Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έχει τύχει αλλά ίσως θα βοηθούσε να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής, επανεκκίνηση το κινητό και εγκατάσταση ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και βοήθησε. Προς το παρόν τουλάχιστον. Από όσο είδα όμως τα μισά σχόλια στο play store για αυτό το θέμα είναι...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στον Πειραιά μου πήραν 5€ για αντικατάσταση sim σε 4G της κόρης μου. Τώρα μου ζητάνε 10 για φορητότητα από vodafone --> f2g.

Έτσι είναι ή πάνε να μου τα πάρουν ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από Cosmote σε F2G μου είχαν ζητήσει 15€ και τα 10 μπήκαν στην κάρτα μετά από 1 μήνα.

10 ευρώ είναι η φορητότητα φίλε μου...τα 5 άγνωστο γιατί στα πήραν...

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ είναι η φορητότητα φίλε μου...τα 5 άγνωστο γιατί στα πήραν...

 

Μινιμουμ ποσο για πιθανή αγορά πακέτου; Το αποκλειεις;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μινιμουμ ποσο για πιθανή αγορά πακέτου; Το αποκλειεις;

Δεν το ανέφερε...Αν του έβαλαν 5 ευρώ στην κάρτα οκ, πάω πάσο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες ενεργοποιείται το f2g μετά απο φορητότητα από συμβόλαιο vodafone. Ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί: π.χ με το που μεταφερθεί το νούμερο στη wind και βάλω κάρτα 10€ για πρώτη φορά θα μου αφαιρέσει υποχρεωτικά 5€ για να έχω 300λεπτά προσ όλους? Αν δεν το θέλω αυτό πως μπορώ να το απενεργοποιήσω ???

 

Ρωτάω γιατί αρχικά με ενδιαφέρει το combo value με 15€ οπότε μη χάσω "άδικα" τα 5€...............

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες ενεργοποιείται το f2g μετά απο φορητότητα από συμβόλαιο vodafone. Ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί: π.χ με το που μεταφερθεί το νούμερο στη wind και βάλω κάρτα 10€ για πρώτη φορά θα μου αφαιρέσει υποχρεωτικά 5€ για να έχω 300λεπτά προσ όλους? Αν δεν το θέλω αυτό πως μπορώ να το απενεργοποιήσω ???

 

Ρωτάω γιατί αρχικά με ενδιαφέρει το combo value με 15€ οπότε μη χάσω "άδικα" τα 5€...............

Όχι φίλε τα 5 ευρώ θα αφαιρεθούν μόνο από αυτούς που ήδη έχουν την προσφορά αυτή προκειμένου να συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Νεα προσφορα με sms. 500MB σε 12410 με 2euro μεχρι 31/01/2016.

 

Με sms στο 12410 (από Wind F2go) δίνονται τα μηνιαία πακέτα στην "πραγματικά/αξιόλογη" τιμή τους:

 

1. 200΄ όλους και 1GB με 3€ (21)

2. 300΄όλους και 20sms με 3€ (11)

3. 500΄όλους και 50sms με 4,4€ (12)

 

Τώρα μαθαίνω και για 500ΜΒ με 2€. Το ίδιο (500ΜΒ με 2€) μου στέλνει και το VF CU εδώ και πολύ καιρό ως προσφορά.

Αυτό κάτι σημαίνει.!

 

Αυτές είναι οι "σωστές" τιμές πακέτων καρτοκινητής.

Μακάρι να γίνουν μόνιμες και όχι ως "προσφορές ειδικά για ΣΕΝΑ!!!".

Τότε να δείτε πόσοι θα αγοράζουν....:)

Link to comment
Share on other sites

Με sms στο 12410 (από Wind F2go) δίνονται τα μηνιαία πακέτα στην "πραγματικά/αξιόλογη" τιμή τους:

 

1. 200΄ όλους και 1GB με 3€ (21)

2. 300΄όλους και 20sms με 3€ (11)

3. 500΄όλους και 50sms με 4,4€ (12)

 

Τώρα μαθαίνω και για 500ΜΒ με 2€. Το ίδιο (500ΜΒ με 2€) μου στέλνει και το VF CU εδώ και πολύ καιρό ως προσφορά.

Αυτό κάτι σημαίνει.!

 

Αυτές είναι οι "σωστές" τιμές πακέτων καρτοκινητής.

Μακάρι να γίνουν μόνιμες και όχι ως "προσφορές ειδικά για ΣΕΝΑ!!!".

Τότε να δείτε πόσοι θα αγοράζουν....:)

Αυτά είναι πακέτα σε ισχύ για τον καθένα που έχει f2go ή για όσους έχει έρθει σχετικό sms με ορισμένη διάρκεια;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πακέτα σε ισχύ για τον καθένα που έχει f2go ή για όσους έχει έρθει σχετικό sms με ορισμένη διάρκεια;

 

Μακάρι να γίνουν μόνιμες και όχι ως "προσφορές ειδικά για ΣΕΝΑ!!!".

Τότε να δείτε πόσοι θα αγοράζουν....:)

 

"Αποκλειστική προσφορά: Στείλε 11 στο 12410 ως 26/1/2016 και θα έχεις......για 30 μέρες"

Link to comment
Share on other sites

Με sms στο 12410 (από Wind F2go) δίνονται τα μηνιαία πακέτα στην "πραγματικά/αξιόλογη" τιμή τους:

 

1. 200΄ όλους και 1GB με 3€ (21)

2. 300΄όλους και 20sms με 3€ (11)

3. 500΄όλους και 50sms με 4,4€ (12)

 

Τώρα μαθαίνω και για 500ΜΒ με 2€. Το ίδιο (500ΜΒ με 2€) μου στέλνει και το VF CU εδώ και πολύ καιρό ως προσφορά.

Αυτό κάτι σημαίνει.!

 

Αυτές είναι οι "σωστές" τιμές πακέτων καρτοκινητής.

Μακάρι να γίνουν μόνιμες και όχι ως "προσφορές ειδικά για ΣΕΝΑ!!!".

Τότε να δείτε πόσοι θα αγοράζουν....:)

 

Τι έκανες και τα πήρες; Χρησιμοποιείς κανονικά τον αριθμό σου ή τον έχεις παρατήσει και σου έστειλε προσφορές; Το πακέτο με τα 200' προς όλους και 1GB στα 3€, είναι φοβερό!! Το δοκίμασα κι εγώ για πλάκα, αλλά δεν το παίρνει... :( Μακάρι να το είχα κι εγώ... Έχω βέβαια την προσφορά με τα 1500αρια στα 8,5€, αλλά με λίγο κράτει, με βολεύει και το πακέτο των 3€... Μιλάμε για λιγότερο από τα μισά λεφτά... :)

Link to comment
Share on other sites

Το 10ευρο που πληρώνουμε για τη φορητότητα από άλλη εταιρεία σε f2g, πιστώνονται τελικά; Έτσι μου είπαν -μέσα από τα δόντια- στο windομαγαζο που την είχα κάνει στα μέσα Δεκεμβρίου (3€ κάθε μήνα για 3 μήνες), αλλά ακόμα δεν έχω δει τίποτα. Το βλέπω λιγάκι παράδοξο αντί να μας κάνουν κανένα "δωράκι" που πάμε στο δίκτυό τους να τους πληρώνουμε κι από πάνω (για κάτι που ουσιαστικά δεν έχει κόστος όπως μια γραμμή κινητής-τα σταθερά είναι ας πούμε άλλο θέμα). Στην Cosmote το 10ευρο μου το πίστωσαν την ίδια στιγμή ολόκληρο όταν είχα πάει. Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Το 10ευρο που πληρώνουμε για τη φορητότητα από άλλη εταιρεία σε f2g, πιστώνονται τελικά; Έτσι μου είπαν -μέσα από τα δόντια- στο windομαγαζο που την είχα κάνει στα μέσα Δεκεμβρίου (3€ κάθε μήνα για 3 μήνες), αλλά ακόμα δεν έχω δει τίποτα. Το βλέπω λιγάκι παράδοξο αντί να μας κάνουν κανένα "δωράκι" που πάμε στο δίκτυό τους να τους πληρώνουμε κι από πάνω (για κάτι που ουσιαστικά δεν έχει κόστος όπως μια γραμμή κινητής-τα σταθερά είναι ας πούμε άλλο θέμα). Στην Cosmote το 10ευρο μου το πίστωσαν την ίδια στιγμή ολόκληρο όταν είχα πάει.

(τι λένε μερικοί σε καταστήματα δεν λέγεται!!!)! θα σου δώσουν τα 10 ευρώ ακριβώς μετά από 3 μήνες, θα είναι όμως μόνο για χρήση εκτός αγοράς πακέτων και με διάρκεια 1 μηνός! Δώρον άδωρον περίπου!

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Το 10ευρο που πληρώνουμε για τη φορητότητα από άλλη εταιρεία σε f2g, πιστώνονται τελικά; Έτσι μου είπαν -μέσα από τα δόντια- στο windομαγαζο που την είχα κάνει στα μέσα Δεκεμβρίου (3€ κάθε μήνα για 3 μήνες), αλλά ακόμα δεν έχω δει τίποτα. Το βλέπω λιγάκι παράδοξο αντί να μας κάνουν κανένα "δωράκι" που πάμε στο δίκτυό τους να τους πληρώνουμε κι από πάνω (για κάτι που ουσιαστικά δεν έχει κόστος όπως μια γραμμή κινητής-τα σταθερά είναι ας πούμε άλλο θέμα). Στην Cosmote το 10ευρο μου το πίστωσαν την ίδια στιγμή ολόκληρο όταν είχα πάει.

 

Θέλουν να προτρέψουν τον κόσμο να κάνει συνδέσεις ίσως για αυτό. Από την άλλη η Wind έχει τόσο καλά πακέτα και τιμές που και 10 ευρώ αέρα να τους δώσεις πάλι εν καιρό κερδισμένος θα είσαι !

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου έχει F2G και εδώ και 4 μέρες της ενεργοποιεί από μόνο του το Daily Internet! Της έχω αλλάξει το ΑPN από την 1η μέρα που συνέβη αυτό, αλλά και πάλι της τρώει λεφτά! Τα δεδομένα τα έχει κλειστά και δε χρησιμοποιεί ΜΒ! Μέχρι σήμερα της έχει φάει 4€ και αύριο πάει για 5! Απλά τραγικό...
Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου έχει F2G και εδώ και 4 μέρες της ενεργοποιεί από μόνο του το Daily Internet! Της έχω αλλάξει το ΑPN από την 1η μέρα που συνέβη αυτό, αλλά και πάλι της τρώει λεφτά! Τα δεδομένα τα έχει κλειστά και δε χρησιμοποιεί ΜΒ! Μέχρι σήμερα της έχει φάει 4€ και αύριο πάει για 5! Απλά τραγικό...

 

ζητησε απο την wind να εμποδίσει την πρόσβαση στο ιντερνετ ή ενεργοποίησε το log& win δωρο με τα 150ΜΒ την εβδομάδα .

Τι περιμένεις να γίνει αν δεν ενεργήσεις ; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να ειναι η ποιο φθηνη αλλα ειναι μακραν η χειροτερη σε ολα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι [οπως δεν υπαρχει και το σημα της πουθενα χαχαχαχαχα ]

 

καταγγελια παιδια δεν ιδρωνει το αυτι τους αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα τραγικα και παρε την εξυπηρετηση και ακυρωσε το daily internet , για καποιο λογο ενεργοποιηθηκε ισως κατι κανατε και μην κραζουμε μονο την εταιρια

 

 

 

Σωστος

 

 

 

Ενταξει χαλαρωσε .

 

ΥΓ. δεν δουλευω στην wind αλλα εχω χρονια wind οπως και vodafone αλλα και cosmote και εχω ολοκληρωμενη εικονα .

 

και γιατι δεν χαλαρωνεις εσυ καλυτερα σου θιξαμε το αφεντικο ?

 

ΥΓ. δεν δουλευω στην wind αλλα εχω χρονια wind οπως και vodafone αλλα και cosmote και εχω ολοκληρωμενη εικονα .[ εδω γελαμε ]

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν χαλαρωνεις εσυ καλυτερα σου θιξαμε το αφεντικο ?

 

ΥΓ. δεν δουλευω στην wind αλλα εχω χρονια wind οπως και vodafone αλλα και cosmote και εχω ολοκληρωμενη εικονα .[ εδω γελαμε ]

 

Καλά λέει να χαλαρώσεις λίγο. Έχουμε και τις άλλες εταιρίες και βλέπουμε τα χάλια τους. Πάνω κάτω τα ίδια είναι. Απλά η wind δεν συγκρίνεται στις τιμές με καμιά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να ειναι η ποιο φθηνη αλλα ειναι μακραν η χειροτερη σε ολα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι [οπως δεν υπαρχει και το σημα της πουθενα χαχαχαχαχα ]

 

καταγγελια παιδια δεν ιδρωνει το αυτι τους αλλιως

εχει αναφερθει πολλες φορες και το ξερουμε ολοι ..οτι αναλογα τις περιοχες και τις ιδιαιτεροτητες της καθε εταιρια εχει και τα σημεια που καλυπτει καλυτερα απο την αλλες.

.αυτες οι γενικοτητες δειχνουν απλα αγνοια του θεματος η εμπαθεια

..σε εμενα εδω εχω αναφερει δεν πιανει σχεδον η πρασινη..λιγο η κοκκινη..και πολυ καλο σημα η μπλε,,αρα για κλησεις ειναι μονοδρομος

..για ιντερνετ ομως η πρασινη εχει και 4G στην περιοχη μου..εστω και οριακο συνηθως 3G ..η κοκκινη με το ζορι 3G σε ορισμενα σημεια..η μπλε καθολου.σχεδον πιανει σε ακομα πιο ελαχιστα σημεια σπιτιου 3G.

..εχω στο ταμπλετ αυτην την στιγμη κοκκινη για ιντερνετ που σερνεται ομως

και το δικαρτο LENOVO.. μια πρασινη για κλησεις αλλα κυριως ιντερνετ..

και μπλε για κλησεις λογω των απιστευτων προσφορων που εχει σε χρονους ομιλιας προς ολους ....

.η καλυψη τους γενικα οπου κινουμαι ειναι πανομοιτυπη αλου χανεται η μια αλλου η αλλη. για πες τωρα εσυ ποια εταιρια να κατηγορησω με τον τροπο που λες εσυ;; καμμια φυσικα..συμβιβαζομαι και βρισκω λυση με βαση τα δεδομενα που εχω με την καλυψη της καθε εταιριας..αρα με αυτη την κουβεντα που λες τι νοημα εχει;;..αυτη η γενικη απαξιωση προς καθε εταιρια..δειχνει εμπαθεια και οχι αυτος που σου απανταει.. να λες οτι εχει αφεντικο.. ,

να μιλας μεμονωμενα για την περιοχη σου την εμπειρια σου..και ασε τις γενικοτητες ..ο καθενας απο εδω θα εχει να σου πει για την καθε εταιρια τα χειροτερα η τα καλυτερα...

με λιγα λογια το μοτο ενος υπευθυνου καταναλωτη ειναι να διαλεγη εταιριες και πακετα που τον εκφραζουν..ειμαστε πελατες που παμε οπου μας συμφερει και οπου φτανει ητσεπη μας για την χρηση που θελει ο καθενας ..δεν σου κανει ;; πηγαινε στην αλλη.που θες..αλλα μην απαξιωνης καμια απο τις αλλες ..αλλο η κριτικη και αλλο αυτο το γενικο συμπερασμα που λες εσυ και προσθετεις και το γελιο μετα ως προς τι;;να μας δωσεις εμφαση σε οτι λες;;.. ασκοπο και ανωφελο το κειμενο σου... ολα αυτα χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης μαζι σου

σε οτι αφορα την καταγγελια που αναφερεις αυτη για το προβλημα του φιλου πιο πριν ειναι σωστη προταση και επαυξανω

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Θα πάει η μάνα μου αύριο σε κατάστημα WIND. Δε θέλω να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και να χρεωθώ περαιτέρω... Αυτό το έχω σαν έσχατη λύση. Υπάρχει τρόπος να διακόψουμε το Daily Internet απλώς στέλνοντας SMS?

 

Υ.Γ.1. Κι εγώ έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρίες και για βασική έχω F2G. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με WIND και μάλιστα είναι η μόνη που έχει σήμα στο πατρικό μου στην επαρχία, έστω με 2G, τη στιγμή που οι άλλες 2 δεν έχουν τίποτα... :bow:

 

Υ.Γ.2. Τέτοια περιμένουν ν' ακούσουν οι φανατικοί ΟΤΕτζήδες, για να πανηγυρίσουν, ώστε να μη νιώθουν ανοήτοι (?) που δίνουν τα διπλάσια λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες... Κι εμένα η Cosmote που είχα μέχρι πέρσι, μου είχε φάει πολλά λεφτά χωρίς καμία εξήγηση (!) και σε παλιό 2G κινητό που την είχα και δεν έμπαινα καν στο ίντερνετ!! :dizzy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...