπτά προς Wind/Q και τα 20 MB, άλλα 30 λεπτά προς όλα τα δίκτυα.

Βέβαια, το ενημερωτικό μήνυμα λέει ότι για να μάθω το υπόλοιπό τους πρέπει να καλέσω το... 1300! Πριτς!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! Βασικά, το ποιο ειναι καλυτερο ή οχι το βλεπει διαφορετικά ο καθενας, αναλογα με τις αναγκες του. Αλλοι βλεπουν ενα dual sim πολυ καλυτερο για αυτους, ή ενα απλο feature phone (που κραταει πολυ περισσοτερο η μπαταρια). Αλλοι βλεπουν το sar...

 

απο τη στιγμη που ειναι τσαμπα, καλοδεχουμενο ;) Και με το ποσό να μπαινει καθε μηνα, επι 6 μηνες, το βρισκω πολυ εξυπνο απο μερους της εταιριας. Win-win situation. Και ο πελατης το παιρνει δωρεαν, και η εταιρια εχει 6 μηνες καβατζα ανανεωσεις στο συστημα της. Για άλλη μια φορα φαινεται η διαφορά μυαλών της wind σε σχεση με τους αλλους 2 :happy:

 

 

Τι λες ωρέ άνθρωπε; Αφού τα χρήματα τα παίρνει την 1η μέρα μια και έξω! :wacko::wacko::wacko:

Τους πελάτες βασανίζει που πρέπει επί 6 μήνες να κοιτάνε μην και δεν μπήκαν τα λεφτά και που μετά πρέπει να τους κυνηγάει, όπως έχει γραφτεί και εδώ και σε άλλο φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ωρέ άνθρωπε; Αφού τα χρήματα τα παίρνει την 1η μέρα μια και έξω! :wacko::wacko::wacko:

Τους πελάτες βασανίζει που πρέπει επί 6 μήνες να κοιτάνε μην και δεν μπήκαν τα λεφτά και που μετά πρέπει να τους κυνηγάει, όπως έχει γραφτεί και εδώ και σε άλλο φόρουμ!

ντάξει μην κολλάς σε λεπτομέρειες:p άλλη είναι η ουσία

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι άλλο με προβληματίζει. Πώς δίνει τόσο φθηνά τις συσκευές, αφού τέτοια περιθώρια κέρδους ΔΕΝ υπάρχουν στις ηλεκτρονικές συσκευές παντός τύπου... Εκτός αν τις δίνει με ζημία, και αντ' αυτού κερδίζει από τη διαφήμιση mouth to mouth! Δεν εξηγείται αλλιώς!:)

Ωραίο πάντως το πόκετ. Αλλα επειδή επείγουν άλλα πράγματα αυτόν τον καιρό δεν επιχείρησα να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι άλλο με προβληματίζει. Πώς δίνει τόσο φθηνά τις συσκευές, αφού τέτοια περιθώρια κέρδους ΔΕΝ υπάρχουν στις ηλεκτρονικές συσκευές παντός τύπου... Εκτός αν τις δίνει με ζημία, και αντ' αυτού κερδίζει από τη διαφήμιση mouth to mouth! Δεν εξηγείται αλλιώς!:)

Ωραίο πάντως το πόκετ. Αλλα επειδή επείγουν άλλα πράγματα αυτόν τον καιρό δεν επιχείρησα να το πάρω!

 

παιδια ειναι θεμα στοκ...τις ξεμενουν ασ πουμε 100 κομματια στοκ μοτορολα...έρχεται η μοτορολα και λεει στη γουιντ οπως και σε ολα τα καταστηματα....θα παρεις απο το καινουργιο μου μοντελο 1000 κομματια....θα πάρω λεει η γουιντ αλλα εχω στοκ το ταδε μοτορολα....οκ λεει η μοτορολα....στη νεα παραγγελια θα σου κανω εκπτωση στην τιμη του στοκ που εχεις....έτσι το στοκ της γουιντ βγαίνει τσαμπα σχετικα με την εκπτωση στη νεα παραγγελια....αρα μπορει να το κανει ότι θέλει...άλλα καταστηματα προτιμάνε να το δώσουν ως κράχτη σε χαμηλότερη τιμη....η wind ουσιαστικά το πουλάει σε χαμηλότερη τιμή δίνοντας και χρόνο ομιλίας που στην ουσιά ο χρονος ομιλίας για τη wind δεν ειναι κατι ακριβό γιαυτην.....επίσης κρατά όμηρο το συνδρομητή για κάποιους μηνες...Πάντως ως προσφορά αξίζει για εμας τους καρτοκινητους....αλλά για ακόμη μια φορά θα πω οτι πρεπει να γυρίσει στο 59 ευρω με 3μηνο για κινητα αξιας 100 ευρω....ή σε χαμηλότερη ανανέωση για φτηνότερα κινητα....

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως περίεργο που η Wind ακόμα δεν απάντησε στην προσφορά για 1.5GB δωρεάν όγκου τον Αύγουστο της Vodafone. Η Cosmote απάντησε με ακόμα καλύτερη προσφορά (διπλασιασμός του όγκου data +3GB στα συμβόλαια ή +1.5GB στα καρτοκινητά).

 

Και λέω ότι είναι "περίεργο" γιατί η Wind ήταν πάντα πρωτοπόρος στο Mobile Internet (ποιος δε θυμάται το 1.5GB δωρεάν για ένα χρόνο ή το απεριόριστο Wind Plus για 3 χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι θεμα στοκ...τις ξεμενουν ασ πουμε 100 κομματια στοκ μοτορολα...έρχεται η μοτορολα και λεει στη γουιντ οπως και σε ολα τα καταστηματα....θα παρεις απο το καινουργιο μου μοντελο 1000 κομματια....θα πάρω λεει η γουιντ αλλα εχω στοκ το ταδε μοτορολα....οκ λεει η μοτορολα....στη νεα παραγγελια θα σου κανω εκπτωση στην τιμη του στοκ που εχεις....έτσι το στοκ της γουιντ βγαίνει τσαμπα σχετικα με την εκπτωση στη νεα παραγγελια....αρα μπορει να το κανει ότι θέλει...άλλα καταστηματα προτιμάνε να το δώσουν ως κράχτη σε χαμηλότερη τιμη....η wind ουσιαστικά το πουλάει σε χαμηλότερη τιμή δίνοντας και χρόνο ομιλίας που στην ουσιά ο χρονος ομιλίας για τη wind δεν ειναι κατι ακριβό γιαυτην.....επίσης κρατά όμηρο το συνδρομητή για κάποιους μηνες...Πάντως ως προσφορά αξίζει για εμας τους καρτοκινητους....αλλά για ακόμη μια φορά θα πω οτι πρεπει να γυρίσει στο 59 ευρω με 3μηνο για κινητα αξιας 100 ευρω....ή σε χαμηλότερη ανανέωση για φτηνότερα κινητα....

 

Σωστό και αυτό! :rolleyes: :) Συμφωνώ για το 3μηνο πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που με 5€ έπαιρνες 500mb μήπως πήρε καμμία παράταση;

 

 

Ναι, πηρε παράταση

 

Ισχύει για αγορές Mobile Internet 100 από 01/08/2012 μέχρι και 30/09/2012.

http://www.wind.com.gr/gr/...-internet-100/

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το να καλεις στο 1260 για εξυπηρετηση πελατων να σου αφαιρει κανονικα τα 0.25 λεπτα ανα κληση και στο τελος να ακους ”αυτη τη στιγμη δεν μπορουμε να εξυπηρετησουμε την κληση σας" πως δικαιολογειται? Τι τραγικο ειναι αυτο το πραγμα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το να καλεις στο 1260 για εξυπηρετηση πελατων να σου αφαιρει κανονικα τα 0.25 λεπτα ανα κληση και στο τελος να ακους ”αυτη τη στιγμη δεν μπορουμε να εξυπηρετησουμε την κληση σας" πως δικαιολογειται? Τι τραγικο ειναι αυτο το πραγμα?

γι αυτό καλούμε το 2105100100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...