Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ποτε χρεωνουν σε καταστημα την ενεργοποιηση καρτας με 10ευρω? τα οποια φυσικα δε μενουν στην καρτα, αλλά πηγαινουν υπερ γουιντ?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και σχεδόν δύο χρόνια.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=334

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε νέα ενεργοποίηση όμως παίρνεις 1 gb ίντερνετ, 120 λεπτά προς wind, 120 νομίζω προς όλους και 20 sms.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε νέα ενεργοποίηση όμως παίρνεις 1 gb ίντερνετ, 120 λεπτά προς wind, 120 νομίζω προς όλους και 20 sms.

Ισχύουν όλα αυτά?

Γιατί σκέφτομαι από συμβόλαιο Vodafone να κάνω μεταφορά

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύουν.

Ο ίδιος ενεργοποιησα αυτές τις μέρες νέο αριθμό, να σημειωθεί όμως ότι ισχύουν για ένα μήνα από την ενεργοποίηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ισχύουν.

Ο ίδιος ενεργοποιησα αυτές τις μέρες νέο αριθμό, να σημειωθεί όμως ότι ισχύουν για ένα μήνα από την ενεργοποίηση.

Για ένα μήνα ή για μία φορά το μήνα ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ένα μήνα, από ότι μου είπαν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστησω μια καρτα sim που εκοψα σε micro-sim λανθασμενα. Το σωστο ηταν να γινει nano sim. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο κοστος και αν γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστησω μια καρτα sim που εκοψα σε micro-sim λανθασμενα. Το σωστο ηταν να γινει nano sim. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο κοστος και αν γινεται?

 

Σε κατάστημα WIND θα κάνεις αντικατάσταση της sim με νέα (εννοείται με τον ίδιο αριθμό) και με κόστος 5 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα WIND θα κάνεις αντικατάσταση της sim με νέα (εννοείται με τον ίδιο αριθμό) και με κόστος 5 ευρώ.

 

Εκτός και αν η sim ήταν αρκετά παλιά, οπότε μπορείς να τους ζητήσεις νέα «ώστε να είναι 4G», χωρίς κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αίτηση μέσω της ιστοσελίδας του F2G αίτηση για το φοιτητικό πακέτο και θέλω να μάθω τα εξής: Κάθε πότε θα πρέπει να ανανεώνω την κάρτα μου ώστε να μην χάσω τον αριθμό μου; Και κάθε πότε θα πρέπει να ανανεώνω ώστε να μην χάσω το υπόλοιπο της κάρτας; Ή πάνε αυτά τα δύο ''μαζί';
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασεις τον αριθμό,θέλει ανανέωση 1 φορά στους 13 μήνες (στον 13ο εχεις μόνο εισερχόμενες κλήσεις). Για να διατηρηθεί το υπόλοιπο,μέχρι στιγμής μια φορά στο 6μηνο. Είχε ανακοινωθεί οτι θα χρειάζεται μια φορά το 3μηνο επίσημα,πρακτικά ακόμα δεν το εχουν εφαρμόσει.Εκτός αν το 3μηνο το κάνουν ήδη στους νέους αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασεις τον αριθμό,θέλει ανανέωση 1 φορά στους 13 μήνες (στον 13ο εχεις μόνο εισερχόμενες κλήσεις). Για να διατηρηθεί το υπόλοιπο,μέχρι στιγμής μια φορά στο 6μηνο. Είχε ανακοινωθεί οτι θα χρειάζεται μια φορά το 3μηνο επίσημα,πρακτικά ακόμα δεν το εχουν εφαρμόσει.Εκτός αν το 3μηνο το κάνουν ήδη στους νέους αριθμούς.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν η sim ήταν αρκετά παλιά, οπότε μπορείς να τους ζητήσεις νέα «ώστε να είναι 4G», χωρίς κόστος.

Και άμα στην δώσουν δωρεάν εμένα σφύρα μου :mad: :mad:

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και άμα στην δώσουν δωρεάν εμένα σφύρα μου :mad: :mad:

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πρόσφατα μου την έδωσαν στο λεπτό. Αν έχουν αντίρρηση τους παραπέμπεις εδώ:

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

όπου το λέει ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πρόσφατα μου την έδωσαν στο λεπτό. Αν έχουν αντίρρηση τους παραπέμπεις εδώ:

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

όπου το λέει ξεκάθαρα.

Σωστός, ξέχασα να αναφέρω για τα καταστήματα του Βόλου.

Δεν καταλάβαιναν τίποτα και γιατί δεν τους άντεχα άλλο έδωσα 5€ πήρα την 4G κάρτα και απολαμβάνω 4G.

Για αυτο το λόγο όλα (όσα γίνονται δηλαδή) online και μακριά και αγαπημένα!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, ξέχασα να αναφέρω για τα καταστήματα του Βόλου.

Δεν καταλάβαιναν τίποτα και γιατί δεν τους άντεχα άλλο έδωσα 5€ πήρα την 4G κάρτα και απολαμβάνω 4G.

Για αυτο το λόγο όλα (όσα γίνονται δηλαδή) online και μακριά και αγαπημένα!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω στο Βολο εχω αλλαξει δυο καρτες χωρις κανενα προβλημα :) στο καταστημα της Δημητριαδος

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Βολο εχω αλλαξει δυο καρτες χωρις κανενα προβλημα :) στο καταστημα της Δημητριαδος

Δεν ξέρω εμένα όλο κόλπα μου κάνανε και τα 3καταστήματα!

Ίσως είσαι πιο μικρός και άρεσες στις κοπέλες... ;)

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αίτηση μέσω της ιστοσελίδας του F2G αίτηση για το φοιτητικό πακέτο και θέλω να μάθω τα εξής: Κάθε πότε θα πρέπει να ανανεώνω την κάρτα μου ώστε να μην χάσω τον αριθμό μου; Και κάθε πότε θα πρέπει να ανανεώνω ώστε να μην χάσω το υπόλοιπο της κάρτας; Ή πάνε αυτά τα δύο ''μαζί';

Καλημέρα,με το ιδιο πακετο για να μην το χασεις ,ειχα διαβασει καπου παλαιοτερα ότι θελει να το ενεργοποιείς τουλάχιστον μια φορα το τριμηνο.

Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

για το διαστημα ισχυος του υπολοιπου της συνδεσης και του αριθμου τα εγραψα πιο πανω. Για την προσφορα του φοιτητικου πακετου με τα 8,57 ευρω,εχει γραφτει εδω οτι θελει ενεργοποίηση τουλαχιστον μια φορα το εξαμηνο. Αυτο το συμπερασμα βγηκε,οταν η εταιρια αρχισε να κοβει το δικαιωμα ενεργοποιησης του συγκεκριμενου πακετου σε οσους δεν το ειχαν αγορασει για 6 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

για το διαστημα ισχυος του υπολοιπου της συνδεσης και του αριθμου τα εγραψα πιο πανω. Για την προσφορα του φοιτητικου πακετου με τα 8,57 ευρω,εχει γραφτει εδω οτι θελει ενεργοποίηση τουλαχιστον μια φορα το εξαμηνο. Αυτο το συμπερασμα βγηκε,οταν η εταιρια αρχισε να κοβει το δικαιωμα ενεργοποιησης του συγκεκριμενου πακετου σε οσους δεν το ειχαν αγορασει για 6 μηνες.

 

Εχω να ενεργοποιήσω το "φοιτητικό" απο τον Γενάρη(ίσως και απο Δεκέμβρη,δεν είναι σίγουρος).Μόλις κάλεσα στο 1269 και με ενημέρωσε ότι απολαμβάνω την καλυτερη προσφορά μπλα μπλα.

Και δεν βλέπω να το ενεργοποιώ σύντομα καθώς με καλύπτει το πακέτο με τα 300 προς όλους και το log & win με τα ΜΒ (ακόμα και το βασικό που δίνει 150MB) .

Link to comment
Share on other sites

Τί προτείνεται για ξένους που θέλουν ΜΒ για τις διακοπές;

Με ρώτησε ένας Σέρβος φίλος που πάει αύριο Λήμνο και δεν είχα ιδέα.

 

Ποιό είναι το κόστος απόκτησης SIM;

Μετά, η ενεργοποίηση θέλει 10€; :cry: Σοβαρά; Τουλάχιστον δίνει όντως 1GB;

Ποιά πακέτα προτείνετε;

 

Υπάρχουν δωρεάν ΜΒ πέραν των 300ΜΒ του Log n Win; Ίσως κάποιο δώρο εγγραφής όπως τα 500ΜΒ της Q;

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με τη πρωτη ανανεωση εντός ημερολογιακού μηνα 10 ευρω(ή παραπανω) σε καταστημα wind ή ονλαιν, παιρνεις δωρο 1gb internet. Το πακετο 1 gb κοστιζει 5.04 ευρω λογο wind απο την αυξηση 1% στο φπα, ενω αν κανει χρηση του τουρμπο (δηλ εντος 24 ωρων απο την αγορα του πακετου) θα παρει αλλο ενα gb(αν ισχύει ακομα αλλιως 500mb) με 2 ευρω. Το log win δινει κανονικα 150 gb την εβδομάδα αλλα μεχρι τελος Αυγουστου 300 λογο προσφορας.

Αρα με 10 ευρω εχεις 1δωρο+1giga surf+1turbo+ log and win 4x150mb (μερικοι καμουμε 5 log win το μηνα... :p )

 

Η αγορα νεου αριθμου σε καταστημα κοστιζει δυστυχώς 10 ευρω δε ξερω αν δινει δωρο... Κακαθημερινες στο μετρο και οπου εχει κοσμο υπαρχουν κοπελες που δινουν νουμερα wind με καλες προσφορες και με ενα τυπικο ποσο δε θυμαμαι αν ειναι 1 ευρω η περισσότερα τη τελευταια φορα που πετυχα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

MB:

1GB, λόγω ανανέωσης 10€.

1GB με 5,04€ από Giga Surf.

500ΜΒ με 2€ από Turbo (24 ώρες από την αγορά του Giga Surf) +500ΜΒ λόγω ενεργοποίησης ως 31/8.

150MB από Log n Win +150MB λόγω ενεργοποίησης ως 31/8.

 

Κόστος:

10€ για ενεργοποίηση νέου αριθμού (πλην παιδιών της Wind στον δρόμο).

10€ για ανανέωση.

 

Λίγο δύσκολο να έχουν παιδιά στις πλατείες της Λήμνου, οπότε το κόστος απόκτησης και ανανέωσης (10+10), μάλλον κάνει το F2G ακατάλληλο προς τους τουρίστες.

 

Προς το παρόν πιστεύω ότι το Frog είναι προτιμότερο. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6864095#post6864095

Ίσως η Q είναι κι αυτή καλή;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...