Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, geoponer said:

Τα τελευταία χρόνια που ήμουν στο F2G και σταμάτησαν να μου έρχονται δώρα είχα σπαστεί, γιατί αντί να επιβραβεύουν τους πελάτες που αφήνουν λεφτά (εγώ έβαζα κάρτα κάθε μήνα και ενεργοποιούσα πακέτο για να κάνω τη δουλειά μου) έδινε τα δώρα σε ανενεργά νούμερα ως κίνητρο (!!).

Η καρτοκινητή της Nova θέλει να έχεις 2-3 διαφορετικά νούμερα στην άκρη και να βάζεις κάρτα μόνο σε αυτό που σου δίνει την 6€ προσφορά.

Όταν βάζεις συστηματικά κάρτα σε τιμωρεί κόβοντας τις προσωπικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Τα τελευταία χρόνια που ήμουν στο F2G και σταμάτησαν να μου έρχονται δώρα είχα σπαστεί, γιατί αντί να επιβραβεύουν τους πελάτες που αφήνουν λεφτά (εγώ έβαζα κάρτα κάθε μήνα και ενεργοποιούσα πακέτο για να κάνω τη δουλειά μου) έδινε τα δώρα σε ανενεργά νούμερα ως κίνητρο (!!).

Βαρέθηκα να κάνω δοκιμές με τις ρυθμίσεις επικοινωνίας μπας και έρθει κάποιο δώρο, και την ίδια στιγμή να βλέπω φίλους με CU και Frog / What'sUp να παίρνουν δώρα GB και ομιλία σε γιορτές και τριήμερα - χωρίς να είναι προσωποποιημένες προσφορές.

Ίσως αν φύγει κόσμος από το F2G να χτυπήσει καμπανάκι και να φτιάξουν λίγο προσφορές & παροχές. Ευτυχώς η φορητότητα είναι πολύ εύκολη και όσο εύκολα φεύγεις τόσο εύκολα επιστρέφεις 🙂

Έτσι ακριβώς όπως τα περιέγραψες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είχαμε καρτοκινητό NOVA και με 8 ευρώ το μήνα μας έδινε 800 λεπτά, 800ΜΒ και 80SMS,  αλλά τώρα ξαφνικά έκαναν εντελώς αναίτια αύξηση 62% και ζητάνε 13 ευρώ, που δε συμφέρει καθόλου.

Υπάρχει κάποια άλλη λύση ή πρέπει να αλλάξουμε εταιρεία (FROG?) για να εξακολουθούμε να βάζουμε κάθε μήνα ένα λογικό ποσό κάτω από 10 ευρώ?

Και με 60 (έστω) λεπτά ομιλίας το μήνα μας καλύπτουν γενικά, αν γίνεται ανανέωση μέχρι 8 ευρώ ή και λιγότερο σε κάποιο πρόγραμμα καρτοκινητής.....

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DxL said:

Καλησπέρα παιδιά, είχαμε καρτοκινητό NOVA και με 8 ευρώ το μήνα μας έδινε 800 λεπτά, 800ΜΒ και 80SMS,  αλλά τώρα ξαφνικά έκαναν εντελώς αναίτια αύξηση 62% και ζητάνε 13 ευρώ, που δε συμφέρει καθόλου.

Υπάρχει κάποια άλλη λύση ή πρέπει να αλλάξουμε εταιρεία (FROG?) για να εξακολουθούμε να βάζουμε κάθε μήνα ένα λογικό ποσό κάτω από 10 ευρώ?

Καλησπέρα. Δες στη vf στο θέμα liquid

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, geoponer said:

γιατί αντί να επιβραβεύουν τους πελάτες που αφήνουν λεφτά (εγώ έβαζα κάρτα κάθε μήνα και ενεργοποιούσα πακέτο για να κάνω τη δουλειά μου) έδινε τα δώρα σε ανενεργά νούμερα ως κίνητρο

Δυστυχώς αυτό είναι το παράπονό μου εδώ και χρόνια, από τις εταιρείες κινητής. Επιβραβεύουν τους νέους χρήστες και αδιαφορούν για τους παλιούς. Με την φορητότητα, παίρνεις ένα είδος "εκδίκησης"

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι λογικό να δίνουν δόλωμα σε καποιον που δεν τους φερνει κέρδος, ώστε να τσιμπήσει και να φέρει κέρδος. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Για μένα είναι λογικό να δίνουν δόλωμα σε καποιον που δεν τους φερνει κέρδος, ώστε να τσιμπήσει και να φέρει κέρδος. 

Different point of view λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Για μένα είναι λογικό να δίνουν δόλωμα σε καποιον που δεν τους φερνει κέρδος, ώστε να τσιμπήσει και να φέρει κέρδος. 

Έτσι είναι.. τα πρόβατα μια ζωή πρόβατα θα είναι.. και το ξέρουν πολύ καλά οι εταιρείες.

Άλλο που εμείς έχουμε γίνει λύκοι και τη βγάζουμε τζάμπα.. 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Έτσι είναι.. τα πρόβατα μια ζωή πρόβατα θα είναι.. και το ξέρουν πολύ καλά οι εταιρείες.

Άλλο που εμείς έχουμε γίνει λύκοι και τη βγάζουμε τζάμπα.. 😉

Ο καθένας το μεταφράζει όπως θέλει. Εγώ το λέω μάρκετινγκ. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Fns1 said:

Μόνο σε εμένα λήγει τότε?😁

IMG_20240306_095550_657~4.jpg

Εμένα (μετά από περίπου 6 μήνες που είχα το απεριόριστο των 5-6 ευρώ) μου δίνει 1000'+200σμσ+2gb με 11,50€ μέχρι 8/4.

Το δικό σου ξαναδες το και αυριο. Μερικές φορές βάζουν ότι να'ναι ημερομηνίες. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Εμένα (μετά από περίπου 6 μήνες που είχα το απεριόριστο των 5-6 ευρώ) μου δίνει 1000'+200σμσ+2gb με 11,50€ μέχρι 8/4.

Μην κάνεις κάνα λάθος και βάλεις κάρτα.. δεν θα ξαναδείς την 6€ στον αιώνα τον άπαντα!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μην κάνεις κάνα λάθος και βάλεις κάρτα.. δεν θα ξαναδείς την 6€ στον αιώνα τον άπαντα!

Εννοείται! Με ανανέωση 13€ στη βόνταφον έχω τα 2πλασια λεπτά ή τα 10πλασια σμσ ή τα 6πλασια GB! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, VIPdriver said:

Εμένα (μετά από περίπου 6 μήνες που είχα το απεριόριστο των 5-6 ευρώ) μου δίνει 1000'+200σμσ+2gb με 11,50€ μέχρι 8/4.

Το δικό σου ξαναδες το και αυριο. Μερικές φορές βάζουν ότι να'ναι ημερομηνίες. 

Και στα δύο νούμερα μου ήρθε σήμερα Συμβαίνει 3 συνεχόμενες μήνες η συγκεκριμένη  προσφορά και στα δύο.Σιγουρα η ημερομηνία είναι λάθος θα αλλάξει πιστεύω κι εγώ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fns1 said:

Μόνο σε εμένα λήγει τότε?😁

IMG_20240306_095550_657~4.jpg

Και σε μενα ετσι ηταν το πρωι και τωρα αλλαξε και εγινε 08/04/24

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε πάλι την ίδια προσφορά 1000'+200sms+2gb 11,5€. Μια φορά περίμενα και εγώ την 6€ με απεριόριστο ίντερνετ αλλά τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jimakos43 said:

Εμένα μου έκανε πάλι την ίδια προσφορά 1000'+200sms+2gb 11,5€. Μια φορά περίμενα και εγώ την 6€ με απεριόριστο ίντερνετ αλλά τίποτα ...

Τι προσφορά είναι αυτή? Ίδια με το πακέτο των 11.80 δεν είναι?

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

Τι προσφορά είναι αυτή? Ίδια με το πακέτο των 11.80 είναι δεν είναι?

Ναι απλά δίνει 500mb παραπάνω και 100 sms λιγότερα. Μεγάλη προσφορά δηλαδή απορώ πως τις σκέφτονται. Εφόσον είναι το ίδιο γιατί να το στείλει ως αποκλειστική προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

Οι 2 ημέρες 0.90€, έγιναν τέσσερις 2€.

Και το παρουσιάζουν και ευκαιρία λόγω 3ημέρου!

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hercoulis said:

Οι 2 ημέρες 0.90€, έγιναν τέσσερις 2€.

Βασικά είναι 5 ημέρες 2€. Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αναφέρονται στα τριήμερα που είναι 16/3 και μετά.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, snapp said:

Βασικά είναι 5 ημέρες 2€. Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι γιατί αναφέρονται στα τριήμερα που είναι 16/3 και μετά.

16-17-18 είναι Αποκριά και κ. Δευτέρα

23-24-25 25η Μαρτίου 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...