Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, geoponer said:

Αντιθέτως, με το σύστημα της Nova όταν σου τελειώσουν τα δεδομένα, σου ενεργοποιεί αυτόματα ένα πακέτο daily internet με €2 αν θυμάμαι καλά για να συνεχίσεις να σερφάρεις.

Σχετικά με το APN, μπορείς να το αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού από gint.b-online.gr σε οτιδήποτε άλλο (π.χ. test123.b-online.gr) για να μην έχεις πρόσβαση (άρα και χρέωση) από mobile data μέχρι να το αλλάξεις πάλι στο σωστό.

Μια παρατήρηση απλά προς ενημέρωση. Πρόσφατα αντιμετώπισα το ίδιο και δεν δούλεψε. Τελικά το διέγραψα τελείως και έγραψα disabled. Έτσι σταμάτησε να με χρεώνει το 2 ευρώ

Επίσης  να αναφέρω πως έχω δικαρτο και αυτό έγινε σε Note 10 plus

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με ένα δίκαρτο με δύο κάρτες nova ενώ επέλεγα από τη μία κάρτα τα δεδομένα και τις κλήσεις από την άλλη αυτό μου τραβούσε δεδομένα από κει που είχα επιλέξει τις κλήσεις χωρίς να έχω δεδομένα και μου έτρωγε χρήματα. Τελικά όπως έχει πει και πιο πάνω φίλος έφτιαξα ένα νέο apn με νέο όνομα πχ new δεν έβαλα καθόλου ρυθμίσεις και επέλεξα αυτό οπότε σταμάτησε το πρόβλημα. Εννοείται ότι αν θέλω να ξαναεπιστρέψω στα δεδομένα στη δεύτερη κάρτα επιλέγω το κανονικό apn το οποίο δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια περιοχή συγκεκριμένα? Γενικά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, έχει καλή κάλυψη. Για 5g δεν ξέρω να σου πω όμως,αν ενδιαφέρεσαι γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

H ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA ENEPΓOΠOIHΘHKE! AΠEPIOPIΣTA GB KAI EΠIΠΛEON 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ EINAI ΔIKA ΣOY. ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣOY AΛΛA KAI EΠIΠΛEON DATA ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ ΣTO https://f2g.gr/f2gappdl

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, damianos said:

H ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA ENEPΓOΠOIHΘHKE! AΠEPIOPIΣTA GB KAI EΠIΠΛEON 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ EINAI ΔIKA ΣOY. ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣOY AΛΛA KAI EΠIΠΛEON DATA ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ ΣTO https://f2g.gr/f2gappdl

Πως θα γίνει και σε μας τέτοια προσφορά; 😋

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, VIPdriver said:

10gb

4€

15 μερες

Τίμιο! Με τέτοια offer αξίζει! 

Γενικά ξέρουμε κάθε πότε βγάζει flash offers; 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, _NikitaS_ said:

Τίμιο! Με τέτοια offer αξίζει! 

Γενικά ξέρουμε κάθε πότε βγάζει flash offers; 

Προσωπικά προτιμώ τα μηνιαία πακέτα. Δεν ξέρω πότε βγαίνουν οι προσφορές, μπορείς να τις βλέπεις στο λινκ:

https://www.f2g.gr/gr/f2g/prosfores/flash-offers/#/

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Καμία προσφορά θα βγάλει καλή εκτός από αυτή που έχει τώρα με τα τριπλάσια ντατα να κάνω φορητότητα αυτό περιμένω …

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 2:18 ΜΜ, Jimakos43 said:

Καμία προσφορά θα βγάλει καλή εκτός από αυτή που έχει τώρα με τα τριπλάσια ντατα να κάνω φορητότητα αυτό περιμένω …

https://youtube.com/watch?v=c6XJNgCLntY&t=26

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2023 at 1:16 ΜΜ, Fns1 said:

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με ένα δίκαρτο με δύο κάρτες nova ενώ επέλεγα από τη μία κάρτα τα δεδομένα και τις κλήσεις από την άλλη αυτό μου τραβούσε δεδομένα από κει που είχα επιλέξει τις κλήσεις χωρίς να έχω δεδομένα και μου έτρωγε χρήματα. Τελικά όπως έχει πει και πιο πάνω φίλος έφτιαξα ένα νέο apn με νέο όνομα πχ new δεν έβαλα καθόλου ρυθμίσεις και επέλεξα αυτό οπότε σταμάτησε το πρόβλημα. Εννοείται ότι αν θέλω να ξαναεπιστρέψω στα δεδομένα στη δεύτερη κάρτα επιλέγω το κανονικό apn το οποίο δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Σε πολλά δίκαρτα υπάρχει και μια επιλογή που είναι "εναλλαγή δεδομένων". Σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να τραβήξει δεδομένα από την κάρτα που έχεις επιλέξει (πχ κακό σήμα) τότε τραβάει δεδομένα από την άλλη. Για να αποφύγεις αυτό που περιέγραψες, θα πρέπει να έχεις την παραπάνω επιλογή απενεργοποιημένη, ώστε να μην κάνει εναλλαγή δεδομένων.

Σ.Σ. Ακόμα και που έχεις δύο κάρτες Nova, αυτό μπορεί να συμβεί γιατί η μία να είναι συνδεμένη σε 5G και η άλλη σε 4G και να χαθεί το σήμα της πρώτης.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, T-mobile said:

Σε πολλά δίκαρτα υπάρχει και μια επιλογή που είναι "εναλλαγή δεδομένων". Σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να τραβήξει δεδομένα από την κάρτα που έχεις επιλέξει (πχ κακό σήμα) τότε τραβάει δεδομένα από την άλλη. Για να αποφύγεις αυτό που περιέγραψες, θα πρέπει να έχεις την παραπάνω επιλογή απενεργοποιημένη, ώστε να μην κάνει εναλλαγή δεδομένων.

Σ.Σ. Ακόμα και που έχεις δύο κάρτες Nova, αυτό μπορεί να συμβεί γιατί η μία να είναι συνδεμένη σε 5G και η άλλη σε 4G και να χαθεί το σήμα της πρώτης.

Δεν μπόρεσα να βρω αυτήν την ρύθμιση στο realme 9 5G.Εχεις τις κλασσικές που επιλέγεις σε κάθε κάρτα ξεχωριστα που θες δεδομένα και που κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί δεν ανανέωσα. Το μήνυμα προτείνει την ανανέωση 12 ευρώ online. Αν είναι το προαπαιτούμενο πόσο για να πάρεις τα έξτρα δεν το έχω καταλάβει έτσι όπως το γράφει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αφου στο σμσ γράφει "ονλαιν από 12".

Ελπίζω να είναι μόνο για την προσφορά και να μην πειραξουν την ελάχιστη ανανεωση... 

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσα το παραπάνω post, είναι ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Έτσι όπως το γράφει το πιθανότερο είναι όντως να απαιτεί 12

9 minutes ago, VIPdriver said:

Αφου στο σμσ γράφει "ονλαιν από 12".

Ελπίζω να είναι μόνο για την προσφορά και να μην πειραξουν την ελάχιστη ανανεωση... 

Το πιθανότερο είναι να θέλει τόσο για την προσφορά, αν και σε αντίστοιχες περιπτώσεις στο παρελθόν γινόταν και με λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, VIPdriver said:

Αφου στο σμσ γράφει "ονλαιν από 12".

Ελπίζω να είναι μόνο για την προσφορά και να μην πειραξουν την ελάχιστη ανανεωση... 

Το screenshot ειναι απο παλιο f2go

Edit:

"ONLINE" δεν ειναι προυποθεση

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Το πιθανότερο είναι να θέλει τόσο γι αντίστοιχες περιπτώσεις στο παρελθόν γινόταν και με λιγότερα.

2017:

20231103_151606.png.2cb402a398efcc4a044e167b6668f02f.png

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...