Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να τους έγραψες, το πήρατε απόφαση, θα γίνετε όλοι ίδιοι τελικά… 😆😆

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ας βγάλει κάποιος φώτο το f2g app γιατί η υπάλληλος στην εξυπηρέτηση λέει ότι υλοποιήθηκαν οι αλλαγές 

Στο δικό μου καμμία αλλαγή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Στο δικό μου καμμία αλλαγή. 

Αυτό της λέω,αλλά δεν ιδρώνει το αυτί της. Μου λέει αποκλείεται. Την παρέπεμψα στην ιστοσελίδα τους και δεν μου έχει απαντήσει ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Σαν χαρίζουν λίγες μέρες και παραπονιέστε ότι δεν σας είχαν ενημερώσει. Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων.:classic_laugh:

Ακριβώς, δεν καταλαβαίνω την γκρίνια.:classic_laugh:

Το πρόβλημα δεν είναι για την  ανανέωση του 1 ευρώ. Το πρόβλημα και η γκρίνια είναι ότι δεν έχουν σταθερή πολιτική και πρόγραμμα  που αυτό δείχνει μια ΜΗ σοβαρή εταιρεία που δεν σέβεται πρώτα τον εαυτό  της κα μετά τους πελάτες της. Ο μόνος σκοπός της είναι το κέρδος με οποιονδήποτε τρόπο. Ταπεινή μου αποψη πάντα.

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mips said:

Το πρόβλημα δεν είναι για την  ανανέωση του 1 ευρώ. Το πρόβλημα και η γκρίνια είναι ότι δεν έχουν σταθερή πολιτική και πρόγραμμα  που αυτό δείχνει μια ΜΗ σοβαρή εταιρεία που δεν σέβεται πρώτα τον εαυτό  της κα μετά τους πελάτες της. Ο μόνος σκοπός της είναι το κέρδος με οποιονδήποτε τρόπο. Ταπεινή μου αποψη πάντα.

Εδώ μου είπαν θα γίνουν οι αλλαγές σύντομα(μάλλον μέσα στην εβδομάδα)και μέτα από λίγο έχουν γίνει οι αλλαγές. Χάος 

Μίλησα με άλλον εκπρόσωπο ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι οι αλλαγές έχουν καταχωρηθεί αλλά θα ισχύσουν από 24_01

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ας βγάλει κάποιος φώτο το f2g app γιατί η υπάλληλος στην εξυπηρέτηση λέει ότι υλοποιήθηκαν οι αλλαγές 

Τουλάχιστον στα iphone πρέπει να γίνει update στην εφαρμογή τους.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που μιλάτε για γκρίνια να ξέρετε ότι "μαχόμαστε"και για εσάς. Εσείς βλέπετε μόνο το δέντρο που είναι ότι έστω και προσωρινά δεν αυξάνονται οι τιμές,ενώ εμείς την ουσία/δάσος ότι η εταιρεία αθετεί την πιο επίσημη "εγγύηση" την ίδια της την ανακοίνωση. Μπορεί αύριο να ανακοινώσει κάτι και να το αθετήσει και να βρεθεί κάποιος σε δύσκολη θέση. Επιτέλους ας πετάξουμε το relax style από τις εταιρείες,οι οποίες φυσικά το υιοθετούν για δικά τους συμφέροντα 

Φιλικά πάντα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εσείς που μιλάτε για γκρίνια να ξέρετε ότι "μαχόμαστε"και για εσάς. Εσείς βλέπετε μόνο το δέντρο που είναι ότι έστω και προσωρινά δεν αυξάνονται οι τιμές,ενώ εμείς την ουσία/δάσος ότι η εταιρεία αθετεί την πιο επίσημη "εγγύηση" την ίδια της την ανακοίνωση. Μπορεί αύριο να ανακοινώσει κάτι και να το αθετήσει και να βρεθεί κάποιος σε δύσκολη θέση. Επιτέλους ας πετάξουμε το relax style από τις εταιρείες,οι οποίες φυσικά το υιοθετούν για δικά τους συμφέροντα 

Φιλικά πάντα

Χωρίς δόση ειρωνίας, πως ακριβώς έδωσες την μάχη σου και τί αποτέλεσμα έφερες και στους υπόλοιπους;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Με την επίσημη ανακοίνωση η Νόβα έδειξε τις προθέσεις της. Εγώ προσωπικά θέλω να το τελειώσει το όλο το σίριαλ ωστε να δω εαν θα καλυτερεψει καποιο απο τα πακετα της, π.χ. των 8ε combo που δινει 400mb είναι για γέλια. Ελπιζω να παρουσιασει και νεα πιο συμφέροντα combos. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, T-mobile said:

Χωρίς δόση ειρωνίας, πως ακριβώς έδωσες την μάχη σου και τί αποτέλεσμα έφερες και στους υπόλοιπους;

Με την κριτική που ασκούμε στην εταιρεία δείχνουμε ότι δεν αφήνουμε χώρο για πισώπλατα παιχνίδια. Εάν σήμερα δεν είχα πιέσει την εταιρεία δεν θα έδινε ημερομηνία. Έλεγαν ότι μέσα στην εβδομάδα,έτσι αόριστα. Άρα με την ημερομηνία έδωσα πληροφορία στους συμφορουμήτες για να κανονίσουν την πορεία τους. Εδώ κόντεψαν να με βγάλουν τρελό και μου είπαν μπήκαν οι αλλαγές και δεν είχε γίνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Απλά η εταιρεία έκανε μια ανακοίνωση όπως όφειλε βάσει νόμου και προσδιορίσε μία ημερομηνία εφαρμογής.Το έχασε κάπου στην υλοποίηση μιας και πάντα αλλά τμήματα αναλαμβάνουν τη υλοποίηση τεχνικό τμήμα , λογιστηρίου κλπ.Ε αυτοί πέσανε έξω, και δεν είναι η πρώτη φορα ούτε στην νόβα αλλά και γενικότερα σε ολους τους κλάδους συμβαίνουν αυτα.Προφανως θα εφαρμοστεί αλλά με κάποιες μέρες καθυστέρησης.Ολα τα άλλα είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fns1 said:

Απλά η εταιρεία έκανε μια ανακοίνωση όπως όφειλε βάσει νόμου και προσδιορίσε μία ημερομηνία εφαρμογής.Το έχασε κάπου στην υλοποίηση μιας και πάντα αλλά τμήματα αναλαμβάνουν τη υλοποίηση τεχνικό τμήμα , λογιστηρίου κλπ.Ε αυτοί πέσανε έξω, και δεν είναι η πρώτη φορα ούτε στην νόβα αλλά και γενικότερα σε ολους τους κλάδους συμβαίνουν αυτα.Προφανως θα εφαρμοστεί αλλά με κάποιες μέρες καθυστέρησης.Ολα τα άλλα είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Φίλε,εδώ η σωστή εταιρία βγάζει ανακοίνωση και ορίζει επίσημα νέα ημερομηνία. Φυσικά αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες ανεξαρτήτως χρώματος 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Φίλε,εδώ η σωστή εταιρία βγάζει ανακοίνωση και ορίζει επίσημα νέα ημερομηνία. Φυσικά αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες ανεξαρτήτως χρώματος 

Δεν θα διαφωνήσω σαυτό είναι σωστό, αλλά σκέψου κάτι και το κλείνω για να μη βγούμε εκτός topic, άνθρωποι προφυλακίζονται, στους 18 μήνες δεν γίνεται η δίκη και βγαίνουν έξω, τι να συζητάμε τώρα για πέντε και 10 μέρες αν καθυστερήσει η εφαρμογή της nova. 😂

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι οτι η Νοβα κατάφερε στις μελλοντικές της ανακοινωσεις να μην την παίρνουμε στα σοβαρα...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

Το σίγουρο είναι οτι η Νοβα κατάφερε στις μελλοντικές της ανακοινωσεις να μην την παίρνουμε στα σοβαρα...

Και η Vodafone το καταργηθέν μηνιαίο φοιτητικό δώρο θα το έκανε 15ήμερο εδώ και μήνες αλλά ακόμη δεν το έχει κάνει. Τι κόλλημα φάγατε απόψε; (φιλικά πάντα)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και η Vodafone το καταργηθέν μηνιαίο φοιτητικό δώρο θα το έκανε 15ήμερο εδώ και μήνες αλλά ακόμη δεν το έχει κάνει. Τι κόλλημα φάγατε απόψε; (φιλικά πάντα)

Ναι αλλά έχει πει στο live chat ότι δεν θα γίνει κατάργηση ή όταν δεν εφάρμοζε μια ανακοίνωση έδινε σίγουρη ημερομηνία. Εδώ είπαν 22/01 και τώρα λένε 24/01. Για να δούμε. Εδώ στην εξυπηρέτηση λένε αοριστολογίες

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και η Vodafone το καταργηθέν μηνιαίο φοιτητικό δώρο θα το έκανε 15ήμερο εδώ και μήνες αλλά ακόμη δεν το έχει κάνει. Τι κόλλημα φάγατε απόψε; (φιλικά πάντα)

Της βονταφον ηταν για συγκεκριμένο γκρουπ συνδρομητών ενω της νοβα ειναι για όλους. 

Στο γενικο συνολο δεν θυμάμαι η βονταφον να εχει κάνει τετοιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Με την κριτική που ασκούμε στην εταιρεία δείχνουμε ότι δεν αφήνουμε χώρο για πισώπλατα παιχνίδια. Εάν σήμερα δεν είχα πιέσει την εταιρεία δεν θα έδινε ημερομηνία. Έλεγαν ότι μέσα στην εβδομάδα,έτσι αόριστα. Άρα με την ημερομηνία έδωσα πληροφορία στους συμφορουμήτες για να κανονίσουν την πορεία τους. Εδώ κόντεψαν να με βγάλουν τρελό και μου είπαν μπήκαν οι αλλαγές και δεν είχε γίνει τίποτα 

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά καμία αλλαγή δεν φέρνει η κριτική σου. Μου θυμίζεις την σκηνή με τον Ιντιάνα Τζόουνς και τον τύπο με την χατζάρα.

Στον έναν είπαν τέλος της εβδομάδας, στον άλλον στις 22, σε εσένα στις 24 και πάει λέγοντας.

Εφόσον συμφέρει τον κόσμο τα παλαιά πακέτα, όποια καθυστέριση είναι ευπρόσδεκτή, έτσι δεν είναι;

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Παρακαλώ να επιληφθούν της καταστάσεως οι αρμόδιοι. Δεν θα δεχόμαστε ειρωνικά σχόλια και ούτε θα κάνουμε οίκο το topic

Με όλον τον σεβασμό, όταν λες για ηρωικές μάχες θα πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και κριτική. Γιατί και αυτό που λες εσύ θα μπορούσα εγώ να το λάβω σαν ειρωνία ή ότι γίνεται υποτίμηση της νοημοσύνης μας. It goes both ways!

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, T-mobile said:

Δεν θέλω να στο χαλάσω αλλά καμία αλλαγή δεν φέρνει η κριτική σου. Μου θυμίζεις την σκηνή με τον Ιντιάνα Τζόουνς και τον τύπο με την χατζάρα.

Στον έναν είπαν τέλος της εβδομάδας, στον άλλον στις 22, σε εσένα στις 24 και πάει λέγοντας.

Εφόσον συμφέρει τον κόσμο τα παλαιά πακέτα, όποια καθυστέριση είναι ευπρόσδεκτή, έτσι δεν είναι;

Είπα εγώ ότι δεν είναι ευπρόσδεκτη;;;;Απλά υπάρχει ελλιπής ενημέρωση. Να σου δώσω ένα παράδειγμα:Έστω ότι ο Χ θέλει να κάνει μια ανανέωση από 1 ευρώ/8 ευρώ ηλεκτρονικά. Ξέρει ότι στις 17 Ιανουαρίου ότι δεν θα μπορεί. Θα έκανε ανανέωση στις 16 Ιανουαρίου. Το υπόλοιπο του όμως έληγε 30 Ιανουαρίου. Γιατί να χάσει ημέρες υπολοίπου;;;;Έστω όμως ότι είναι τυχερός και δεν πραγματοποιούνται οι αλλαγές 17/01 και μαθαίνει ότι θα γίνουν 22/01. Θα κάνει ανανέωση 21/01. Πάλι χάνει ημέρες. Τέλος έστω ο X δεν έχει υπόλοιπο(ή έχει ένα μικρό της τάξης των 2-3 ευρώ)και θέλει το medium πακέτο. Βλέποντας τις αλλαγές διαπιστώνει πως τα ντάτα είναι λίγα και μετά τις αλλαγές και αποφασίζει να την κάνει. Αν ήξερε όμως ότι με ένα 8 ευρώ το οποίο παρατάθηκε για λίγο θα την έβγαζε και για +1 μήνα δεν θα έσκαγε από τώρα τα 13 ευρώ στον ανταγωνισμό 

Επίσης πιστεύω ακράδαντα στην δύναμη της ουσιαστικής κριτικής που έχει ως στόχο την βελτίωση της εταιρίας. Αφού οι ίδιοι έλεγαν ότι θα γίνουν οι αλλαγές(σήμερα μου το είπαν)γιατί να μου απαντάνε αόριστα και στο τέλος με φτηνές δικαιολογίες τύπου δεν καταλάβαμε να δίνουν την ημερομηνία;;;;Εγώ έδωσα την ημερομηνία να κάνει ο καθένας τα κουμάντα του. Τώρα αν δεν την τηρήσουν Nova's problem

5 minutes ago, Pppe said:

Παιδιά:

Είναι συναρπαστικό να σκάς στα γέλια με Μπέκετ θέατρο ποραλόγου.

"Απλά" το θέμα είναι ότι όσοι γράφουν εδώ είναι μέλη της παράστασης. Ξεκαρδιστικό για τους θεατές!!!!

Σοβαρά, όμως: Οι συνέπειες θα είναι τραγικότατες για όσους δεν εγκαταλείπουν όσο πιο γρήγορα άρον-άρον την "παράσταση".

Μεγάλε φιλόσοφε προς τα που απευθύνεσαι;;;;

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Το παράλογο ΜΟΝΟ με παράλογο το αντιμετωπίζεις.

Όσοι δεν έχουν τα guts να εγκαταλείψουν ΑΜΕΣΑ αυτό το topic.

Αλλιώς , θα είναι άλλο ένα στοιχείο στην ήδη εγκαθιδρυμένη στατιστική των ΣΥΝΕΠΕΙΩΝ όσων νταραβερίζονται με μη ομοίους. Δε χρειάζεται να "ξαναγίνει το πείραμα".

ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΟΙΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΔΩ: ΠΡΟΣΟΧΗ.ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ: ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΕ: ΣΚΟΤΩΝΕΙ._

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν όλα τα μηνύματα (17 στο συνολο) με προσβολές, καθώς και όλα τα μηνύματα που παραθέτουν αυτά τα μηνύματα.
Παρακαλώ να παραμείνουμε κόσμιοι, να σεβόμαστε τον άλλο και να επικεντρωθούμε στο θέμα το οποίο είναι πως οι αλλαγές δεν πέρασαν ακόμα. 
 

1 ώρα πριν, T-mobile said:

Εφόσον συμφέρει τον κόσμο τα παλαιά πακέτα, όποια καθυστέριση είναι ευπρόσδεκτή, έτσι δεν είναι;

 Κρατήστε αυτο..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Αφαιρέθηκαν όλα τα μηνύματα (17 στο συνολο) με προσβολές, καθώς και όλα τα μηνύματα που παραθέτουν αυτά τα μηνύματα.
Παρακαλώ να παραμείνουμε κόσμιοι, να σεβόμαστε τον άλλο και να επικεντρωθούμε στο θέμα το οποίο είναι πως οι αλλαγές δεν πέρασαν ακόμα. 
 

Δεν είναι προσβολές. Έχουμε ελευθερία λόγου ή όχι.

Μία ζωηρή συζήτηση με χιούμορ, που ανεβάζει και την επισκεψιμότητα του φόρουμ. Δεν έβρισε κανένας κανένα.

Νομίζω κάνεις κατάχρηση της εξουσίας σου χωρίς λόγο. Από μένα τέλος στο φόρουμ, δεν ξαναγράφω τίποτα. Καθήστε εσείς που όποτε το θυμηθείτε διαγράφετε σχόλια κατά το δοκούν. Δώσε λέει εξουσία σε κάποιον να δεις ποιός είναι.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, T-mobile said:

Με όλον τον σεβασμό, όταν λες για ηρωικές μάχες θα πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και κριτική. Γιατί και αυτό που λες εσύ θα μπορούσα εγώ να το λάβω σαν ειρωνία ή ότι γίνεται υποτίμηση της νοημοσύνης μας. It goes both ways!

Το μαχόμαστε όπως διακρίνεις το έχω γράψει με εισαγωγικά. Το έβαλα με την έννοια ότι προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη. Ίσως δικός μου άστοχος χαρακτηρισμός. Φυσικά και αποδέχομαι την κριτική του καθενός. Εγώ τι είπα και θα μπορούσες να το εκλάβεις ως ειρωνεία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...