Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν τους εχω εμπιστοσυνη, την προηγουμενη εβδομαδα επερνα τηλεφωνο στο κεντρικο καταστημα και μου ελεγαν καθε μερα "αυρο θα παραλαβουμε", ωσπου μου ειπαν οτι "η προσφορα τελειωσε και δεν θα ξαναφερουν το συγκεκριμενο κινητοι".....οτι να'ναι εκει στην wind :lol::lol:

 

ειναι τελειως αφερεγγυοι. Κανεις δεν ξερει με σιγουρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα. Ερώτηση: σε ανανέωση 10 ευρώ σε Wind Card to All, παίρνουμε κάποιο δώρο εκτός τον διπλασιασμό;

 

υ.γ νομίζω 100 sms προς wind δίνουν ή κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

ναι διπλασιάζεται οσο βάλεις,από 5€ μεχρι 50€ για ένα χρονο

 

Κατ' αρχήν να πω ότι ακόμα και 1 ευρώ να βάλεις διπλασιάζεται... (άρα είναι από 1-50 ευρώ)

Έτυχε να βάλω 1 ευρώ από κατάστημα για να διατηρήσω ένα νούμερο και διπλασιάστηκε!

Μου έκανε εντύπωση αλλά δεν το έψαξα. Τώρα είδα τα μηνύματα εδώ που λένε ότι το μήνυμα για διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας,

(όταν αυτό ΔΕΝ αναφέρει ότι ο χρόνος ομιλίας ισχύει για 1 μήνα), είναι ουσιαστικά διπλασιασμός της κάρτας!!!

Το επιβεβαίωσε άλλωστε και ο therock

Οκ, εβαλα το 50αρικο τωρα που ηταν ευκαιρια και καβατζωθηκα. Παρεπιπτωντος απο καταστημα δεν γλιτωνεις τον ΦΠΑ? Κατι τετοιο θυμομουν. Στα μικρα ποσα δεν φαινεται η διαφορα, αλλα τωρα που περιμανα 100στρικο και ακουσα 89 φανηκε ο φορος! Κατα ταλλα ολα κομπλε.

 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ο διπλασιασμός αυτός ισχύει για όλους τους τρόπους ανανέωσης...

Δηλαδή αν εκτός από κατάστημα, ισχύει και με αγορά κάρτας από άλλο κατάστημα (εκτός WIND), ψιλικά, περίπτερο, ΑΤΜ ή ακόμα και ηλεκτρονικά, (από τράπεζα).

Αν το έχει διασταυρώσει κάποιος ας μας πει, αναφέροντας τον τρόπο που έκανε διπλασιασμό.

Λογικά αφού δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο θα ισχύει. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Άλλωστε και το μήνυμα που έρχεται λέει συγκεκριμένα για ανανέωση 5 ευρώ,

τη στιγμή που στην πράξη ισχύει από ότι βλέπουμε για ποσά έως 50 ευρώ!!!

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν να πω ότι ακόμα και 1 ευρώ να βάλεις διπλασιάζεται... (άρα είναι από 1-50 ευρώ)

Έτυχε να βάλω 1 ευρώ από κατάστημα για να διατηρήσω ένα νούμερο και διπλασιάστηκε!

Μου έκανε εντύπωση αλλά δεν το έψαξα. Τώρα είδα τα μηνύματα εδώ που λένε ότι το μήνυμα για διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας,

(όταν αυτό ΔΕΝ αναφέρει ότι ο χρόνος ομιλίας ισχύει για 1 μήνα), είναι ουσιαστικά διπλασιασμός της κάρτας!!!

Το επιβεβαίωσε άλλωστε και ο therock

 

 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ο διπλασιασμός αυτός ισχύει για όλους τους τρόπους ανανέωσης...

Δηλαδή αν εκτός από κατάστημα, ισχύει και με αγορά κάρτας από άλλο κατάστημα (εκτός WIND), ψιλικά, περίπτερο, ΑΤΜ ή ακόμα και ηλεκτρονικά, (από τράπεζα).

Αν το έχει διασταυρώσει κάποιος ας μας πει, αναφέροντας τον τρόπο που έκανε διπλασιασμό.

Λογικά αφού δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο θα ισχύει. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Άλλωστε και το μήνυμα που έρχεται λέει συγκεκριμένα για ανανέωση 5 ευρώ,

τη στιγμή που στην πράξη ισχύει από ότι βλέπουμε για ποσά έως 50 ευρώ!!!

 

Εγώ έκανα ανανέωση με κάρτα (μηχανήματος) από περίπτερο και μου διπλασιάστηκε κανόνικα το ποσό με 10ρα κάρτα

Link to comment
Share on other sites

ΧΜ...τι βλακεία παίχτηκε παλι;;

 

ανανεωσα με τα 59 ευρω+συσκευη πριν 2 εβδομάδες.

η πρώτη δόση με τα 100Mb πιστώθηκε την περασμενη βδομάδα.

Μόλις έλαβα σμς πως πιστώθηκε η 2η δόση και άλλα 100mb.

και ρωτώ...

την 1η κάθε μήνα πιστώνονται τα υπόλοιπα ή όταν κλείσει μήνας απο τη μέρα ανανέωσης;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΧΜ...τι βλακεία παίχτηκε παλι;;

 

ανανεωσα με τα 59 ευρω+συσκευη πριν 2 εβδομάδες.

η πρώτη δόση με τα 100Mb πιστώθηκε την περασμενη βδομάδα.

Μόλις έλαβα σμς πως πιστώθηκε η 2η δόση και άλλα 100mb.

και ρωτώ...

την 1η κάθε μήνα πιστώνονται τα υπόλοιπα ή όταν κλείσει μήνας απο τη μέρα ανανέωσης;;;

1η δοση μολις κανεις ανανέωση, 2η και 3η την πρώτη των επόμενων μηνών

Link to comment
Share on other sites

αι σι.

δεν έχει γίνει λάθος συνεπώς.

επόμενη ερώτηση.

τα 100mb λήγουν στις 25-8,και τα 100 που πιστώθηκαν σήμερα πότε;;στις 1-9?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αι σι.

δεν έχει γίνει λάθος συνεπώς.

επόμενη ερώτηση.

τα 100mb λήγουν στις 25-8,και τα 100 που πιστώθηκαν σήμερα πότε;;στις 1-9?

δες τι λέει στο υπόλοιπο να σιγουρευτεις:p

Link to comment
Share on other sites

μονο για τα 1α 100 λεει
ε θα δείξει,νομιζω μονο τα λεφτα εμπαιναν την 1η του μηνος,το ίντερνετ εμπαινε ανα μηνα
Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειμαι και ασχετη, τα 100Mb αυτα σε τι αντιστοιχουν?μια εισοδος στο φεις ξερω γω ποσα mb Τρωει?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειμαι και ασχετη, τα 100Mb αυτα σε τι αντιστοιχουν?μια εισοδος στο φεις ξερω γω ποσα mb Τρωει?

 

αναλογως ποιον browser χρησιμοποιεις. με οπερα κατι κανεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και επειδη ειμαι και ασχετη, τα 100Mb αυτα σε τι αντιστοιχουν?μια εισοδος στο φεις ξερω γω ποσα mb Τρωει?

με opera turbo είναι υπεραρκετα για να λιώνεις ολη μερα facebook

Link to comment
Share on other sites

με opera turbo είναι υπεραρκετα για να λιώνεις ολη μερα facebook

 

και την αναλογη ρυθμιση στην ποιοτητα εμφανισης των φωτογραφιων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το οφτοπικ ρε παιδια αλλα θα μας πει και εμας κανεις που θα το βρουμε και πιες ειναι αυτες οι ρυθμησεις τελικα?

Στο αιφονι δν το βρισκω,μονο το οπερα 7 και ρυθμισεις να βγαζει μικρες τις εικονες.Τα φωτα σας οι γνωστες??Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το οφτοπικ ρε παιδια αλλα θα μας πει και εμας κανεις που θα το βρουμε και πιες ειναι αυτες οι ρυθμησεις τελικα?

Στο αιφονι δν το βρισκω,μονο το οπερα 7 και ρυθμισεις να βγαζει μικρες τις εικονες.Τα φωτα σας οι γνωστες??Ευχαριστω.

 

για να μην συνεχισουμε λοιπον το οφ τοπικ, μπορεις να απευθυνθεις στο αντιστοιχο thread και να σου λυσουν οποιες αποριες εχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αι σι.

δεν έχει γίνει λάθος συνεπώς.

επόμενη ερώτηση.

τα 100mb λήγουν στις 25-8,και τα 100 που πιστώθηκαν σήμερα πότε;;στις 1-9?

 

Hello from Athens !!! :p

Ακριβώς έτσι είναι. Τα πρώτα 100 λήγουν στις 25/8 και τα άλλα στις 1/9. Τα mb λήγουν ένα μήνα ακριβώς μετά από τη στιγμή που μπήκαν. Με απλά λόγια για τον Aύγουστο έχεις περίπου 200mb (200 - αυτά που ξόδεψες στο πενθήμερο). Aν πας διακοπές, σε βολεύει πολύ έτσι όπως "έκατσε". Για facebook φτάνουν και περισσεύουν, αλλά για youtube/streaming η για ράδιο, δεν φτάνουν ούτε για δείγμα...

Εννοείται ότι τις ενημερώσεις των εφαρμογών τις κάνεις μέσω wifi αφού, έτσι κι αλλιώς, εκεί που είσαι έχεις ίντερνετ.

Τα χρήματα δε λήγουν, μπαίνουν κανονικά και ισχύουν για ένα χρόνο.

 

[offtopic]Το avatar δεν το πέτυχες. :p

Θέλω να κανονίσουμε ένα καφέ και ένα καθαρισμό[/offtopic]

:)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

για να μην συνεχισουμε λοιπον το οφ τοπικ, μπορεις να απευθυνθεις στο αντιστοιχο thread και να σου λυσουν οποιες αποριες εχεις

 

Δωσε λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Hello from Athens !!! :p

Ακριβώς έτσι είναι. Τα πρώτα 100 λήγουν στις 25/8 και τα άλλα στις 1/9. Τα mb λήγουν ένα μήνα ακριβώς μετά από τη στιγμή που μπήκαν. Με απλά λόγια για τον Aύγουστο έχεις περίπου 200mb (200 - αυτά που ξόδεψες στο πενθήμερο). Aν πας διακοπές, σε βολεύει πολύ έτσι όπως "έκατσε". Για facebook φτάνουν και περισσεύουν, αλλά για youtube/streaming η για ράδιο, δεν φτάνουν ούτε για δείγμα...

Εννοείται ότι τις ενημερώσεις των εφαρμογών τις κάνεις μέσω wifi αφού, έτσι κι αλλιώς, εκεί που είσαι έχεις ίντερνετ.

Τα χρήματα δε λήγουν, μπαίνουν κανονικά και ισχύουν για ένα χρόνο.

 

[offtopic]Το avatar δεν το πέτυχες. :p

Θέλω να κανονίσουμε ένα καφέ και ένα καθαρισμό[/offtopic]

:)

γιουτιουμπ δε μπαινω απο το κινητο.λαπτοπ+ταμπλετ μονο.ραδιο εχει το κινητο οποτε ειμαστε οκ.οποτε αφού κατεβασα και το οπερα και εκανα τις ρυθμισεις οπως είπε ο pexths, ειμαι καλυμμενη,λογικα.

 

οφτοπικ

1. τι κανεις αθηνα?

2. οταν γυρισεις μιλάμε και για κοφι και για κλινινκ.

3. ποιο αβαταρ δε πετυχα?μιλας με γριφους γεροντα...

εντιτ στο 3.

αααα!οχι βρε το πέτυχα σωστα.απλά το μεταβίβασα στον Ηλία.

Edited by FREAK_OF_NATURE
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που με 5€ έπαιρνες 500mb μήπως πήρε καμμία παράταση;

 

Εγώ το ανανέωσα online χθες (με δώρο άλλα 100mb) και έλεγε ότι η προσφορά του Surf 100 (+400 δώρο) ισχύει εώς 31/09/12.

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.com.gr/files/1/Home_page_banners/block-images/WIND_Mid_banner_Motorola_Fire.png

 

ασχημο λιγο, αν και σε λογικη τιμη :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

80€ έχει στο public, δεν μπορούσαν να το δωσουν με 59€ όπως τ άλλα που ταν ακριβότερα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...