Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα να ανανεώσω κάνα χρόνο ένα νούμερο και μάλλον το έκλεισαν :cry:

Εντάξει δεν ήταν κάτι που το χρειάζομαι.. Αλλά δεν θα έπρεπε να στείλουν ένα μήνυμα να προειδοποιήσουν πριν το κλείσουν;

Το είχαν κάνει και εδώ και δύο χρόνια και τους πήρα τηλέφωνο και το είχα ξανανοίξει :mad:

Φυσικά δεν το ξανανοίγω. Αν πάρω άλλο νουμεράκι θα πάω cosmote :rolleyes:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλ σήμερα για μια προσφορά ,καρτοσυνδεση 24 μήνες με 11,20 € τον μήνα και μου δίνουν 16 ώρες προς wind και Q , 6 ώρες ( νομίζω :) ) προς τους υπόλοιπους, 2 GB , 100 sms προς όλους και 2 € υπόλοιπο για χρήση αν ξεμεινω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@kali Στους 12 μήνες απο την τελευταία ανανέωση κόβονται οι εισερχόμενες και μετα απο 30-35 μερες χάνεις το νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πήραν τηλ σήμερα για μια προσφορά ,καρτοσυνδεση 24 μήνες με 11,20 € τον μήνα και μου δίνουν 16 ώρες προς wind και Q , 6 ώρες ( νομίζω :) ) προς τους υπόλοιπους, 2 GB , 100 sms προς όλους και 2 € υπόλοιπο για χρήση αν ξεμεινω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα λεπτά είναι 1000' προς wind/q και 600' προς ολους και τα εξτρα ευρω 8. Τα υπολοιπα όπως τα είπες. Τουλάχιστον αυτο μου προτείναν την προηγούμενη εβδομάδα και νομίζω ειναι ετσι φιξ η προσφορά για αλλαγή από καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά είναι 1000' προς wind/q και 600' προς ολους και τα εξτρα ευρω 8. Τα υπολοιπα όπως τα είπες. Τουλάχιστον αυτο μου προτείναν την προηγούμενη εβδομάδα και νομίζω ειναι ετσι φιξ η προσφορά για αλλαγή από καρτοκινητό.

Ο μόνος λόγος για να το προτιμήσεις απο την ειδική προσφορά/φοιτητικό είναι ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις αριθμό.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν κάνεις πιο πολλά προς wind αναλογικά βγαίνει σε καλή τιμή αν βάλεις και τα επιπλέον mb και τα επιπλέον ευρώ που μπορούν να ξοδευτούν σε sms. Γλυτώνεις απο τον μπελά να φορτώνεις υπολοιπο,να βάζεις κάθε εβδομαδα log'n'win και να φοβασαι μην μείνεις απο ίντερνετ και πεφτουν τα μονοευρα. Το καθένα έχει τα + - ανάλογα τι χρήση θέλεις. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος το είχε ξανά αναφέρει αλλά δεν το βρίσκω..

Έβαλα κάρτα από την εφαρμογή σήμερα (με κάρτα ΕΤΕ) και με χρέωσε 1€ επιπλέον. Τί είναι αυτή η χρέωση;

 

Τίποτα, είναι σαν τη δοκιμή της κάρτας που κάνει το PayPal. Δεν θα τη δεις ποτέ στον λογαριασμό σου (αν και για την ώρα μπορεί να φαίνεται στο web banking). Παρακολούθησέ το πάντως.

 

 

Προς το παρόν φαίνεται στις κινήσεις της κάρτας και έχουν αφαιρεθεί από το διαθέσιμο υπόλοιπο.

 

 

Θα σου επιστραφεί σύντομα

Καλημέρα, έχει περάσει ήδη πάνω από μια βδομάδα και δε βλέπω κάποια αλλαγή. Η χρέωση φαίνεται ακόμα στην κάρτα και επίσης στο λογιστικό και διαθέσιμο υπόλοιπο υπάρχει αυτή η διαφορά των 2€.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Κανε ερωτηση στο chat της wind και αν χρειαστεί και στην τράπεζα. Εγω πάντως με χρεωστικη ετε δεν εχω δει ποτε (στην κινηση του λογαριασμού τουλαχιστον) επιπλέον χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και γω....ως τώρα!

Θα το δω και θα σας πω νέα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο στοιχίζει η αλλαγή από F2G σε Q;

 

Κανονικά είναι μήδεν, αλλά για σιγουριά ρώτα στο τουιτερ ή φβ της Wind και πήγαινε σε κατάστημα με screenshot της απάντησης της Wind.

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο σε πιο καλα ενημερωμενο καταστημα να ζητησουν 5 ευρω για την σιμ και 10 ευρω που θα μεινουν μεσα στο λογαριασμο. Επισης πρεπει να εχει ηδη και 3 ευρω μεσα οταν θα ενεργοποιηθει.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν κάνεις πιο πολλά προς wind αναλογικά βγαίνει σε καλή τιμή αν βάλεις και τα επιπλέον mb και τα επιπλέον ευρώ που μπορούν να ξοδευτούν σε sms. Γλυτώνεις απο τον μπελά να φορτώνεις υπολοιπο,να βάζεις κάθε εβδομαδα log'n'win και να φοβασαι μην μείνεις απο ίντερνετ και πεφτουν τα μονοευρα. Το καθένα έχει τα + - ανάλογα τι χρήση θέλεις.

Ντάξει, πόσοι τέλος πάντων υπάρχουν που καλούν πολύ προς Wind;

Το κοίταξα πάντως, δεν κάνουν προσθαφαιρεσεις στις παροχές, έρχεται αυτούσιο από την εταιρία μου είπαν.

Ούτε και αφορα όλα τα καρτοκινητα, μόνο σε όσα τους έρθουν στην λίστα από το δικτυο

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μηδεν ειναι. Μονο η κοσμοτε χρεωνει 3ευρω. Ακομη και η βονταφον το εχει δωρεαν 1 αλλαγη καθε μηνα

Μηδέν δεν είναι, ζητάνε τουλάχιστον 5€ για sim, και συνήθως 10€ για κάρτα. Λεπτομέρεια της συγκεκριμένης αλλαγής είναι ότι πρόκειται για φορητότητα, σε αντίθεση με των άλλων 2 που απλά αλλάζει τύπο καρτοκινητού, κρατώντας την ίδια κάρτα.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

@kali Στους 12 μήνες απο την τελευταία ανανέωση κόβονται οι εισερχόμενες και μετα απο 30-35 μερες χάνεις το νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα λεπτά είναι 1000' προς wind/q και 600' προς ολους και τα εξτρα ευρω 8. Τα υπολοιπα όπως τα είπες. Τουλάχιστον αυτο μου προτείναν την προηγούμενη εβδομάδα και νομίζω ειναι ετσι φιξ η προσφορά για αλλαγή από καρτοκινητό.

Αν θέλετε στείλτε μου με μήνυμα από που σας πήραν γιατί κοιτάζω κάτι τέτοιο σε έναν αριθμό που έχω και με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηδέν δεν είναι, ζητάνε τουλάχιστον 5€ για sim, και συνήθως 10€ για κάρτα. Λεπτομέρεια της συγκεκριμένης αλλαγής είναι ότι πρόκειται για φορητότητα, σε αντίθεση με των άλλων 2 που απλά αλλάζει τύπο καρτοκινητού, κρατώντας την ίδια κάρτα.

 

Sent from my XT1068

 

Μηδέν είναι. Επικοινωνήστε με τη Wind να σας το πει (αφού δεν πιστεύετε εμένα).

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα αν σε πιστευουμε ή οχι,το προβλημα ειναι στην πραξη τι γινεται.Πρωτον δεν ενημερωνουν οι ιδιοι τα καταστηματα,δευτερον δεν ενημερωνουν σωστα τα συστηματα και την ιστοσελιδα. Και γι'αυτο δες το εξης: Μεχρι πριν λιγο καιρο στον τιμοκαταλογο στην τιμη ενεργοποιησης ειχε εξαιρεση στο κοστος για αλλαγη απο wind <---> q. Τωρα ομως δεν γραφει τιποτα. Μην εχοντας λοιπον σαφη οδηγια,και με δεδομενο οτι προκειται τυπικα για φορητοτητα με αλλαγη sim και αντιμετωπιση της συνδεσης ως νεο νουμερο ευκολα απο τον τιμοκαταλογο μπορει να συμπερανει κανεις οτι υπαρχει κοστος απο 10-30 ευρω. Με πιο πιθανο τα 30.Με βαση παντα αυτο που βλεπει εκει λεμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πουμε και για το αλλο με τις δωρεαν αλλαγες sim 4g? Με ρωτησαν σε καταστημα αν εχω λαβει σχετικό μηνυμα.Απάντησα κατ'ευθειαν ναι,σκεπτομενος οτι ελαβα σχετικο newsletter.

Οταν πηρα την καρτα στα χερια μου δωρεαν,ρωτησα,"εννοουσες sms? Γιατι εγω εννοουσα email, αλλα το ειχα δει και στη σελιδα."Η απαντηση? "Δεν εχει σημασια,ειδα στο συστημα οτι δικαιουσαι δωρεαν 4g sim."

Στο ιδιο καταστημα αναφερθηκε απο αλλον εδω οτι δεν την εδιναν δωρεαν,αλλα και σε πολλα καταστηματα το ιδιο κανουν και ζητανε (λογω του συστηματος) 5 ευρω. Οποτε ολοι εχουν ενα μεριδιο ευθυνης και πρωτη η εταιρια.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι λυση,αρκει να μην πεσεις σε περιεργους,οποτε μετα αναγκαζεσαι να τσακωνεσαι ή να κανεις διπλασια ωρα για τα αυτονοητα,αφου πρεπει παλι να επικοινωνησεις με την εταιρια κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι λυση,αρκει να μην πεσεις σε περιεργους,οποτε μετα αναγκαζεσαι να τσακωνεσαι ή να κανεις διπλασια ωρα για τα αυτονοητα,αφου πρεπει παλι να επικοινωνησεις με την εταιρια κλπ κλπ.

Με αυτή τη λογική, να κάτσουμε και να μας "αγαπήσουν" δηλαδή; Από τη στιγμή που λέει το αφεντικό τους ότι είναι δωρεάν, πως ακριβώς θα διαφωνήσουν;

Link to comment
Share on other sites

ουτε το να τσακωνεσαι εχει λογικη ουτε να κατσεις να σε αδικησουν.Αυτο που θελω να πω εν τελει ειναι οτι με την κατασταση που επικρατει πολλες φορες και τα αυτονοητα δεν ειναι αυτονοητα και υπαρχει ταλαιπωρια γενικοτερα στην εξυπηρετηση.

υ.γ. για τον υπαλληλο καταστηματος (franchise) κανονικα το αφεντικο θεωρειται ο ιδιοκτητης και οχι η wind, ενα μερος του μπλεξιματος ειναι και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

ουτε το να τσακωνεσαι εχει λογικη ουτε να κατσεις να σε αδικησουν.Αυτο που θελω να πω εν τελει ειναι οτι με την κατασταση που επικρατει πολλες φορες και τα αυτονοητα δεν ειναι αυτονοητα και υπαρχει ταλαιπωρια γενικοτερα στην εξυπηρετηση.

υ.γ. για τον υπαλληλο καταστηματος (franchise) κανονικα το αφεντικο θεωρειται ο ιδιοκτητης και οχι η wind, ενα μερος του μπλεξιματος ειναι και αυτο....

Καταλαβαίνω τι μου λες. Δυστυχώς μεγάλη ευθύνη έχει και η Wind, αφού θα μπορούσε να στείλει ενημέρωση στους πάντες. Τέλος πάντων, αυτή η εταιρία ποτέ δεν ήταν σοβαρή. Μόνο για Q και λίγα λεφτά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χθες έκανα ανανέωση σε δύο νούμερα f2g με κάρτα χρεωστική της εθνικής και μου κράτησε προμήθεια από 1 ευρώ! Πρώτη φορά συμβαινει. Έγινε από λάθος ή το έχετε αντιληφθεί ότι πλέον υπάρχει προμήθεια..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...