Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον Ιούλιο έγινε 2,5 GB αλλά ισχύει για 25 ημέρες για πάντα.
Link to comment
Share on other sites

voip λυσεις ---> 7,5 λεπτα του ευρω το sms

 

μας γυριζουν χρονια πισω με τις τιμολογιακες πολιτικες τους...

και οχι, δε μας αρεσουν τα προπληρωμενα πακετα...

 

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά απ' την άλλη καλά μας κάνουν.

Διπλασίασαν την τιμή του sms (πρωτα το πήγαν 0,12 και τώρα 0,19) και δεν τρέχει και τίποτα.

Το αστείο είναι οτι η κοπέλα στο chat μου είπε οτι η τελευταία αύξηση έγινε λόγω ΦΠΑ...

Έλεος!

Θα τσεκαρω cyta καρτοκινητη, αλλιώς υπομονή μέχρι την είσοδο και αλλων στην αγορά όταν καταργηθούν πλήρως οι χρεώσεις περιαγωγής.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να ρωτήσω για έναν αριθμό είτε Q είτε F2G ώστε να τον πάρω για συγγενη μου και μου λέει 10€ κοστίζει.Λέω κάρτα θα έχει μέσα?Και μου λέει όχι,10€ κοστίζει χωρίς μονάδες μέσα...Που είναι εκείνη η εποχή που πήρα τον αριθμό και μου έδινε και κάθε μήνα 5€ δώρο για 6 μήνες...Πωπω,μεγάλωσε η Wind και ζητάει περισσότερα.

 

και εγω φιλε μου,αγορασα ενα νουμερο f2go και ειχε 10 ευρω και μου εδωσε 120' προς ολους 400'προς wind/q 20 sms και 1 gb ιντερνετ.

βεββαια υπολοιπο 0,55 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

αν παραγγείλετε το νεο νούμερο απο το f2g.gr θα πληρώσετε 10 ευρώ αλλά τα χρήματα θα μπουν στο κινητό (νομιζω στέλνουν μαζί με το πακέτο ξυστή κάρτα)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά απ' την άλλη καλά μας κάνουν.

Διπλασίασαν την τιμή του sms (πρωτα το πήγαν 0,12 και τώρα 0,19) και δεν τρέχει και τίποτα.

Το αστείο είναι οτι η κοπέλα στο chat μου είπε οτι η τελευταία αύξηση έγινε λόγω ΦΠΑ...

Έλεος!

Θα τσεκαρω cyta καρτοκινητη, αλλιώς υπομονή μέχρι την είσοδο και αλλων στην αγορά όταν καταργηθούν πλήρως οι χρεώσεις περιαγωγής.

 

Eχεις δίκιο καλά σας κάνουν, εγω στέλνω περίπου 1,000 σμς τον μήνα με Q και μου κοστίζει 3€ και πολλά με viber,whatsApp,telegram που δεν μου κοστίζουν τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

voip λυσεις ---> 7,5 λεπτα του ευρω το sms

 

μας γυριζουν χρονια πισω με τις τιμολογιακες πολιτικες τους...

και οχι, δε μας αρεσουν τα προπληρωμενα πακετα...

Εγω νομιζα να αλλάξουμε εταιρία

Οποιος εχει καλύτερη ...μαζι του

Παίδες εκτος πακέτων τίποτα δεν συμφερει στα καρτοκινητα γνωστό από παλιά αυτό....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δειτε τιμες για voip εδω http://www.voipratetracker.com/compare_rates?ct=greece&period=week&country_select=Update

 

π.χ. voipyo --> σταθερα 1,5 ευρωλεπτα/λεπτο, κινητα 1 ευρωλεπτο/λεπτο και sms 5,4.

Μονο ενα πακετο data στο κινητο χρειαζεται να εχεις, και μια εγκατασταση του mobilevoip απο το googleplay. Μονο μειονεκτημα στα sms υποστηριζονται 70 χαρακτηρες ελληνικα, μονο με greeklish γραφεις 160.

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το absolute surf πακέτο δίνει για τον Ιούλιο 10GB αντί για 5 με 15,12€. Καλή περίπτωση για τις διακοπές νομίζω.

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το absolute surf πακέτο δίνει για τον Ιούλιο 10GB αντί για 5 με 15,12€. Καλή περίπτωση για τις διακοπές νομίζω.

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Οι προσφορές αχτύπητες ειναι. Να ήταν και το δίκτυο ανάλογα καλό σε κάλυψη θα είχε γίνει η μεγαλύτερη εταιρία κινητής στην Ελλάδα :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές αχτύπητες ειναι. Να ήταν και το δίκτυο ανάλογα καλό σε κάλυψη θα είχε γίνει η μεγαλύτερη εταιρία κινητής στην Ελλάδα :lol:

 

 

 

+1 σε οτι πεις...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το absolute surf πακέτο δίνει για τον Ιούλιο 10GB αντί για 5 με 15,12€. Καλή περίπτωση για τις διακοπές νομίζω.

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/mega-paketa/absolute-surf/

 

Προσοχή σε αυτό όμως...

Η ισχύς του πακέτου (5GB) είναι 30 ημέρες, τα δωρεάν 5GB από το Lucky July ισχύουν για 15 ημέρες από την αγορά του Πακέτου.

τι περίεργες αλχημείες είναι αυτές τελευταία....

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτάται από ποια θα τρώει πρώτα βέβαια...

Προσωπικά για τη χρήση που το θέλω(σε mi-fi στο εξοχικό που έχω κόψει την adsl) και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι εκεί έχει καλό σήμα σε 3G που πιάνει η συσκευή που έχω, νομίζω θα με βολέψει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1 GB ΔΩPO AΠO TO F2G KAI 1,5GB INTERNET KAI 1500' ΠPOΣ OΛOYΣ AΠO TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EINAI ΔIKA ΣOY ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 25 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO MYF2G APP ΓIA NA ΔEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI OΛEΣ TIΣ F2G ΠPOΣΦOPEΣ!
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το μήνυμα?

Αυτό είναι για όσους έχουν την φοιτητική-ειδική προσφορά όπου για τον ιούλιο τους έδωσε 1GB έξτρα

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για όσους έχουν την φοιτητική-ειδική προσφορά όπου για τον ιούλιο τους έδωσε 1GB έξτρα

 

Ιούλιο βρήκε να το δώσει; :mad: Έβαλα 2gb, στη δεύτερη sim μου..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθεις στο app του f2g θέλει ειδικές γνώσεις μηχανολογου μηχανικού? :p

Προσπαθώ μια ώρα και ενώ βάζω σωστό κωδικό μου τον βγάζει ως λάθος και κάθε φορά αντε αλλαγή, αντί να σε ενημερώνουν ποιος είναι με email πχ

Επίσης το Live chat έχει σταματήσει?Δεν μπορώ να το βρω ;)

Link to comment
Share on other sites

λήξη συναγερμού, ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ είναι η ανακοίνωση, καμμία σχέση με το τοπικ στο οποίο γράφεις

 

Όντως, και μεταφέρθηκαν οι δημοσιεύσεις στο αντίστοιχο θέμα. Προφανώς ήθελε να πει πως όποιος έχει f2g σε συνδυασμό με double play θα πληρώνει κάτι παραπάνω, αλλά μιας και η χρέωση δεν έχει να κάνει με το καρτοκινητό, δεν κάνει την δημοσίευση λιγότερο off topic.

Link to comment
Share on other sites

σημερα διαπιστωσα πως εχω μηδενικο υπολοιπο και αυτο γιατι με χρεωναν καθημερινο ιντερνετ.

σε επικοινωνια μολις τωρα με μια που προφανως δεν ειχε ορεξη να μιλησει,ποιος ξερει,δεν ηταν στο τερμα το aircondition????

ρωτησε αν εχω απενεροποιημενα τα δεδομενα και οταν την ειπα ναι μου ειπε πως γιαυτο χρεωθηκα.

μα την λεω χρησιμοποιω μονο wifi και δεν εχω καν τις ρυθμισεις στο κινητο μου και μου λεει πως γιαυτο χρεωθηκα.

μα ποσο ****** ειναι καποιοι?

αλλα τι να πεις,οταν εδω χρεωνεσαι με σχεδον 50 λεπτα το λεπτο και με νουμερο εγωτερικου εχω χρεωση 9 σεντσ το λεπτο και τα μηνυματα...εγω φταιω που το κρατησα τοσα χρονια.

ας το χωσουν στην μυτη τους τωρα.

οταν μια εταιρεια πατωνει καλα παθαινει.

αλληλουχίες πραγματων ειναι ολα.

Edited by impreza_sti
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σημερα διαπιστωσα πως εχω μηδενικο υπολοιπο και αυτο γιατι με χρεωναν καθημερινο ιντερνετ.

 

σε επικοινωνια μολις τωρα με μια που προφανως δεν ειχε ορεξη να μιλησει,ποιος ξερει,δεν ηταν στο τερμα το aircondition????

 

ρωτησε αν εχω απενεροποιημενα τα δεδομενα και οταν την ειπα ναι μου ειπε πως γιαυτο χρεωθηκα.

 

μα την λεω χρησιμοποιω μονο wifi και δεν εχω καν τις ρυθμισεις στο κινητο μου και μου λεει πως γιαυτο χρεωθηκα.

 

μα ποσο ****** ειναι καποιοι?

 

αλλα τι να πεις,οταν εδω χρεωνεσαι με σχεδον 50 λεπτα το λεπτο και με νουμερο εγωτερικου εχω χρεωση 9 σεντσ το λεπτο και τα μηνυματα...εγω φταιω που το κρατησα τοσα χρονια.

 

ας το χωσουν στην μυτη τους τωρα.

 

οταν μια εταιρεια πατωνει καλα παθαινει.

 

αλληλουχίες πραγματων ειναι ολα.

 

Αυτεε οι χρεωσεις ειναι σπαστικες...εμενα δεν με χρεωνουν ποτε σε Q.Ουτε σε αλλα 3 νουμερα των δικων μου(F2G).Μια χαρα σαν εταιρεια ειναι...λιγο καλυτερη εξυπερετηση να ειχε και καλυτερο σημα στην επαρχια.Το 2ο για μενα ειναι θεμα να εχω 2η καρτα Προσφατα πηραν και οι δικοι μου,αλλα στο θεμα ιντερνετ τους ξελασπωσε η 2η καρτα.

 

Sent from mTalk

Edited by impreza_sti

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν δούλευε το PayPal στο application του f2g. Όταν μου το είπε φίλος το δοκίμασα και από το κινητό μου και έκανε τα ίδια. Τελικά ανανέωσε μέσω της ιστοσελίδας. Είχε κάνεις ανάλογη εμπειρία σήμερα το πρωί ;

 

Στάλθηκε από το Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) με tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...