Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση:

Για να κάνεις επέκταση υπολοίπου απαιτείται τουλάχιστον μία ανανέωση χρόνου ομιλίας. Δεν αναφέρουν όμως το ποσό. Μπορεί το ποσό να είναι πχ 1€;

Link to comment
Share on other sites

Τι προσεχείς ημέρες θα ταξιδέψω στο εξωτερικό.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω μία ανανέωση (την δεύτερη αυτό το μήνα) για να πάρω το bonus διπλασιασμού που το βλέπεις στο 1237.

 

Ξέρει κάποιος να μου πει αν κατά την χρήση του κινητού στο εξωτερικό το ποσό θα αφαιρείται από το bonus ή από κανονικό υπόλοιπο ?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τι προσεχείς ημέρες θα ταξιδέψω στο εξωτερικό.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω μία ανανέωση (την δεύτερη αυτό το μήνα) για να πάρω το bonus διπλασιασμού που το βλέπεις στο 1237.

 

Ξέρει κάποιος να μου πει αν κατά την χρήση του κινητού στο εξωτερικό το ποσό θα αφαιρείται από το bonus ή από κανονικό υπόλοιπο ?

 

To Bonus δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο εξωτερικό , και το έχω δοκιμάσει σε δύο χώρες....

Αν όμως κάνεις εγκαίρως την ανανέωση , μπορείς να το καταναλώσεις στην Ελλάδα και να χρησιμοποιήσεις το κανονικό υπόλοιπο στο εξωτερικό .

Link to comment
Share on other sites

To Bonus δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο εξωτερικό , και το έχω δοκιμάσει σε δύο χώρες....

Αν όμως κάνεις εγκαίρως την ανανέωση , μπορείς να το καταναλώσεις στην Ελλάδα και να χρησιμοποιήσεις το κανονικό υπόλοιπο στο εξωτερικό .

 

Ναι σε καλά σε ευχαριστώ.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω κατι στο f2g πως μπορω να βγαλω τον τηλεφωνητη με sms η καποιον αλλον τροπο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα να ρωτησω κατι στο f2g πως μπορω να βγαλω τον τηλεφωνητη με sms η καποιον αλλον τροπο.ευχαριστω

##002# και κλήση για να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις.

SMS NAI στο 1265 αμέσως μετά για να σου ενεργοποιηθεί η ειδοποίηση κλήσεων (αν θέλεις).

Link to comment
Share on other sites

##002# και κλήση για να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις.

SMS NAI στο 1265 αμέσως μετά για να σου ενεργοποιηθεί η ειδοποίηση κλήσεων (αν θέλεις).

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

##002# και κλήση για να απενεργοποιηθούν όλες οι προωθήσεις.

SMS NAI στο 1265 αμέσως μετά για να σου ενεργοποιηθεί η ειδοποίηση κλήσεων (αν θέλεις).

 

η άμα γράψεις κρυφά αφήσεις κενό και την λέξη ναι και το στείλεις στο 1265 μπορείς να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων με επιλογή την μη ενημέρωση του καλούντα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η άμα γράψεις κρυφά αφήσεις κενό και την λέξη ναι και το στείλεις στο 1265 μπορείς να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων με επιλογή την μη ενημέρωση του καλούντα.

 

σευχαριστω αυτο δεν το ηξερα.

 

να ρωτησω και κατι ακομα.διαπυστωσα οτι ειδοποιουμαι μονο οταν το εχω κλειστο το κιν με sms ενω οταν δεν εχω σημα η ειναι κατειλημενο δεν μου ερχονται οι κλησεις οι οποιες γινανε την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.γιατι ομως αυτο, ετσι γινετε και σε εσας ρε παιδεια?

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω αυτο δεν το ηξερα.

 

να ρωτησω και κατι ακομα.διαπυστωσα οτι ειδοποιουμαι μονο οταν το εχω κλειστο το κιν με sms ενω οταν δεν εχω σημα η ειναι κατειλημενο δεν μου ερχονται οι κλησεις οι οποιες γινανε την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.γιατι ομως αυτο, ετσι γινετε και σε εσας ρε παιδεια?

 

από όσο ξέρω ειδοποίησε μόνο όταν το κινητό σου είναι εκτός δικτύου ή κλειστό. Σε περίπτωση κατειλλημενου δεν νομίζω να υπάρχει ειδοποίηση. Εξάλλου όταν είναι κατειλλημενο το τηλέφωνο σου μπορεί να βάλεις και την αναμονή κλήσης και να σου βγάζει ένδειξη δεύτερης γραμμής όταν μιλάς στην πρώτη γραμμή σου. Επίσης να ξέρεις ότι όταν το υπόλοιπο σου είναι κάτω από 9λεπτά του ευρώ , το σύστημα πρέπει να έχει υπόλοιπο 9λεπτά του ευρώ και πάνω για να λειτουργεί η γραμμή σωστά. Οπότε και το ίδιο ισχύει για να λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων. Εάν έχεις υπόλοιπο κάτω από 9λεπτά του ευρώ δεν λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων όπως επίσης και το gprs άρα δεν μπορείς να λάβεισ και μμς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω ειδοποίησε μόνο όταν το κινητό σου είναι εκτός δικτύου ή κλειστό. Σε περίπτωση κατειλλημενου δεν νομίζω να υπάρχει ειδοποίηση. Εξάλλου όταν είναι κατειλλημενο το τηλέφωνο σου μπορεί να βάλεις και την αναμονή κλήσης και να σου βγάζει ένδειξη δεύτερης γραμμής όταν μιλάς στην πρώτη γραμμή σου. Επίσης να ξέρεις ότι όταν το υπόλοιπο σου είναι κάτω από 9λεπτά του ευρώ , το σύστημα πρέπει να έχει υπόλοιπο 9λεπτά του ευρώ και πάνω για να λειτουργεί η γραμμή σωστά. Οπότε και το ίδιο ισχύει για να λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων. Εάν έχεις υπόλοιπο κάτω από 9λεπτά του ευρώ δεν λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων όπως επίσης και το gprs άρα δεν μπορείς να λάβεισ και μμς.

 

1. Αυτό με τα 9 λεπτά μονο στην q ισχύει;

2. Οταν είναι κατειλλημένο πρώτη φορά το ακούω να μην έρχεται ειδοποίηση...:blink: Και αυτό μόνο στην q ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό με τα 9 λεπτά μονο στην q ισχύει;

2. Οταν είναι κατειλλημένο πρώτη φορά το ακούω να μην έρχεται ειδοποίηση...:blink: Και αυτό μόνο στην q ισχύει;

 

δεν ξέρω εάν ισχύει για την κίου. Αλλά μπορεί να ισχύει και στην κίου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω ειδοποίησε μόνο όταν το κινητό σου είναι εκτός δικτύου ή κλειστό. Σε περίπτωση κατειλλημενου δεν νομίζω να υπάρχει ειδοποίηση. Εξάλλου όταν είναι κατειλλημενο το τηλέφωνο σου μπορεί να βάλεις και την αναμονή κλήσης και να σου βγάζει ένδειξη δεύτερης γραμμής όταν μιλάς στην πρώτη γραμμή σου. Επίσης να ξέρεις ότι όταν το υπόλοιπο σου είναι κάτω από 9λεπτά του ευρώ , το σύστημα πρέπει να έχει υπόλοιπο 9λεπτά του ευρώ και πάνω για να λειτουργεί η γραμμή σωστά. Οπότε και το ίδιο ισχύει για να λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων. Εάν έχεις υπόλοιπο κάτω από 9λεπτά του ευρώ δεν λειτουργεί και η ειδοποίηση κλήσεων όπως επίσης και το gprs άρα δεν μπορείς να λάβεισ και μμς.

 

οκ ευχαριστω δεν το ηξερα αυτο καθολου.αρα πρεπει καθε φορα να αφηνω εστω 10cents μεσα στην καρτα για να δουλευη η υπηρεσεια χαμενων κλησεων

 

1. Αυτό με τα 9 λεπτά μονο στην q ισχύει;

2. Οταν είναι κατειλλημένο πρώτη φορά το ακούω να μην έρχεται ειδοποίηση...:blink: Και αυτό μόνο στην q ισχύει;

 

καλα ισχυει τετοιο πραγμα και στην q? και γενικα ισχυει και σε αλλα καρτοκινητα οπως wu η cu η frog?

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω δεν το ηξερα αυτο καθολου.αρα πρεπει καθε φορα να αφηνω εστω 10cents μεσα στην καρτα για να δουλευη η υπηρεσεια χαμενων κλησεων

 

σωστά κατάλαβες. Από όσο εχω ψάξει είναι η μοναδική εταιρεία που έχει αυτό το πρόβλημα του ελαχίστου υπολοίπου για να λειτουργήσει η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων. Στην κόσμοτε και στην βονταφον λειτουργούν κανονικά ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στα συμβολαια μπορουμε να δουμε το υπολοιπο χρησης ομιλιας και δεδομενων και πως?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στα συμβολαια μπορουμε να δουμε το υπολοιπο χρησης ομιλιας και δεδομενων και πως?

 

Κενό μήνυμα στο 1212 αν δεν κάνω λάθος

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Ειμαι στο F2G2 και εδω και λιγο καιρο παρατηρησα πως η καρτα φευγει παρα πολυ γρηγορα, ενω πιο πολυ στελνω SMS. Βλεπω λοιπον στελνοντας διαδοχικα μηνυματα στο 1269 οτι για 1 SMS με χρεωνει 0,12€!!! Ποτε εγινε αυτη η αλλαγη και δε το πηρα χαμπαρι?

 

Τι επιλογες παιζουν απο εδω και περα για SMS?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση? Ειμαι στο F2G2 και εδω και λιγο καιρο παρατηρησα πως η καρτα φευγει παρα πολυ γρηγορα, ενω πιο πολυ στελνω SMS. Βλεπω λοιπον στελνοντας διαδοχικα μηνυματα στο 1269 οτι για 1 SMS με χρεωνει 0,12€!!! Ποτε εγινε αυτη η αλλαγη και δε το πηρα χαμπαρι?

 

Τι επιλογες παιζουν απο εδω και περα για SMS?

 

έχει παρά πολύ καιρό που έχει αλλάξει. Στο πακέτο που είσαι το μόνο που αξίζει είναι η χρέωση 10λεπτά το λεπτό ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Όσο για τα μυνήματα μπορείς να ενεργοποιήσεις τα μίνι πακέτα sms που ξανά βγήκαν. Κοίτα στο σίτε πως ενεργοποιείται. Επίσης μια ιδιαιτερότητα που έχει αναφερθεί είναι ότι εάν έχεις πακέτο μύνηματών προς γουίντ και ενεργοποιημένο ένα πακέτο μίνι sms και στέλνεις sms προς γουίντ θα αφαιρέσει από τα μίνι sms και όχι από τα δωρεάν μυνήματα προς γουίντ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Thank για την αμεση απαντηση :)

 

Εχω δει στο site τους για τα πακετα με 3 και 5€ για 300 και 600 μηνυματα προς Wind και μαλλον αυτο θα κανω για λιγο, αλλα τι αλλες επιλογες εχω για SMS κυριως? Δε με πειραζει να αλλαξω και δικτυο αν ειναι να παω σε κατι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρεις, το F2G2 δεν είναι πια εμπορικά διαθέσιμο. Σου συνιστώ να μην κάνεις φορητότητα, τέτοια ταρίφα κλήσεων όπως του F2G2 δε θα ξαναβρείς (μάλλον) ποτέ και πουθενά! Αν χρειάζεται να στέλνεις τόσα πολλά SMS είτε αγόρασε τα πακέτα mini SMS όπως έγραψε και ο συμφορουμίτης είτε πάρε μια καινούργια κάρτα άλλου δικτύου.

 

Σε κάθε περίπτωση κράτα τη F2G2 κάρτα σου έστω και για να μιλάς μόνο. Σε τελική ανάλυση αν δεν τη χρειάζεσαι καθόλου μπορείς και να τη βάλεις στις αγγελίες εδώ στο forum, υπάρχει κόσμος που το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Θα μεινω στο πακετο μου λοιπον και θα ανανεωνω τα πακετα SMS οποτε τα χρειαζομαι.

 

Πως ομως αλλαξαν οι χρεωσεις των SMS και δε αλλαξε η χρεωση στις κλησεις? Δεν ειναι λιγο παραδοξο?

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα από το διπλασιασμό τα οποία ισχύουν για δεκαπέντε μέρες που μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Το λόγω να μην τα ξόδευω και δεν εχω σκοπό να τους τα χαρίσω

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα από το διπλασιασμό τα οποία ισχύουν για δεκαπέντε μέρες που μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Το λόγω να μην τα ξόδευω και δεν εχω σκοπό να τους τα χαρίσω

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Όταν έχω τέτιο πρόβλημα τα χαρίζω στο χαμόγελο του Παιδιού με μια κλήση στο 14545 (2,46 ευρώ )

Προσοχή , η αποστολή SMS χρεώνεται στο κανονικό υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τέτιο πρόβλημα τα χαρίζω στο χαμόγελο του Παιδιού με μια κλήση στο 14545 (2,46 ευρώ )

Προσοχή , η αποστολή SMS χρεώνεται στο κανονικό υπόλοιπο

bill συγχαρητήρια είναι μια πολύ έξυπνη κίνηση!ελπίζω σε όσους σας ξεμένουν τα μπόνους να πάρετε το παράδειγμα του μπιλλ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...