Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιά κάρτα αλλά "ενεργοποιήστε την σε ένα κατάστημα Nova". Δεν νομίζω πως παίζει αυτό ρόλο πια. Και εγώ παλιά κάρτα είχα και με ένα reset to factory defaults γύρισε από WIND GR σε NOVA.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, georgeavl3 said:

Παλιά κάρτα αλλά "ενεργοποιήστε την σε ένα κατάστημα Nova". Δεν νομίζω πως παίζει αυτό ρόλο πια. Και εγώ παλιά κάρτα είχα και με ένα reset to factory defaults γύρισε από WIND GR σε NOVA.

Και εγώ όσον αφορά του λογότυπο του F2G εννοώ. Φετινή είναι η κάρτα λέει 03/2023

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos43 said:

IMG_1372.jpeg

Στα iphone είναι θέμα iOS, το συγκεκριμένο κινητό φαίνεται ότι τρέχει κάποια παλιότερη εκδοση. Πιθανότατα αν πας στις ρυθμίσεις > γενικά > πληροφορίες και το αφήσεις λίγο εκεί θα σου εμφανίσει μήνυμα για αναβάθμιση ρυθμίσεων παρόχου. 

Link to comment
Share on other sites

Μια έλλειψη της εταιρείας είναι η μη ύπαρξη λίστας με τα επιλεγμένα περίπτερα ή καταστήματα λιανικής όπου πωλείται το προϊόν. Πήγα σε δύο περίπτερα της Θήβας και κανένα δεν είχε 

Link to comment
Share on other sites

Μια έλλειψη της εταιρείας είναι η μη ύπαρξη λίστας με τα επιλεγμένα περίπτερα ή καταστήματα λιανικής όπου πωλείται το προϊόν. Πήγα σε δύο περίπτερα της Θήβας και κανένα δεν είχε 
Πολύ σωστή παρατήρηση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα Vodafone και θα με ενδιέφερε η ανανέωση με 1€. Αυτή γίνεται μέσω του app f2go? Γίνεται online φορητότητα?

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα Vodafone και θα με ενδιέφερε η ανανέωση με 1€. Αυτή γίνεται μέσω του app f2go? Γίνεται online φορητότητα?

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι μέσω του app γίνεται η ανανέωση του 1€

Και online φορητότητα γίνεται, κοίτα την σελίδα του f2g

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, paanos said:

Στα iphone είναι θέμα iOS, το συγκεκριμένο κινητό φαίνεται ότι τρέχει κάποια παλιότερη εκδοση. Πιθανότατα αν πας στις ρυθμίσεις > γενικά > πληροφορίες και το αφήσεις λίγο εκεί θα σου εμφανίσει μήνυμα για αναβάθμιση ρυθμίσεων παρόχου. 

Τρεχει το Ios 15.7.5 , το πιο πρόσφατο για το μοντελο του. Παρόλα αυτα αλλαξε μόνο του σε nova μόλις αλλαξα το pin της κάρτας sim. Προσωπικά προτιμούσα το wind, φαίνεται καλυτερα στο ματι.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω από το παλιό free to go στο καινούργιο, δεν μου επιτρέπετε όμως επειδή δεν έχω βάλει καθόλου χρήματα για καιρο.Αν βάλω τώρα το ελάχιστο που είναι 12 και πατήσω το κουμπί για να πάω στο καινούργιο θα μου τραβήξει αμέσως αυτόματα και θα αγοράσει μόνο του το πρόγραμμα το πιο φθηνό ή θα μου επιτρέψει να μπω να το απενεργοποιήσω και να αγοράσω ότι θέλω άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο πακετο ενεργοποιείται με την ανανέωση του αντίστοιχου ποσού. Αρα στην περίπτωση σου οχι αφου η ανανέωση γίνεται πριν την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Fns1 said:

Θέλω να πάω από το παλιό free to go στο καινούργιο, δεν μου επιτρέπετε όμως επειδή δεν έχω βάλει καθόλου χρήματα για καιρο.Αν βάλω τώρα το ελάχιστο που είναι 12 και πατήσω το κουμπί για να πάω στο καινούργιο θα μου τραβήξει αμέσως αυτόματα και θα αγοράσει μόνο του το πρόγραμμα το πιο φθηνό ή θα μου επιτρέψει να μπω να το απενεργοποιήσω και να αγοράσω ότι θέλω άραγε?

Για να έρθεις δωρεάν στο ΝΕΟ F2G στείλε SMS F2G ΣΤΟ 1264 και μετα  SMS OXI AUTO στο 1264.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου να δείχνει όλα τα πακέτα του f2g; Σκέφτομαι να έρθω και βλέπω στο site 3 ή 4. Βασικά κάτι auto combo μου βγάζει. Μόνο αυτά έχει; Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπεις είναι. Συν κάτι πακέτα Data και Roaming.

Δεν πας Q καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, _NikitaS_ said:

Υπάρχει κάπου να δείχνει όλα τα πακέτα του f2g; Σκέφτομαι να έρθω και βλέπω στο site 3 ή 4. Βασικά κάτι auto combo μου βγάζει. Μόνο αυτά έχει; Ευχαριστώ! 

Βασικά τι κατανάλωση κάνεις και ποσα λεφτα θέλεις να διαθέσεις. 

 

2 minutes ago, YanniZ said:

Μπορώ να ορίσω αυτόματη ανανέωση με 1€;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, _NikitaS_ said:

Υπάρχει κάπου να δείχνει όλα τα πακέτα του f2g; Σκέφτομαι να έρθω και βλέπω στο site 3 ή 4. Βασικά κάτι auto combo μου βγάζει. Μόνο αυτά έχει; Ευχαριστώ! 

Δεν πήγες πράσινη;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν πήγες πράσινη;

Όχι, το ακύρωσα γιατί ενώ σα προσφορά άξιζε, το pixel που έχω για συσκευή δε λειτουργεί το volte της cosmote σωστά. Αλλιώς θα πήγαινα στα γνωστά της πράσινης που τα ξέρω και πυροβολεί! 

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Βασικά τι κατανάλωση κάνεις και ποσα λεφτα θέλεις να διαθέσεις

Βασικά θέλω να δω πώς τρέχει το δίκτυο εκεί που μετακινούμε και μετά θα δω αν με συμφέρει ακόμα και συμβόλαιο! 

8 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Αυτά που βλέπεις είναι. Συν κάτι πακέτα Data και Roaming.

Δεν πας Q καλύτερα;

Δηλαδή έχει μόνο τα αυτόματα σα πακέτα; Δεν έχει να βάζω εκεί ότι θέλω και αν θέλω; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, _NikitaS_ said:

Όχι, το ακύρωσα γιατί ενώ σα προσφορά άξιζε, το pixel που έχω για συσκευή δε λειτουργεί το volte της cosmote σωστά. Αλλιώς θα πήγαινα στα γνωστά της πράσινης που τα ξέρω και πυροβολεί! 

Βασικά θέλω να δω πώς τρέχει το δίκτυο εκεί που μετακινούμε και μετά θα δω αν με συμφέρει ακόμα και συμβόλαιο!

Μια χαρά,και η Nova καλά τα πάει συγκριτικά με Vodafone όσον αφορά την ποιότητα του δικτύου. Στα πακέτα όμως το Free2go έχει δρόμο ακόμα 

 

22 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δηλαδή έχει μόνο τα αυτόματα σα πακέτα; Δεν έχει να βάζω εκεί ότι θέλω και αν θέλω; 

Εαν στείλεις ένα μήνυμα όπως σου είπαν παραπάνω παύουν τα πακέτα να ενεργοποιούνται αυτόματα με κάθε αντίστοιχη ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα nova για φορητότητα και μου είπαν ότι δεν έχουν ακούσει για ανανέωση καρτοκινητού με 1€ το μήνα. Μήπως έχει καταργηθεί;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, YanniZ said:

Πήγα σε κατάστημα nova για φορητότητα και μου είπαν ότι δεν έχουν ακούσει για ανανέωση καρτοκινητού με 1€ το μήνα. Μήπως έχει καταργηθεί;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

2 minutes ago, georgeavl3 said:

Όχι απλώς είναι καραασχετοι

Ίσως γιατί είναι μόνο online 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, YanniZ said:

Πήγα σε κατάστημα nova για φορητότητα και μου είπαν ότι δεν έχουν ακούσει για ανανέωση καρτοκινητού με 1€ το μήνα. Μήπως έχει καταργηθεί;

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έπρεπε να τους πεις εκείνη την ώρα να πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους 48 ώρες ΜΕΤΑ ολοκληρώθηκε η μεταφορά από Q σε NeoF2G.... Δωρεάν κ δώρο 1 €

IMG_20230918_170741.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2023 at 8:50 ΜΜ, damierom said:

Μέχρι τώρα η Nova είναι η μόνη που δεν έδωσε παράταση στα απεριόριστα δεδομένα.

  • Το πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 30/09/2023.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...