Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου σιγουρευτείς οτι στελνεις το μήνυμα σωστα (1000 στο 1264 δεν ειναι?) καλο θα είναι να τους το πεις στο fb ή στο τσατ απο Δευτέρα. Σε κάποιους ετυχε να έρθει το μήνυμα και να ενεργοποιηθεί το πακέτο μια μόνο φορά και μετά τέλος...Α μήπως δεν έχει λήξει ακόμα το προηγούμενο? Γιατί νομίζω μέσα στις 25 ημέρες μία φορά ενεγοποιείται μόνο...

 

Αυτό στέλνω. Και μου λέει ότι δεν είναι σωστό. Στο τσατ δεν ήξεραν τι να μου απαντήσουν. Και το κακό είναι ότι τα μπέρδεψα και είπα σε ένα φίλο για την προσφορά, έφυγε από Cosmote πληρώνοντας 30 ευρώ για φορητότητα και τώρα προφανώς συνδυασμός πακέτων που να δίνει 1.5GB και 1000 λεπτά τουλ. με 10 ευρώ το μήνα δεν υπάρχει και θα με φάει :ninja: :ninja:

 

Μπορεί ένα νούμερο να γίνει φοιτητικό με πάσο φίλου; Δηλαδή ο κάτοχος του αριθμού να είναι άλλος από τον κάτοχο του πάσο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στέλνω. Και μου λέει ότι δεν είναι σωστό. Στο τσατ δεν ήξεραν τι να μου απαντήσουν. Και το κακό είναι ότι τα μπέρδεψα και είπα σε ένα φίλο για την προσφορά, έφυγε από Cosmote πληρώνοντας 30 ευρώ για φορητότητα και τώρα προφανώς συνδυασμός πακέτων που να δίνει 1.5GB και 1000 λεπτά τουλ. με 10 ευρώ το μήνα δεν υπάρχει και θα με φάει :ninja: :ninja:

 

Μπορεί ένα νούμερο να γίνει φοιτητικό με πάσο φίλου; Δηλαδή ο κάτοχος του αριθμού να είναι άλλος από τον κάτοχο του πάσο

Αυτό ναι αλλά στις άλλες 2. H Wind στο πακέτο που ονομάζει φοιτητικό δίνει μόνο νέους αριθμους.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχει ληξη το προηγούμενο πακέτο που έχεις ενεργοποιησει? Μπορεί να ηρθε μήνυμα π.χ. οτι ληγει αποψε,οποτε εκ νέου αυριο μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο.

Για το αλλο που λες,φοιτητικό με πασο μονο σε καινούργιο νούμερο γίνεται. Η μονη περιπτωση μετα τη μεταφορα του φίλου σου στη wind για να παρει την προσφορά ειναι να του έρθει το αντιστοιχο μήνυμα. Ας κανει ενα αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας στη σελίδα της wind μηπως και το δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε την ημερομηνία λήξης των χρημάτων (δωρεάν tip)

 

πιστεύω ότι είναι για ένα μήνα μόνο, σωστά;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειμαι λιγο off topic,αλλα και η f2g και q μια εταιρεια ειναι. σημερα περασα μια 10αρα καρτα στον πατερα μεσω εφαρμογης (f2g εχει ο πατερας μου),και με εκπληξη ειδα οτι αμεσως του αφαιρεθηκε το ποσο τον 6€,πακετο δεν αγοραζει απλα μονο τα μπονους . πηρα τηλ στο 1260 και με εναν ελεγχο που εκαναν μου ειπαν το εξης,οτι εγινε χρεωση για το 6μηνιαιο τελος τον 300 λεπτων που δινουν ως μπονους. τι γινεται ρε παιδια ; τα μπονους μας τα χρεωνουν;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειμαι λιγο off topic,αλλα και η f2g και q μια εταιρεια ειναι. σημερα περασα μια 10αρα καρτα στον πατερα μεσω εφαρμογης (f2g εχει ο πατερας μου),και με εκπληξη ειδα οτι αμεσως του αφαιρεθηκε το ποσο τον 6€,πακετο δεν αγοραζει απλα μονο τα μπονους . πηρα τηλ στο 1260 και με εναν ελεγχο που εκαναν μου ειπαν το εξης,οτι εγινε χρεωση για το 6μηνιαιο τελος τον 300 λεπτων που δινουν ως μπονους. τι γινεται ρε παιδια ; τα μπονους μας τα χρεωνουν;

 

Ναι. Ανά έξι μήνες 6€ χρέωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ας δει ημερομηνία λήξης χρημάτων από την εφαρμογή.

 

 

Αν λέμε για το χρόνο ομιλίας που επιστρέφουν τα public από αγορές, νομίζω πως στην εφαρμογή δεν φαινόταν ότι λήγει στον μήνα. Στο 1269 σίγουρα τα διαχώριζε και αν θυμάμαι καλά και στη σελίδα.

 

Sent from my XT1068

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειμαι λιγο off topic,αλλα και η f2g και q μια εταιρεια ειναι. σημερα περασα μια 10αρα καρτα στον πατερα μεσω εφαρμογης (f2g εχει ο πατερας μου),και με εκπληξη ειδα οτι αμεσως του αφαιρεθηκε το ποσο τον 6€,πακετο δεν αγοραζει απλα μονο τα μπονους . πηρα τηλ στο 1260 και με εναν ελεγχο που εκαναν μου ειπαν το εξης,οτι εγινε χρεωση για το 6μηνιαιο τελος τον 300 λεπτων που δινουν ως μπονους. τι γινεται ρε παιδια ; τα μπονους μας τα χρεωνουν;

Nαι στην ερωτηση σου,αλλά το f2g έχει δικό του θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λέμε για το χρόνο ομιλίας που επιστρέφουν τα public από αγορές, νομίζω πως στην εφαρμογή δεν φαινόταν ότι λήγει στον μήνα. Στο 1269 σίγουρα τα διαχώριζε και αν θυμάμαι καλά και στη σελίδα.

 

Sent from my XT1068

 

 

Δεν εχω φ2γ, μόνο κιου, φρογκ και βονταφον στο συρταρι

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Απλά το έγραψα για ενημέρωση, καθώς αν έχεις λίγα λεπτά που λήγουν σε 2 μήνες και 100€ από το public που λήγουν αύριο στην εφαρμογή θα γράφει λήξη για όλα σε 2 μήνες. Αν επαναπαυθείς στο τι γράφει εκεί μπορεί να τα χάσεις. Το καλύτερο είναι η κλήση στο 1269 που σου αναλύει ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ανά έξι μήνες 6€ χρέωση.

 

Μέχρι πριν δύο χρόνια ήταν δωρεάν . Πέρσι το έκαναν 6 ευρώ και φέτος 12 ευρώ. Ήταν λόγος να φύγω από την wind.... Μεγάλη κοροϊδία να σου λένε προσφορά το να πληρώνεις πλέον κάτι που πριν ήταν δωρεάν....Ξέρω ότι ακόμα και τώρα αξίζει απλά δεν μαρεσει η κοροϊδία.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να λέγαν 300' με χρέωση ένα ευρώ. Αλλά σου λέει όχι. μπορεί να μην το ενεργοποιήσει ένα μήνα αλλά εγώ να του δεσμεύσω το ευρώ..

 

μία f2g που είχα την άφισα να λήξει χωρίς να την ανανενώσω.

 

Γιατί; Γιατί θέλοντας να εισπράξουν παραπάνω έκαναν ότι μπορούσαν να μην αξίζει να την κρατήσεις.

 

Επέβαλαν κάθε 3 μήνες κάρτα 5€ (να μην χάσεις το υπόλοιπο). Επέβαλαν 6€ το εξάμηνο για προσφορά των 300' που ήταν και ο λόγος που κρατούσαμε τον αριθμό. Ομως για δεύτερο νούμερο τι νόημα έχει αν την χρησιμοποιείς την προσφορά μία στο 3μηνο (που έπρεπε να ανανεώσεις). Έπειτα ακριβά πακέτα που θέλουν πάνω από την ελάχιστη ανανέωση των 5€. Αυτό δεν μπορεί να είναι "δεύτερο" νούμερο.

 

Τι κατάλαβε η wind? Είχε μερικούς σαν εμένα της κατέθεταν κάθε τόσο 5-10€ για τον δεύτερο αριθμό τους αλλά δεν τους αρκούσε. Δεν ήθελε να μας κοροϊδεύει και μας το είπε περίπου χύμα και τσουβαλάτα. Άντε στο καλό μας είπε, τι το κρατάτε ακόμα το νούμερο; Και έτσι το άφησα να λήξει. Ευχαριστούμε τον οικονομικό σχεδιαστή της πολιτικής wind για την καλή του πράξη να μας απαλλάξει από ένα περιττό έξοδο.

 

Πάω να πιω το 5€ που έδινα για ανανέωση σε καφέ και θα πάρω και ρέστα :rolleyes:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

15GB με 10€ για 62 μέρες από τη μέρα που θα το ενεργοποιήσεις μέχρι τις 31/8/2017, αν και δεν αναφέρει αν μπορεί κάποιος να το ενεργοποιήσει παραπάνω από μία φορά.

Καλό μου φαίνεται, πάντως.

Για τσεκάρετε:

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/giga-full/

Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ καλο! σε απαντηση στην cosmote

 

15giga με 10 ευρω

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/giga-full/

 

Αν διάβασα καλά, από αυτό το πακέτο μπορείς να χρησιμοποιήσεις 2GB σε Roaming στην ΕΕ, ενώ στην Cosmote η κατανάλωση ήταν μόνο για Ελλάδα. :)

 

Πολύ καλό πακέτο, αλλά έχω Q! Τι θα παίξει για εμάς; :cry:

 

EDIT: Τώρα είδα ότι υπάρχει και αντίστοιχο για την Q.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/22xqxe.png

και 2 γιγα διαθέσιμα για περιαγωγη! Οπως και Πασχα, ετσι κ τωρα μόνο γουιντ κ κοσμοτε κανουν σοβαρες προσφορες και δωρα...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!Μπράβο wind και κοσμοτε που το ξεκίνησε...άντε να δούμε τι θα κάνει η vodafone...ελπίζω να μην μείνει στο 20GB με 6 ευρώ για το βράδυ...8-8.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το λ'εει κ'απου αυτ'ο ή ρώτησες στη wind?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που βάζω κάθε μήνα το φοιτητικό, τι κοουμπο, μπορώ να κάνω για λεπτά προς όλους, με το πακέτο 15 γίγα συνδυαστηκά; με ενοχλεί το 25ήμερο του φοιτητικού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

χμ το λεει για τα συμβολαια αλλα λογικα το ιδο θα ισχυει

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/gigafull/

Ίσως να μην έχει περιορισμό για τα καρτοκινητά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που βάζω κάθε μήνα το φοιτητικό, τι κοουμπο, μπορώ να κάνω για λεπτά προς όλους, με το πακέτο 15 γίγα συνδυαστηκά; με ενοχλεί το 25ήμερο του φοιτητικού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tα κανονικά πακέτα...

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Άρα το φθηνότερο είναι 6 ευρώ προς όλους.δεν νομίζω να βγαίνει φτηνότερα από το φοιτητικό, εάν τα συνδυάσω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκουσε κανείς αν θα φτιάξουν πακέτα τύπου giga day ;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...