Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτό λέω. Ότι το F2G αν δεν βάζει φραγή στο τρίμηνο βγαίνει τελείως δωρεάν. 

Αν το θέλει όμως μόνο για sms εφόσον ισχύει αυτό που είπες τότε και πάλι συμφέρει το Vodafone CU αφού με το CU Cashback θα βγει 1-2 ευρώ το χρόνο συγκριτικά με το 13 ευρώ τον χρόνο του Free2go. Απλή λογική 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Αν το θέλει όμως μόνο για sms εφόσον ισχύει αυτό που είπες τότε και πάλι συμφέρει το Vodafone CU αφού με το CU Cashback θα βγει 1-2 ευρώ το χρόνο συγκριτικά με το 13 ευρώ τον χρόνο του Free2go. Απλή λογική 

Δεν με διάβασες. Δεν πληρώνεις τίποτα και όταν πέσει φραγή στον χρόνο ζητάς ενεργοποίηση ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Σου ανανεώνουν την λήξη για 1 χρόνο ακόμα, χωρίς να πληρώσεις ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μην το δένετε αυτό. Κάθε νέα σύνδεση από ότι θυμάμαι εχει περιορισμό τους δύο πρώτους μήνες. Πρέπει να γίνει ανανέωση αλλιώς πέφτει  φραγή ή και κατάργηση του αριθμού. Πιθανόν το ίδιο να συμβαίνει και μετά την διακοπή και ενεργοποίηση, διότι το νούμερο αντιμετωπίζεται ως νέα σύνδεση.
Δεν μπορείς δηλαδή συνολικά 26 μήνες να τη βγάλεις χωρίς να βάλεις ευρώ.

Link to comment
Share on other sites



Αν το θέλει όμως μόνο για sms εφόσον ισχύει αυτό που είπες τότε και πάλι συμφέρει το Vodafone CU αφού με το CU Cashback θα βγει 1-2 ευρώ το χρόνο συγκριτικά με το 13 ευρώ τον χρόνο του Free2go. Απλή λογική 


8 ευρώ ανανέωση σε κατάστημα, όχι 13

Αν και συμφωνώ ότι liquid + cashback είναι βέλτιστη επιλογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τις 16 Ιανουαρίου 2024, η ελαχιστη ανανεωση ειναι 1 ευρω. Απο Φεβρουάριο του 2025 το ξανασυζηταμε.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Πρέπει να γίνει ανανέωση αλλιώς πέφτει  φραγή ή και κατάργηση του αριθμού.

Λέω ότι τα SMS έρχονται κανονικά ακόμα και αν έχει φραγή εισερχομένων και μηδενικό υπόλοιπο. Βάσει νόμου. Δεν ξέρω αν η βονταφον ενεργοποιεί τον αριθμό τον 13ο μήνα αλλά η νόβα σίγουρα, αν ζητηθεί γιατί ο αριθμός παραμένει στην ιδιοκτησία το συνδρομητή για 6 επιπλέον μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Όλες τον ενεργοποιούν,βάση νόμου όπως λες μέσα στο 6μηνο από τη λήξη. Το θέμα είναι οι προϋποθέσεις διατήρησης (αν υπάρχουν). Αυτό που έγραψα παραπάνω, υπηρχε στα παλια πακετα f2g, δεν μπορούσες αγοράζοντας νέα σιμ να μην βάλεις ποτέ λεφτά και να διατηρηθεί ενεργος ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχουνε ειπωθεί πολλά για την εξυπηρέτηση και τα Buy More...

Στο κατάστημα της πλατείας 1866 Αρ.41 στα Χανιά, πραγματικά σε 5 λεπτά με το ρολόι έγινε μεταβίβαση του καρτοκινητου κ καπάκι η ενεργοποίηση της υπηρεσίας... Χωρίς κανένα απολύτως θέμα....

IMG_20231230_103624.jpg

IMG-31bcbaf8c1417d85d279bc9f6da6a2ac-V.jpg

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, HEO said:


 

 


8 ευρώ ανανέωση σε κατάστημα, όχι 13

Αν και συμφωνώ ότι liquid + cashback είναι βέλτιστη επιλογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Εγώ όμως για παράδειγμα είμαι σε πόλη που δεν υπάρχει κατάστημα τους

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκεί να έχεις κανει ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες (ή μέχρι την ημερομηνία ισχύος του υπολοίπου σου σε €)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Εγώ όμως για παράδειγμα είμαι σε πόλη που δεν υπάρχει κατάστημα τους

σωστα, δυστυχως ενα μερος του πλυθυσμου ταλαιπωρειτε χωρις λογο :(

34 minutes ago, giorgos_90 said:

Καλησπέρα ηρθα freetogo πρόσφατα και ενεργοποίησα buy more.

Το buy more θα μπαίνει αυτόματα κάθε μήνα?

ηταν ωραια η κατασταση με το 1 € ανανεωση, εβγαινε τζαμπα.....τωρα πρεπει να το ταιζεις απο 8 ή 13 ευρω αν εισαι ατυχος και ζεις στην επαρχια

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, giorgos_90 said:

Καλησπέρα ηρθα freetogo πρόσφατα και ενεργοποίησα buy more.

Το buy more θα μπαίνει αυτόματα κάθε μήνα?

Αν έχεις κατάστημα στην περιοχή σου θα βάζεις από 8 ευρώ/δίμηνο,αλλιώς αν δεν εχεις από 13 ευρώ/δίμηνο. Αυτό θα ισχύει από 17 Ιανουαρίου. Δηλαδή μόνο από κατάστημα 8 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ.

Σκέφτομαι να κάνω πρόταση στο κατάστημα της γειτονιάς μου να μπορεί να παίρνει 8 € (ίσως 8,50€ αν υπάρχει προμήθεια) μέσω πιστωτικής και να ανανεώνει με 8 € το νούμερο που θα θέλετε. 

Ταυτόχρονα θα ενημερώνετε το κατάστημα γραπτώς μέσω Viber για το νούμερο και την κατάθεση, για να μην υπάρχει περίπτωση λάθους, έτσι θα γίνεται η δουλειά. Αν δεχτεί βέβαια και του επιτρέπει η εταιρεία.

Ταυτόχρονα ψάξτε και εσείς στις γειτονιές σας για κάποια παρόμοια συνεργασία. Ίσως να βρεθεί ένας έξυπνος επιχειρηματίας να αρπάξει την ευκαιρία.

Εννοείται ότι εκτός από τα 8 θα μπορούμε να βάζουμε και 9-10-11€

ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΕΛΩ, ως ψηφοφορία να βάλετε ένα γέλιο, μόνο αν συμφωνείτε, ώστε να δούμε αν υπάρχει ενδιαφέρον, για να του κάνω ολοκληρωμένη πρόταση.

Αν υπάρχουν 100 άτομα πχ. που ενδιαφέρονται σημαίνει 800-900€ το δίμηνο. Ένα καλό ποσόν για να δείξει ενδιαφέρον. Βάλτε έναν σύνδεσμο από αυτή την ανάρτηση και σε άλλα νήματα να βρούμε ενδιαφέρον ή οι μοντς να κάνουν μία ψηφοφορία σε όλο το φόρουμ να έχουμε καλύτερη εικόνα, γιατί τελικά μπορεί να μην ενδιαφέρεται κανείς και απλώς λίγοι κλαψιάρηδες να μεγαλοποιούν το θέμα. Ευκαιρία να δούμε αν υπάρχει όρεξη για συνεργασία.

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimitroula10 said:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ.

Σκέφτομαι να κάνω πρόταση στο κατάστημα της γειτονιάς μου να μπορεί να παίρνει 8 € (ίσως 8,50€ αν υπάρχει προμήθεια) μέσω πιστωτικής και να ανανεώνει με 8 € το νούμερο που θα θέλετε. 

Ταυτόχρονα θα ενημερώνετε το κατάστημα γραπτώς μέσω Viber για το νούμερο και την κατάθεση, για να μην υπάρχει περίπτωση λάθους, έτσι θα γίνεται η δουλειά. Αν δεχτεί βέβαια και του επιτρέπει η εταιρεία.

Ταυτόχρονα ψάξτε και εσείς στις γειτονιές σας για κάποια παρόμοια συνεργασία. Ίσως να βρεθεί ένας έξυπνος επιχειρηματίας να αρπάξει την ευκαιρία.

Εννοείται ότι εκτός από τα 8 θα μπορούμε να βάζουμε και 9-10-11€

ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΕΛΩ, ως ψηφοφορία να βάλετε ένα γέλιο, μόνο αν συμφωνείτε, ώστε να δούμε αν υπάρχει ενδιαφέρον, για να του κάνω ολοκληρωμένη πρόταση.

Αν υπάρχουν 100 άτομα πχ. που ενδιαφέρονται σημαίνει 800-900€ το δίμηνο. Ένα καλό ποσόν για να δείξει ενδιαφέρον. Βάλτε έναν σύνδεσμο από αυτή την ανάρτηση και σε άλλα νήματα να βρούμε ενδιαφέρον ή οι μοντς να κάνουν μία ψηφοφορία σε όλο το φόρουμ να έχουμε καλύτερη εικόνα, γιατί τελικά μπορεί να μην ενδιαφέρεται κανείς και απλώς λίγοι κλαψιάρηδες να μεγαλοποιούν το θέμα. Ευκαιρία να δούμε αν υπάρχει όρεξη για συνεργασία.

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

Ωραια ιδέα, απλά εαν η εφορια δει 800αρια σε καταθεσεις στον λογαριασμο του μαγαζάτορα θα θέλει εξηγήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Ωραια ιδέα, απλά εαν η εφορια δει 800αρια σε καταθεσεις στον λογαριασμο του μαγαζάτορα θα θέλει εξηγήσεις...

Η εφορία δεν θα ζητήσει εξηγήσεις γιατί θα υπάρχουν παραστατικά. Δεν γίνεται χωρίς αποδείξεις. Αφού θα δηλώνονται τι την νοιάζει σε ποιόν λογαριασμό μπαίνουν. Αφήστε να το κρίνουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα, με ποιόν να συνεννοηθείς όμως...

Ας γίνει μια νύξη και το βλέπουμε και στην πράξη.

Είναι κάτι παρόμοιο σαν αυτά το biznet που βλέπουμε μέσω φ/β.

Νομίζω ότι μπορεί να το κάνει ο κάθε μαγαζάτορας

Δεν μπορεί να σταματήσει κανείς τον ηλεκτρονικό τρόπο, και τις ηλεκτρονικές πληρωμές.

Πάμε μπροστά και όχι πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Το buy more 1000 το δικαιούσαι και εάν έχεις μόνο κινητό με σύνδεση???

Όπως λέει στην πρώτη παράγραφο???

IMG_20231230_105221.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, paanos said:

Παλιότερα ναι. Πλέον δεν σε αφήνουν 

Άρα μόνο σταθερή εννοείς????

16 Ιανουαρίου θα γίνει του μονοευρου το κάγκελο για να ανανεώσουμε όλοι για 12 μήνες συν για 2 μήνες το Buy More 1000' όσοι έχουμε φυσικά...

common-euro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω σταθερό Nova και παίρνω και το byu more σε ένα f2g.

Τα 1000 λεπτά ομιλίας τα παίρνει μόνο ένα νούμερο f2g ή μπορεί να τα πάρει κι άλλο;

Με την προϋπόθεση βέβαια να είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ.

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, siberiantiger said:

Καλησπέρα, έχω σταθερό Nova και παίρνω και το byu more σε ένα f2g.

Τα 1000 λεπτά ομιλίας τα παίρνει μόνο ένα νούμερο f2g ή μπορεί να τα πάρει κι άλλο;

Με την προϋπόθεση βέβαια να είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ.

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

H προσφορά Buy More συστημικά, μπορεί να αποδοθεί σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα FREE2GO με ενεργοποίηση από 14/03/2023 και έπειτα
-Η προσφορά αποδίδεται μόνο σε έναν αριθμό καρτοκινητού ανά συμβόλαιο κινητής/ σταθερής
-Το καρτοκινητό πρέπει να είναι ταυτοποιημένο στα ίδια στοιχεία με τη σύνδεση της σταθερής/ κινητής (ΑΦΜ)
-Η νέα ταυτοποίηση καρτοκινητής πρέπει απαραίτητα να περιλαμβάνει το στοιχείο του ΑΦΜ
-Προϋπόθεση να πραγματοποιηθεί 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και στο εξής κάθε 2 μήνες βάσει του ισχύοντος τιμοκαταλόγου καρτοκινητής.
-Η δωρεάν αυτόματη παροχή των 1000 λεπτών ομιλίας, ισχύει για όσο διατηρείται ενεργή η σύνδεση σταθερής ή κινητής.
-Εκτός της 1ης απόδοσης της προσφοράς, οι επόμενες θα γίνονται στην 1η κάθε ημερολογιακού μήνα.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, siberiantiger said:

Καλησπέρα, έχω σταθερό Nova και παίρνω και το byu more σε ένα f2g.

Τα 1000 λεπτά ομιλίας τα παίρνει μόνο ένα νούμερο f2g ή μπορεί να τα πάρει κι άλλο;

Με την προϋπόθεση βέβαια να είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ.

Ευχαριστώ!

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Μου βάλανε το buy and more μόνοι τους  σε ένα free to go που είχα μετά από κάμποσο καιρό παίρνω και δεύτερο free to go  και τους στέλνω στη φόρμα επικοινωνίας να μου βάλουν σε αυτό το buy and more χωρίς φυσικά να αναφέρω ότι το είχα στο άλλο σε τέσσερις μέρες που το βάλανε και  έχω δύο δεν ξέρω αν δεν πήρανε χαμπάρι το προηγούμενο η το κάνανε χαριστικα το θέμα είναι ότι δουλεύουν και τα δύο εδώ και αρκετούς μήνες.

Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο δλδ να στείλεις στην φόρμα επικοινωνίας όχι σε chat κλπ αν πιάσει έπιασε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...