Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, geoponer said:

Καλό αυτό, θα τους ξέφυγε!

Άρα τώρα το επόμενο βήμα είναι να βρεις κατάστημα που να έχει κάρτα SIM για να σου αντικαταστήσει την παλιά. Καλή τύχη εύχομαι!

Σε όλα τα καταστήματα διατίθενται κάρτες για αντικατάσταση, πχ. λόγω απώλειας, παλαιότητας, κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και να βρεις βέβαια, θα περιμένεις καμία βδομάδα να την ενεργοποιήσουν.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Σε όλα τα καταστήματα διατίθενται κάρτες για αντικατάσταση, πχ. λόγω απώλειας, παλαιότητας, κλπ.

Λόγω απώλειας και λόγω κλοπής έχει κέρδος το καταστημα. Λόγω παλαιοτητας (που δεν έχει κέρδος το κατάστημα) σου λένε "δεν έχω κάρτα".

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sakels said:

κανα δωρο για τριημερο μπα... ε?

Τώρα ποία υπάρχει Απεριοριστα να αγοράσεις σου λέει.... σιγά μήν δώσουν κάνα mb δωρεάν... μακάρι να πέσω έξω αλλά το ίδιο έγινε τα Χριστούγεννα.... 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, damianos said:

Τώρα ποία υπάρχει Απεριοριστα να αγοράσεις σου λέει.... σιγά μήν δώσουν κάνα mb δωρεάν... μακάρι να πέσω έξω αλλά το ίδιο έγινε τα Χριστούγεννα.... 

Θυμάμαι μια φορά που σχολιάζαμε το δώρο της Wind (ίσως ήταν Χριστούγεννα, ίσως πιο παλιά), που κόστιζε περισσότερο από ότι κόστιζαν τα πακέτα της τότε! Την ίδια στιγμή κόκκινη και πράσινη έδιναν πραγματικά δώρα, χωρίς χρέωση.

Όχι, βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι η Wind δεν θα δώσει τίποτε δωρεάν το τριήμερο, ούτε και τα επόμενα τριήμερα. Δεν θέλει να σπάσει την παράδοση των τελευταίων χρόνων άλλωστε. 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 2:12 ΠΜ, user3650 said:

Με πήραν τηλ και μου πρόσφεραν

Απεριόριστη ομιλία
4 GB
400 SMS

Με 9 ευρώ τους πρώτους 4 μήνες και 10,40 τους επόμενους

Επίσης ότι θα μπουν +2 GB επιπλέον μετά τους 3 ή 4 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς)

12 ευρώ αποστολή με 10 ευρώ μέσα.
Έδινε και δεύτερο νούμερο όλα μαζί με 18 ευρώ.

Νομίζω ότι συμφέρει και έτσι το ζήτησα.

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, χτες παρέλαβα και σήμερα έβαλα την μια σιμ

έστειλα το sms 35 στο 1264 για να ενεργοποιηθεί το παραπάνω πακέτο και μετά έφτιαξα και ένα f2go λογαριασμό για να δω αναλυτικά τι μου δίνει

Περίσσεψαν 0,65 λεπτά αφού βγήκαν τα 9 ευρώ...... μου είχαν βάλει 10 ευρώ κάρτα θεωρητικά

Τα επιπλέον gb και κλήσεις για wind μπήκαν λόγω του λογαριασμού που έφτιαξα στο mf2g

Το ονομάζει λοιπόν Special Combo #3 και δίνει ότι μου είχε πει στο τηλ αλλά με 200 sms λιγότερα.... που μάλλον είναι το πακέτο Special Unlimited Talk #4 το οποίο μάλλον είναι αυτό που θα βάζω μετά τους 4 μήνες που θα ισχύει το 9ευρω

Το καλό είναι ότι και τα 2 νούμερα είναι πολύ καλά στο να τα θυμάσε και έχουν διαφορά μόνο στο τελευταίο ψηφίο. Θεωρώ ότι είναι καλή προσφορά οπότε το παλιό νούμερο μου f2go θα πάει στην εφεδρεία.

Την προσφορά μου την έδωσε η alphapromo.

 

image.thumb.png.a1eb6cea244c8bb919787bd7f6dfef2b.png

 

image.thumb.png.f78e08e2bfc318408a027430f0cc9114.png

image.thumb.png.842831f666b7fdfab9ffa6973840e970.png

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, user3650 said:

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, χτες παρέλαβα και σήμερα έβαλα την μια σιμ

έστειλα το sms 35 στο 1264 για να ενεργοποιηθεί το παραπάνω πακέτο και μετά έφτιαξα και ένα f2go λογαριασμό για να δω αναλυτικά τι μου δίνει

Περίσσεψαν 0,65 λεπτά αφού βγήκαν τα 9 ευρώ...... μου είχαν βάλει 10 ευρώ κάρτα θεωρητικά

Τα επιπλέον gb και κλήσεις για wind μπήκαν λόγω του λογαριασμού που έφτιαξα στο mf2g

Το ονομάζει λοιπόν Special Combo #3 και δίνει ότι μου είχε πει στο τηλ αλλά με 200 sms λιγότερα.... που μάλλον είναι το πακέτο Special Unlimited Talk #4 το οποίο μάλλον είναι αυτό που θα βάζω μετά τους 4 μήνες που θα ισχύει το 9ευρω

Το καλό είναι ότι και τα 2 νούμερα είναι πολύ καλά στο να τα θυμάσε και έχουν διαφορά μόνο στο τελευταίο ψηφίο. Θεωρώ ότι είναι καλή προσφορά οπότε το παλιό νούμερο μου f2go θα πάει στην εφεδρεία.

Την προσφορά μου την έδωσε η alphapromo.

 

image.thumb.png.a1eb6cea244c8bb919787bd7f6dfef2b.png

 

image.thumb.png.f78e08e2bfc318408a027430f0cc9114.png

image.thumb.png.842831f666b7fdfab9ffa6973840e970.png

Πήγαινε εκεί που λέει αναλυτικά ,στο app ,στην αρχική σελίδα  ....μετά πήγαινε στα πακέτα και δες στο special combo #3σου αναφέρει ημερομηνία λήξης ? Γιατί σε νούμερο που πήρε γνωστός μου έληγε σε 6 μήνες από την ενεργοποίηση ....δες ισχύει και σε σένα κάτι ανάλογο ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταργηθηκε η 10ευρη ανανεωση κ στα αλλα 2 νουμερα που μου την εμφανιζε. μαλλον bug ηταν.

τα special combo τα εχει εμφανισει σε κανεναν παλιο ή τα δινει σε νεες συνδεσεις μονο?

εχουν σχεση με το φοιτητικο ή οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dkostas said:

τελικα καταργηθηκε η 10ευρη ανανεωση κ στα αλλα 2 νουμερα που μου την εμφανιζε. μαλλον bug ηταν.

τα special combo τα εχει εμφανισει σε κανεναν παλιο ή τα δινει σε νεες συνδεσεις μονο?

εχουν σχεση με το φοιτητικο ή οχι?

Όχι δεν έχουν σχέση με το φοιτητικό...τα δείνει σε όλες τις νέες συνδέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εκεί που λέει αναλυτικά ,στο app ,στην αρχική σελίδα  ....μετά πήγαινε στα πακέτα και δες στο special combo #3σου αναφέρει ημερομηνία λήξης ? Γιατί σε νούμερο που πήρε γνωστός μου έληγε σε 6 μήνες από την ενεργοποίηση ....δες ισχύει και σε σένα κάτι ανάλογο ?
Ναι λήγει στις 24/6/2022
Οπότε δεν ήταν 4 μήνες που μου είχε πει αλλά 3 και μετά λογικά θα πάει στο άλλο special πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάτι, αν θέλετε, γιατί "καίγομαι". Έχει βλάβη ή σταθερή γραμμή στην περιοχή μου, από το πρωί και δε βλέπω φως.
Για να έχω unlimited data πρέπει να ενεργοποιήσω το πακέτο max, πρώτα με 11.90. Μετά θέλω άλλα 15€; Έχω καταλάβει καλά;
Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, noisex said:

Πείτε μου κάτι, αν θέλετε, γιατί "καίγομαι". Έχει βλάβη ή σταθερή γραμμή στην περιοχή μου, από το πρωί και δε βλέπω φως.
Για να έχω unlimited data πρέπει να ενεργοποιήσω το πακέτο max, πρώτα με 11.90. Μετά θέλω άλλα 15€; Έχω καταλάβει καλά;
Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Θα πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα το unlimited talk max που στοιχίζει 17,5 € και στη συνέχεια, εντός τριών ημερών, το unlimited δεδομένων, με κόστος 15€. Σύνολο 32,5 €.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Θα πρέπει να ενεργοποιηθεί πρώτα το unlimited talk max που στοιχίζει 17,5 € και στη συνέχεια, εντός τριών ημερών, το unlimited δεδομένων, με κόστος 15€. Σύνολο 32,5 €.

αν εχει καποιος το free2talk τι γινεται τελικα? θελει τρια πακετα συνολικα να ενεργοποιηθουν??

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakels said:

αν εχει καποιος το free2talk τι γινεται τελικα? θελει τρια πακετα συνολικα να ενεργοποιηθουν??

Φίλε μου, ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται στην περίπτωση αυτήν.

Τα είχα γυρίσει όλα σε free2surf.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου, ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται στην περίπτωση αυτήν.

Τα είχα γυρίσει όλα σε free2surf.

και γω απο μονοι τους το βαλαν σε free2talk, πλεον δεν υπαρχει free2surf

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, noisex said:

Πείτε μου κάτι, αν θέλετε, γιατί "καίγομαι". Έχει βλάβη ή σταθερή γραμμή στην περιοχή μου, από το πρωί και δε βλέπω φως.
Για να έχω unlimited data πρέπει να ενεργοποιήσω το πακέτο max, πρώτα με 11.90. Μετά θέλω άλλα 15€; Έχω καταλάβει καλά;
Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε;

Έχεις σε προσφορά το max στα 11,90Ε δλδ unlimited talk + 400sms +4GB σε αυτή την τιμή αντί της κανονικής των 17,5Ε;

Αν ναι τότε δε ξέρουμε, δε το έχει δοκιμάσει κανείς αν η προσφορά "ανοίγει" τα unlimited data με επιπλέον 15Ε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σε προσφορά το max στα 11,90Ε δλδ unlimited talk + 400sms +4GB σε αυτή την τιμή αντί της κανονικής των 17,5Ε;
Αν ναι τότε δε ξέρουμε, δε το έχει δοκιμάσει κανείς αν η προσφορά "ανοίγει" τα unlimited data με επιπλέον 15Ε.
Όχι. Δικό μου λάθος. Το μάτι μου δεν πήγε στο max αλλά στο plus. Κι έχω και λάθος στο typing. Κανονικά μου τα χρεώνει όλα. Οπότε άκυρο.
Θα πάρω κάποια από τις προσωπικές, να κάνω δουλειά και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες σε απάντηση σχετικής συζήτησης και ενημέρωση της παρέας

Έβαλα καταγγελία της σύμβασης κινητού διακόπηκε η σύνδεση πήρα τα λεφτά μου στον λογαριασμό μου και μετά έκανα φορητότητα στο νούμερο μου στην vοda

Και η wind και η voda άψογες

Χρόνος που έμεινε νεκρό το νούμερο ήταν 9 μέρες (μαζί με το σκ)


Και να σημειώσω ότι τα παραπάνω έγιναν όλα ηλεκτρονικά από το σπίτι μου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες μετά την καταγγελία (ή επιστροφή του ποσού από τη Wind στο IBAN σου) έκανες τη φορητότητα και από ποιό link?

Είχες ενημερώσει στην αρχική καταγγελία σου ότι μετά θα ήθελες φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τα λεφτά στον λογαριασμό έκανα αμέσως φορητότητα σε cu από το λινκ στην σελίδα τους

Όχι δεν είχα ενημερώσει την wind ότι θα κάνω φορητότητα. Δεν το θεώρησα απαραίτητο.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί που υπέγραψες όταν πήγες σε κατάστημα Wind να φωτοτυπίσουν το IBAN σου, δεν έγραφε τίποτα για "κατάργηση" του αριθμού σου;

Ή ούτε κατάστημα Wind δε πήγες και απλά κατήγγειλες και περίμενες να μπουν τα χρήματα; Το IBAN λογαριασμού σου το έστειλες ηλεκτρονικά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Λοιπόν παίδες σε απάντηση σχετικής συζήτησης και ενημέρωση της παρέας

Έβαλα καταγγελία της σύμβασης κινητού διακόπηκε η σύνδεση πήρα τα λεφτά μου στον λογαριασμό μου και μετά έκανα φορητότητα στο νούμερο μου στην vοda

Και η wind και η voda άψογες

Χρόνος που έμεινε νεκρό το νούμερο ήταν 9 μέρες (μαζί με το σκ)


Και να σημειώσω ότι τα παραπάνω έγιναν όλα ηλεκτρονικά από το σπίτι μου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Καλημέρα. Αν θέλεις κάνε ένα ρεζουμέ της διαδικασίας σε βήματα μήπως ακολουθήσουμε κ άλλοι.

Μακάρι να έχει απλοποιηθεί η διαδικασία, και το κυριότερο, να μπορεί να γίνει φορητότητα μετά την επιστροφή των χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ απλη και την εχώ ξαναφέρει

Στέλνεις έγγραφο αίτημα με την φόρμα στην σελίδα τους και ζητάς οδηγίες.

Μετά ακολουθείς, τίποτα άλλο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Στο χαρτί που υπέγραψες όταν πήγες σε κατάστημα Wind να φωτοτυπίσουν το IBAN σου, δεν έγραφε τίποτα για "κατάργηση" του αριθμού σου;
Ή ούτε κατάστημα Wind δε πήγες και απλά κατήγγειλες και περίμενες να μπουν τα χρήματα; Το IBAN λογαριασμού σου το έστειλες ηλεκτρονικά;


Έγραψα ότι δεν πήγα καν σε κατάστημα

Όλα έγιναν ηλεκτρονικά βάσει των οδηγιών που μου έδωσαν.


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα δωράκια μες από το app δίνουν η όχι επέκταση 30 ημέρες στο υπόλοιπο; Έχω δύο προσφορές 600' κ 60 SMS με 6€ και το γνωστό απεριόριστο με SMS  και 2 GB με 10.40€. Έχει ενεργοποιεισει κανείς κάποιο απ' τα δύο  μετά τις 14/3;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...