Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορητοτητα σε γραμμενη sim, δηλαδη; Νομιζω οτι μονο σε αγραφες sim μπορει να γινει.

Δλδ ο αριθμος 69xxxxxxxx της sim πανω στην οποια επιχειρει να γραψει αυτη που θελει να μεταφερει απο αλλη εταιρεια, να παει να πνιγει? Να πατε αλλου?

Αφου εχει ηδη αριθμο η γραμμενη sim που πηρε με 2€!!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ακόμα και αν έχει αριθμό πάνω στο πακέτο αρκεί να μην έχει ενεργοποιηθεί ήδη. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Γίνεται ακόμα και αν έχει αριθμό πάνω στο πακέτο αρκεί να μην έχει ενεργοποιηθεί ήδη. 

Αφού ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ, πώς γίνεται!!;;;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Teiresias_ said:

Αφού ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ, πώς γίνεται!!;;;

Σφάλμα του βγάζει. Αν ήταν ήδη ενεργή η κάρτα, δηλαδή ταυτοποιημένη, δε θα την έπαιρνε καν και δε θα προχωρούσε η διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, paanos said:

Σφάλμα του βγάζει. Αν ήταν ήδη ενεργή η κάρτα, δηλαδή ταυτοποιημένη, δε θα την έπαιρνε καν και δε θα προχωρούσε η διαδικασία 

Άρα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Μα δεν μίλησε κανείς για ενεργή κάρτα. Απλώς ανήκει σε άλλο νούμερο.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έστειλα πάντως μύνημα και τους είπα για αυτό το σφάλμα που μου βγάζει και μου λένε είναι γενικό πρόβλημα και θα το φτιάξουν σύντομα. Δεν ξέρω τώρα αν γίνεται η όχι. Όταν το φτιάξουν θα το ξαναδώ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Όχι στη συγκεκριμένη περίπτωση προφανώς και δεν θα το δεχόταν.. πήρε αριθμό έτοιμο και πήγε να κάνει φορητότητα τον δικό του πάνω στον έτοιμο.

Μα δεν πήγαινε σε αυτό το σχολιο μου αλλά στο ότι η online ταυτοποίηση δε δουλεύει ούτε καν για την κανονική ενεργοποίηση του αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ ενδιαφέρον το πείραμα και ελπίζω να πετύχει

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Άρα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Μα δεν μίλησε κανείς για ενεργή κάρτα. Απλώς ανήκει σε άλλο νούμερο.

Τώρα είδα βασικά τι έγινε. Πιθανότατα παίζει όπως το παλιό σύστημα όμως, βάζεις τον αριθμό πάνω στο πακέτο και αν θες φορητότητα ο αριθμός του πακέτου χανεται .

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος φορητότητα σε f2g τελευταία για ενεργοποίηση του buy more σε κατάστημα; Γιατί ακούω ότι το σταμάτησαν ή τουλάχιστον κάποια καταστήματα δεν το δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, alteisei said:

Φορητοτητα σε γραμμενη sim, δηλαδη; Νομιζω οτι μονο σε αγραφες sim μπορει να γινει.

Δλδ ο αριθμος 69xxxxxxxx της sim πανω στην οποια επιχειρει να γραψει αυτη που θελει να μεταφερει απο αλλη εταιρεια, να παει να πνιγει? Να πατε αλλου?

Αφου εχει ηδη αριθμο η γραμμενη sim που πηρε με 2€!!

Ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορητοτητα ενα νουμερο απο cu σε f2g στις 02 Ιουλ

και ακομα και σημερα τιποτα ειναι συνδεδεμενο στην voda

παρνω τηλεφωνο και μου λενε μεσα στην ημερα θα μεταφερθει αλλα τιποτα

και οι μερες περνανε

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, HEO said:

εκανα φορητοτητα ενα νουμερο απο cu σε f2g στις 02 Ιουλ

και ακομα και σημερα τιποτα ειναι συνδεδεμενο στην voda

παρνω τηλεφωνο και μου λενε μεσα στην ημερα θα μεταφερθει αλλα τιποτα

και οι μερες περνανε

Αμα γινόταν γρήγορα, δεν θα το εκτιμούσες..

Τώρα τουλάχιστον σε μερικά χρόνια θα γιορτάζεις την επέτειο της περιόδου αναμονής για την είσοδό σου στο δίκτυο της Noβάρας και ένα δάκρυ θα κυλάει από συγκίνηση..

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

καλα μιλαμε εκει στην νοβα παιζουν το παπαγαλακι τους.....και μαλιστα πολυ ασχημα το εχουν κανει λαστιχενιο.....

μολις τους πηρα τηλεφωνο, στην αρχη δεν εβρισκαν την αιτηση φορητοτητας, μετα μου ειπαν οτι προωθειται και να κανω υπομονη (ακομα).....

κακος μπελας

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

καλα μιλαμε εκει στην νοβα παιζουν το παπαγαλακι τους.....και μαλιστα πολυ ασχημα το εχουν κανει λαστιχενιο.....

μολις τους πηρα τηλεφωνο, στην αρχη δεν εβρισκαν την αιτηση φορητοτητας, μετα μου ειπαν οτι προωθειται και να κανω υπομονη (ακομα).....

κακος μπελας

Άμα δεν τους τρελάνεις στα τηλέφωνα θα σε παίδεψουν αρκετά. Ταπεινή μου αποψη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο.

Σε καρτοκινητό νέο F2g μπορείς να ξεμπερδεύεις, και να σου παίρνουν κάθε μήνα από κάρτα σου συγκεκριμένο ποσό για συγκεκριμένο πρόγραμμα (κάτι  σαν πάγια);

Ρωτώ, διότι το  "Βάλτο στον αυτόματο" ζητά συγκεκριμένη ημερομηνία ανάληψης,σταθερή στους μήνες. Όμως, η λήξη του υπολοίπου σου και οι μεταφορές στον επόμενο, όλο αλλάζουν με το ισχύον 30ήμερο.

Δεν το εξηγούν. Ξέρει κανείς ή έχει απαντηθεί κάπου; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με καθε ανανεωση χειροκινητη ή αυτόματη,το υπολοιπο ανανεωνεται για 60 μερες. Τωρα,αν εχεις συτοματο πακέτο, με το αντίστοιχο ποσό ανανέωσης θα ενεργοποιειται το πακέτο παροχών με διάρκεια 30 μερες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Με καθε ανανεωση χειροκινητη ή αυτόματη,το υπολοιπο ανανεωνεται για 60 μερες. Τωρα,αν εχεις συτοματο πακέτο, με το αντίστοιχο ποσό ανανέωσης θα ενεργοποιειται το πακέτο παροχών με διάρκεια 30 μερες.

Και με τους μήνες που έχουν 31 μέρες τι θα γίνεται; Αφού σου λέει διαλέγεις ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρακτικά δεν το ξέρω πρέπει να μας πει καποιος που το εχει δοκιμάσει. Αν το παρουμε με βάση τι γίνεται στα δωρεάν (π.χ. buy more), όταν ο μήνας εχει 30,το πακέτο λήγει την ιδια ημερολογιακή μέρα (αν βάλεις 9 λήγει 9 του επομενου) οταν εχει 31 παει μια ημερολογιακή πισω (8 του επόμενου)

Link to comment
Share on other sites

Στην αυτοματη ανανεωση ναι,σε ολες τις εταιρείες ετσι πάει.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Μήπως έχει επιλογή μόνο από 1 έως 28 του μηνός? 

Ευχαριστώ. Αυτό νομίζω. Ή μήπως λάθος νομίζω, επειδή το θέλω;

Πάντως έβαλα μια ημερομηνία 1-28 με την ελπίδα να ισχύει αυτό από την εταιρεία: Βάλε εσύ το αυτόματο, θα σου παίρνουμε το ποσό πχ. κάθε 5 του μήνα και εσύ ξενοιάζεις και δε θα χάνεις τίποτα. Δε μετράμε ημέρες σε αυτήν την περίπτωση. Χάνουμε 5 ημέρες το χρόνο (και 6 τα δίσεκτα) αλλά κερδίζουμε τη σταθερή σου καταβολή- σύνδεση. 

Θα γράψω τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστα,το ερώτημα είναι τι γίνεται με το roll over? Αν θα μεταφερθούν τα υπολοιπα απο τα πακέτα? Αυτο ισως και να μη δουλεψει με την αυτοματη ανανεωση....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισε το τρίμηνο χωρίς ανανέωση ήρθε το απεριόριστο Ίντερνετ και τα 1000 λεπτά προς όλους με 7 € πλέον. Λήξη 20/07. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...