Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα turbo ανοίγουν μόνο με ενεργοποίηση πακέτου των 5 ευρώ.Για 1 μήνα ισχύουν αυτά που αγοράζεις από turbo.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χαζομάρες τα νόμιζα μέχρι που ξεκίνησα ένα φεγγάρι να χρεώνομαι για εισερχόμενα μηνύματα!

Εγώ μίλησα για εισερχόμενες κλήσεις , και εσύ μου απαντάς για εισερχόμενα SMS. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα turbo με 2 € 200λεπτα μπορεις να τα βαλεις μεχρι 2 φορες στην καθε ανανεωση;

Ειναι για 15 η για 30 μερες;

Και ποια λεπτα σου τρωει πρωτα απο το βασικο πακετο η απο το turbo;

 

2 φορές μπορείς να τα βαλεις

για 30 μέρες

Οποια λήγουν πρώτα

 

Καλυτερα βάλε στις 14 το μεσημέρι το βασικό πακέτο, και οταν αλλάξει η μέρα ενεργοποίησε τα turbo ώστε να έχουν μια μέρα διαφορά μεταξύ τους και να είναι ξεκάθαρο ποιο λήγει 1ο και ποιο 2ο

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με τηλρφωνησαν από wind και μου έκαναν προσφορά με 300 λεπτά προς wind 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα 30 sms προς όλους, 300 Mb Internet και θα μου βάζουν 5 ευρώ κάρτα το μήνα να το χρησιμοποιώ όπως θέλω. Μόνο με 9,90 το μήνα. Μαζί με ΦΠΑ στην τιμή. Έχει κάποιος αυτό το πρόγραμμα; γνωρίζετε αν μέσα στην τιμή είναι και τα τέλη κινητής; η στα καρτοσυμβολαια δεν ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εκανα αντικατασταση καρτας sim wind f2g 4g και μου πηραν 5 ευρω.Με ρωτησαν αν εχει ερθει μηνυμα για δωρεαν αντικατασταση και τους λεω οχι.Μου ειπαν δεν ειναι δωρεαν.Τους ειπα αφου λεει η εταιρια στην σελιδα της οτι ειναι δωρεαν.Τους ζητησα αποδειξη και μου εδωσαν αλλη αποδειξη αλλου πελατη που ειναι 5ευρη ανανεωση.Πως μπορω να πιστωθω τα 5 ευρω απο την εταιρεια?Τι μπορω να κανω?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εκανα αντικατασταση καρτας sim wind f2g 4g και μου πηραν 5 ευρω.Με ρωτησαν αν εχει ερθει μηνυμα για δωρεαν αντικατασταση και τους λεω οχι.Μου ειπαν δεν ειναι δωρεαν.Τους ειπα αφου λεει η εταιρια στην σελιδα της οτι ειναι δωρεαν.Τους ζητησα αποδειξη και μου εδωσαν αλλη αποδειξη αλλου πελατη που ειναι 5ευρη ανανεωση.Πως μπορω να πιστωθω τα 5 ευρω απο την εταιρεια?Τι μπορω να κανω?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Παρε στο 8005000200 χωρις χρεωση για παραπονα και βλαβες και πες ακριβως τι εγινε... και ζητα να σου πιστωσουν 5 euro

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παρε στο 8005000200 χωρις χρεωση για παραπονα και βλαβες και πες ακριβως τι εγινε... και ζητα να σου πιστωσουν 5 euro

 

Ότι "Μου έδωσαν άλλη απόδειξη"?

 

ΟΚ. Δε θα επεκταθώ γιατί θα διαγραφεί. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ότι "Μου έδωσαν άλλη απόδειξη"?

 

ΟΚ. Δε θα επεκταθώ γιατί θα διαγραφεί. :confused:

Για παραπονα ειναι jim την αληθεια να πει λεω. οτι εκαναν...πονηρια... τοσο απλα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εκανα αντικατασταση καρτας sim wind f2g 4g και μου πηραν 5 ευρω.Με ρωτησαν αν εχει ερθει μηνυμα για δωρεαν αντικατασταση και τους λεω οχι.Μου ειπαν δεν ειναι δωρεαν.Τους ειπα αφου λεει η εταιρια στην σελιδα της οτι ειναι δωρεαν.Τους ζητησα αποδειξη και μου εδωσαν αλλη αποδειξη αλλου πελατη που ειναι 5ευρη ανανεωση.Πως μπορω να πιστωθω τα 5 ευρω απο την εταιρεια?Τι μπορω να κανω?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Και μένα που με χρέωσαν 5 ευρώ με απόδειξη ανανέωσης, επικοινώνησα μέσω της φόρμας από το site, έστειλα scanαρισμενη την απόδειξη και μετά από 2ο email πήρα πίσω τα 5 ευρώ στο υπόλοιπο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με τηλρφωνησαν από wind και μου έκαναν προσφορά με 300 λεπτά προς wind 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα 30 sms προς όλους, 300 Mb Internet και θα μου βάζουν 5 ευρώ κάρτα το μήνα να το χρησιμοποιώ όπως θέλω. Μόνο με 9,90 το μήνα. Μαζί με ΦΠΑ στην τιμή. Έχει κάποιος αυτό το πρόγραμμα; γνωρίζετε αν μέσα στην τιμή είναι και τα τέλη κινητής; η στα καρτοσυμβολαια δεν ισχύει αυτό;

 

Η προσφορά είναι για να κάνεις το καρτοκινητο σου, Καρτοσυνδεση;; Όπως βλέπεις και στο σύνδεσμο, το πακέτο υπάρχει και η τιμή που σου έδωσαν είναι καλή.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/kane-to-kartokinito-sou-wind-kartosundesi/

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η προσφορά απο καρτοκινητο να το κάνω καρτοσυνδεδη. Για να γίνει αυτό χρειάζεται αλλαγή sim να μου στείλουν νέα; ; ή με την υπάρχον μου το ενεργοποιουν; και άλλη μια ερώτηση αν πχ το 5 ευρώ δεν το καταναλωσω το πρώτο μήνα μεταφέρεται στον επόμενο; δηλαδή με το νέο 5 ευρώ του επόμενου μήνα και του προηγούμενου θα έχω 10 ευρώ; να τα χρησιμοποιώ όπως θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ενεργοποιημένο πακέτο ομιλίας, αν επιλέξω δωρεάν λεπτά από το log and win , πρώτα θα καταναλώνονται αυτά ή θα συνεχίζεται να καταναλώνονται αυτά του πακετου;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η προσφορά απο καρτοκινητο να το κάνω καρτοσυνδεδη. Για να γίνει αυτό χρειάζεται αλλαγή sim να μου στείλουν νέα; ; ή με την υπάρχον μου το ενεργοποιουν; και άλλη μια ερώτηση αν πχ το 5 ευρώ δεν το καταναλωσω το πρώτο μήνα μεταφέρεται στον επόμενο; δηλαδή με το νέο 5 ευρώ του επόμενου μήνα και του προηγούμενου θα έχω 10 ευρώ; να τα χρησιμοποιώ όπως θέλω;

νέα σιμ θα σου στείλουν,και τα 5 ευρώ δεν μεταφέρονται.

Έχοντας ενεργοποιημένο πακέτο ομιλίας, αν επιλέξω δωρεάν λεπτά από το log and win , πρώτα θα καταναλώνονται αυτά ή θα συνεχίζεται να καταναλώνονται αυτά του πακετου;

αυτα που ληγουν νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Μου ήρθε γραπτό μήνυμα, από αριθμό +4592........ Στην προεπισκόπηση, είδα ότι περιείχε κάποιο link.... Στην γραφή γράφει ότι είναι μήνυμα υπηρεσίας... Εννοείται ότι δεν το άνοιξα...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Μου ήρθε γραπτό μήνυμα, από αριθμό +4592........ Στην προεπισκόπηση, είδα ότι περιείχε κάποιο link.... Στην γραφή γράφει ότι είναι μήνυμα υπηρεσίας... Εννοείται ότι δεν το άνοιξα...

Το +45........... είναι από Δανία.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το +45........... είναι από Δανία.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α, thanks! Αυτά δεν είχαν σταματήσει;....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την δευτερα περιμενω απο κουριερ την καινουργια καρτα απο f2g μεταφορα απο cosmote συμβολαιο.

Την βαζω αμεσως και σταματαει να δουλεει η καρτα της cosmote η παιρνω τη wind να μου ενεργοποιησουν το f2g, πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Την δευτερα περιμενω απο κουριερ την καινουργια καρτα απο f2g μεταφορα απο cosmote συμβολαιο.

Την βαζω αμεσως και σταματαει να δουλεει η καρτα της cosmote η παιρνω τη wind να μου ενεργοποιησουν το f2g, πως γινεται;

 

Την βαζεις οταν δεν εχει σημα η καρτα της κοσμοτε.Λογικα τη δευτερα θα γινει αυτο.Επισης κατεβασε το myf2g app στο κινητο σου να δεις τα πακετα.Επισης θα πληρωσεις και 10€ για καρτα στη κουριερ.(καρτα που ξυνεις τον κωδικο)Εγω πηρα σε νεο νουμερο φοιτητικο 100MB και πληρωσα 10€ με ονλαιν παραγγελια.Κανονικα δινει 500MB η καρτα ανανεωσης.Πριν τη βαλεις αμα εχεις wifi κανε myf2g account ωστε να την περασεις κατευθειαν τη καρτα χωρις να παιρνεις τηλεφωνο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα διαπίστωσα σήμερα με το roaming της wind

 

αγόρασα το πακέτο με 200΄ roaming

 

έκλεισα δεδομένα και άλλαξα το όνομα του apn

 

έκανα κλήσεις πάντα μέσα στα 200' roaming και έτσιλα και 1 sms + έλαβα κάποιες κλήσεις + έλαβα κάποια sms κυρίως από wind

 

ε λοιπόν σήμερα μου λείπουν 15€ περίπου ίσως και παραπάνω από το υπόλοιπό μου.

 

τι έκανα λάθος και έφαγα τέτοια χρέωση στο εξωτερικό;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Ελλάδα και έκανες κλήσεις προς ΕΕ , νομίζω ότι σωστά χρεώθηκες σύμφωνα με αυτό :

Ο χρόνος ομιλίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εξερχόμενες & εισερχόμενες κλήσεις Περιαγωγής από και προς χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Επιπλέον, ο χρόνος ομιλίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εθνικές κλήσεις προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έκανα ακόμα καμία κλήση εντός Ελλάδας, όλα συνέβησαν στο εξωτερικό.

 

Αν είσαι Ελλάδα και έκανες κλήσεις προς ΕΕ , νομίζω ότι σωστά χρεώθηκες σύμφωνα με αυτό :

Ο χρόνος ομιλίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εξερχόμενες & εισερχόμενες κλήσεις Περιαγωγής από και προς χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Επιπλέον, ο χρόνος ομιλίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εθνικές κλήσεις προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ένα τηλεφώνημα προς χωρα ΕΕ λέτε να χρεωθηκε αυτό;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...