Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως δελεαστικό για να βάλω κάρτα ενώ δεν είχα σκοπό.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω θα εβαζα καρτα,στη μητερα μου που το αφησε να ληξει πηρε 420' προς Wind/Q κατι sms προς ολους και 600MB και τα λεφτα στη καρτα.

Σκεφτομαι να βαλω στον πατερα μου τα 3Gb με 8,5€.Μαζι με τα bonus(300'/1Gb με 10€ καρτα) και τα 500 της ανανεωσης θα εχει 4,5GB.

Ευκαιρια να δοκιμασει και το 4G στη Πιερια.Ελπιζω να μην εχει B20 αλλα και B3/B7 στις παραλιες.Η συνεταιρα στη Victus παιζει με 4G σε B20/B3 στις παραλιες της Πιεριας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα ισως εχεις το ποιο πολυ δικιο απο ολους αλλα θελω να σου βαλω μερικα διλήμματα και αν θες μου απαντάς :)

Να ξεκαθαρισουμε οτι εγω δεν ειπα καπου οτι φοβήθηκαν την καταγγελία, απλα έγραψα τι τους ειπα, αλλα οπως ειπα και πριν θα την εκανα και αν δεν γινόταν τιποτα οπως λεει και ο φιλος mark δεν εχανα και τιποτα :)

στο διαταυτα τωρα για να βγάλουμε μια ψιλο άκρια .

 

καθε μήνα βαζω μονο 10 ευρω και οχι παντα γιατι μερικους μηνες εχει μεσα λεφτα λογο οτι τα 300 δεν τα καταναλώνω ( δεν μιλαω γενικα πολυ στο κινητό )

στο αλλο νουμερο που δεν ειναι στο ονομα μου και σε αυτο τα ιδια και μου τα επιστρεψαν και σε αυτο.

στον φιλο μου τα ιδια αν και δεν ξερω εκει ποσες καρτες βαζει για να πω την αληθεια :(

και λεω τωρα και ρωτάω και εσενα ολα αυτα συμπτωση??? το μονο που μένει και μπορει να ειναι απο αυτα που λες και συμφωνώ ειναι οτι δεν θελουν να χασουν κανεναν πελατη ανεξαρτητα απο τι καρτες βαζει και σου λεει βαλε τα 6 ευρω και οποιος κανει παράπονα για να μην εχουμε κανα θεμα βγαλτα, η καπου υπαρχει τρυπα :) .

το λεω αυτο γιατι ο φιλος mark σε καποιο ποστ ποιο πανω εγραψε οτι δεν ειναι σιγουρο οτι επιδει στο εκαναν θα στο ξανακανουν και οτι θα το κανουν και σε άλλων και εδω εχουμε 3 διαφορετικα ατομα και για πανω απο 2-3 φορες στο καθενα.

 

Και παιδια για να ξεκαθαρίσω κατι γιατι μερική γραφουν οτι τους κατεβει το θεμα μου δεν ειναι τα λεφτα...... μαλων ειναι :P αλλα δεν την εκανα για τα λεφτα ολο το θεμα εγινε γιατι αυτο το μονομερος δεν μου αρεσει σε οποια μορφη, νομιμη η οχι για να βαλω μεσα και τον φιλο mark .

αν δεν ειχα αυτο το πακετο και με επερναν και μου ελεγαν με 10 ευρω καθε 6 μηνες για 200 λεπτα θα ελεγα ναι ,και ευχαριστω για την προσφορα σας :)

αυτο το χωρις να πω ναι με χαλα :( :( :( και με χαλα οχι μονο για την wind αλλα γενικα οπως πανε και μας περνανε τα πραγματα χωρις εμεις να λεμε ναι.

 

αυτα και καλο βραδυ :)

 

Ουσιαστικά δε διαφωνούμε πουθενά.:)

Απλά υπάρχουν κάποια δεδομένα που δεν μπορεί κανείς να τα παραβλέψει, ούτε να κάνει εικασίες. Γι αυτό ακριβώς λέγονται και δεδομένα.

Το πρώτο δεδομένο είναι ότι η wind είναι νομικά καλυμμένη απέναντι προς όλους με αυτές τις αλλαγές. Οπότε ενδεχόμενη καταγγελία από τον οποιονδήποτε θα πέσει στο κενό.

Το 2ο είναι ότι καμία εταιρία δεν θέλει δυσαρεστημένους πελάτες και μάλιστα για τέτοια ψιλοποσά. Γιατί σίγουρα για κάθε Darkman που παίρνει τηλέφωνο και ζητάει πίστωση του ποσού, υπάρχουν άλλοι 1.000 χρηστές οι οποίοι δεν παίρνουν. Οπότε η ζημιά για την εταιρία αγγίζει το 0.

Με μηνιαία ανανέωση 10€ είσαι σίγουρα πάνω από το μέσο όρο.

Οπότε το συμπέρασμα δεν αλλάζει.

Καλό υπόλοιπο ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

EXEIΣ 2GB MONO ME 3€ ΓIA 30 MEPEΣ & SUPER ΔΩPO 2GB TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ!! ΣTEIΛE 23 ΣTO 12410 KAI ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA EΩΣ 23/7

 

Τι ακριβώς εννοεί? Ότο πληρώνω παίρνω τα 2 για ένα μήνα μόλις τελειώσουν αλλά 2 για ένα μήνα και πάλι το ίδιο? 6gb με 3€ δηλαδή?

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή είναι η απάντηση στο 10GB με 8 ευρώ της πρασινης και στο διπλασιασμό των cuνυχτων;;Αν δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί περισσότερες φορες...τοτε μαπα

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

και μένα δεν μου το έδωσε είναι προσωπική.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τις συνηθισμένες προσφορές που ισχύουν μονο για όσους λαμβάνουν το μήνυμα. Αν ήταν απάντηση σε προσφορά άλλων,θα ίσχυε για όλους. Εχω την εντύπωση πάντως οτι εννοεί 2 γιγα κάθε μήνα για 3 μήνες συνολικά με 3 ευρώ χρέωση για τον πρώτο μήνα μόνο. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο να το κάνω καρτοσυνδεση με 12€ το μήνα με 1gb κλπ κλπ αξίζει λέτε;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο να το κάνω καρτοσυνδεση με 12€ το μήνα με 1gb κλπ κλπ αξίζει λέτε;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εάν τα "κτλ κτλ" είναι πολλά, αξίζει με τα χίλια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 600 προς wind και 300 προς όλους 100 sms

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μόνο ξέρεις τι κατανάλωση κάνεις.

 

ναι είναι αλήθεια, πιστεύω ότι με τα μπόνους από ανανέωση + ένα πακέτο περνάω πιο οικονομικά τους 2 μήνες!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

:X τι θέλω και ρωτάω;

 

βασικά αυτό το καιρό τη βγάζω με μία f2g κάρτα δώρο από τα Public με 100€ μέσα! αγοράζω πακέτα με το κιλό!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

:X τι θέλω και ρωτάω;

 

βασικά αυτό το καιρό τη βγάζω με μία f2g κάρτα δώρο από τα Public με 100€ μέσα! αγοράζω πακέτα με το κιλό!

Πρόσεχε την ημερομηνία λήξης των χρημάτων (δωρεάν tip)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο WIND Καρτοσύνδεση Plus η χρέωση ειναι ανα 3λεπτό ;

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο χωρίς με χρέωση ανα λεπτό ή ακόμα καλυτερα ανα δευτερολεπτο;

 

Επίσης.

Έχει 10000 "Λεπτά ομιλίας προς κινητά WIND & Q" . Αυτά αφαιρούνται αφότου ξεμείνει ο χρόνος προς όλους ή "ταυτόχρονα";

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο WIND Καρτοσύνδεση Plus η χρέωση ειναι ανα 3λεπτό ;

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο χωρίς με χρέωση ανα λεπτό ή ακόμα καλυτερα ανα δευτερολεπτο;

 

Επίσης.

Έχει 10000 "Λεπτά ομιλίας προς κινητά WIND & Q" . Αυτά αφαιρούνται αφότου ξεμείνει ο χρόνος προς όλους ή "ταυτόχρονα";

 

Για την καρτοσύνδεση που αναφέρεις, ισχύει: Χρέωση ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά. Χρέωση ανά δευτερόλεπτο, από το πρώτο δευτερόλεπτο, ΧΩΡΙΣ ελάχιστη διάρκεια κλήσης, έχει η Q. Τώρα αν η Wind έχει σε συγκεκριμένο συμβόλαιο / Καρτοσύνδεση δεν το γνωρίζω...

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν στο WIND Καρτοσύνδεση Plus η χρέωση ειναι ανα 3λεπτό ;

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο χωρίς με χρέωση ανα λεπτό ή ακόμα καλυτερα ανα δευτερολεπτο;

 

Επίσης.

Έχει 10000 "Λεπτά ομιλίας προς κινητά WIND & Q" . Αυτά αφαιρούνται αφότου ξεμείνει ο χρόνος προς όλους ή "ταυτόχρονα";

 

Μαλλον εννοείς 1000 λεπτα προς wind/q τα οποια αφαιρούνται καθε φορα που καλεις wind/q. Με άλλα λόγια ο χρονος προς ολους αφορά cosmote/vodafone για οσο υπάρχει υπολοιπο προς wind/q.

Link to comment
Share on other sites

EXEIΣ 2GB MONO ME 3€ ΓIA 30 MEPEΣ & SUPER ΔΩPO 2GB TO MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 2 MHNEΣ!! ΣTEIΛE 23 ΣTO 12410 KAI ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA EΩΣ 23/7

 

Τι ακριβώς εννοεί? Ότο πληρώνω παίρνω τα 2 για ένα μήνα μόλις τελειώσουν αλλά 2 για ένα μήνα και πάλι το ίδιο? 6gb με 3€ δηλαδή?

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή, για να παίρνεις δώρα στη wind, πρέπει να μην ανανεώνεις....

 

Χαίρομαι που βοήθησα, €50 (δε διαθέτω POS)

 

Θα μου στείλει κάρτες ανανέωσης. Ζούμε σε επικίνδυνες εποχές

 

Πρόσεχε την ημερομηνία λήξης των χρημάτων (δωρεάν tip)

 

:lol: :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι... για παράδειγμα έχω 1000 προς wind/q και 600 προς ΟΛΟΥΣ.

καλώ wind για 5 λεπτά. Αυτά θα αφαιρεθούν από τα 1000 ή από τα 600;

 

Απο τα 1000,απορώ που βρίσκεις το μπέρδεμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε νούμερο Wind, όχι φοιτητικό, τον προηγούμενο μήνα ενεργοποίησα το πακέτο με τα 1000 που κοστίζει 8.50 ευρώ. Μου στέλνει μήνυμα λοιπόν ότι θα λήξει και στέλνω πάλι να το ενεργοποιήσω και μου λέει ότι η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη. Και ερωτώ, αν δεν είναι διαθέσιμη σε μη φοιτητικό, πώς την ενεργοποίησα τον προηγούμενο μήνα και τώρα γιατί δε γίνεται; Και γιατί μου έστειλε μήνυμα να την ενεργοποιήσω και έβαλα κάρτα και δε την ενεργοποιεί; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αφου σιγουρευτείς οτι στελνεις το μήνυμα σωστα (1000 στο 1264 δεν ειναι?) καλο θα είναι να τους το πεις στο fb ή στο τσατ απο Δευτέρα. Σε κάποιους ετυχε να έρθει το μήνυμα και να ενεργοποιηθεί το πακέτο μια μόνο φορά και μετά τέλος...Α μήπως δεν έχει λήξει ακόμα το προηγούμενο? Γιατί νομίζω μέσα στις 25 ημέρες μία φορά ενεγοποιείται μόνο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...