Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά πώς θα γίνει... θα περιμένουμε πότε θα δεήσουν να βγάλουν το πακέτο; Αυτό έπρεπε να γίνει από σήμερα, πρώτη μέρα της νέας καρτοκινητής.

Μακάρι φίλε μου να έχουν καταλάβει τι λάθος έχουν κάνει και να το διορθώσουν... πάρα πολύς κόσμος δεν είναι διατεθειμένος να πάει σε συμβόλαιο για πάρα πολλούς λόγους, δεν θα έχουνε εκεί μέσα ανθρώπους που να γνωρίζουν αυτό το πράγμα;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Ναι αλλά πώς θα γίνει... θα περιμένουμε πότε θα δεήσουν να βγάλουν το πακέτο; Αυτό έπρεπε να γίνει από σήμερα, πρώτη μέρα της νέας καρτοκινητής.

Μακάρι φίλε μου να έχουν καταλάβει τι λάθος έχουν κάνει και να το διορθώσουν... πάρα πολύς κόσμος δεν είναι διατεθειμένος να πάει σε συμβόλαιο για πάρα πολλούς λόγους, δεν θα έχουνε εκεί μέσα ανθρώπους που να γνωρίζουν αυτό το πράγμα;

Ακριβώς, ας δώσει απεριόριστα με 15€ να τελειώνουμε. 

Συμβολαιο με Wind δεν κάνω ούτε να με πληρώσεις στο κινητό. Διότι απλά για να διακόψεις αζημίως θέλει υπομονή και γερό στομάχι να βγάλεις άκρη με την εξυπηρετηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikolas14 said:

Ακριβώς, ας δώσει απεριόριστα με 15€ να τελειώνουμε. 

Συμβολαιο με Wind δεν κάνω ούτε να με πληρώσεις στο κινητό. Διότι απλά για να διακόψεις αζημίως θέλει υπομονή και γερό στομάχι να βγάλεις άκρη με την εξυπηρετηση.

Εννοείς να διακόψεις πριν τη λήξη του συμβολαίου

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Εννοείς να διακόψεις πριν τη λήξη του συμβολαίου

Ακριβώς λόγω κάλυψης ή ποιότητας υπηρεσιών. Στο Σταθερο επειδή είχα δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερα θέματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έκανες update στην εφαρμογή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι έχει κάνει update αλλά είναι ακόμα στο παλιό free to go.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, looneygirl said:

Που το είδατε το απεριόριστο με 0,90€? 77f54b991b8cac1f7211e19572a12b95.jpg
Εμένα είναι στο 1,50€ την ημέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν έχεις ολοκληρώσει την αλλαγή πακέτου 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις το update στην εφαρμογή, αλλά δεν πραγματοποιηθεί η αλλαγή στο νέο free2go συνεχίζουν να υφίστανται τα παλιά εβδομαδιαία πακέτα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Φαίνεται ότι έχει κάνει update αλλά είναι ακόμα στο παλιό free to go.

Ακριβως. Να σημειώσουμε ότι με σκέτο update της εφαρμογής δεν αλλάζει κάτι για τον ήδη υπάρχον χρήστη f2g. Για να αλλάξει πρέπει μέσω της νέας εφαρμογής να κάνεις και αλλαγή πακέτου στο νέο f2g

Just now, p_k said:

Εάν κάνεις το update στην εφαρμογή, αλλά δεν πραγματοποιηθεί η αλλαγή στο νέο free2go συνεχίζουν να υφίστανται τα παλιά εβδομαδιαία πακέτα;

Κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, damianos78 said:

Δεν έχεις ολοκληρώσει την αλλαγή πακέτου 

 

20230314_154112.jpg

Screenshot_20230314-153946_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Ακριβως. Να σημειώσουμε ότι με σκέτο update της εφαρμογής δεν αλλάζει κάτι για τον ήδη υπάρχον χρήστη f2g. Για να αλλάξει πρέπει μέσω της νέας εφαρμογής να κάνεις και αλλαγή πακέτου στο νέο f2g

Κανονικότατα

Άρα μπορούμε να τα ενεργοποιούμε με τον τρόπο αυτό.

Έχουμε έτος 2023 και διατίθενται πακέτα του 1 GB τον μήνα.

Τι να σχολιάσει κανείς...

Επίσης είναι πλέον η μόνη καρτοκινητή που δεν έχει απεριόριστα δεδομένα εβδομάδος.

Απίστευτη πραγματικά εξέλιξη.

Εάν νομίζουν ότι με αυτόν τον τρόπο θα στρέψουν όλους τους χρήστες καρτοκινητών στα συμβόλαια πλανώνται πλάνην οικτρά.

Αυτό που θα πετύχουν θα είναι η αύξηση της φορητότητας.

Επομένως, όσο είναι καιρός ακόμη και αν μας διαβάζει κανείς από την εταιρεία θα πρέπει να επανέλθουν τα απεριόριστα τουλάχιστον τα εβδομαδιαία.

Είναι φάουλ επικών διαστάσεων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Άρα μπορούμε να τα ενεργοποιούμε με τον τρόπο αυτό.

Ναι δεν έχει αλλάξει κάτι για τον παλιό χρήστη f2g προς το παρόν, αν δεν θέλει ο ίδιος να το αλλάξει..

και επίσης αν μπεις στο νέο σχήμα μπορεις και πάλι να έχεις κανονικά το υπόλοιπό σου, απενεργοποιώντας το plug n play όπως αναφέρει στους όρους. Αν δεν το κάνεις αυτό, με το που βάζεις την ανανέωση πχ 8€ θα την μετατρέπει αυτόματα στο πακέτο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Ναι και επίσης αν μπεις στο νέο σχήμα μπορεις και πάλι να έχεις κανονικά το υπόλοιπό σου, απενεργοποιώντας το plug n play όπως αναφέρει στους όρους. Αν δεν το κάνεις αυτό, με το που βάζεις την ανανέωση πχ 8€ θα την μετατρέπει αυτόματα στο πακέτο

Εάν κάνω απλώς update την εφαρμογή αλλά δεν μπώ στο νέο σχήμα δεν θα ισχύει αυτό με την αυτόματη μετατροπή, έτσι δεν είναι;

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Εάν κάνω απλώς update την εφαρμογή αλλά δεν μπώ στο νέο σχήμα δεν θα ισχύει αυτό με την αυτόματη μετατροπή, έτσι δεν είναι;

Ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Και να ρωτήσω μιας και δεν έχω αλλάξει ακόμα που ούτε ξέρω πως. Το πακέτο με τα απεριόριστα λεπτά στα 13,30 υπάρχει ακόμα; Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτό τα καινούργια πακέτα πριν κάνω αλλαγή και αν κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 
20230314_154112.thumb.jpg.4b1fd855eaf28bc5fb30db3f98bd3fb6.jpg
Screenshot_20230314-153946_Chrome.thumb.jpg.17af8bf3e02ab1332828dfa7c7e4e9c5.jpg

Αυτό που λεει ότι μπορείς να ανανεώσεις το υπόλοιπο με 1 ευρώ είναι μέσα από την εφαρμογή όπως κάναμε ως τώρα; Και από το 1 ευρώ ποσά μένουν καθαρά μέσα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, looneygirl said:

Και να ρωτήσω μιας και δεν έχω αλλάξει ακόμα που ούτε ξέρω πως. Το πακέτο με τα απεριόριστα λεπτά στα 13,30 υπάρχει ακόμα; Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτό τα καινούργια πακέτα πριν κάνω αλλαγή και αν κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δες λιγο πιο πισω σελίδες. Οχι για την ώρα αν είσαι παλιός χρήστης f2g, βάζεις κάρτα ανω των 12€ όπως πχ εσύ 15, δεν έχεις θέμα με αυτό, δεν σε ενδιαφέρει η ανανέωση απο 1€.. μείνε στο παλιό f2g. Αν απο την άλλη σου φαίνονται πολλά τα 12€/μηνα οι παροχές και πάνε χαμένες, δεν έχεις σκοπό για παραπάνω, ίσως τότε σε συμφέρει το νέο f2g με το μικρότερο πακέτο που κάνει 8€. Το οποιο 8€ δίνει 400 προς όλους με χρέωση ανά 1", 400mb και 400mb bonus κάρτας. Συν ότι παίρνεις και τώρα απο τα log n win. Αν μπεις στο νέο σχήμα, εξαφανίζονται όλα τα πακέτα που ξέρεις και βλέπεις στο f2g σου τώρα και μένουν 3 με τιμές 8,12,15€ (15αρι απεριοριστη ομιλια) και 3 πακέτα data 2 μηνιαία (4,5 1gb και 9€ 5gb) και το ημερήσιο των 0,90€ και αν το μετανιώσεις, δεν μπορεις να επιστρέψεις στο παλιό f2g

Αυτά σε γενικές γραμμές προσωπικά βλέπω εγώ με την μέχρι τώρα κατάσταση. Ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 ευρώ ανανέωση για πόσο διάστημα σε καλύπτει;
Ρωτάω πχ για Έλληνες ομογενείς εκτός Ευρώπης που σε wifi θα μιλάνε με Ελλάδα σα να είναι εδώ...
Μεγάλη μαγκιά της Nova!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:

1 ευρώ ανανέωση για πόσο διάστημα σε καλύπτει;
Ρωτάω πχ για Έλληνες ομογενείς εκτός Ευρώπης που σε wifi θα μιλάνε με Ελλάδα σα να είναι εδώ...
Μεγάλη μαγκιά της Nova!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σήμερα βγήκε αυτό. Για την ώρα ξέρουμε ότι όσοι το δοκίμασαν τους ανανέωσε κανονικά το υπόλοιπο για ένα 2μηνο όπως δηλαδή και οι κανονικές μεγάλες ανανεώσεις. Αυτό το γράψαμε ήδη.. Οτι δηλαδή πλέον φαίνεται ότι προς το παρόν, με την 1€ ανανέωση θα έχεις πλήρως λειτουργικό κινητό για εισερχόμενες κλήσεις/sms για το κανονικό διάστημα του 3μηνου.

Επίσης μένει να δούμε αν στο νέο σχήμα η φραγή των εισερχόμενων θα μπαίνει κανονικά στο 3μηνο-4μηνο και όχι ανεπίσημα όπως τώρα στο 12μηνο..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πισω σελίδες. Οχι για την ώρα αν είσαι παλιός χρήστης f2g, βάζεις κάρτα ανω των 12€ όπως πχ εσύ 15, δεν έχεις θέμα με αυτό, δεν σε ενδιαφέρει η ανανέωση απο 1€.. μείνε στο παλιό f2g. Αν απο την άλλη σου φαίνονται πολλά τα 12€/μηνα οι παροχές και πάνε χαμένες, δεν έχεις σκοπό για παραπάνω, ίσως τότε σε συμφέρει το νέο f2g με το μικρότερο πακέτο που κάνει 8€. Το οποιο 8€ δίνει 400 προς όλους με χρέωση ανά 1", 400mb και 400mb bonus κάρτας. Συν ότι παίρνεις και τώρα απο τα log n win. Αν μπεις στο νέο σχήμα, εξαφανίζονται όλα τα πακέτα που ξέρεις και βλέπεις στο f2g σου τώρα και μένουν 3 με τιμές 8,12,15€ (15αρι απεριοριστη ομιλια) και 3 πακέτα data 2 μηνιαία (4,5 1gb και 9€ 5gb) και το ημερήσιο των 0,90€ και αν το μετανιώσεις, δεν μπορεις να επιστρέψεις στο παλιό f2g
Αυτά σε γενικές γραμμές προσωπικά βλέπω εγώ με την μέχρι τώρα κατάσταση. Ζυγίζεις και αποφασίζεις.
 

Ευτυχώς που μου το είπες. Κάθομαι στα αυγά μου. Εγώ τα απεριόριστα του μήνα τα θέλω και το πακέτο με τα 13,30 είναι αυτό που παίρνω συνήθως.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη σημασία το 3μηνο απο το 13μηνο βασικά 13 μήνες και 5 ημέρες 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλά είναι μεγαλη κοροϊδία ολο αυτο. Από εκει που ειχαμε απεριόριστα λεπτα σε ολα τα πακέτα τωρα μας πλασάρουν την χρέωση ανά δευτερόλεπτο η οποία να πει τι μπροστα στα απεριόριστα;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update! Ελπίζω να μην αλλάξει αυτόματα στο ΝΕΟ για αυτούς που δεν επιθυμούν να εγγραφούν (Όπως εγώ)

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έκανα κι εγώ. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...