Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε χρεώσει 11 λεπτά το λεπτό ανά δευτερόλεπτο ....

πού δεν το έχει κανείς ....

έχετε διπλασιασμό .... έστω για 15 μέρες...

εχετε 120 ΜΒ και συνεχίζετε και γκρινιάζετε ....

 

τι να πει κανείς....!!!

Αγαπητέ φίλε,

 

Κοίταξε να δεις, μπορώ να έχω κάποια πράγματα πουν δεν τα έχει “κανείς”, αλλά σίγουρα όσον αφορά την ποιότητα σήματος σίγουρα μειονεκτώ από τον “κανένα”.

Επίσης αν κανείς ψαχτεί στην αγορά είτε την εγχώρια είτε την παγκόσμια, σίγουρα υπάρχουν ανταγωνιστικά προγράμματα. Για παράδειγμα έχεις ένα καλό πρόγραμμα intrenet και κάνεις τις κλήσεις σου μέσω voip. Πχ από πάροχο voip μου παρέχετε η δυνατότητα δωρεάν εγχώριων κλήσεων σε σταθερά νούμερα. καθώς επίσης και κάποιες κλήσεις προς το εξωτερικό, με χρέωση αν θυμάμαι καλά 12,10 το τετράμηνο. Από αυτά τα 12,10€ τα 11,50€ μπορείς να τα ξοδέψεις σε κλήσεις προς κινητά (στην ουσία 125 λεπτά προς κινητά με χρέωση όμως ανά λεπτό-0,092€ το λεπτό) τα υπόλοιπα 0,6€ είναι χρεώσεις συναλλαγής (άρα 0,1008€ το λεπτό).

Επιπλέον, όσο ήμουν στην Αγγλία για το μεταπτυχιακό μου έψαχνα και εκεί αντίστοιχα τα καλύτερα κόστη. Δυστυχώς αυτό που είδα ήταν ότι οι χρεώσεις και τα προγράμματα που ίσχυαν εκεί ήταν πολύ ανταγωνιστικότερα από τα δικά μας. Αν τώρα η απάντηση σου είναι ότι άλλο το μέγεθος του αγοραστικού κοινού της Αγγλίας και άλλο της Ελλάδας, τότε αρκεί να σου πω ότι παρόμοια προγράμματα είχαν έρθει στην Ελλάδα μετά από ένα με δύο χρόνια. Είχα βγάλει λοιπόν το συμπέρασμα ότι αφενός σαφώς και υπάρχουν περιθώρια κέρδους στις υπηρεσίες τους και αφετέρου οι χρεώσεις που είναι σχεδόν πανομοιότυπες σε όλες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, είναι χρεώσεις καρτέλ (υποτιθόμενος ανταγωνισμός που στην ουσία το μόνο που προσφέρει είναι μονοπολιακά κέρδη στις εταιρείες που κάνουν συμφωνίες κάτω από το τραπέζι.).

 

έχετε χρεώσει 11 λεπτά το λεπτό ανά δευτερόλεπτο ....

πού δεν το έχει κανείς ....

έχετε διπλασιασμό .... έστω για 15 μέρες...

εχετε 120 ΜΒ και συνεχίζετε και γκρινιάζετε ....

 

τι να πει κανείς....!!!

Όσον αφορά τώρα τα δώρα της wind, φυσικά και είναι επιλογή της το να τα προσφέρει ή όχι. Άλλοστε αυτό αποτελεί από μόνο του ένα κριτήριο ούτως ώστε να κρατήσει πχ κάποιο κοινό το οποίο παρασύρετε από τέτοιες προσφορές και το οποίο κοινό μετατοπίζεται πιθάνοτατα εύκολα από την μία εταιρεία στην άλλη. Βέβαια αν η οποιαδήποτε εταιρεία θέλει να κρατήσει ένα καλό επαγγελματικό προφίλ θα πρέπει πρώτα από όλα να σέβεται τους πελάτες της, γιατί αυτό κατά εμένα τουλάχιστον επιστρέφεται πάντοτε στην ίδια την εταιρεία. Όταν λοιπόν απευθύνεσαι σε ένα δύσκολο καταναλωτικό κοινό, όπως είναι το κοινό των πελατών της που έχουν wf2g2 θα πρέπει να θέτεις πιο υγιείς όρους. Δεν μπορείς για παράδειγμα να στέλνεις ενημερωτικό μήνυμα διπλασιασμού με διάρκεια 30 ημέρες και να αλλάζεις μετά τους όρους χωρίς ενημερωτικό μήνυμα (διάρκεια 15 ημέρες). Επίσης πάνω σε αυτό το κομμάτι δεν μπορείς να στέλνεις ενημερωτικό μήνυμα στους πελάτες σου σχετικά με κάποια υπηρεσία η οποία στην ουσία δεν ισχύει. Αναφέρομαι στο γεγονός ότι μου ήρθε τους τελευταίους δύο μήνες ενημερωτικό μήνυμα για προνομιακή χρέωση -50% σε κάποιο δίκτυο της επιλογής μου (είχα αυτή την υπηρεσία το τελευταίο εξάμηνο), το οποίο όμως όταν πήγα να το ενεργοποιήσω μου ήρθε απαντητικό μήνυμα ότι η περίοδος της προσφοράς έχει λήξει.

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν μετά από το μακροσκελές μήνυμα μου (και συγνώμη όποιον κούρασα), ο μόνος λόγος που παραμένω στην εταιρεία είναι η χρέωση με 0,11€ το λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Βέβαια ακόμα και πάνω σε αυτό το τελευταίο κομμάτι, αρκετές είναι οι εταιρείες στο χόρο της τηλεφωνίας τουλάχιστον που όταν αλλάζουν ή καταργούν κάποιο από τα προγράμματα΄τους, αφήνουν το δικαίωμα επιλογής στους πελάτες τους στο να παραμείνουν στο παλιό εμπορικό πακέτο ή όχι.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

υποκλινομαι.πολυ εξυπνο

 

Συγγνώμη... αν κατάλαβα καλά το "πραγματικό" υπόλοιπό σου των 20 ευρώ παραμένει ανέπαφο και ξοδεύεις ΜΟΝΟ το BONUS στο χαμόγελο του παιδιού; Είσαι σίγουρος ότι τρώει από το bonus (τον διπλασιασμό δηλαδή) και όχι από το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ χρηματικό υπόλοιπο; Δηλαδή αν κάνω κλήση σε premium lines, 090 κλπ. θα τρώει από το bonus και όχι από τα "πραγματικά χρήματα" της κάρτας; Νόμιζα ότι για αυτού του είδους τις υπηρεσίες πάντα χρεώνεται το πραγματικό σου υπόλοιπο.

thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη η φαση με το χαμογελο του παιδιου, απο το να μην μπορουμε να φαμε τα χρηματα αυτα τουλαχιστον να μην τους τα χαρισδουμε κιολας.

Αν το δοκιμασει και κανενας ακομα ας γραψει εδω να ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις, επειδή εχτές έλειγε το bonus υπολοίπου μου, είπα να πειραματιστώ αρχικά την περασμένη Κυριακή και τελικά για λόγους επιβεβαίωσης εχτές το απόγευμα (μην τυχών γινόταν κάποια αλλαγή στο κανονικό μου υπόλοιπο στο μεσοδιάστημα). Ο πειραματισμός είχε να κάνει με το πως θα μπορούσα να ξοδέχω το bonus υπολοίπου μιας και το bonus των 120 λεπτών και το bonus εισερχομένων δεν είχε λήξει ακόμα. Οι μοναδικές προσπάθειες που έκανα ήταν προς το χαμόγελο του παιδιού, τόσο με μήνυμα όσο και με κλήση. Στην κλήση μου αφαίρεσε από το bonus υπόλοιπο μου, ενώ αντιθέτος στο μήνυμα αφαιρέθηκε αξία από το κανονικό μου υπόλοιπο.

 

Παιδιά σκέφτηκα να γράψω και σχετικό comment στο τοίχο της στο facebook. Να δούμε σε περίπτωση που το έχει αφήσει από λάθος της, αν θα έχει τα α...δια να το κόψει μετά ή αν το κάνει πως θα αιτιολογήσει τον εαυτό της.

 

παιδιά δεν το πιστεύω, σβείνουν το σχόλιο μου... το οποίο είχε ως ακολουθως:

Είμαι κάτοχος ενός από τα παλιά σας προγράμματα και ο μοναδικός λόγος που παραμένω σε εσάς είναι οι καλές χρεώσεις που είχατε τότε και που ισχύουν και σήμερα γιατί δεν έχω μπει σε ένα από τα νέα σας προγράμματα. Ένα από τα παράπονα μου είναι ότι ενώ αρχικά μου είχατε στείλει μήνυμα περί διπλασιασμού της αξίας της κάρτας μία φορά κάθε μήνα με ισχύ 30 ημέρες, στη συνέχεια χωρίς άλλο ενημερωτικό μήνυμα περί τροποποίησης του χρόνου ισχύς αυτού του bonus το μετατρέψατε σε ισχύ των 15 ημερών με επιπλέον bonus 120 λεπτά (με ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά όμως, άρα πραγματικά 40 λεπτά) προς όλα τα δίκτυα. Επειδή βέβαια, η πολιτική σας δεν ήταν ορθή, αποφασίσατε να χρεώνεται πρώτα τα 120 λεπτά (παρόλο που είχαν ισχύ 30 ημέρες) και μετά να χρεώνεται το bonus διπλασιασμού (με ισχύ 15 ημερών). Ως αποτέλεσμα ήταν να μην καταφέρω να ξοδέψω σχεδόν όλο το υπόλοιπο του bonus διπλασιασμού. Για το λόγο αυτόν αποφάσισα να ξοδέψω όλο το bonus διπλασιασμού σε κοινωφελή οργανισμό. Αναφέρομαι στον κοινωφελή οργανισμό του χαμόγελου του παιδιού. Παρόλο αυτά όμως ενώ για την κλήση μου προς το 14545 αφαιρέθηκε υπόλοιπο από το bonus διπλασιασμού, όταν έστειλα μήνυμα προς το 54020 αφαιρέθηκε αξία από το κανονικό μου υπόλοιπο. Περιμένω τα σχόλια σας...

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο εγώ και η γυναίκα μου έχουμε καρτοκινητά wind εδώ και 5 χρόνια αλλά τον επόμενο μήνα θα πάω cosmote. Προφανώς μας δουλεύουν όποτε και εμείς αποχωρούμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν το πιστεύω, σβείνουν το σχόλιο μου... το οποίο είχε ως ακολουθως:

Είμαι κάτοχος ενός από τα παλιά σας προγράμματα και ο μοναδικός λόγος που παραμένω σε εσάς είναι οι καλές χρεώσεις που είχατε τότε και που ισχύουν και σήμερα γιατί δεν έχω μπει σε ένα από τα νέα σας προγράμματα. Ένα από τα παράπονα μου είναι ότι ενώ αρχικά μου είχατε στείλει μήνυμα περί διπλασιασμού της αξίας της κάρτας μία φορά κάθε μήνα με ισχύ 30 ημέρες, στη συνέχεια χωρίς άλλο ενημερωτικό μήνυμα περί τροποποίησης του χρόνου ισχύς αυτού του bonus το μετατρέψατε σε ισχύ των 15 ημερών με επιπλέον bonus 120 λεπτά (με ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά όμως, άρα πραγματικά 40 λεπτά) προς όλα τα δίκτυα. Επειδή βέβαια, η πολιτική σας δεν ήταν ορθή, αποφασίσατε να χρεώνεται πρώτα τα 120 λεπτά (παρόλο που είχαν ισχύ 30 ημέρες) και μετά να χρεώνεται το bonus διπλασιασμού (με ισχύ 15 ημερών). Ως αποτέλεσμα ήταν να μην καταφέρω να ξοδέψω σχεδόν όλο το υπόλοιπο του bonus διπλασιασμού. Για το λόγο αυτόν αποφάσισα να ξοδέψω όλο το bonus διπλασιασμού σε κοινωφελή οργανισμό. Αναφέρομαι στον κοινωφελή οργανισμό του χαμόγελου του παιδιού. Παρόλο αυτά όμως ενώ για την κλήση μου προς το 14545 αφαιρέθηκε υπόλοιπο από το bonus διπλασιασμού, όταν έστειλα μήνυμα προς το 54020 αφαιρέθηκε αξία από το κανονικό μου υπόλοιπο. Περιμένω τα σχόλια σας...

 

η γνώμη μου είναι να μην το γράψεις διότι μπορεί να το αλλαξουνε και όταν θα καλείς πχ. Στο χαμόγελο του παιδιού θα σου αφαιρεί από κανονικό σου υπόλοιπο . Για αυτό αστό καλύτερα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν το πιστεύω, σβείνουν το σχόλιο μου... το οποίο είχε ως ακολουθως:

Είμαι κάτοχος ενός από τα παλιά σας προγράμματα και ο μοναδικός λόγος που παραμένω σε εσάς είναι οι καλές χρεώσεις που είχατε τότε και που ισχύουν και σήμερα γιατί δεν έχω μπει σε ένα από τα νέα σας προγράμματα. Ένα από τα παράπονα μου είναι ότι ενώ αρχικά μου είχατε στείλει μήνυμα περί διπλασιασμού της αξίας της κάρτας μία φορά κάθε μήνα με ισχύ 30 ημέρες, στη συνέχεια χωρίς άλλο ενημερωτικό μήνυμα περί τροποποίησης του χρόνου ισχύς αυτού του bonus το μετατρέψατε σε ισχύ των 15 ημερών με επιπλέον bonus 120 λεπτά (με ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά όμως, άρα πραγματικά 40 λεπτά) προς όλα τα δίκτυα. Επειδή βέβαια, η πολιτική σας δεν ήταν ορθή, αποφασίσατε να χρεώνεται πρώτα τα 120 λεπτά (παρόλο που είχαν ισχύ 30 ημέρες) και μετά να χρεώνεται το bonus διπλασιασμού (με ισχύ 15 ημερών). Ως αποτέλεσμα ήταν να μην καταφέρω να ξοδέψω σχεδόν όλο το υπόλοιπο του bonus διπλασιασμού. Για το λόγο αυτόν αποφάσισα να ξοδέψω όλο το bonus διπλασιασμού σε κοινωφελή οργανισμό. Αναφέρομαι στον κοινωφελή οργανισμό του χαμόγελου του παιδιού. Παρόλο αυτά όμως ενώ για την κλήση μου προς το 14545 αφαιρέθηκε υπόλοιπο από το bonus διπλασιασμού, όταν έστειλα μήνυμα προς το 54020 αφαιρέθηκε αξία από το κανονικό μου υπόλοιπο. Περιμένω τα σχόλια σας...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=183068411738831&set=a.172414882804184.35485.168980533147619&ref=nf

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικα βαρέθηκα κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια με τις προσφορές που παίρνει πίσω μετά από λίγο, και είμαι ήδη μετά από αρκετά χρόνια σε αναζήτηση νέου παροχου.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα προγράμματα καρτοκινητης το κάνουν αυτό η εταιρίες. Η, για την ακρίβεια, υπάρχουν πακέτα με προσφορές που δε καταργούνται γιατί αποτελούν χαρακτηριστικό του πακέτου (πχ νέα καρτοκινητή που έχει διπλασιασμό) και άλλες που συνήθως έχουν καλές προσφορές (πχ f2g).

 

Αν σ' αρέσει η σταθερότητα πληρώνεις παραπάνω και κανείς συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

@VAGGELISSK

Καλύτερα να μην το έλεγες και ας έβαζες κάθε μήνα το ζεστό σου 20αρι

 

Σε όλα τα προγράμματα καρτοκινητης το κάνουν αυτό η εταιρίες. Η, για την ακρίβεια, υπάρχουν πακέτα με προσφορές που δε καταργούνται γιατί αποτελούν χαρακτηριστικό του πακέτου (πχ νέα καρτοκινητή που έχει διπλασιασμό) και άλλες που συνήθως έχουν καλές προσφορές (πχ f2g).

 

Αν σ' αρέσει η σταθερότητα πληρώνεις παραπάνω και κανείς συμβόλαιο.

 

Σωστός! Για αυτό το λόγο αν αλλάξει κάτι σε συμβόλαιο μπορείς να καταγγείλεις τη σύμβαση

Link to comment
Share on other sites

Γκρίνια για το f2g...γκρίνια για την WIND γενικώς.Πάμε στην cosmote που δεν δίνει ούτε διπλασιασμούς, ούτε internet,ούτε χαρίζει τον φόρο καρτοκινητής ούτε δωρεαν επικοινωνία προς όλη την cosmote.Μετά θέλω να δω τι θα λέτε.Η WIND δίνει τις καλύτερες προσφορές και πάντα τις τροποποιεί γιατί οι άλλες δεν βγάζουν ποτέ αντάξια προσφορά με την wind. Και η wind σου λέει κορόιδο είμαι... και τις αλλάζει προς το χειροτερο και ακόμα παραμένουν καλύτερες από τον ανταγωνισμό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το F2G κανει τη διαφορα με πακετα προς ολη τη wind/Q,η cosmote αραγε γιατι δε δινει στο whats up πακετα προς ολη την cosmote???? επειδη φοβαται τις διαρροες-αποσυνδεσεις συμβολαιων προς τα καρτοκινητα της....η απαντηση ειναι απλη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη το F2G κανει τη διαφορα με πακετα προς ολη τη wind/Q,η cosmote αραγε γιατι δε δινει στο whats up πακετα προς ολη την cosmote???? επειδη φοβαται τις διαρροες-αποσυνδεσεις συμβολαιων προς τα καρτοκινητα της....η απαντηση ειναι απλη.

 

 

Παιδιά η κοσμοτέ δεν έχει λόγο να το κάνει αυτό...έχει μια τεράστια διείσδυση στην αγορα και ειδικα με το γουατσ απ έκανε μπαμ!!!Τώρα ότι και να γίνει πάντα όλοι μας θα έχουμε κι ένα γουατσ απ...οι χρηστες του γουατσ απ το έχουν για ομιλια σμσ αποκλειστικα προς γουατσαπ.....Η wind κάνει βλακείες...βγάζει προσφορές και μετά τις παίρνει πίσω....εμείς μένουμε καθώς θέλουμε ναι μεν χρόνο προς όλους αλλά έχουμε κι ενα δευτερο γουατσ απ....Προσωπικά μόλις η wind κόψει το 0.11 προς όλους το λεπτό φεύγω για γουατσ απ....και για ομιλια χρησιμοποιω το ιντερτελεκομ(voip mesw whats up) που δίνει 0.1 προς ολους και 0.02 προσ σταθερα.....

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοσμοτέ δεν έχει λόγο να το κάνει αυτό...έχει μια τεράστια διείσδυση στην αγορα και ειδικα με το γουατσ απ έκανε μπαμ!!!Τώρα ότι και να γίνει πάντα όλοι μας θα έχουμε κι ένα γουατσ απ...οι χρηστες του γουατσ απ το έχουν για ομιλια σμσ αποκλειστικα προς γουατσαπ.....Η wind κάνει βλακείες...βγάζει προσφορές και μετά τις παίρνει πίσω....εμείς μένουμε καθώς θέλουμε ναι μεν χρόνο προς όλους αλλά έχουμε κι ενα δευτερο γουατσ απ....Προσωπικά μόλις η wind κόψει το 0.11 προς όλους το λεπτό φεύγω για γουατσ απ....και για ομιλια χρησιμοποιω το ιντερτελεκομ(voip mesw whats up) που δίνει 0.1 προς ολους και 0.02 προσ σταθερα.....

 

Εγω στην κοσμοτε δε ξαναγυρναω ειναι πολυ φωρτομενη και τα καρτοκινητα της μαπα απο προσφορες,υπαρχει κοσμος προκατειλημενος που νομιζει οτι επειδη ειναι του οτε ειναι η τελεια εταιρια,δεν ειναι ετσι,το δικτυο της ειναι για κλαμματα,απο κει και περα εχει το μεγαλυτερο εμπορικο δικτυο απο τις τρεις,γι αυτο απεκτησε μεγαλη αβαντα αλλα η wind σε πληροφορω οτι εχει το πιο λειτουργικο δικτυο αυτη τη στιγμη...πρωτη σε καλυψη η vodafone αλλα της wind ειναι πιο καλοστημενο....αυτο εννοω λειτουργικο.....κι αν ειχε τις επιδοτησεις της vodafone group θα ειχε ξεχωρισει κατα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην κοσμοτε δε ξαναγυρναω ειναι πολυ φωρτομενη και τα καρτοκινητα της μαπα απο προσφορες,υπαρχει κοσμος προκατειλημενος που νομιζει οτι επειδη ειναι του οτε ειναι η τελεια εταιρια,δεν ειναι ετσι,το δικτυο της ειναι για κλαμματα,απο κει και περα εχει το μεγαλυτερο εμπορικο δικτυο απο τις τρεις,γι αυτο απεκτησε μεγαλη αβαντα αλλα η wind σε πληροφορω οτι εχει το πιο λειτουργικο δικτυο αυτη τη στιγμη...πρωτη σε καλυψη η vodafone αλλα της wind ειναι πιο καλοστημενο....αυτο εννοω λειτουργικο.....κι αν ειχε τις επιδοτησεις της vodafone group θα ειχε ξεχωρισει κατα πολυ....

 

Λίγο μυαλό θέλει να βγάλει προσφορές που δεν έχουν οι άλλες 2...δεν χρειάζεται πολύ να το σκεφτεί κανείς...τρόπους να τραβήξει κόσμο χρειάζεται, απλά το θέμα είναι ότι αντιγράφουν η μία την άλλη. Αν σταματήσει αυτό, θα ξεχωρίσει με προσφορές πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην κοσμοτε δε ξαναγυρναω ειναι πολυ φωρτομενη και τα καρτοκινητα της μαπα απο προσφορες,υπαρχει κοσμος προκατειλημενος που νομιζει οτι επειδη ειναι του οτε ειναι η τελεια εταιρια,δεν ειναι ετσι,το δικτυο της ειναι για κλαμματα,απο κει και περα εχει το μεγαλυτερο εμπορικο δικτυο απο τις τρεις,γι αυτο απεκτησε μεγαλη αβαντα αλλα η wind σε πληροφορω οτι εχει το πιο λειτουργικο δικτυο αυτη τη στιγμη...πρωτη σε καλυψη η vodafone αλλα της wind ειναι πιο καλοστημενο....αυτο εννοω λειτουργικο.....κι αν ειχε τις επιδοτησεις της vodafone group θα ειχε ξεχωρισει κατα πολυ....

 

Μαλλον θες να πεις οτι εχει το πιο ανυπαρκτο δικτυο απο τις αλλες δυο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η Wind τωρα με τη σταθερη μπορει να αποκτησει καποια δυναμικη,μπορει να δωσει ιντερνετ-σταθερη και κινητη μονο με 30€ το μηνα αλλα δεν το εκμεταλευεται,ειδικα τωρα που διαννυουμε περιοδο κρισης,δεν πρεπει να το βλεπουν μονο κερδοσκοπικα αλλα ποσοτικα και μακροπροθεσμα,δινεις φτηνα πακετα με στοχο να χεις κερδος απο τον μεγαλο αριθμο πελατων,ενα αυτο και ετσι αποδυναμωνεις τις αλλες εταιριες που δεν εχουν προσβαση στη κινητη,ειναι απλα τα πραγματα....... Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και τις 3 εταιρίες wind το νούμερο μου, vodafone της δουλειάς και επειδή είναι dual sim το 2ο κινητό εχω και ενα wu cosmote.Στις περιοχές που κυκλοφορώ η wind έχει καλύτερο σήμα από τις άλλες. Στο σπίτι μου η cosmote είναι εκτός δικτύου.Και όταν καλώ από vodafone ή cosmote μου βγάζει συνέχεια δίκτυο κατειλημμένο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θες να πεις οτι εχει το πιο ανυπαρκτο δικτυο απο τις αλλες δυο.

 

Αν οχι απο τη vodafone απο τη cosmote σιγουρα εχει καλυτερη καλυψη

Link to comment
Share on other sites

Αν οχι απο τη vodafone απο τη cosmote σιγουρα εχει καλυτερη καλυψη

 

Δε στεκι κατι τετοιο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κοσμοτέ δεν έχει λόγο να το κάνει αυτό...έχει μια τεράστια διείσδυση στην αγορα και ειδικα με το γουατσ απ έκανε μπαμ!!!Τώρα ότι και να γίνει πάντα όλοι μας θα έχουμε κι ένα γουατσ απ...οι χρηστες του γουατσ απ το έχουν για ομιλια σμσ αποκλειστικα προς γουατσαπ.....Η wind κάνει βλακείες...βγάζει προσφορές και μετά τις παίρνει πίσω....εμείς μένουμε καθώς θέλουμε ναι μεν χρόνο προς όλους αλλά έχουμε κι ενα δευτερο γουατσ απ....Προσωπικά μόλις η wind κόψει το 0.11 προς όλους το λεπτό φεύγω για γουατσ απ....και για ομιλια χρησιμοποιω το ιντερτελεκομ(voip mesw whats up) που δίνει 0.1 προς ολους και 0.02 προσ σταθερα.....

 

 

 

πως γίνεται να κάνεις voip κλήσεις; . Τι συσκευή πρέπει να έχεις; και επιπλέον πως πληρώνεις τις κλήσεις που κάνεις; μέσω πιστωτικής; ή όχι ; με ενδιαφέρει εάν μπορεί κάποιος να μου πει . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη wind είναι πολύ έξυπνοι. Η προσφορά που μου ήρθε σε μήνυμα ήταν για μετατροπή του κινητού σε καρτοκινητο προκειμένου να εχω την προσφορά με τα 1500 λεπτά ομιλίας!!!! Τρέχω τώρα αμέσως να την κατοχύρωσω!!!!!! Έχε χάρη που τα αλλά δίκτυα είναι τα ίδια και χειρότερα αλλιώς θα είχα φύγει μια ώρα αρχίτερα. Συμφωνία κυρίων έχουν κάνει οι τρεις εταιρίες για να μην υπάρχει ανταγωνισμός.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να κάνεις voip κλήσεις; . Τι συσκευή πρέπει να έχεις; και επιπλέον πως πληρώνεις τις κλήσεις που κάνεις; μέσω πιστωτικής; ή όχι ; με ενδιαφέρει εάν μπορεί κάποιος να μου πει . Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.intertelecom.gr/

 

Υπηρεσία IT MOBILE:

http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:it-mobile&catid=37:news

 

Χρησιμοποιείς τα δωρεάν λεπτά του πακέτου σου για να καλέσεις ένα καρτοκινητό του ιδίου τύπου της intertelecom (gsm κλήση δηλαδή) και μετά η εταιρία δρομολογεί τη gsm κλήση μέσω voip. Δεν το έχω δοκιμάσει για να έχω άποψη σχετικά με την ποιότητα φωνής.

 

Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΙΔΕΑ για να παρακάμπτουμε τις χρεώσεις των 3 εγχώριων νταβατζήδων μας.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αν οχι απο τη vodafone απο τη cosmote σιγουρα εχει καλυτερη καλυψη

 

Συμφωνώ μαζί σου! Η Cosmote έχει τη χειρότερη κάλυψη. Στο σπίτι μου, στο κέντρο της Αθήνας, έχει μια γραμμή 3g, ενώ στο πατρικό μου, στο Ηράκλειο της Κρήτης, γράφει εκτός δικτύου. Είχα πάρει στικάκι για ιντερνετ και πήγαν χαμένα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο εναν μηνα κ κατι ειχα βαλει 20αρα καρτα. Οταν τελειωσε ο μηνας εβαλα το non stop της παρεας με 7 ευρω. Αντι να εχω μονο 1200' λεπτα ομιλιας εχω πανω απο 2000. Προστεθηκαν κ τα προηγουμενα λεπτα που ειχα απο την 20αρα καρτα?? Δλδ τωρα μπορω να καλω προς ολη την wind κ οχι μονο προς f2go?
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...