Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εγώ λογικά θα πάω cu που έχει πολλές επιλογές σε data. Σε γενικές γραμμές στην περιοχή μου είναι ίδια με τη nova. Δυστυχώς καμία από τις δύο δεν αγγίζει το δίκτυο της cosmote. 

Και απλά στη cu θα έχω δωρεάν διπλασιασμό παροχών για ένα χρόνο και για 6 μήνες κάποια GB δώρο. Άντε να δούμε αν θα στεριωσω εκεί χαχαχα. 😂😂😂😂

Έχεις 5G συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Έχεις 5G συσκευή;

Πλέον ναι. Έδωσαν στο pixel 7 Pro το 5g. Όλες οι εταιρείες. Γιατί; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, _NikitaS_ said:

Πλέον ναι. Έδωσαν στο pixel 7 Pro το 5g. Όλες οι εταιρείες. Γιατί; 

Νομίζω ότι με το 5G θα δεις βελτίωση με την Vodafone. Μου έτυχε εμένα(4G:5-10 Mbps/5G:50-100 Mbps με Ν1)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νομίζω ότι με το 5G θα δεις βελτίωση με την Vodafone. Μου έτυχε εμένα(4G:5-10 Mbps/5G:50-100 Mbps με Ν1)

Θα το δούμε. Σε κάνα 5 6 μέρες θα υπάρχουν απαντήσεις. Ευτυχώς με τα καρτοκινητα φεύγεις ότι ώρα θες. Αν δεν είχα πάρει το pixel η αλήθεια είναι ότι σε θα άλλαζα την cosmote. Είχα και φοιτητικό. Άστα! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, cmvr said:

Το data smart week το έχει το νέο f2g ;

Νομίζω οχι.

Στο https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/ φαινεται να δειξει το νεο αν εισαι logged out.

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο f2g με το daily πακέτο οι 6 ημέρες σου στοιχίζουν 2,7€ σε αντίθεση με το παλιό που η εβδομάδα στοιχίζει 5€. Εγώ προσωπικά έχω σωθεί με αυτό το πακέτο. Όταν έχω αυξημένες ανάγκες μέσα στο μήνα το ενεργοποιώ πχ σαββατοκύριακο σε καμιά εκδρομή με 0,9€ απεριόριστα δεδομένα για όλο το σκ. 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, snapp said:

Στο νέο f2g με το daily πακέτο οι 6 ημέρες σου στοιχίζουν 2,7€ σε αντίθεση με το παλιό που η εβδομάδα στοιχίζει 5€. Εγώ προσωπικά έχω σωθεί με αυτό το πακέτο. Όταν έχω αυξημένες ανάγκες μέσα στο μήνα το ενεργοποιώ πχ σαββατοκύριακο σε καμιά εκδρομή με 0,9€ απεριόριστα δεδομένα για όλο το σκ. 

Ενδιαφέρον, δλδ 48 ώρες έχει διάρκεια?

Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα ενεργοποιησης ως τις 23.59 της επόμενης μέρας.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, snapp said:

Στο νέο f2g με το daily πακέτο οι 6 ημέρες σου στοιχίζουν 2,7€ σε αντίθεση με το παλιό που η εβδομάδα στοιχίζει 5€. Εγώ προσωπικά έχω σωθεί με αυτό το πακέτο. Όταν έχω αυξημένες ανάγκες μέσα στο μήνα το ενεργοποιώ πχ σαββατοκύριακο σε καμιά εκδρομή με 0,9€ απεριόριστα δεδομένα για όλο το σκ. 

Όταν λες daily πακέτο εννοείς το 0,90€ απεριόριστα ;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, hercoulis said:

Όταν λες daily πακέτο εννοείς το 0,90€ απεριόριστα ;

Ναι αυτό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν αυτό το daily πακέτο με τα απεριόριστα το ενεργοποιήσω αύριο το πρωί στις 9 θα το έχω έως τα μεσάνυχτα της Δευτέρας; αν ναι, τότε μας βγαίνει απεριόριστα σχεδόν ένα μήνα με 15 ευρώ. 

Εγώ απλά θα ήθελα από τη νόβα να μου έδινε και καμιά προσφορά τύπου deals for you όπως οι άλλες δύο ή να είχε περισσότερες επιλογές πακέτων όπως οι άλλες δύο. Ειδικά στο ίντερνετ είναι πολύ φτωχά. Βέβαια θα πω ότι είναι πολύ τίμια η χρέωση των λεπτών ομιλίας που δεν είναι 3λεπτα κι ότι μπορείς να βάλεις ένα ευρώ όταν θες και να ενεργοποιήσεις το daily πακέτο με τα απεριόριστα mb. 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο παράξενο σήμερα.

Μου ελειξαν τον μήνα 5 μέρες νωρίτερα.

Ενώ ανανεώνω κάθε 18 του μηνός το πακέτο με τα 13.30€, χτες χωρίς καμία ειδοποίηση έληξε η πρόσβαση μου και μηδένισαν τα πάντα.

Αυτό σημαίνει ότι όχι μόνο δεν είχα τηλέφωνο και δεδομένα αλλά μου έσβησαν και ολα τα data που είχα από rollover.

Σαββατιατικα ξεκίνησα ταξίδι και δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί δεν φόρτωναν οι χάρτες από  Google maps.

Τελικά ξανά αγόρασα το ίδιο πακέτο που αγοράζω κάθε μήνα και συνεχισα το ταξίδι μου.

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, telmusic said:

Άλλο παράξενο σήμερα.

Μου ελειξαν τον μήνα 5 μέρες νωρίτερα.

Ενώ ανανεώνω κάθε 18 του μηνός το πακέτο με τα 13.30€, χτες χωρίς καμία ειδοποίηση έληξε η πρόσβαση μου και μηδένισαν τα πάντα.

Αυτό σημαίνει ότι όχι μόνο δεν είχα τηλέφωνο και δεδομένα αλλά μου έσβησαν και ολα τα data που είχα από rollover.

Σαββατιατικα ξεκίνησα ταξίδι και δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί δεν φόρτωναν οι χάρτες από  Google maps.

Τελικά ξανά αγόρασα το ίδιο πακέτο που αγοράζω κάθε μήνα και συνεχισα το ταξίδι μου.

 

Μήπως ήταν το πρόγραμμα των 25 ημερών φοιτητικό νομίζω?.Αν όχι να του στείλεις στο chat να το δούνε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω φοιτητικό.
Ε ναι πρέπει να ασχοληθώ και με αυτό

Σας έρχεται ειδοποίηση sms κάθε μήνα ότι την επόμενη μέρα λήγει το πρόγραμμα σας;
Παίζει να το έχουν σταματήσει;
Από το chat μου λένε ότι δεν στέλνουν.
Εγώ βέβαια έχω στο ιστορικό των sms μου όλα τα μηνύματά τους κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, telmusic said:

Όχι δεν έχω φοιτητικό.
Ε ναι πρέπει να ασχοληθώ και με αυτό

Σας έρχεται ειδοποίηση sms κάθε μήνα ότι την επόμενη μέρα λήγει το πρόγραμμα σας;
Παίζει να το έχουν σταματήσει;
Από το chat μου λένε ότι δεν στέλνουν.
Εγώ βέβαια έχω στο ιστορικό των sms μου όλα τα μηνύματά τους κάθε μήνα.

Λέγεται και πακέτο ειδικής προσφοράς. Μπορεί να ειχες αυτό, άσχετα με τη φοιτητική ιδιότητα. Δεν θυμάμαι με τι όνομα το εμφανιζει στην εφαρμογή ακριβώς.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σε λίγο καιρό θα πάρω και εγώ Free2go. Βρήκα περίπτερο που θα φέρει σε λίγες μέρες 

Έκανα φορητότητα την μια από δωρεάν κάρτες που δίνει η Vodafone σε NOVA και περιμένω να συνδεθώ. Εάν όλα πάνε καλά, ετοιμάζω γιγαντιαία μετάβαση σε NOVA.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς αν συνεχίζει η Nova να στέλνει sms ειδοποίησης μια μέρα πριν τελειώσει το πρόγραμμα;
Από το chat ,της Nova δεν παίρνω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πράγματα , εάν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει. 

Έχω φέρει έναν αριθμό από WU σε F2G και με την πρώτη ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου , μου το διπλασίασε. 

Αυτό είναι για όποιο πακέτο επιλέξω και για πόσο καιρό θα συμβαίνει ?

Το πακέτο που εάν έχεις σταθερό στην Nova που πας σε καταστήμα και κανείς κάποια αίτηση και σου δίνουν κάποιο πακέτο στο F2G σου, τι είναι ?

Τι δίνει? 

για ποσό καιρό (σκέφτομαι την μεταφορά σταθερού στην Nova , γι' αυτό ρωτάω).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . 😀

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johntua said:

Να ρωτήσω 2 πράγματα , εάν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει. 

Έχω φέρει έναν αριθμό από WU σε F2G και με την πρώτη ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου , μου το διπλασίασε. 

Αυτό είναι για όποιο πακέτο επιλέξω και για πόσο καιρό θα συμβαίνει ?

https://www.f2g.gr/gr/f2g/f2g-sim-paraggelia/

Εκει τελευταια γραμμη πατας στο "εδω"

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johntua said:

Να ρωτήσω 2 πράγματα , εάν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει. 

Έχω φέρει έναν αριθμό από WU σε F2G και με την πρώτη ανανέωση και ενεργοποίηση πακέτου , μου το διπλασίασε. 

Αυτό είναι για όποιο πακέτο επιλέξω και για πόσο καιρό θα συμβαίνει ?

Το πακέτο που εάν έχεις σταθερό στην Nova που πας σε καταστήμα και κανείς κάποια αίτηση και σου δίνουν κάποιο πακέτο στο F2G σου, τι είναι ?

Τι δίνει? 

για ποσό καιρό (σκέφτομαι την μεταφορά σταθερού στην Nova , γι' αυτό ρωτάω).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . 😀

Για 24 μήνες θα σου τα διπλασιάζει σε όποιο από τα τρία προγράμματα διαλέξεις. Όταν βάλεις αν βάλεις σταθερό  θα τους πεις να σου ενεργοποιήσουν τη δωρεάν υπηρεσία 1.000 λεπτά προς όλους κάθε μήνα  για να τη διατηρήσεις θα πρέπει να βάζεις ένα ευρώ κάθε δίμηνο στο f2g 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η έρμη φορητότητα από τη vf στη νόβα που έκανα, αύριο κλείνει την 8 ημέρα!

Το ωραίο είναι ότι από σήμερα δεν έχω τηλ γιατί θέλει ανανέωση η vf. 
 

Το big bang μου έδωσε ντατα για λίγο οκ, αλλά είμαι υποχρεωμένος να περιμένω ποτέ θα δεήσει να τηλεφωνήσει η vf γιατί φεύγω κλπ. Θα έπρεπε να υπάρχει ένα χρονικό περιθώριο, πχ 3 ημέρες…

Ολα στον αυτόματο πλέον…

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Αυτή η έρμη φορητότητα από τη vf στη νόβα που έκανα, αύριο κλείνει την 8 ημέρα!

Το ωραίο είναι ότι από σήμερα δεν έχω τηλ γιατί θέλει ανανέωση η vf. 
 

Το big bang μου έδωσε ντατα για λίγο οκ, αλλά είμαι υποχρεωμένος να περιμένω ποτέ θα δεήσει να τηλεφωνήσει η vf γιατί φεύγω κλπ. Θα έπρεπε να υπάρχει ένα χρονικό περιθώριο, πχ 3 ημέρες…

Ολα στον αυτόματο πλέον…

https://youtube.com/watch?v=c6XJNgCLntY&t=26s

Σύμφωνα με τον Κανονισμό Φορητότητας, ο πάροχος Δέκτης οφείλει να προωθήσει την αίτηση φορητότητας του συνδρομητή στον πάροχο Δότη αποκλειστικά μέσω της ΕΒΔΑΦ εντός το πολύ μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την υποβολή της από το συνδρομητή. Ο πάροχος Δότης οφείλει εντός 6 εργάσιμων ωρών από την λήψη της αίτησης φορητότητας αριθμού να αποδεχθεί ή να απορρίψει την αίτηση. Εφόσον η αίτηση γίνει αποδεκτή, η μεταφορά του αριθμού πρέπει να ολοκληρωθεί εντός μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την αποδοχή. Επομένως, ο συνολικός χρόνος διεκπεραίωσης της μεταφοράς του αριθμού δεν υπερβαίνει τις τρείς (3) εργάσιμες ημέρες, από την ημερομηνία που ο συνδρομητής υπέβαλε την αίτηση φορητότητας στον πάροχο Δέκτη.

https://www.foritotita.gr/?page_id=95

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτό ισχύει στην άμεση φορητότητα. Αν ομως εχει επιλεχθει η διαδικασία να ξεκινησει σε 14 μερες? Αυτό που λέω είναι επιλογή μέσα στην αίτηση φορητότητας. Ας μας πει ο φίλος σου σε ποιο στάδιο βρίσκεται ακριβώς. Πέρασαν οκτώ μέρες από τότε που έκανε online αίτηση? Του έστειλαν κάρτα SIM και περιμένει? Και που έχει γίνει αίτηση σε κατάστημα ή online? Δεν είναι καθόλου απαραίτητο να κάνει αντιπροσφορά vodafone, ειδικά σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα έγινε άμεσα σε κατάστημα την περασμένη Δευτέρα. Την έχω την νέα κάρτα. Σε ερώτηση ποτέ θα ολοκληρωθεί η απάντηση ήταν εντός της εβδομάδας, θα καλέσω το κατάστημα για ενημέρωση. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...