Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λέω είναι ότι κάνουμε βόλτες στην Αθήνα και από 4G γυρνάει σε edge
κατέβασε την εφαρμογή force LTE βάλε LTE only και τέρμα το edge. σταθερά 4g
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να κάνει κάποιος φορητότητα από Q σε Free2go.

Να μας περιγράψει τη διαδικασία που ακολούθησε.

 

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο κατάστημα και κανεις την αλλαγή. Ενεργοποιείσαι στο παλιό και μετά κανεις μετάβαση μέσω του app στο νέο.

Χανεις τα €, λεπτά μηνύματα και δεδομένα σου

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20230412-143323_FREE2GO.thumb.jpg.81488b4ec409e3b793a744d229e57cb0.jpg

υπάρχει γενικός πρόβλημα με την προτεραιότητα κατανάλωσης, έχετε τον νου σας. 

Link to comment
Share on other sites

Τί λες;

Είτε chat , είτε από δω (που δε τα διαβάζει και κανείς από αυτούς), ΠΟΤΕ δε διορθώθηκε κάτι "συστημικό", όσες φορές και να τους το έχω πει εδώ και πολλά χρόνια.

Ο λαγός μόνο να "τρέχει" να παρασύρει τους άλλους ξέρει._

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο, δεν ανακοινώθηκε δηλαδή ημερομηνία. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Στις 12 τα μεσάνυχτα.

Δυστυχώς φίλε μου έτσι νόμιζα και εγώ. Από το chat της nova μου είπαν ότι εξαρτάται ποτέ ενεργοποιηθεί το πακέτο. Δηλαδή αν το πακέτο ενεργοποιηθεί στις 7 το απόγευμα τότε το tap & get it και μονο αυτό θα λήξει μετά από 7 ημερες στις 7 το απόγευμα. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

 

Γιατί αν ήταν έτσι θα πρέπει να γράφει την ακριβή ώρα όπως η cosmote 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, CoyoteD said:

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

 

Γιατί αν ήταν έτσι θα πρέπει να γράφει την ακριβή ώρα όπως η cosmote 

Είμαι στην δουλειά. Το βράδυ θα ανεβάσω φωτο από την συνομιλία μου μέσω chat και θα δεις τις απαντήσεις τους.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mips said:

Είμαι στην δουλειά. Το βράδυ θα ανεβάσω φωτο από την συνομιλία μου μέσω chat και θα δεις τις απαντήσεις τους.

Δε χρειάζεται, εσένα σε πιστεύουμε, τον υπάλληλο στο chat δεν πιστεύουμε αν δεν το επιβεβαιώσουμε στην πράξη. Οι απαντήσεις στο chat είναι σαν τα παλιά χαλασμένα ρολόγια με δείκτες. Δύο φορές τη μέρα πέφτουν μέσα αλλά από τύχη.

Έχω ξαναπεί το παράδειγμα με συνομιλία στο chat όπου - με βεβαιότητα - μου λέγανε ότι ο λόγος που χρεωνόμουν εγώ αναπάντητες στο εξωτερικό ήταν ότι ο καλών από την Ελλάδα δεν είχε πακέτο διεθνών κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ EΛABEΣ 1000 ΛEΠTA + 100 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ KAI EΠIΠΛEON 1GB ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣOY AΛΛA KAI EΠIΠΛEON DATA ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ ΣTO https://f2g.gr/f2gappdl

 

το πρώτο rollover μου 1706 λεπτά Προς όλους 

177 σμσ και 4 γίγας 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stratismtln said:

Καλημέρα, παιδιά sorry αν έχει απαντηθεί, με ανανέωση 8€,δεν παίρνουμε λεπτά προς magic numbers;ευχαριστώ. 

Το νέο F2G δεν έχει Magic Numbers - εκτός αν έχει αλλάξει κάτι.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ας υποθέσουμε οτι κάποιος μιλάει κυρίως με τα Magic numbers.
Στην αρχή του μήνα κάνει ανανέωση με 12€, παίρνει 1500 λεπτά magic και tap&get 1GB για 1 μήνα και τα λεφτά μένουν στην κάρτα. Τον άλλο μήνα αγοράζει πακέτο Talk to All & Data 10,60€ και συνεχίζει να μιλάει για άλλον ένα μήνα. Άρα το συνολικό κόστος χρήσης για 2 μήνες είναι 10,60€. Με το νέο Nova F2go θα ήθελε 8€+8€=16€ για τους 2 μήνες. Άρα το νέο F2go για τον συγκεκριμένο χρήστη, νομίζω οτι είναι ακριβότερο.
Θα ήθελα τις γνώμες σας...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sparky said:

Καλημέρα. Ας υποθέσουμε οτι κάποιος μιλάει κυρίως με τα Magic numbers.
Στην αρχή του μήνα κάνει ανανέωση με 12€, παίρνει 1500 λεπτά magic και tap&get 1GB για 1 μήνα και τα λεφτά μένουν στην κάρτα. Τον άλλο μήνα αγοράζει πακέτο Talk to All & Data 10,60€ και συνεχίζει να μιλάει για άλλον ένα μήνα. Άρα το συνολικό κόστος χρήσης για 2 μήνες είναι 10,60€. Με το νέο Nova F2go θα ήθελε 8€+8€=16€ για τους 2 μήνες. Άρα το νέο F2go για τον συγκεκριμένο χρήστη, νομίζω οτι είναι ακριβότερο.
Θα ήθελα τις γνώμες σας...

Όποιος μιλάει κυρίως με 2-3 νουμερα, συμφέρει να παει όλα τα νουμερα φρογκ, όπου με κάθε ανανέωση 10ε έχει δώρο 600+600 λεπτά προς όλα τα φρογκ και 1,5gb.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

@,sparky

To σκεπτικό σου είναι σωστό αν χρησιμοποιείς magic numbers και wind

Αλλά σε άλλη εταιρεία όμως με 10 ευρώ έχεις 1500 λεπτά ομιλίας για δύο μήνες προς όλους χωρίς πακέτα και μαγικά πράγματα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

To σκεπτικό σου είναι σωστό αν χρησιμοποιείς magic numbers και wind

Αλλά σε άλλη εταιρεία όμως με 10 ευρώ έχεις 1500 λεπτά ομιλίας για δύο μήνες προς όλους χωρίς πακέτα και μαγικά πράγματα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Σε ποιό αναφέρεσαι;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στο liquid της Vodafone

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HEO said:

... 1500 λεπτά ομιλίας για δύο μήνες προς όλους χωρίς πακέτα και μαγικά πράγματα


 

Το liquid θέλει όπως πονηρά πράγματα... Δεν βάζεις απλά τα λεφτά και απολαμβάνεις 1500 λεπτά... Να τα λέμε όλα...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το liquid θέλει όπως πονηρά πράγματα... Δεν βάζεις απλά τα λεφτά και απολαμβάνεις 1500 λεπτά... Να τα λέμε όλα...
Δεν θέλει τίποτα πονηρό

Απλά πράγματα είναι


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Το liquid θέλει όπως πονηρά πράγματα... Δεν βάζεις απλά τα λεφτά και απολαμβάνεις 1500 λεπτά... Να τα λέμε όλα...

Αν θεωρείς το να βάλεις στοιχεία χρέωσης μία φορά για αυτόματη ανανέωση 8 ευρώ πονηρό ώστε να έχεις χιλιάδες λεπτά (προς όλους μάλιστα), τότε φαντάζομαι το να ρυθμίσει κάποιος τα magic numbers και να κάνει χειροκίνητη ανανέωση θα το βρίσκεις σκανδαλώδες.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Σας ανεβάζω την χθεσινή συνομιλία με το chat της nova.Τα συμπεράσματα δικά σας. Από λάθος δικό μου οι φώτο δεν είναι με την σωστή σειρά.

IMG-f8ed2c4daca6eb25aff660b10ede8a8a-V.jpg

IMG-58cf94f6508a569d42213a2164529ca0-V.jpg

IMG-523f4e713b626180a5d54ef47762dc8e-V.jpg

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...