Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Lyricmyth19 said:

Ενεργοποιήθηκε το νούμερο του αδερφού μου, έδωσε όντως διπλό το πακέτο των 8 ευρώ. Τώρα ποια θα κάνει rollover θα φανεί τον άλλο μήνα που θα ξαναβάλει το πακέτο. Έδωσε επίσης και απεριόριστα data για ένα μήνα, όπως έλεγε η προσφορά. Επίσης μου έκανε εντύπωση πως είχε εξ αρχής 4G και δεν χρειάστηκε να καλέσει να του το ενεργοποιήσουν. Εγώ όταν είχα κάνει το δικό μου δεν ήταν ενεργό και χρειάστηκε να ζητήσω την εξυπηρέτηση να το ενεργοποιήσουν.

Το 5G όμως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο νέο NOVA F2G έχουμε αγοράσει ένα πακέτο πχ. 400 λεπτά και ταυτόχρονα έχουμε ένα log in 20 λεπτά προς όλους. Όταν κάνουμε κλήση, από πού τραβάει λεπτά ομιλίας, από το πακέτο ή από το log in;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sparky said:

Καλησπέρα. Στο νέο NOVA F2G έχουμε αγοράσει ένα πακέτο πχ. 400 λεπτά και ταυτόχρονα έχουμε ένα log in 20 λεπτά προς όλους. Όταν κάνουμε κλήση, από πού τραβάει λεπτά ομιλίας, από το πακέτο ή από το log in;

Τραβάει από αυτό που λήγει πρώτο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lyricmyth19 said:

Το σημερινό flash offer.

FB_IMG_1682505993057.jpg

Την αγαπάμε τη Wind/Nova γιατί συνεχίζει να είναι large στις προσφορές της!

Βιάστηκαν όμως - θα μπορούσαν να το αφήσουν για summer offer ή για το 3ήμερο της Πρωτομαγιάς 😄 

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Την αγαπάμε τη Wind/Nova γιατί συνεχίζει είναι large στις προσφορές της!
Απορώ πώε βιάστηκαν και δεν το άφησαν για summer offer ή για το 3ήμερο της Πρωτομαγιάς  
Τι μ@@κια είναι αυτή;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει η χειρότερη καρτοκινητή με διαφορά. Οι χειρότερες "προσφορές" που έχουν υπάρξει έως τώρα.... Κρίμα... Κάθε μέρα που περνάει... παίρνει τον κατήφορο... και σφυρίζει αδιάφορα... αυτό είναι το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους βολεύει αυτή η προσφορά.

Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Σε κάποιους βολεύει αυτή η προσφορά.

Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες.

Δεν συνηθίζω να υποτιμώ τις προσφορές, και προσωπικά τις αξιοποιώ όσο μπορώ επειδή κάνω ελάχιστη χρήση του κινητού μου.

Παρόλα αυτά, θεωρώ ότι η Nova το έχει τερματίσει με τις "προσφορές" της σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, p_k said:

Σε κάποιους βολεύει αυτή η προσφορά.

Δεν έχουν όλοι τις ίδιες ανάγκες.

Επίσης:

ό,τι λάμπει δεν είναι χρυσός και

νους υγιής εν σώματι υγιή.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα πακέτα των 8 ευρώ το φ2γ παίζει μόνο του με χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη κατανάλωση. 

ΥΓ. Εχει και την ελάχιστη ονλαιν ανανέωση 1 ευρώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, speedobear said:

Είτε κάποιος κάνει ανανέωση με 1 ευρώ είτε με 8, ανανεώνεται η σύνδεση του κινητού για 12 μήνες;

Ολα τα νουμερα σε ολες τις εταιρίες ακυρωνονται μετα τους 13 μηνες. 

Επισης ολες οι εταιριες εχουν ανακοινώσει οτι 2 μηνες μετά την τελευταία ανανεωση, χάνεται το χρηματικό υπόλοιπο και 3 μηνες απο την τελευταία ανανέωση υπαρχει φραγη εισερχομενων κλησεων.

Η wind ομως επέτρεπε εισερχομενες κλησεις εως και 12 μηνες από την τελευταία ανανεωση.

Η νοβα δεν ξερω εαν θα το συνεχίσει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Απο τον πρωτο μηνα στην Q μου κοψαν εισερχομενες εξερχομενες......τα παντα

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, optostyle said:

Απο τον πρωτο μηνα στην Q μου κοψαν εισερχομενες εξερχομενες......τα παντα

OptoStyle
 

Εννοείς στους 3 μήνες μετά την ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Με το που δεν εβαλα καρτα κι ελεγε υπολοιπο μηδεν,μου τα κοψαν ολα

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Με 1 ευρώ τον μήνα ανανέωση για 2 μήνες χρήσης......

..... τζάμπα συζητάτε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, optostyle said:

Απο τον πρωτο μηνα στην Q μου κοψαν εισερχομενες εξερχομενες......τα παντα

OptoStyle
 

Πηρες νέο νουμερο και δεν έβαλες καθόλου κάρτα ή στον 3ο μήνα από την τελευταία φορά που έβαλες κάρτα στο έκοψαν;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Ολα τα νουμερα σε ολες τις εταιρίες ακυρωνονται μετα τους 13 μηνες. 

Επισης ολες οι εταιριες εχουν ανακοινώσει οτι 2 μηνες μετά την τελευταία ανανεωση, χάνεται το χρηματικό υπόλοιπο και 3 μηνες απο την τελευταία ανανέωση υπαρχει φραγη εισερχομενων κλησεων.

Η wind ομως επέτρεπε εισερχομενες κλησεις εως και 12 μηνες από την τελευταία ανανεωση.

Η νοβα δεν ξερω εαν θα το συνεχίσει. 

Θα το μάθουμε τι παιζει στο νέο free2go όταν κάποιος το δοκιμάσει.. Στο παλιό wind f2g πάντως με τελευταία κάρτα μου 25/10/22 συνεχίζω να έχω κανονικά εισερχόμενες..

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει καταφέρει να κάνει τους χρήστες του παλιού σχήματος να πάνε στο νέο (εγώ διατηρώ το παλιό πχ.) δείχνει ένας μέρος της αποτυχίας των παροχών (γιατί η χρέωση ανα δευτερόλεπτο, το rollover για όλες τις παροχές και όχι μόνο για τα data και η ανανέωση απο 1 ευρώ είναι θετικά και δεν αμφισβητείται αυτό). Τώρα είτε προφανώς της πάνε καλά τα φτηνά συμβόλαια, είτε θέλει να κάνει κάποιο μπαμ στο άμεσο ή μακρινό μέλλον με κάποιο πακέτο δυνατό (ξεκάθαρα υπόθεση). Τα data είναι λίγα καλώς ή κακώς που δίνει. Εγώ προσωπικά είμαι f2g γιατί η voda στο Βόλο είναι κάκιστη, αλλιώς θα ήμουνα CU. Πρέπει να προσπαθήσει να μοιάσει στο CU είναι η γνώμη μου, ένα τύπου liquid στην nova θα ήταν μια καλή αρχή και σίγουρα ποικιλία πακέτων όπως το παλιό f2g.

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Πηρες νέο νουμερο και δεν έβαλες καθόλου κάρτα ή στον 3ο μήνα από την τελευταία φορά που έβαλες κάρτα στο έκοψαν;
Εχω πολλα χρονια ενα νουμερο...ΔΕΝ εκανα ανανεωση,μπαινω στο app και μου λεει χρηματα μηδεν,μοναδες μηδεν....την επομενη μερα δεν ειχα ουτε εισερχομενες ουτε εξερχομενες....εκανα αιτημα φορητοτητας γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που μου το κανουν.

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, optostyle said:

Εχω πολλα χρονια ενα νουμερο...ΔΕΝ εκανα ανανεωση,μπαινω στο app και μου λεει χρηματα μηδεν,μοναδες μηδεν....την επομενη μερα δεν ειχα ουτε εισερχομενες ουτε εξερχομενες....εκανα αιτημα φορητοτητας γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που μου το κανουν.

OptoStyle
 

Αν κάνεις φορητότητα για αυτό το λόγο πάντως να ξέρεις πως όλοι στους 3 μήνες ρίχνουν φραγή οπότε δεν έχει νόημα.

Εγώ δεν κατάλαβα τι ακριβώς σου συνέβη.. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, optostyle said:

Εχω πολλα χρονια ενα νουμερο...ΔΕΝ εκανα ανανεωση,μπαινω στο app και μου λεει χρηματα μηδεν,μοναδες μηδεν....την επομενη μερα δεν ειχα ουτε εισερχομενες ουτε εξερχομενες....εκανα αιτημα φορητοτητας γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που μου το κανουν.

OptoStyle
 

Πόσοι μήνες πέρασαν από την τελευταία φορά που έβαλες λεφτά στο νουμερο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Σε νέο νούμερο πρέπει να μπουν λεφτά σε ενα χρονικό διάστημα (30 μέρες νομιζω) αλλιώς μπαινει φραγή ή διακόπτεται τελείως. Παλιά το έγραφαν στο πακετάκι της sim.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...